Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Radni w obronie radnego Tomasza Nowakowskiego

9 listopada 2016; 11:21

Grojec24.net

31 komentarzy

Sesja rady miejskiej (fot. archiwum, Mateusz Adamski) Sesja rady miejskiej (fot. archiwum, Mateusz Adamski)

Rada miejska w Grójcu odmówiła wyrażenia zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radnym Tomaszem Nowakowskim – informuje gazeta „Jabłonka”.

News will be here

Z takim wnioskiem do rady zwrócił się starosta Marek Ścisłowski. Radny Tomasz Nowakowski jest bowiem jednocześnie Naczelnikiem Wydziału Komunikacji i Transportu w starostwie.

Powodem rozwiązania umowy jest wynik audytu, który wykazał nieprawidłowości przy usuwaniu pojazdów z drogi, które miały narazić powiat na straty finansowe sięgające ponad miliona złotych.

Na łamach „Jabłonki” Tomasz Nowakowski broni się, wskazując, iż problem pojazdów holowanych i parkowanych był i jest problemem ogólnokrajowym, z którym borykają się samorządy realizujące te zadania. – Nie mogę odpowiadać za luki w prawie – podkreśla radny.

Ostatecznie Rada Miejska nie wyraziła zgody na rozwiązanie stosunku pracy z Nowakowskim.

TAGI:

Komentarze (31):

Hej; 9 listopada 2016, 11:43

Czy mógłbym poprosić jako mieszkaniec tego pięknego miasta o więcej szczegółów dotyczących zaobserwowanych nieprawidłowości...na czym one polegały?

Jabłonka; 9 listopada 2016, 13:17

Po więcej informacji zapraszamy na www.jablonka.info ;)

wyborca; 9 listopada 2016, 15:22

To się w głowie nie mieści, że za nieprawidłowości nie odpowiadają radni a inni bronią przed utratą koryta. Gdyby dotyczyło to radnego PiS-u, Jabłonka ujawniłaby wszystkie szczegóły. Przykre to i prawdziwe.

:0; 9 listopada 2016, 22:32

Żenujące, jak można tyle lat na jednym stołku siedzieć, to już śmierdzi...
dobre, dobre, trzeba przewietrzyć wreszcie te stołki.
A czemu pan radny naczelnik nie chce być inspektorem? Uważam, że jest trochę bezczelny.

grojczanin; 9 listopada 2016, 23:02

jedyne obiektywne źródło to chyba grojec24 reszta niby obiektywnych mediów jest na utrzymaniu samorządów i trąbią jak włodarze każą za podatników pieniądze

kibic; 9 listopada 2016, 23:13

najbardziej żałosne że taki radny sam za swoją obroną głosuje a rada ... no cóż chyba do końca nie wie co robi ... i boi się wyrazić uczciwie swoje zdanie. Widać ludzie wyznają stare rosyjskie przysłowie: cicho będziesz, dalej zajedziesz. Wiec jeszcze dużo wody musi w Molnicy upłynąć by radni potrafili wyrazić swoje zdanie i by stali na straży praworządności.

meteor; 10 listopada 2016, 10:36

Co maja radni gminni do Starostwa. To już jest kolejna "hucpa" po grójecku. Rada Gminy nie pozwoliła rozwiązać Staroście umowy z Naczelnikiem jednego z działów Starostwa. Kto go tam zatrudniał rada Gminy czy Starostwo? Tak, tak, to tak wygląda nasza Najjaśniejsza, czyli Polska kolesi, Polski beton, czyli demokracja po grójecku.

hej meteor!; 10 listopada 2016, 11:02

to jest chora ustawa samorządowa, która m.in. pozwala Urzędnikowi, Dyrektorowi Szkoły, Dyrektorowi Jednostki Budżetowej samorządu i bez względu na jakim poziomie to się dzieje to taki radny kogo będzie bronił urzędnika czy mieszkańców? jak myślisz? Nawet jak widać w tym przypadku nie staje po stronie praworządności i za nic ma audyt - to co audytor kłamie?

