Radni zabrali pieniądze na rekordowy mural. „Skandal i czysta złośliwość”

27 lutego 2020; 17:22

266 komentarzy

Na tej ścianie budynku przy ul. Piłsudskiego miał powstać rekordowy mural Na tej ścianie budynku przy ul. Piłsudskiego miał powstać rekordowy mural

W poniedziałek głosami dziesięciorga radnych zdecydowano o wykreśleniu z budżetu gminy funduszy na projekt grójeckiego artysty, Sebastiana Krawczaka. Zamiast tego mają zostać wyburzone pawilony przy parku miejskim.

Mieszkaniec naszego miasta – Sebastian Krawczak – zasłynął na całą Polskę, wykonując ołówkiem XIX-wieczną rycinę grójeckiego rynku. Przyozdabia ona ścianę budynku w centrum Grójca, i stała się swoistą wizytówką miasta. W 2018 roku praca wykonana przez grójeckiego artystę została oficjalnie wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa. O muralu, artyście i Grójcu informowały wówczas media w całym kraju. Wśród nich m.in. TVP1, TVP3, TV Polonia, gazeta Fakt, Radio Dla Ciebie, portale Onet czy Wirtualna Polska.Artysta planował pobić swój rekord wiosną tego roku, wykonując tym razem 120-metrową panoramę Grójca z 1967 roku. Gigantyczny mural miał zostać narysowany na ścianie budynku komunalnego obok siedziby Urzędu Miasta i Gminy przy ul. Piłsudskiego.

Zamiast tworzyć trzeba burzyć


W ostatni poniedziałek burmistrz Dariusz Gwiazda przedłożył Radzie Miejskiej projekt uchwały o podziale tzw. wolnych środków. Dokument przewidywał m.in. zabezpieczenie w budżecie kwoty 60 tys. zł na wykonanie muralu. Podczas sesji, przewodniczący Rady Miejskiej, Karol Biedrzycki złożył jednak w imieniu grupy radnych z klubu Wspólnie dla Gminy Grójec poprawkę. Zaproponowano w niej, aby środki te zamiast na wykonanie muralu, przeznaczyć na wyburzenie pawilonów przy Grójeckim Ośrodku Kultury (chodzi m.in. o „Modrzewiankę”).

Ostatecznie za poprawką do uchwały, wykreślającą środki na projekt panoramy Grójca, zagłosowało 10 radnych. Przeciw było 8. Od głosu wstrzymał się Janusz Dulemba. 

O powody podjęcia takiej decyzji zapytaliśmy przewodniczącego Rady Miejskiej i jednocześnie przewodniczącego Klubu Radnych Wspólnie dla Gminy Grójec, Karola Biedrzyckiego:

Naszym zdaniem jest to znaczący wydatek dla gminy, i w tej chwili są ważniejsze zadania do wykonania. Wielu mieszkańców zwracało nam uwagę, że gmina kupiła działki przy Grójeckim Ośrodku Kultury i nic się z nimi nie dzieje. Chcielibyśmy, aby stare budynki Modrzewianka i gastronomia zostały wyburzone, a teren uporządkowany. Wówczas byłaby większa przestrzeń do zagospodarowania, i wtedy można myśleć o rozbudowie GOK.

Warto też zaznaczyć, że powstała już taka rycina w centrum miasta, i kosztowała zdecydowanie mniej, niż ta która miała zostać wykonana na budynku przy ul. Piłsudskiego 45. Może warto byłoby skorzystać ze środków zewnętrznych, a nie w 100 proc. z budżetu gminy. Rada Miejska jest od tego, aby dbać o finanse gminy.

 

Będzie skarga


Burmistrz Dariusz Gwiazda już zapowiedział złożenie skargi na uchwałę do Wojewody Mazowieckiego. Oto jego komentarz:

Kiedy kilka lat temu, gdy pytaliśmy nowo zamieszkałych mieszkańców gminy, czym wyróżnia się nasze się miasto, co jest jego mocnym punktem, najczęstszą odpowiedzią była rycina na głównym skrzyżowaniu w mieście.

Moja propozycja wykonania muralu na budynku obok Urzędu Gminy i Miasta w Grójcu wzięła się z faktu, iż po pierwsze: mógłby on być uhonorowaniem dorobku największego artysty w dziejach Grójca, jakim jest bez wątpienia w tej dziedzinie Sebastian Krawczak, a po drugie: rysunek wypełniłby radosną twórczością pustą ścianę w ważnej lokalizacji miasta. W minionych latach wielokrotnie i bezwiednie wydawano setki tysięcy złotych na występy gwiazd, na samą wizualizację zagospodarowania zalewu w Głuchowie wydano np. 15 tys. złotych, a pomnik Jabłka na Rynku wraz z donicami kosztował około 200 tys. złotych.

Dziś twierdzę, że nie stać nas na taką promocję gminy, która niewiele daje w zamian. Wymierne korzyści przynosi istnienie wyjątkowej ryciny. Dzięki rekordowi Guinessa, Pan Sebastian był zapraszany do telewizji, pojawiały się również liczne publikacje w prasie oraz w Internecie. Jest to nasza atrakcja turystyczna, jak wiemy – jedna z niewielu. Liczymy też na kolejny rekord.

W ubiegłym roku zaoszczędziliśmy kilkadziesiąt tysięcy złotych przeznaczonych na działania promocyjne gminy. Naszym celem jest również promowanie miasta na zewnątrz, co dotychczas nie było praktykowane, dlatego chcę przeznaczyć środki na wykonanie muralu i choć cena dla niektórych może być szokująca to uważam, że odpowiada wartościom rynkowym.

 

Rekordzista nie wierzy


Oburzenia decyzją radnych nie kryje Sebastian Krawczak:

Decyzja radnych jest dla mnie co najmniej niezrozumiała i szokująca. Na dwóch sesjach Rady, na których byłem obecny, nie pojawił się choćby jeden głos sprzeciwu odnośnie wykonania rekordowej pracy. Mało tego, spotkało się to z aprobatą radnych, a na ostatniej sesji ni stąd, ni zowąd pojawił się sprzeciw dziesięciu radnych, którzy uznali, że obecnie ważniejsze jest wyburzenie starej "Modrzewianki".

Moim zdaniem to skandal i czysta złośliwość uderzająca we mnie jako artystę, jak i w Burmistrza Dariusza Gwiazdę. Tym bardziej, że moja poprzednia praca "Panorama Grójecka" zyskała uznanie nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Jest  przykre i uwłaczające dla mnie, że w skład Rady Miejskiej wchodzą ludzie wywodzący się z naszego miasta, którzy zamiast promować nasz Grójec, robią wszystko żeby rzucać przysłowiowe kłody pod nogi. 

Krótkowzroczność tych ludzi jest dla mnie niepojęta, bo jak można stawiać na szali wyburzenie starego budynku z wykonaniem pracy, która trafi do Księgi Rekordów Guinnessa.

Drodzy mieszkańcy Grójca i okolic, pewnie dla niektórych osób kwota 60 tyś. brutto jest kwotą wysoką. Chciałbym jednak wyjaśnić, że w tej sumie (co zostało pominięte podczas ostatniej sesji) miałem ponieść koszty wynajmu rusztowania, narzędzi i zabezpieczeń oraz zadeklarowałem się poprawić Panoramę Grójecką. Są to kwoty rzędy 10-15 tyś. zł. Nikt o tym głośno nie mówił, a takie są fakty.

TAGI:

Komentarze (266):

Cały ja; 27 lutego 2020, 18:06

Bardzo dobra decyzja rady! Co zrobił p. Krawczak aby pozyskać sponsorów ? Najłatwiej powiedzieć daj ale to daj z naszych podatków w minimalnym stopniu niech artysta choć sprubuje pozyskać środki z zewnątrz a napewno i gmina się dołoży.

zly; 27 lutego 2020, 18:19

beton w radzie miejskiej trzyma sie caly czas. wpierdziel w wyborach na burmistrz to widac za malo. bezczelnosc i hipokryzja! tyle lat byli u wladzy i im syf w centrum jakos nie przeszkadzal

Mieszkaniec; 27 lutego 2020, 18:22

Szanowny przewodniczący rady jest osobą o małej wrażliwości artystycznej. Karma wraca.

Mieszkaniec ; 27 lutego 2020, 18:34

Ręka rękę myje . Zapewne rozbiorem budynków zajmie się „szwagier” któregoś z radnych wystawi fakturkę na 50 tysięcy , koszta wyniosą 20 tysięcy a reszta do podziału pod stołem do kieszeni tych którzy głosowali przeciw pomysłowi wykonania muralu.

Hahaha; 27 lutego 2020, 18:48

Niech „pan Artysta” pierw wystawi fakturę na to malowanie. Wydatki 10 tys a 50 tys do kieszeni i zabawa w najlepsze.  Nie pozdrawiam!

Mieszkaniec; 27 lutego 2020, 19:06

A kto artyście broni tworzyć. Wystarczy że od miasta dostał ścianę. Niech tworzy za swoje.

Mieszkaniec; 27 lutego 2020, 19:22

Zgadzam się z decyzją RM. Są potrzeby pilniejsze w mieście i gminie Grójec, od muralu turystów w Grójcu nie przybędzie (o ile w ogóle jacyś tu przyjeżdżają), a artysta jak wielki i uznany, a nie lokalny to sponsorzy powinni się bić o powiązanie swojego nazwiska z jego pracami. Samo wpisanie do księgi rekordów Guinessa o niczym nie świadczy, Picasso nie jest wpisany a wielkim artystą malarzem był. Jeśli nie ma pieniędzy na sztandar dla szkoły (żenujące zachowanie p. Gwiazdy), na samochód dla WTZ organizuje się zrzutkę, to komuś zabrakło rozsądku - ludzie powinni być najważniejsi, Ci najsłabsi zwłaszcza. A Pan Burmistrz na pewno znajdzie jeszcze wiele okazji żeby zrobić sobie kolejne zdjęcia z przecięcia wstęgi, sadzenia drzewek itp. i wrzucić je Facebooka, bo o taką promocję chyba tu chodziło.

