Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Radni jednogłośnie przeciwko suszarni biomasy w Kępinie

30 sierpnia 2021; 16:50

Grojec24.net

5 komentarzy

W poniedziałek Rada Miejska przyjęła jednogłośnie stanowisko, w którym wyraziła swoją dezaprobatę co do lokalizacji planowanego przedsięwzięcia polegającego na montażu instalacji do odzysku odpadów – suszarni biomasy w Kępinie.

News will be here

Oto treść stanowiska przygotowanego przez Przewodniczącego Rady Miejskiej, Karola Biedrzyckiego:

 

W naszej ocenie lokalizacja instalacji do odzysku odpadów – suszarni biomasy będzie powodować konflikty społeczne z powodu nadmiernego hałasu, ruchu pojazdów ciężarowych oraz nieprzyjemnego zapachu. Dla mieszkańców miejscowości Kępina, Wólka Turowska, Pabierowice, Krobów, Grudzkowola, Piekiełko i Skurów planowane przedsięwzięcie będzie zakłócało ich komfort i jakość życia. Duże obawy o zdrowie mają również mieszkańcy ulic Granicznej, Sienkiewicza i Alei Niepodległości w Grójcu, a także działkowcy Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Eden” w Grójcu.

Zarówno w naszej jak i mieszkańców gminy ocenie, kolejnym negatywnym czynnikiem niewątpliwie będzie spadek wartości nieruchomości znajdujących się na terenie wsi oraz w bliskim sąsiedztwie, gdyż potencjalni nabywcy zrezygnują z ich kupna z uwagi na funkcjonującą instalację do odzysku odpadów.  

Mieszkańcy, którzy osiedlili się lub wybudowali domy w tej okolicy planowali życie na uboczu, w ciszy i spokoju, a suszarnia biomasy zdecydowanie pogorszy ich warunki.

Z informacji zawartych w raporcie oddziaływania na środowisko wiemy, iż w związku z dostawą surowca do suszarni nastąpi zwiększone natężenie ruchu pojazdów ciężkich. W ciągu doby 10 pojazdów będzie dowoziło biomasę, a 4 wywoziły wysuszoną biomasę i odbierały odpadów. Wraz z dostawą surowców pojawią się uciążliwości zapachowe dla osób zamieszkujących w sąsiedztwie drogi dojazdowej i miejsca rozładunku biomasy.

Mając na uwadze dobro mieszkańców naszej gminy radni Rady Miejskiej w Grójcu sprzeciwiają się powstaniu oraz funkcjonowaniu instalacji do odzysku odpadów – suszarni biomasy w Kępinie

TAGI:

Komentarze (5):

Krzysztof Zieliński; 30 sierpnia 2021, 18:44

Bardzo dobra decyzja. Ludzie chcą mieć spokój, jeszcze pożyć. Nikt nie chce tego smrodu wąchać nie mówiąc o chorobach potem.

Marek; 31 sierpnia 2021, 08:41

Tego typu zakłady MUSZĄ być z dala od zabudowań a tutaj ktoś chce zrobić blisko miasta i to w dodatku większego w okolicy...

Realista; 31 sierpnia 2021, 17:35

Super jednomyślność. Ale pytanie. Czy taka uchwała niesie ze sobą jakieś skutki prawne?

Czy to po prostu wyrażenie zdania ale nic nie znaczące?

Realista; 31 sierpnia 2021, 19:33

Super jednomyślność. Ale pytanie. Czy taka uchwała niesie ze sobą jakieś skutki prawne?

Czy to po prostu wyrażenie zdania ale nic nie znaczące?

Janki; 31 sierpnia 2021, 23:24

Ale opryski i strzelanie z armatek, nikomu nie przeszkadza...

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Rozpoczyna się remont DK7 od Sękocina Starego do Rembertowa Rozpoczyna się ostatni etap realizacji S7 Lesznowola –...
Grójecki policjant na podium Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie Grójecki dochodzeniowiec asp. szt. Paweł Jaroszyński zajął...
Amator cudzej borówki z Mogielnicy. Grozi mu teraz 5 lat odsiadki Z plantacji w gminie Promna skradziono krzewy borówki...
Mazowsze Grójec pozyskało nowego napastnika Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec...
Rzadziej chorujemy Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.