Do Klakiera i Gargamela; 10 listopada 2016, 17:30

Utrata zaufania ?
A może Tomek stoi na przeszkodzie transferu kasy do kolegi Klakiera?

obserwator; 10 listopada 2016, 21:10

On jest promowany z ramienia od chłopaków z ZSL-u. Ciekawe jaka to opcja polityczna która za nim stoi. Narobił brudów, to niech złoży mandat radnego gminnego, a PiS w starostwie dokończy dzieła. Niech się nie tłumaczy, że są jakieś luki prawne. Jaki obowiązek na nim spoczywał? Oczywiście usunąć pojazdy z drogi, a nie zostawić, przecież to jest logiczne. Milion długu dla starostwa to przecież sprawa karna. I gdzie tutaj prokuratura? Czyżby również kolesiostwo z ZSL - em. Proponuję dymisję temu Panu, bo rada gminy to nie merytorycznie ustosunkowana. Wstyd i hańba dla radnych gminnych.

hej do wszystkich; 11 listopada 2016, 00:14

mam pytanie do Zarządu Powiatu, do starosty i vice i vice vice i całej reszty radnych,
Dlaczego tak późno, dlaczego tak ostrożnie i bez sensu, tak powolnie, tak niepewnie..(ale w dobrym kierunku moim zdaniem).
Dlaczego tak nieudolnie?
Dlaczego?

Wgr; 11 listopada 2016, 09:24

Myślę że skromny naczelnik nie bardzo ma wpływ na finanse powiatu Raczej zarząd którego nie mamy odpowiada za to

do jablonki; 12 listopada 2016, 01:14

Poprosimy o konkrety zeby wszyscy to poczytali na stronie internetowej

oj jabłonka; 12 listopada 2016, 13:32

a czemu to tylko Jabłonka o tym pisze. Tak pięknie czyżby kolejny artykuł sponsorowany przez GOS Mazowsze. Można podziwiać jak hucpa to sobie przez lata organizowała. Na czym nasz najlepszy radny i Naczalnik się zna? Jako radny gminny Pan Tomasz N. zasłynął się tylko ucinaniem dyskusji na sesjach i jak najszybszym kończeniu obrad. Sztama i braterstwo pomiędzy urzędnikami rzecz święta.

Tomek; 12 listopada 2016, 16:58

Od dawna wszystkim zainteresowanym było wiadome, że radny naczelnik ma dużo na sumieniu w sumie to od lat, każdy przymykal oko na radnego, bo to radny naczelnik, a teraz Rada się "POpisała". Żal...

Nie kradnij; 12 listopada 2016, 18:24

...to jedno z 10 przykazań:) i ja je przestrzegam:))) Wszystkie 10:)

do Nie Kradnij; 13 listopada 2016, 17:35

Ja też przestrzegam wszystkie 10 i jestem biedny jak mysz koscielna

zdziwiony; 13 listopada 2016, 19:10

to Starosta musi pytać Radę miejską o to czy może wyp... swojego pracownika ???
gdzie ja żyję o co tu chodzi co ma Rada Gminy do Naczelnika w Starostwie Powiatowym???
Redakcjo błagam o pomoc w zrozumieniu tej informacji, o co tu chodzi????

Do zdziwionego; 14 listopada 2016, 13:40

Tak, starosta musi zapytać Radę miejską uzasadniając swoją decyzję. Dlaczego? ponieważ jest również radnym gminy, a rada jak widać chroni ludzi nieuczciwych. Ale to nie koniec procesu, mam nadzieję że starosta wykorzysta wszystkie procedury w sprawie tego pana.