Zenua; 27 lutego 2020, 19:23

"Artysto" może zrobisz ten mural za darmo? Jeśli będzie to Twój rekord i tak będziesz w telewizji A przy okazji dalej bedziesz promowac miasto. Z tym ze za free 😉

Miejscowy; 27 lutego 2020, 19:28

Dla Biedrzyckiego 60 tys. na super promocję miasta to duży wydatek. Już zapomniał jak razem ze swoim pryncypałem Stolarskim zrobił jabłko z dziurą na rynku za 200 tysi przez które Grójec stał się pośmiewiskiem na cala Polske

ja też; 27 lutego 2020, 19:44

Wszystko co napisał " Mieszkaniec" to super podsumowanie całej sytuacji jaka miała miejsce na sesji , skoro nie ma pieniędzy na sztandar ( ale burmistrz 100 daje) to niech zbiera na mural , albo pani naczelnik "wspaniała " pozyska te pieniądze bo świetnie poradziła sobie z obchodami 600- lecia ???, zresztą przy ogromnym wsparciu szkół i innych gminnych instytucji kosztem zajęć lekcyjnych.......

Lokator ; 27 lutego 2020, 20:03

Mural jak najbardziej TAK,ale są sprawy ważne i ważniejsze. Moim zdaniem trzeba zająć się budynkiem od frontu (mam na myśli balkony),które straszą i są zagrożeniem dla przechodzących pod nimi osób. Już dwa lata temu było złożone podanie w tej sprawie. Bez odpowiedzi do dziś...

Czytelniczka; 27 lutego 2020, 20:55

Zgadzam się ze slowami mieszkanca Grójca super podsumowanie, jeden mural jest a za 2 czy 3 lata moze powstac nastepny, teraz lepiej zrobić porządek

Obserwator; 27 lutego 2020, 20:55

Komentarz Mieszkańca z 19:22 chyba dobrze oddaje zdanie dość sporej części społeczeństwa. Promocja rzecz ważna ale biorąc pod uwagę ogrom rzeczy do zrobienia w gminie, przy zestawieniu z dość skromnym budżetem inwestycyjnym gminy, to wydawanie dość sporej kwoty na malowidła na ścianie, niezależnie jak duże by nie byly, to jednak chyba lekka...

Jaro; 27 lutego 2020, 21:15

Krew mnie zalewa jak czytam że Biedrzycki się mądrzy o porządkowaniu centrum. Co Pan robił w tym temacie przez tyle lat jako wiceburmistrz? Teraz najłatwiej kazać burzyć bez ładu i składu. Lepiej niech zrobi coś w kierunku żeby PKS zajął się starym dworcem bo to prawdziwy wstyd że takie coś szpecinod tylu lat

Ktos; 27 lutego 2020, 21:16

Bez przesady 60 tys za malowanie. Bardzo dobrze niech lepiej zrobią porządek koło PKS. Teraz już nawet ludzie nie zwracają uwagi na ten rysunek wcześniejszy. Ludzie potrafią też piękne grafiti zrobić dajcie im spray i za darmo pomalują!!!

wow; 27 lutego 2020, 21:27

Pan Sebastian Krawczak jak chce się promować i promować swoje miasto niech to uczyni bezpłatnie. Ktoś pisze był w telewizji itd to i owszem promował Siebie wykorzystując do tego Swoje miasto. Udostępniono ścianę kamienicy. Reklama kosztuje. Pan Krawczak ma to za darmo. Rada postąpiła słusznie. Artysta niech zdobywa sponsorów na swoją działalność.

Alek ; 27 lutego 2020, 21:31

Krytycy muralu nie są godni Sebastianowi trzymac pędzel, Radni oponenci z cyrulikiem na czele biorą po 100tys zl za kadencję, za co pytam się ?
Sami nie potrafia nic dla miasta zrobic to innym tez nie dadzą.
Byly wlodarz poszedl szybko do Natury po odprawe to moze podzieli sie z artystą pulą jaka przygarnąl albo niech ufunduje sztandar lub samochód.

Mateusz; 27 lutego 2020, 21:35

Zgadzam się z RM, czy ktoś sprawdził czy ściana budynku nadaje się na rysunek czy za chwile nie będzie może odnawiana...
Uprzątnięcie terenu przyniesie większe korzyści niż sam rysunek trzeba wybrać nie ma złotego środka żeby zadowolić wszystkich

Mieszkaniec Grójca ; 27 lutego 2020, 21:36

Jak to widać Stolarek już swoich piesków nastawił do komentarzy. Żenada żenada radni! Śmiech! Zwykle chłopy w gajerach gówno wiedząc i gówno widząc.
Jestem za MURALEM! i trzymam kciuki aby wojewoda orzekł dobra decyzję!
Żałosne radne nie Pozdrawiam was u... Je

Inwestycje; 27 lutego 2020, 21:40

Dziekujemy poprzedniej władzy za "inwestycje" w niezdatne do uzytku obiekty sportowe. ile to kosztowalo 3 czy 4 mln. A bukiet to komu zaniesc?

Mieszkaniec ; 27 lutego 2020, 21:42

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Kordian; 27 lutego 2020, 21:45

Moim skromnym zdaniem to 60 tysięcy złotych to zdecydowanie zbyt dużo na rozbiórkę budynków czy na mural. Uważam że za taką kwotę można by zrobić obie rzeczy jednocześnie z tym że nikt z osób u władzy nie napchał by kieszeni... I pewnie w tym tkwi problem.

Szok; 27 lutego 2020, 22:04

Pięknie napisane kolego zly. Wpierdziel po wyborach za mało siedzi beton ze swoją klika nadal na stołkach.
Oni biorą 120tys. Za nic radni banda lizo... D... Stol..... ka. Niektóre komentarze osłabiają jakim trzeba być tumanem aby bronić radnych. Tu w tym Grójcu nic nie może powstać fajnego. Na miejscu p. Sebastiana już bym tu nic nie chciał zrobić. Bandyctwo które patrzy aby pod stołem zostało.

oświata; 27 lutego 2020, 22:33

A dla nauczycieli w przedszkolach 100 zł dodatku za wychowawstwo brak, kupić nic nie można, zrobić nic nie można, tylko oszczędności .......
A tymczasem jest pomysł wydania 60 tysięcy na mural.

Kolejny mieszkaniec ; 27 lutego 2020, 22:58

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Grójec ; 27 lutego 2020, 23:25

Ja nie mogę to tylko w Grójcu mogło się stać wy jabcoki grójeckie jesteście aż tak żałośni?
Radni was robią w ciula na każdym kroku a wy jak zacofance głosujcie na nich. Stolec spadek do radnego i nadal rzadzi klika ale dupo lizy widoczne są wszędzie. Jak wam k...a nie wstyd banda debili w tym całym Grójcu patrząc na niektóre komentarze.
Jak wam k.... a nie wstyd?... A nie! przecież już dawno wasza przyzwoitość wypadła.

Do Artysty ; 27 lutego 2020, 23:39

Jest ściana, trzeba tworzyć, ale nie za 60tyś złotych - faktura bedzie na całą usługę Panie Sebastianie ? Niepotrzebny wydatek a potrzeb masa

Gość ; 28 lutego 2020, 00:11

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Turysta; 28 lutego 2020, 05:31

Już widzę te tłumy turystów ciągnące z całego świata, albo choćby z okolicznych wsi żeby zobaczyć dzieło słynnego artysty gdzieś na peryferiach miasta. Oby tylko wirusa z Wuhan nie przywlekli 😁

prawda; 28 lutego 2020, 07:31

Nowemu Burmistrzowi ciężko kruszyć BETON Ale swoją postawą na pewno zakłóca funkcjonowanie pewnych układów gminnych. Natomiast ważne jest żeby miał dobrych doradców. Każda inwestycja musi mieć swoją kolejność i przynosić wymierne korzyści. W przypadku muralu niekoniecznie jest to dobry wybór. Pracy i chleba czyli najpierw dla brzucha później dla ducha. Takie życie.

oswiata; 28 lutego 2020, 08:41

Szkoły podstawiowe i przedszkola maja u nas prawdziwe Eldorado, gimnazjum zlikwidowane a zatrudnienie rosło, miliony rozdawało sie ot tak,

tak poprzednia władza niemal ludowa wygrywała wybory,

dawała na szkoły bez żadnej kontroli wydatków - ale jaka to armia wyborców chwalących pana.

Ja; 28 lutego 2020, 08:52

Stolarski widać nadal u władzy. Nadal ma swoja klike gdzie wałki idą. P. Gwiazda współczuję szarpania z tymi idiotami oni tylko patrzą jaki przekręt zrobić a pan mocno zakłóca. Mam nadzieję że mural powstanie i te wszystkie stolarskiego gęby się zamkną. A najlepiej spadną że stołkow. Zostało mi trzymać kciuki za dobrą decyzję wojewody.

ja też; 28 lutego 2020, 09:13

Do oświata - przecież wydatki na oświatę wciąż rosną proszę to sprawdzić , a nowa władza już drugi rok to coś się nie zgadza , a podobno dzieci mniej i gdzie ta kontrola , w szkołach bazuje się jak w gminie na konkursach, imprezach, realizacji pomysłów burmistrza..... itp oczywiście wszystko w czasie zajęć lekcyjnych , a poziom nauczania coraz słabszy

Mieszkaniec 2; 28 lutego 2020, 09:21

Jeden wspaniały mural w Grójcu robi wrażenie,więcej osłabi ten wizerunek Grójca,może jednak inwestycja w teren wokół Ośrodka Kultury bardziej potrzebny mieszkańcom.

Wyborca; 28 lutego 2020, 10:30

Uważam, iż wszyscy powinni być traktowani jednakowo. Jeżeli na sztandar dla szkoły Burmistrz przekazał 100 zł, a na pozostałą kwotę trzeba będzie zorganizować zbiórkę, to na mural powinien dać 100 zł, Rada dołoży następne 100 zł, a wydział promocji zajmie się zbiórką pozostałej kwoty. 660-lecie Grójca daliśmy radę za 0 zł to i pieniądze na mural da się zorganizować. W ten sposób będziemy mieli drugi rysunek który rozsławi nasze miasto.

Zbycho; 28 lutego 2020, 11:16

Jak czytam komentarze to krew mnie zalewa. Na miejscu artysty p. Sebastiana nie chciałbym ruszyć palcem przykre. Że mieszkam w takim mieście gdzie jest tyłu zawistnych ludzi. JESTEŚCIE CHORZY najlepiej jakby p. Sebastian jeszcze wam zapłacił za ciężka pracę paru miesięcy. Napisane jest w artykule to burmistrz zaproponował rysunek artyście nie on sam chce was debile okraść. Każdego dnia okrada was gmina debile. A wy za flaszkę idziecie na nich głosować. 60tys. Moim zdaniem jest mała kwota za taką pracę. Cieszę się że poszła skarga brawo p. Gwiazda.

Do wyborcy ; 28 lutego 2020, 11:21

Najlepiej niech p. Sebastian dopłaci z 300tys. Aby nabić wam kieszenie. 100zl. Człowieku sam chyba nie widzisz co piszesz. Wiadomo zresztą kto się kryje za tymi śmiesznym komentarzami p. Stolarski i jego klub. Tak samo konta na fb. Ludzi nieistniejacych którzy rzucają jadem. Trzymam kciuki aby mural powstał.

Rada; 28 lutego 2020, 13:04

Ta RM będzie zawsze, jako całość, przynosiła nam wstyd, dopóki J.S nie opamięta się lub nie zostanie odsunięty od jakiegokolwiek wpływu. Wszystkie problematyczne głosowania są wynikiem jego postanowień, a zachowania niektórych radnych zdeterminowane instrukcjami tegoż. Przewodniczący z jego nadania jest najgorszym spośród nich. Prostak, ignorant i pozbawiony kultury, zaślepiony wiarą w pana giermek.
To, że wielki wstyd z tego powodu dla naszego miasta, to nie wszystko, co tu można i trzeba powiedzieć.
Trzeba niestety dodać, że materialne straty i spustoszenia umysłów wśród mieszkańców są rezultatem dalszym. Jak tu można mówić o jakiejkolwiek wspólnocie, o dobrych celach do zrealizowania i poczuciu dumy z faktu zamieszkiwania tutaj, kiedy tacy ludzie są na świeczniku? Kto ich wybrał, niech się wstydzi najbardziej. Jedyna nadzieja na dziś, to szybka reakcja pozostałych radnych i odwołanie tych osób z pełnionych funkcji.

Jerzy; 28 lutego 2020, 13:06

Brak słów na tych radnych. P. Sebastianie mam nadzieję że wojewoda podejmie słuszna decyzję i ozdobi Pan Grójec. Proszę się nie przejmować tymi komentarzami to piszą ludzie zawistni - zazdrosni.

Rozsądek; 28 lutego 2020, 13:59

To kopanie się pod stołem nie jest potrzebne, nawet jeśli obie strony sporu wpuściły tu swoich trolli. Rozumiem, że problemem nie jest sama idea muralu i talentu artysty tylko pytanie, co powinno być racjonalnym priorytetem jeśli chodzi o wydatkowanie publicznych pieniędzy. Przyznam, że zestawienie chęci p. Burmistrza wydatkowania 60000zł na mural z jego arogancką odpowiedzią na prośbę o zakup sztandaru dla szkoły za 5-8000zł jest jednak trochę szokujące. Mural doda oczywiście urody tej ścianie, p. Burmistrz będzie miał bardziej komfortowy widok z okien w miejscu pracy (a turystów nie ma i nie przybędzie, sieć hoteli dla turystów nie powstanie i sprzedaż w sklepach też raczej nie skoczy - nie ma co dorabiać tu żadnej teorii o promowaniu miasta na zewnątrz). Należy wziąć po prostu pod uwagę argumenty racjonalne np. w jakim środowisku funkcjonuje szkoła, która prosiła o sztandar, docenić prywatne zaangażowanie jej pracowników w pomoc uczniom i ich rodzinom i kupić im ten sztandar. Trudno nawet porównywać korzyści dla społeczeństwa z pracy tej szkoły i z nowego muralu. Dziwię się, że p. Burmistrz - stary harcerz mówi na posiedzeniu RM, że sztandar będzie mało używany i będzie się kurzył w jakiejś szafie. Ja jako stary harcerz twierdzę, że sztandar to świętość i nie jest od tego żeby nim codziennie wycierać korytarze szkoły - nie może być traktowany jako coś pospolitego i powszedniego, bo straci swoją symbolikę. Jak ktoś nie ma na podstawowe potrzeby nie kupuje najpierw towarów luksusowych, choćby nie wiem jak cieszyły oko.
Na mural można uruchomić internetową zbiórkę, rozreklamować pomysł i poszukać sponsorów - sezon na prace na zewnątrz dopiero się zaczyna i potrwa do jesieni. Wiele osób na pewno chętnie weźmie udział w zbiórce, już po komentarzach pod tym artykułem widać, że wiele osób chciałoby aby powstał. Pan Burmistrz na pewno da dobry przykład dla wspólnego czynu lokalnej społeczności i pierwszy dorzuci 100 zł.
Jak napisał "prawda": Każda inwestycja musi mieć swoją kolejność i przynosić wymierne korzyści. W przypadku muralu niekoniecznie jest to dobry wybór. Pracy i chleba czyli najpierw dla brzucha później dla ducha. Takie życie."

Agata ; 28 lutego 2020, 14:05

P. Sebastianie widzę i nie mieści mi się w głowie co czytam. Ja i moja rodzina jesteśmy za muralem i liczymy na dobrą decyzję wojewody.

ja też; 28 lutego 2020, 14:15

Do Zbycha - dlaczego obrońco Gwiazdy obrażasz nie ma nic merytorycznego jak we wpisach przeciwników tylko beznadziejne wyzwiska , zresztą wypowiedź " Rada " ten sam ton -wstydzić się panowie

Do Jerzy; 28 lutego 2020, 14:26

Nie brak, nie brak.
Można ich określić na wiele sposobów, a wszystkie prowadzą do jednego generalnego wniosku - najszybciej,j jak to możliwe, zmienić im wykonywane funkcje wewnątrz Rady.
A te sposoby określenia to np. ułomność, zła wola, podłość, nieuctwo, dziadostwo, krótkowzroczność, kompromitacja, mściwość, brak kultury, brak poczucia rzeczywistości, brak wyczucia, lekkomyślność itp.

Do ja` też; 28 lutego 2020, 14:35

Ty Karolku już jesteś prawie skończony.
Dokonałeś tego własną, nieprzymuszoną, kabotyńską wolą.
Ani już sam nie zmądrzejesz, ani nikt inny, z twoim guru włącznie, nie doda ci rozumu.
Po co więc jeszcze bardziej się kompromitujesz?

Do Rozsądek; 28 lutego 2020, 14:50

Ty, Obserwator - Rozsadek - Prawda, nie masz nic wspólnego ani z trzeźwą obserwacją, ani z rozsądkiem, ani z prawdą. Jesteś tylko nałogowym recydywistą w mozolnym wypisywaniu kiepskich uwag na tematy bieżące.
Takich zatwardziałych, internetowych promotorów własnej głupoty, próżno szukać gdzie indziej.
Nie ma szczęścia ten Grójec, oj nie ma.

P. S.
Ludzie naprawdę inteligentni nie dziwią się, tylko wiedzą co mówią i piszą, zamiast mówić i pisać co wiedzą.

?? ; 28 lutego 2020, 15:13

Do "ja też" - szkoły kożystają z pomysłów burmistrza - śmieszne. Nauczyciele chcą uczyć a nie organizować imprezy które ktoś sobie wymyśli. Niestety nikt ich o zdanie nie pyta. Wydaje się tylko komendy, a kto zrobi, no kto... nauczyciel i w dodatku za darmo.
Co do muralu to bardzo dobra decyzja RM. Mamy wielu zdolnych i ambitnych mieszkańców, ale czy to oznacza, że gmina ma ich wszystkich sponsorować? A dlaczego właśnie tego artystę, może inni też mają jakiś pomysł?

Leszek ; 28 lutego 2020, 15:23

Ja powiem tak.W tym naszym grajdole co by nie zrobić, nawet jakby wam dupy miodem polewać to i tak wam nie dogodzi.Żeby pomóc chłopakowi to nie ma komu, ale żeby się później chwalić i robić sobie rodzinne zdjęcia przy Panoramie to wtedy jest super.Pracuję blisko i każdego dnia wiedzę jakie jest zainteresowanie tym muralem.Ja Panie Sebastianie życzę Panu aby dostrzegł Pana ktoś ze świata i żeby wykonał Pan takie cudo, żeby tym "pseudo mieszkańcom" z wrażenia te fałszywe oczy powypadały.

Marta ; 28 lutego 2020, 17:03

Skandal! I tacy ludzie siedzą w radzie. Kpina aby odrzucić taki projekt ci wszyscy przeciwni to łapa stolarskiego. Z kim się nie rozmawia każdy jest dumny z panoramy i do tego każdy był zadowolony z bicia kolejnego rekordu. Mam nadzieję że ta cała sprawa pójdzie w tą stronę aby przesiać towarzystwo w radzie.
P. Sebastianie jesteśmy z Panem i wspieramy.

Edi; 28 lutego 2020, 18:14

Skandalem jest to, że burmistrz nie dał jeszcze grosza na samochód WTZ, a to trudno porównywać z muralem

Ernest; 28 lutego 2020, 18:19

Do Marta - Nic dodać nic ująć!Również mam nadzieję, że ta cała sytuacja zakończy się tak, że ci "nieporadni radni" nie na długo zagrzeją miejsca na swych stołkach.Tosz to woła o pomstę do nieba cóż to za banda zasiedziałych oszołomów

Karol ; 28 lutego 2020, 19:32

Sebastian głową do góry znając ten nasz śmieszny Grójec można było przewidzieć pewne sytuacje. Niestety mamy parówy na stołkach. Mam tak samo nadzieję, że spadną z nich. "Koledzy" wszystkich się dobrze zna ale czego nie robią wałki pod stołem. Oni się teraz cieszą maja swój czas. A ja wierzę że wojewoda podejmie słuszna decyzję i jeszcze wszystkich zagnie Twoja praca. Ba jestem pewny że nie jedna osoba będzie strzelać focie przy nowym muralu. Ja i moja rodzina oraz znajomi z którymi się dziś rozmawia są Za MURALEM!
Trzymamy kciuki Seba.