Redakcja; 14 listopada 2016, 14:28

Zwolnienie z pracy osoby, która pełni mandat radnego wymaga zgody rady. Więcej informacji na ten temat: http://www.rp.pl/artykul/1179692-Zwolnienie-radnego-z-pracy-za-zgoda-rady-gminy.html

pomocna dłoń; 14 listopada 2016, 15:08

jeśli jednak uzasadnienie Rady jest błahe i nie ma związku z pełnieniem mandatu radnego a tutaj tak mamy, to Sąd Administracyjny uchyla taką uchwałę,

zdziwiony; 15 listopada 2016, 06:47

to w takim razie każdy może pojechac po swoim politycznym przeciwniku wywalając go z pracy za pomocą zaprzyjażnionego kolegi z jednej partii.
Zaraz sie okaże, że można wywalić innych niewygodnych radnych z roboty.
chory kraj, chorzy ludzie u władzy...

do zdzwionego; 15 listopada 2016, 10:46

Zdzwiony proszę czytamy ze zrozumieniem, jeśli w grę wchodzi kwota ponad 1 mln zł. do tego jakimś sposobem pracownicy wydz. komunikacji nie strajkują, nie piszą listów pochwalnych z tego powodu jak to uczyniła Rada Miasta. Może wiedzą więcej niż nasza Rada, która nawet ...ach szkoda gadać

wcale nie zdziwiony; 17 listopada 2016, 10:18

chory kraj, chory system, którzy stworzyli sobie kolesie. Pracodawca chce zwolnić swojego pracownika, ale musi pytać o pozwolenie kolegów pracownika z Rady Gminy, co ma jedno do drugiego? Powinien być zakaz łączenia tych funkcji, albo jedno, albo drugie.

Zmataczony; 17 listopada 2016, 20:53

Jeśli obecna władza zmieni to prawo, które mnie bardzo zszokowalo, co w sposób niezrozumiały dla wielu niewtajemniczonych wyborców, dla których jest to niepojęte, chroni tego pana...
jeśli to zmienią, to będę głosować na PiS!!!

agrafka; 18 listopada 2016, 16:42

Żadna władza tego nie zmieni, chyba nie po to uchwalali, żeby zmienić i oderwać swoich kolesi od koryta.

PiS; 18 listopada 2016, 17:53

mogą jedynie wyborcy, by nie głosować na urzędników gminnych czy powiatowych a szczególnie dyrektorów, kierowników,naczelników,inspektorów, strażników miejskich (i to już w ogóle paranoja) . Jedno robią dobrze albo drugie, nie da się zrobić kompromisu.

agrafka; 20 listopada 2016, 10:54

Wyborcy to mogą, ale tylko się podrapać po głowie patrząc na to wszystko.Dyrektory, kierowniki, naczelniki maja pod sobą armie pracowników i swoich przydupasów, którzy zawsze na nich zagłosują wraz ze swoimi rodzinami. Efekt taki, że z nich żadne dyrektory, ani radne,

ktos; 20 listopada 2016, 18:50

ale to "elyta" Grójca, tylko wstyd dla miasta. Naczalniki z ZSL jednak rządzą w radzie miasta

gość; 22 listopada 2016, 10:38

Chcą wsadzić na to miejsce męża Pani ze związków zawodowych ze szpitala.

do gościa; 22 listopada 2016, 11:53

Naprawdę nie wiem o co panu chodzi. Może pan coś słyszał, ale od kogo? Nie można tak wysysać kłamstw z paluszka, bo to nieładnie. A szczerze mówiąc to każdego na wysokim stanowisku powinno się zmienić. Motto dla władzy "odpowiedzialność spoczywa na władzy" nawet za ludzi którzy nie są wymieniani. Oby nie zrobili czegoś na niekorzyść tej opcji.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Mundurowi z Grójca walczą z przestępczością narkotykową Tylko w maju policjanci zatrzymali 7 osób posiadających...
Liga okręgowa: Zodiak Sucha – Mazowsze Grójec 3:2 W niedzielne popołudnie podopieczni Jerzego Engela jr...
Dwóch kierowców wyjątkowo mocno przekonało się o skuteczności grupy SPEED W ubiegłym tygodniu grójecka grupa SPEED skontrolowała 71...
Umowa na remont świetlicy wiejskiej w Gościeńczycach podpisana! Świetlica wiejska w Gościeńczycach wkrótce przejdzie remont...
Dzieci w powiecie grójeckim. Ciekawe dane przed Dniem Dziecka Według danych z ostatniego Narodowego Spisu Powszechnego...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.