Patryjota ; 28 lutego 2020, 19:40

Generalnie mam gdzieś sztukę i cała resztę bazgrołów. Jednak ta nasza Grójecka panorama robi wrażenie i nie tylko na mnie. Jak najbardziej jestem za muralem. Nawet nie zagłebiajac się w temat kim jest artysta nie wiedziałem że z nim rozmawiałem dwa razy w życiu. Bardzo wporzadku koleś. Tyle i tak się rozpisałem hehe

Widz; 28 lutego 2020, 21:56

Seba tak jak Ci dziś powiedziałem trzymamy mocno kciuki. Kto jak nie Ty stary.
Wojewoda do boju z tymi radnymi czas na zmiany.

Twój wstyd ; 29 lutego 2020, 00:57

Do Mieszkaniec; 27 lutego 2020
Picasso nie mógł być wpisany do księgi bo w tamtych czasach księgi nie było (szok co za kretyn).Widać że piłeś wina zamiast się edukować.Picasso nie tworzył też ołówkiem tylko malował farbami.Wielkich formatów też nie robił więc nie myl pojęć, bo widać że wiedzę na ten temat masz zerową a na siłę próbujesz wychodzić przed orkiestrę.

WGR 2; 29 lutego 2020, 05:27

Dać ogłoszenie,przekażemy budynek /materiały/ za rozbiórkę i uprzątnięcie placu a za zaoszczędzone pieniądze posprzątać centrum Grójca,na chodnikach i skwerach pełno psiego gówna i innych śmieci.
Dlaczego straż miejska nie karze właścicieli psów za obsrywanie miasta w Europie już dawno właściciel sprząta po swoim pupilku odchody.

oświata; 29 lutego 2020, 07:02

Oglądając sesje to nikt z radnych nie powiedział, że ta panorama to zły pomysł, radnym nie podoba się kwota przeznaczona na tel cel. Też sądze że ta kwota jest za wysoka. Przecież to można trochę zmniejszyć te koszty.

A oświata nie była zle zarządzana, przedszkola i szkoły są wyposażone, wyremontowane itd.
Nauczyciel to też człowiek, pracownik a obecna stworzona sytuacja to ... brak słów. Nauczyciel przestał być szanowany.

Do oświaty ; 29 lutego 2020, 10:35

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Ania ; 29 lutego 2020, 10:37

Do RADY! Popieram słowa trafione w sam punkt!

Kaja; 29 lutego 2020, 11:52

Jestem za muralem! Radni do zmiany! Zazdrość ludzka nie ma granic widać po komentarzach!

ja też; 29 lutego 2020, 12:23

do Oświata -zupełnie się zgadzam , skoro na mural są takie pieniądze ( bo taki pomysł burmistrza i nikt nie powinien się sprzeciwiać , bo jawna złość i niechęć do wszystkich) to dlaczego w szkołach brakuje ręczników, papieru i mydła , zupełna nowość od wielu lat. A nauczyciele i dyrektorzy szkół w "obecnej sytuacji" są traktowani przez burmistrza i całe gminne władze oświatowe jak pomiotło, zresztą ostatnia sesja pokazała stosunek burmistrza do spraw oświaty (sztandar )

Tedi; 29 lutego 2020, 12:59

Do Edi-Ty stożkoglowy to już lepiej nie porównuj bo słabo ci to wychodzi.Tak jak wymiana dobrych części w rowerach.Lepkie ręce to i do układów skory.

Witam ; 29 lutego 2020, 14:08

Radni z tego co mi wiadomo nie mogą decydować. Ostateczne zdanie i decyzje podejmuje burmistrz. Prawda jest taka że od początku kadencji p. Gwiazdy radni odrzucają wszystkie Jego decyzje. Stolarski ma swoich podwładnych i klika siedzi nadal. Kolejny fakt Burmistrz Gwiazda mocno przeszkadza w szemranych interesach. Niestety nasze miasto jest mocno zacofane co widać po wypowiedziach. Widać również kto czyta ze zrozumieniem 15tys.na wizualizacje zalewu w Gluchowie, 200tys. Jabłko w centrum pośmiewisko nasze. Tego hejterzy nie widzą, bo i po co. Tu koleś robi i promuje ta nasza dziurę i jeszcze mu podkladaja nogę. Ile trzeba mieć jadu w sobie aby być takim człowiekiem.

Maciej ; 29 lutego 2020, 15:45

Nie wiedziałem że tu taka zadyma :) ja dołączam do zwolenników murala i czekam niecierpliwie na decyzję wojewody.

Barbara ; 29 lutego 2020, 16:50

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Ktos; 29 lutego 2020, 16:52

Wyremontujcie za to budynek który się sypie koło świateł gdzie jest apteka a nie kur... Mazajki. Nie dość że tam ludzie mieszkają to jeszcze jest to zabytek!!! Zadbajcie najpierw o to co jest ważne i co zostało po wojnie a potem czarujcie.

Twój stary ; 29 lutego 2020, 17:54

Do ktoś - ch....wie kto
Przyjdzie czas i na aptekę.Teraz jak się głośno zrobiło z Rekordem to każdemu chałupę wyszykuj.Na przyjemności trzeba sobie zasłużyć.Dla trolla nora!Nie pozdrawiam

Org.pl; 29 lutego 2020, 18:13

Organizujmy się, róbmy protesty, pikiety, piszmy petycje, apelujemy do tych radnych, którzy mają puczucie przyzwoitości by odwołać K. B. z funkcji przewodniczącego wraz z całym prezydium. Bez tego RM będzie dalej robić obstrukcje i tym sposobem ośmieszać nas wszystkich. Przez kilku głupców już nie można nic sensownego przeprowadzić, a to dopiero początek zła. Brak odpowiedzialności za podłość i głupotę będzie skutkował jeszcze większym obciachem. Obciachem była końcówka rządów J. S., obciachem jest jego dalsza działalność wewnątrz RM. To wszystko złożone w całość jest straszne. Kończmy z tym, rozmawiajmy z kim trzeba i do dzieła, niech wreszcie zacznie być normalnie.

Star; 29 lutego 2020, 18:26

Uwzględnienie skargi przez wojewodę powinno być sygnałem i powodem do odwołania całego prezydium RM i zorganizowania jej pracy na nowo.

Do Ktoś; 29 lutego 2020, 19:28

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Grojecczczanka; 29 lutego 2020, 19:35

Chęć wydania 60 tys na mural i nie dofinansowanie 8 tys na sztandar szkoly w Częstoniewie dla dzieci ,których rodziny korzystają z pomocy opieki społecznej, to jest dopiero skandal. Skierowanie sprawy do wojewody , to nie jest odnoszenie?

123; 29 lutego 2020, 23:45

Jestem za MURALEM i zdania nie zmienię.

Również ; 1 marca 2020, 09:41

Jestem tak samo za muralem. Jak i odwołaniem rady miejskiej a szególnie Stolarskiego a cała reszta.. To przecież wałki pod stołem. Niestety śmiać się będą z nas wszędzie, za takie postępowanie. Nic dodać!

Jack ; 1 marca 2020, 09:50

A ja tam jestem za a nawet i przeciw.Ale jednego jestem pewien.Zmieniłbym radnych którzy doprowadzili do takiego zamętu i tych, którzy nigdy nie powinni się w tej radzie znaleźć.Bo jak taki jeden z drugim może podejmować jakie kolwiek decyzje o losach naszego miasta skoro kupił swoje głosy za wódkę?!Czemu nikt nie reagował jak mówiło się o tym głośno...?Albo ten nieszczęsny "stolec" w RM.Jak można było do tego dopuścić???Przecież to było do przewidzenia, że będzie sterować tą "bandą nieudolnych myślicieli".
Beton w PZPN skruszał, wierzę że i ten nasz Grójecki również skruszeje.Mam nadzieję, że ludzie wreszcie otworzą oczy i zrobią porządek z tą swołoczą

Edi; 1 marca 2020, 09:51

Do Tedi chyba mnie z kimś pomyliłeś, Uważam że los niepełnosprawnych jest ważniejszy niż praca artysty za 60 tys. EMERYT rocznie otrzymuje ok25 tys za cięższa pracę przez całe życie. Pozdrawiam chyba jajoglowego

Tedi; 1 marca 2020, 10:31

Do Edi-a radni dostają 120tys zł za 4 lata pierdzenia w stołek za podejmowanie niewłaściwych decyzji.O wałkach nie wspomnę

Darek Prykiel; 1 marca 2020, 12:08

Czytam opinie nt. murala i z pewnością z wieloma nie sposób się nie zgodzić, zarówno z tymi za wykonaniem jak i z tym które mówią, że są ważniejsze sprawy. Nie wypowiadałem się na sesji bo przypatrując się na tzw. tenisowi stołowemu rozgrywającemu się pomiędzy kilkoma osobami krew się we mnie buzuje, że dorośli ludzie nie potrafią ze sobą normalnie wymienić kilka zdań. Żeby była jasność swój głos oddałem za tym by mural powstał, gdyż uważam , że byłoby to znakomitą wizytówką naszego miasta dodającą uroku i wyglądu i wprowadzającą choć trochę radości i zachwytu nad naszym miastem a chyba każdy wie, że Grójec nigdy nie był i nie będzie miastem turystycznym. To nasze miasto i jak się będzie w nim nam żyło zależy głównie od nas samych. To samo dotyczy się jabłka na Placu Wolności. Moim zdaniem to właśnie tam przy jabłku i przy obecnym muralu wszyscy robimy sobie zdjęcia i tym właśnie się chwalimy przed innymi. To moje zdanie jeśli chodzi o mural więc teraz mogą mnie zhejtować osoby przeciwne takiemu dziełu. Nie znam osobiście Pana Sebastiana ale uważam , że Grójec potrzebuje takich osób pozytywnie zakręconych, chcących czymś się wykazać, coś dać od siebie a że niekiedy to kosztuje….. nie ma nic darmo. Jeżeli nie będzie takich osób jak P Sebastian, jak Pan od koszykówki, jak Panowie i Panie od piłki nożnej, jak Państwo od biegów czy Pan od tańców – jak nie będzie takich ludzi w Grójcu to nie będzie w tym mieście NIC a swoje dzieci będziemy wszyscy wozić po kilkadziesiąt kilometrów aby zapisać je na jakieś zajęcia. Bardzo proszę więcej optymizmu a świat naprawdę jest bardziej kolorowy i przyjemny.
Jeszcze informacja dotycząca ewentualnego uchylenia podjętej uchwały …. Jeżeli wysłuchacie Państwo Pana Burmistrza to zobaczycie , że powodem zaskarżenia uchwały nie jest nie wyrażenie zgody na wykonanie muralu przez RM a przekazanie tych środków na wyburzenie i uporządkowanie terenu po „Modrzewiance”. Proszę nie myśleć, że w przypadku uchylenia uchwały przez wojewodę mural zostanie wykonany, nie nie - to chodzi tylko i wyłącznie o fakt nie burzenia budynku „Modrzewianki”.

Sokolnik~; 1 marca 2020, 14:01

Ooooo to sobie radni posiedzieli...Takiego samobója to tylko oni mogli sobie zaserwować.Ale kino!

Zbigniew Wisniewski ; 1 marca 2020, 16:21

Gratulacje odwagi panie Prykiel!Pewności siebie Panu nie brakuje.Bo jak można to nazwać inaczej skoro uprzedza Pan fakty i odpowiada za wojewodę.Tym bardziej pokazuje Pan swoim komentarzem że to była zwykła ustawka radnych.W sumie dzień jak co dzień. Dajmy wojewodzie szansę i pozwólmy aby sam odniósł się do tej sprawy.Zbigniew Wiśniewski również popiera powstanie muralu.

Katarzyna ; 1 marca 2020, 16:37

Jestem za panem Sebastianem i muralem i odwołaniem całej rady może z trzycztery osoby są tam uczciwe. Mam nadzieję że obijesię to głośnym echem. Moim zdaniem to skandal i złośliwość jak w artykule. Komentarze typu balkony-sztandar-remont kamienic-chodnikow-sa conajmiej żałosne. Podoba mi się za to.. ktoś pisze o strajku ja zatwierdzam swoją obecność. Myślę że wiele osób dołączy jak taki się odbędzie. Nie ma chyba domu-mieszkania w którym nie rozmawia się o muralu. Ja osobiście słyszę większą przewagę głosów na powstanie muralu. Panie Sebastianie jest za panem bardzo dużo osób.

Darek Prykiel ; 1 marca 2020, 17:12

Panie Zbyszku do odważnych to ja raczej nie należę:-) jeżeli już to raczej do szczerych, jak coś powiedzieć czy napisać to szczerze. Proszę pamiętać że każdy radny - tak mi się wydaje - swoje decyzję uzależnia także od opinii swoich wyborców i niekoniecznie one będą po Pana myśli, mojej czy kogoś innego. I jeszcze raz chciałbym powtórzyć że jeżeli burmistrz zaskarży uchwałę a wojewoda ją uchyli to nie znaczy że będzie mural. Nie w tym rzecz. Podzielam także zdanie burmistrza jeśli chodzi o wyburzenie Modrzewianki. Uważam że możemy z tym spokojnie zaczekać, zaplanować i zaprojektować jak ma wyglądać teren a następnie przystąpić do realizacji. Tam jest jeszcze jak dla mnie wiele niewiadomych, pieniążki można spożytkować jeśli nie na mural to na coś innego. To oczywiście moje zdanie.

Do Katarzyna; 1 marca 2020, 17:30

Niech się Pani nawet tym strajkiem nie ośmiesza, jak widać po komentarzach wiele osób wolałaby aby przeznaczyć te pieniądze na cele pilniejsze i bardziej potrzebne. Wizerunku brudnego, zaniedbanego miasta, które nie dba o to żeby szkoła miała sztandar, niepełnosprawni godną opiekę, a mieszkańcy mieszkali w godnym otoczeniu mural cudownym sposobem nie odmieni. Proszę sprawdzić jak wygląda pekin -nie obrażam mieszkańców tych bloków tylko zwracam uwagę w jakim otoczeniu mieszkają. Błoto, kałuże i samochody, które to błoto rozjeżdżają - ulica Wybickiego jest permanentnie pokryta warstwą błota, do tego śmietnik wywalony w centralnym miejscu, nie zamykany, z którego w upału wali smrodem. Takich miejsc, o które należałoby zadbać jest w Grójcu wiele i to żadna żenada dać ludziom godne warunki do życia. Może mieszka Pani w pięknym domu z ogródkiem i zabrakło Pani po prostu wyobraźni. Panie Sebastianie dyskusja nad zasadnością wydatkowania środków pieniężnych nie dotyczy Pana i oceny Pana talentu, niestety stał się Pan kartą przetargową w wojnie dwóch wrogich obozów. Wielu osobom nie chodzi jednak o tą wojnę, tylko o hierarchię potrzeb, o potrzeby nie zauważane i ignorowane. Trudno mi sobie nawet wyobrazić jak np. poczuli się rodzice dzieci ze szkoły w Częstoniewie. Pani Katarzyno RM sami mieszkańcy sobie taką wybrali więc do kogo pretensje teraz?

Do „Do Rozsądek”; 1 marca 2020, 17:38

wpis bez żadnej treści, żadnego konstruktywnego zdania na tematy bieżące, pustosłowie ze ślinotokiem, bezsilność grzechotki...
"Nie ma szczęścia ten Grójec, oj nie ma"

Zbigniew Wisniewski ; 1 marca 2020, 17:44

Do p. Prykiela szczerość Pan powiada:) :)
Acha czyli rozumiem że panowie radni już postanowili i już nikt inny w tym temacie nie ma głosu? Burmistrz, Wojewoda to tylko osoby nic nie ważne? Radni rządzą ma się rozumieć?
Acha i jeszcze rozumiem że na wszystko wydać jak to pan nazwał "pieniążki" aby tylko nie na mural? I widzi pan jak łatwo pokazał Pan swoje poparcie :)

Do Twój wstyd; 1 marca 2020, 18:46

Picasso nawet jakby mógł być wpisany do księgi rekordów Guinnessa to by pewnie nie chciał, a pierwsze wydanie księgi Guinnessa ukazało się 27 sierpnia 1955 a Picasso zmarł 8 kwietnia 1973 „(szok co za kretyn)”. Wielkich formatów nie robił mistrz Picasso, ale od kiedy im dzieło większe tym znamienitsze? „Widać że piłeś wina zamiast się edukować”. Księga rekordów Guinnessa nie ocenia wartości artystycznej dzieł, są tam też np. takie rekordy jak miażdżenie arbuzów udami, największa liczba słomek wepchniętych do ust czy najdłuższy metalowy zwój przepuszczony z nosa przez usta. „Nie myl pojęć, bo widać że wiedzę na ten temat masz zerową a na siłę próbujesz wychodzić przed orkiestrę.”

Srały muchy będzie wiosna ~; 1 marca 2020, 19:40

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Darek Prykiel ; 1 marca 2020, 20:02

Oj troszkę Pan zinterpretował sobie mój wpis tak po swojemu :-) ale oczywiście Pan też może mieć swoje zdanie. :-)

Do rozsądek; 1 marca 2020, 20:03

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Do Katarzyna; 1 marca 2020, 22:22

Jak będzie strajk za odwołaniem KB i jego ''ogonów'' idę . Trzymam kciuki za mural .

do D.Prykiel; 1 marca 2020, 22:29

Szczerze, jak już o szczerości mówimy to najprościej będzie przywrócić koloryt miastu wymieniając te wszystkie lampy sodowe na LED. Wyjdziemy z kolorów pomarańczy i żółci na bliższe naturalnym a zaoszczędzone pieniążki z rachunków za energię elektryczną przeznaczymy na inne cele.

Obserwator; 2 marca 2020, 07:52

Duże wyrazy uznania dla komentarza "Do Katarzyny". Jeden z bardziej rozsądnych i konstruktywnych komentarzy w swej treści i zamiarze.
Myślę, że dokładnie takie zdanie ma większość osób, które wyraziły swoje poparcie dla decyzji RM.
Nasza gmina ma obecnie masę małych i większych spraw, które czekają na zajęcie się nimi i załatwienie. Jak zawsze ich rozwiązanie wymaga nakładów finansowych, czasami większych a czasami mniejszych.
Jest to tylko kwestia gradacji potrzeb.

Obecny spór czy też problem, nie dotyczą w żadnym razie Pana Artysty jako osoby oraz nie stanowią oceny jego talentu czy dorobku artystycznego. Niestety spora część komentarzy zmierza wprost w tym kierunku. Jest Pan niezawinioną ofiarą starć pomiędzy Burmistrzem a RM. W sumie te tarcia wyglądają jakby były sztucznie wywoływane i nakręcane. O cel należy zapytać strony sporu, i to obie.

Co do samego pomysłu to może gmina (UM), jako inicjator przedsięwzięcia, rozważyłaby wdrożenie innego rozwiązania. Samo udostępnienie tak dużej powierzchni w reprezentacyjnym miejscu miasta(sąsiedztwo UMiG) jest już dość sporym wkładem ze strony samorządu w powstanie dzieła. Dodatkowo gmina mogłaby przekazać na ten cel jakąś sumę np. 10 tys. zł i pomóc w kwestiach logistycznych związanych ze zorganizowaniem rusztowania. Gmina przecież posiada jednostki podległe zajmujące się różnego rodzaju pracami więc może jakieś rusztowanie się znajdzie. Dodatkowo prężny wydział promocji UMiG mógłby pomóc pozyskać sponsorów do pokrycia pozostałej kwoty. 50 tys. zł to znowu nie tak dużo i myślę, że spokojnie znajdą się 2 - 3 firmy, które w zamian za estetyczną i delikatną informację umieszczoną pod muralem, przekażą niezbędne środki. Gmina posiada niezbędne know how w tym zakresie, bazę podmiotów z którymi współpracuje przy organizacji różnych imprez. Taki podział ryzyk i finansowania godzi wszystkie interesy, gwarantuje realizację zamierzenia a jednocześnie pozostawia środki w budżecie gminy na inne cele.

KO; 2 marca 2020, 09:20

Sponsorzy - jaja .na jabłko było 200tys. Na zajeb..y mural 60tys nie ma . Prykiel pewnie już dostał od Stolarskiego zje.. to już teraz trza pisać o latarniach . Co jeszcze wymyślita? Dokładnie widać ustawke głosów i całego zamieszania .

Darek Prykiel ; 2 marca 2020, 10:26

Do KO, a co mają latarnie do muralu? 😀 Nie za bardzo rozumiem, ale rozumiem że ma to się tak samo jak Stolarski do Prykiela czyli ni jak. Jak zawsze każdy szuka ukrytych sensacji.... A nie można się zwyczajnie wypowiedzieć?

Obserwator; 2 marca 2020, 10:33

Do KO
Zgodnie z Twoją logiką popierasz realizację przez gminę projektów budzących animozje i mieszane uczucia a nawet sprzeciw, a po powyższej dyskusji widać, że mural ze środków publicznych takie reakcje powoduje, a uzasadnieniem dla takich działań jest fakt, że poprzednia, nielubiana, niechciana i krytykowana władza, takie projekty realizowała? Chyba powinniśmy uczyć się na błędach, najlepiej właśnie nie swoich, i wyciągać wnioski...
Udział sponsorów prywatnych to tylko jedna z możliwości. Rozwiązań jest na prawdę wiele i Wydział Promocji jak popracuje na pewno coś wymyśli.
A oświetlenie jak najbardziej jest ważne. Pomijając już fakt stosowania żarówek sodowych, to jak są to i tak dobrze. Wcale nie małe rejony miasta przez jakiś czas po zmroku albo jeszcze przed świtem spowite są w ciemnościach i idzie sobie nogi połamać na nie zawsze równych chodnikach pamiętających zamierzchłe czasy, o ile chodnik w ogóle jest.
Tak tak ja wiem nie wszystko da się zrobić i nadrobić od ręki. Dlatego właśnie gradacja możliwości i potrzeb.

KO; 2 marca 2020, 10:35

Do Darek Prykiel
A tyle się ma że latarnie można było unowocześnić za kadencji byłego burmistrza który działał przez ostatnich pięć kadencji a nie teraz się o tym mówi kiedy głośno się zrobiło o muralu.A Dariusz Prykiel i stolarski to jedna ręka i każdy o tym wie.Teraz łatwiej zrozumieć?Czy pomóc w czymś jeszcze żeby było łatwiej?Szkoda że tak nie ułatwialiście artyście jak teraz wymagacie żeby to wam ułatwiano.

Do Darka Prykla ; 2 marca 2020, 10:40

A no jak się mają latarnie do murala. Sam napisałeś o latarniach czyli wszystko aby nie mural. Były ulice, balkony a teraz latarnie. Czyli wniosek jeden wszystko aby nie mural. A co ma Stolarski do Prykla? To już sami najlepiej wiecie stary beton trzyma wam tam du. y krótko. Jak to mówia wejdziesz między wrony kracz jak i one. Ale szacun i tak że nazwisko pokazane. Jakby nie było, widać mocno ustawke wszystkiego. Ja tam jestem za muralem i moim skromnym zdaniem powinna być zrobiona dobra selekcja w radnych. Wymagania od Gwiazdy cudów a wystarczy posłuchać waszego poziom wypowiedzi na sesjach. I jak wszystko podwarzacie. Trzymam kciuki za wojewodę który się zainteresuje wami bardziej niż tylko w kwestii murala. I za wszystkie przetargi których dokonaliście.

Czas na porzadek ; 2 marca 2020, 11:16

Mural muralem, a tu chodzi o rzeczy nadrzędne.
Dobro gminy wymaga harmonijnej współpracy.
A co mamy? Ano tak: niech pan sobie schowa w kieszeń swoje uwagi, nie słucha pan ze zrozumieniem, nic pan nie rozumie, niech pan obejrzy sobie sesje jeszcze raz to zrozumie, pieniądze z kolejki zabrane na złość, pieniądze na mural - usiłowanie zabrania na złość, bezsensowne pytania z smsów od J.S., bezsensowne pytania z kartek od J. S. i udawane zatroskanie o czystość miasta, o losy szkół, nauczycieli i dzieci - czyli tam, gdzie mamy wieloletnie zaniedbania i mieliśmy złe zarządzanie.
Dobro gminy wymaga współpracy na komisjach, a co mamy? Mamy brak zaangażowania radnych na komisjach i prowokacje w trakcie obrad, brak kultury i pyskówki przewodniczącego oraz jego zastępcy, zabieranie głosu kiedy się chce i aroganckie udzielanie lub nie głosu Burmistrzowi. Śledzenie tego budzi niesmak i zażenowanie. To naprawdę zaszło za daleko i trzeba z tym skończyć.
W żadnej gminie w Polsce nie ma takiej sytuacji, kiedy byli dwaj burmistrzowie przejęli kluczowe pozycje w radach, wykazując taką mściwość, złą wolę i szerząc taką destrukcję.
Jest to ewenement na wielka skalę, wstyd, żal i jeśli by miało być dalej tolerowane, kompletna porażka zdrowego rozsądku.

Do Czas na porządek ; 2 marca 2020, 11:29

Popieram słowa kolegi! Mądre i sensowne! Żal jak się patrzy na to wszystko! Teraz dobiorą się im to tyłków mural w naszym mieście idzie na świat! Możemy sobie poczekać na dalszy rozwój sprawy! Najlepsze będzie z tym jabłkiem jak wyjdą przekręty i zresztą czas pokaże. Prykiel wystawiony do obrony radnych! A pogrąża ich w co drugim zdaniu! Chyba słabo zapamiętał wytyczne starego betonu.
Jestem za muralem! I trzymam kciuki na posypane stołki!

Do KO; 2 marca 2020, 11:36

Czyżby, J. S. już machnął ręka na Karolka - niech się ośmiesza do końca - i postawił na D. P - niech się promuje jako jego przeciwieństwo?

WGR; 2 marca 2020, 11:41

Z ciekawości tu zajrzałem i jestem w szoku ile tu nienawiści podstawionych komentarzy. Prawda jest tak jak ktoś napisał tu jest walka między Burmistrzem Gwiazda i radnymi. Mural jest tu z tego względu bo wiadomo że będzie głośno. Tylko czy radni sobie zdają sprawę iż wyjdą różne brudy stolarskiego i całej bandy.
Jestem za MURALEM z całą naszą rodzina czyli 5 osobowa dzieci pełnoletnie dla uzasadnienia :) Dużo osób jest za muralem niestety drodzy radni podjeliscie nie ta drogę co trzeba. Pozostaje mi czekać na dalszy rozwój sytuacji.

Darek Prykiel ; 2 marca 2020, 12:31

Ok to napiszę jasno i w miarę krótko. Nie pisałem nigdy o modernizacji żadnych latarni i tak jestem za tym aby mural powstał i tak taż głosowałem. Do pozostałych kwestii nie będę się odnosił gdyż nic mi w tych tematach nie wiadomo ale fajnie jest się dowiedzieć pewnych rzeczy od Państwa

Org.pl; 2 marca 2020, 15:22

Moralnym i prawnym obowiązkiem radnych jest współpraca z Burmistrzem w szeroko pojmowany sposób, także krytyczny, jeśli jest ku temu odpowiedni powód. Ewentualna krytyka powinna być jednak: po pierwsze konstruktywna, po drugie kulturalna i rzeczowa, nastawiona na dobre rozwiązania. Co mamy dziś - skrótowo opisane jest w jednym z poprzednich postów.
Radny jest reprezentantem swoich wyborców i ma służyć tym wyborcom swoja płatną pracą, wykonywać ją w sposób jak najbardziej skuteczny i odpowiedzialny. Oznacza to ni mniej ni więcej, że maja być konkretne efekty tej pracy w postaci dobrych rozwiązań, uchwalanych lub opiniowanych (tam, gdzie wymaga tego prawo) przez tychże radnych. W żadnym wypadku nie powinni działać przeciwko Burmistrzowi, jeśli ten nie łamie prawa lub nie jest niegospodarny. Te błazeńskie zachowania w czasie dotychczasowych sesji RM świadczą o bardzo wysokim natężeniu złej woli. Za to muszą niektórzy panowie radni ponieść konsekwencje. Im szybciej, tym lepiej.
Radny J.S. odpowiada za obecny stan rzeczy w stopniu najwyższym, dalej przewodniczący i całe prezydium, na końcu pojedynczy radni, ci najgorliwiej wykonujący instrukcje poprzedniego włodarza.
My wyborcy, musimy wymóc tę odpowiedzialność, aby została ona zrealizowana w postaci odwołania szkodników z pełnionych funkcji.

WGR 2; 2 marca 2020, 15:43

Nie można mieć pretensji do nowego Burmistrza Pana Gwiazdy a raczej do jego wyborców.

tragedia; 2 marca 2020, 17:13

Komentarze jak przed wyborami.... wszyscy wszystko źle tylko p. Gwiazda dobrze. Forum wogole niekontrolowane, obrażające ludzi.
Napędzanie sensacji..... a każdy ma swój rozum. I oceni za 4 lata.

Do Prykla; 2 marca 2020, 17:28

Widzę że problem z pamięcią doskwiera.. przecież wyraźnie Pan napisał wyżej aby zmienić oświetlenie w latarniach na Led.
I również rozumiem z Pana komentarza że radni podjęli decyzję. A P. Burmistrz i Wojewoda nie ma już nic do powiedzenia. Przecież każdy widzi co Pan pisze. Później słabo się wykręca i w koło. Oj Stolarski będzie nie zadowolony z pionka wystawionego publicznie .
Mariola Kazmierska
A i na marginesie jestem za muralem i zmiana radnych!

Popieram zmianę Radnych! ; 2 marca 2020, 19:35

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Do Mariola Kazimierska; 2 marca 2020, 21:21

Skąd kobieto? wiesz, że to napisał D. Prykiel a nie Zygmunt Stefanowicz? Bo się podpisał? O Matko!!! Tu każdy może napisać co chce i podpisać się jak chce. Na przykład tak:
To napisałam ja, Mariola Kazimierska

Do tragedua; 2 marca 2020, 21:51

O jakiej kontroli marzysz? Nie wystarczy ta od twojego pana?

SJ ; 2 marca 2020, 21:54

Stary wyjadacz ustawił radnych juz przed drugą turą wyborów na burmistrza, rozdał im stanowiska w radzie i w komisjach i oczywiście z odpowiednimi dodatkami finansowymi, już nawet wmawia im stanowiska jakie powinni piastować po następnych wyborach. Podobno na być 3 wiceburmistrzów i 3 prezesów. Dlatego radni tak ślepo ufają, bo kto da wiecej niz on obiecał? Pomijając te rozważania, to podobno za roczne wynagrodzenie radnych Grójec miałby 10 takich murali. Szkoda, że na sobie nie oszczędzają!

Darek Prykiel ; 2 marca 2020, 23:21

Pani Mariolu 😀 O latarniach ktoś napisał do mnie a nie ja 😀 więc proszę dobrze odczytywać posty wtedy zobaczy Pani także kto co napisał a jeżeli coś jest jeszcze nie zrozumiałe zapraszam na priv. Nie gryzę :-)

Do P. Prykiel; 2 marca 2020, 23:22

Jeśli Pan opisuje siebie jako osobę szczerą i pisze, że podczas sesji rady ''krew się we mnie buzuje'' to dlaczego Pan cicho siedzi i nie zareaguje na zachowania jakich jesteśmy świadkami podczas posiedzeń rady, brak merytorycznej dyskusji a tylko docinki i przepychanki słowne . Z takimi radnymi ( mam na myśli grupę P. Karola do której i Pan należy ) nie będzie dobrych dla mieszkańców decyzji bo po prostu robicie na złość blokując tym samym propozycje burmistrza. Faktycznie ktoś tu trafnie nadmienia ,że Grojec jest brudny, zaniedbany bez pomysłu na krajobraz i estetykę przestrzenną ale to lata pracy poprzedników .
Karolina

Darek Prykiel ; 3 marca 2020, 08:58

Pani Karolino oczywiście ma Pani rację, lub przynajmniej część racji :-) zwyczajnie nie widzę sensu podczas sesji dolewać oliwy do ognia. Na ostatniej Sesji Pan Antoniewicz zwrócił uwagę na zachowanie radnych i burmistrza i jak było widać na niewiele to się zdało. Emocje jednak biorą górę.

Do inwestycje ; 3 marca 2020, 09:37

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

czy warto było; 3 marca 2020, 10:32

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Star do Darek Prykiel; 3 marca 2020, 10:54

Szanowny Panie,
uważając Pana za osobę inteligentną, chcę tak uważać nadal.
Jednak, aby to było możliwe, potrzebuję zapewnienia, że się Pan pomylił, powołując się na wypowiedź Pana Antoniewicza i stosując przekaz o równowadze pomiędzy niewłaściwym zachowaniem niektórych radnych i Burmistrza. Takiej równowagi nigdy nie było, mam nadzieję, że kiedyś będzie, do czego, moim skromnym zdaniem, powinien się Pan przyczynić.

Mieszkaniec; 3 marca 2020, 11:56

W pierwszej kolejności dokończmy przebudowę Szkoły nr 1 wraz z salą sportową, następnie zróbmy porządek na stadionie przy ulicy Laskowej, aby piłkarze mogli rozgrywać mecze. Przy Szkole nr 1 postawmy zaplanowany balon oraz wybudujmy zaplanowany żłobek. W planach mamy także wyburzenia koło GOK, oraz nowy budynek Grójeckiego Ośrodka Kultury. Zaplanowane są również remonty ulic np. Batalionów Chłopskich. Na końcu jak nam starczy wolnych środków zajmijmy się muralem.

Darek Prykiel ; 3 marca 2020, 12:51

Do Star, Szanowny Panie wydaje mi się że dobrze zrozumiałem wypowiedź Pana Antoniewicza który grzecznie zwrócił uwagę trzem panom o stosowne wypowiedzi. Nie chcę licytować się z nikim kto kogo prowokuje gdyż już każdy sobie zdanie zdążył wyrobić. Tylko tyle.

Lokalny do Darek Prykiel; 3 marca 2020, 12:54

Powoli Pan Prykiel wyrasta nam na lokalnego celebrytę i medium opiniotwórcze . Co artykuł to komentarz radnego ... fachowiec w każdej dziedzinie : polityka komunalna, kolej wąskotorowa, murale, kina plenerowe itd itd To dzięki niemu przecież mieszkańcy Grójca odkurzyli swoje rowery i wraz z nim ruszyli poznawać miejsca , których nigdy nie widzieli ... . Miny zadowolonych emerytek bezcenne, A może nawet w przyszłości zagłosują na Pana. Drogi Panie stanowisko radnego dla tak zasłużonego grójedczanina to bez wątpienia zbyt mało... a może stanowisko Burmistrza byłoby odpowiednie dla Pana . To może po to ten lans . Jest Pan szczery , dobrotliwy, filantrop , pogodzi Pan zwaśnione strony. No słowem idealny kandydat.

Do Lokalny do ...; 3 marca 2020, 13:47

Celebryty to Ty poszukaj na I piętrze UGiM. Tylko cierpliwości życzę, bo ciężko zastać. Prędzej na jakiejś imprezie/lokalnej "ściance" złapiesz.

Star do Darek Prykiel; 3 marca 2020, 14:39

Rozumiem, nie pomylił się Pan, albo i tak, ale raczej nie.
Dziękuję, niczego nie oczekuję.

Do do lokalny; 3 marca 2020, 14:44

Napisał główny celebryta zza stołu prezydialnego RM.

123; 3 marca 2020, 17:35

Trzymam kciuki za muralem!

Do radnych ; 3 marca 2020, 20:00

Jak bardzo jeszcze osmieszycie nasze miasto Grójec? Przecież ten wywiad pokazał wszystko. Jacy obłudni i zawistni jesteście. Posypia się wam stołki. Trzymam mocno kciuki za zmiana was. Jeszcze gorzko pozalujecie tej decyzji!

Jerzy Antosiak ; 3 marca 2020, 20:09

P. Sebastianie napisałem do Pana wiadomość prywatna gratulacje za wspaniały wywiad i jestem jak najbardziej za muralem w Pana wykonaniu. Musiałem napisać i tu.
Ponieważ chciałem się zwrócić do radnych którzy strzelili sobie samoboja ta decyzja i tym wywiadem. No ludzie nie trzeba być super wykształconym aby wyciągnąć wnioski. Jesteście conajmniej śmieszni w tych argumentach "Może posadzimy drzewka" No przecież to woła o pomstę do Nieba. W wielu domach was wysmiano!
P. Sebastianie jestem za muralem i to w kwocie nie 60tys brutto tylko o wiele większej! Należy się Panu!

Mieszkaniec Grójca ; 3 marca 2020, 20:11

Napisałem w niku mieszkaniec Grójca ale to wstyd! Za tych radnych wstyd!
P. Sebastianie MURAL musi istnieć!

CZA; 3 marca 2020, 20:12

Nie sądzę aby Pan Prykiel D. był zainteresowany funkcją burmistrza, prowadzi w Grójcu dużą firmę więc ''Lokalny'' chyba przesadził z przewidywaniem przyszłości.

Szok ; 3 marca 2020, 20:19

To tu skupisko jest hejtu nawet nie wiedziałem. Hejt raczej na tych radnych niż na artystę ale dobrze niech człowiek niesie to ZACOFANIE tego miasta. Ja nie mogę ale wstyd pogrążył tych radnych ten wywiad jaja
Do artysty Sebastiana widać klasę, widać wzruszenie ja bym tu nigdy nic nie zrobił. Szacun za chęci które nadal są gratulacje wywiadu radne to pionki Stolarskiego. Ale wstyd wstyd wasz wy radne! Wasz Biedrzycki jaki spiety już nie powiem kto bo nie można. Radne wyjazd z bazy.

Żenada ; 3 marca 2020, 20:36

Powiem krótko WSTYD! wstyd mi za was że tacy ludzie siedzą w radzie. Co ten śmieszny Biedrzycki może mówić o mieszkańcach jak nigdy się z nimi nie liczyli! Mieszkańcy to czyli radni i ich klika! Może posadzimy drzewa nie da się nawet tego ubrać w słowa bez pewnych epitetow.

Pięknie ; 3 marca 2020, 20:39

Ale was ubrali w telewizji pograżenie tego miasta. Teraz już odwrotu nie ma i jak wybrnąć z tego gówna co się zrobiło. A będzie jeszcze głośniej hahaha Radni do zmiany! Apeluje właśnie do mieszkańców ja wam postawie ta flaszkę jak będzie trzeba.

Gruby; 3 marca 2020, 20:46

Ale poszło! Dla jasności jestem za muralem!

Mieszkaniec Warszawy ; 3 marca 2020, 20:51

Myślałem że mieszkam w mieście skandali i ciemnych interesów ale to co sie dziej w Grójcu. Odbije się szerokim echem na niektórych radnych. Ten pan siedzący w studio ma poważny problem z rozdwojeniem jaźni. Niby przeciw sam skierował wniosek, niby za muralem. Zero! Kiedyś przejezdzałem przez ten wasz Grójec i specjalnie się zatrzymałem dla zdjęcia przy tym rysunku. Z tego mieliście dobra opinie ale jak to jabłuszka zchaniliście ta opinie.

Wstyd dla radnych! ; 3 marca 2020, 20:55

Wstyd P. Biedrzycki! Wstyd! Wstyd! Wstyd!
Aż nie wieżę tak byłam za wami i za P. Stolarskim wstyd się przyznać i przedstawić!
Jestem za muralem! I Pan P. Gwiazda zdobył moja sympatię i głos.
Wstyd RADNI!

Zbyszek ; 3 marca 2020, 20:57

No to nasi radni się doigrali przecież to pójdzie nie tylko fala hejtu ale wstydu.

Sprzyjający Mural ; 3 marca 2020, 22:53

Oglądając program stwierdzam że we dwoje radni nie przygotowani. Słabizna i wstyd. Drzewka postawimy ławeczki - słabizna.

Chore ; 3 marca 2020, 23:08

Biedrzycki o czym ty mówisz mieszkańcy to dopiero Beszczelnosc w biały dzień. On mówi ten... O mieszkańcach że rozmawiał! z kim ty mogłeś rozmawiać jak większość osób jest za muralem. Zakłamana już nie powiem co.
Na kilometr widać ustawke starego Stolarskiego! To dopiero będzie wstyd jeszcze większy!

Do RM; 3 marca 2020, 23:12

I zadowoleni? Decyzja nadal uważacie słuszna? Osmieszyliscie się tylko! Tyle wam powiem! Hejtuja tu przede wszystkim tych radnych bo hejt w stronę Sebastiana widać dobrze ich łapę w wypowiedziach.

Ania ; 4 marca 2020, 00:28

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Wielkie możliwości małego miasta ; 4 marca 2020, 00:39

Krew mnie zalewa i tak nasze miasto ma wiele syfiastych miejsc w centrum miasta, dobrze ze wszystkim znany deweloper robi dobra robotę, bo dalej miasto wyglądało by jak zapomniane. CKR ciągle remontowany i ciągle wygląda nieciekawie warto nad tym pomyśleć i działać, miasto powiatowe a wygląda jaka podrzędna mała gmina. Popieram działania poprawiające wizerunek miasta, udało się pozbyć straszydła czytaj muszli uda się i z modrzewianka i tymi budami obok trochę dobrej woli i będzie cacy. Jeszcze zróbcie coś z rogiem mogielnickiej i lewiczynskiej tam gdzie chińczyk na rynku wjazd do miasta a obraz jak z Ukrainy - syf i nieład. Jest jeszcze kilka takich miejsc.
Eh się nakręciłem i tak nic to nie da światła na niepodległości są tego najlepszym przykładem naprawiane naprawiane i może teraz podziałają dłużej. Ilość nieczynnych latarni ulicznych i osiedlowych też pozostawia wiele do życzenia.
Działajcie panowie na laurki przyjdzie jeszcze czas. Może warto uruchomić kontakty i poszukać sponsorów na to dzieło lokalnego artysty, 60 tys to spora kwota może ktoś zna kosztorys co za ile ma tu kosztować. Może wydać cegegielki z podziękowaniem P. Gwiazdy i całej rady może w ten sposób zachęcić mieszkańców i lokalnych przedsiębiorców. Może jakaś dotacja grant itp. trzeba poszukać popytać. 600 lat miasta też tak bez charakteru liczyłem że powstanie jakiś nowoczesny pomnik np napis 3D GROJEC 600 taki który został by dla potomnych po takiej rocznicy z zamorowana kapsuła czasu. Piękna rocznica bo i 100 lat niepodległej a coś brak iniciatywy,

Co z ulicami; 4 marca 2020, 00:58

A co z remontami nawierzchni na wsiach
Tu obrazki z 60tys zł a wieś zapomniana jak to bywało za poprzednika. Nic się nie zmienia szkoda liczyłem na zryw a tu dalej układ tylko zmodyfikowany o nowe twarze.
Szkoda mi was i wstydzę się kiedy spaceruje ze znajomymi mieszkającymi za miedzą.

Do wielkie mozliwości; 4 marca 2020, 08:04

Jacuś, ty to wszystko mogłeś zrobić. Nie zrobiłeś, przegrałeś, nie powinno Cię tu być.

Lokalny do CZA ...; 4 marca 2020, 08:57

Pożyjemy - zobaczymy. Jeśli biznesmen Trump został Prezydentem , to czemu lokalny biznesmen Pan Prykiel D. nie miałby zostać Burmistrzem. Słyszałeś o czymś takim jak "motyw władzy " ... masz kasę , masz osiągnięcia, ale brakuje Ci władzy i splendoru... ostatnie ogniwo. Psychologia człowieka ...

Do lokalny...; 4 marca 2020, 10:10

Jeżeli Pan D. Prykiel miałby poprowadzić sprawy gminy z takim skutkiem i osiągnięciami jak rozwinął swoją firmę to Grójec wyszedłby na plus.

do do ...; 4 marca 2020, 11:39

A państwowy stołek w PGE i profil firmy to .... zbieg okoliczności powiadam

gosc nie do poznania; 4 marca 2020, 13:39

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Do do lokalny; 4 marca 2020, 13:44

Niewątpliwie do takiego sukcesu trzeba było mieć bardzo sprzyjające okoliczności.
Pan Prykiel zdaje się być pracownikiem PGE w Grójcu? A firma skąd ma przychody? Nie z PGE? Niepowiązane?

Do lokalny...; 4 marca 2020, 14:26

Zazdrość i nic więcej. Samo mu nie przyszło i musiała sporo pracy włożyć. Nie wszyscy pracownicy PGE osiągnęli takie sukcesy, większość nawet nie próbowała, a zgodnie z Waszą logiką to przyszło mu samo. Masakra.

Dzieci nauczycieli nie powinny chodzić do szkół w których uczą rodzice, dzieci i bliscy lekarzy nie powinni być leczeni w szpitalach, w których pracują, i wiele, wiele innych. Takie podejście, z góry zakładające nieuczciwe praktyki jest po prostu chore.

To tak samo dzieci i bliscy urzędników w UGiM powinni też wyprowadzić się poza obszar jego właściwości, aby nie powstawał konflikt interesów i podejrzenie o niecne praktyki, załatwianie spraw poza kolejnością lub z odpuszczeniem procedur.

Powtarzam zazdrość i nic więcej.

Dla chętnych, sprawdźcie jakie podmioty świadczą usługi na rzecz UGiM, np. cateringowe, przy różnego rodzaju uroczystościach i eventach. Zdziwicie się.

Do wszystkich; 4 marca 2020, 15:20

Niech p. Sebastian założy zbiórkę publiczną wtedy każdy będzie mógł wesprzeć powstanie muralu. Tyle osób pisze, że jest za więc na pewno szybko zostanie uzbierane 60 tys.

do do wszystkich; 4 marca 2020, 15:38

Jestem jak najbardziej za, a lokalni biznesmeni mogą rzucić nieco więcej niż przeciętny mieszkaniec Grójca. Najwyżej im księgowy odpisze darowiznę od podatku. I nie będą się musieli zamartwiać muralami na radzie gminy.

ja też; 4 marca 2020, 17:21

Dobry pomysł z t zbiórką każdy kto jest za muralem da 100 zł ( nich przykładem będzie pan Gwiazda) no i wtedy okaże się że będzie dużo więcej gotówki może więcej ścian będzie można przyozdobić i pan Krawczak będzie miał stałe zajęcie

Do Wielkie możliwości małego miasta ; 4 marca 2020, 17:31

Szanowny autorze bardzo rozsądny komentarz, racjonalny bez mowy nienawiści. Przykre, że wszystkie wyważone komentarze mieszkańców mówiące o hierarchi potrzeb w Grójcu traktowane są jak spamowanie trolli, sługusów jednej czy drugiej strony, przeciwników lokalnego artysty. Gdyby obie strony otarły pianę z ust, posłuchały wszystkich mieszkańców i chwilę pomyślały okazało by się można znaleźć kompromis, np. podzielić te 60000 na różne cele: dofinansować częściowo sztandar, dołożyć do auta WTZ, wyburzyć budy (poszukać korzystniej oferty na usługę, 60tys to chyba sporo) i jakąś kwotą zainicjować publiczną zbiórkę na mural (ludzie dadzą tylko bez tej wojny). A Panu artyście dziwię się, że dał się w ten spór wciągnąć, że bierze w tym wszystkim udział. Cały ten wywiad w telewizji był po prostu żenujący (mam na myśli wszystkich uczestników: prowadzącą, p. Biedrzyckiego i p. Lubowiecką).

mm; 4 marca 2020, 19:00

Kupcie mu te olowki w wólce kosowskiej hurtem i niech chlopak se maluje.

A może tak ; 4 marca 2020, 19:13

Może warto rozważyć zmianę techniki malowanie muralu, przespieszy to czas wykonania co wiąże się z zmniejszeniem kosztów wynajmu rusztowania i wynagrodzenie za trud artysty.

???; 4 marca 2020, 19:43

Proszę nie pisać, że większość mieszkańców jest za muralem (tzn. za wydaniem 60000 na mural zamiast na inne ważne cele) - tego nikt nie sprawdził, nie było żadnego badania opinii, sondy. A jak napiszę, że większość osób jest przeciw to też się liczy, że większość? A zresztą, jeśli rzeczywiście większość jest to w ogóle nie ma problemu, zebrać w tydzień 60000 w gminie, która ma kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców to pestka i bez tzw. łaski RM.
2. Pisanie gdzie był Pan Stolarski przez 20lat jest również pozbawione sensu. Przecież p. Gwiazda wygrał wybory na fali obietnic, że wszystko się zmieni, że będzie transparentnie, gospodarnie i miasto rozkwitnie. Kto z nas, wyborców nie pamięta tych uroczych filmików p. Gwiazdy z kampanii wyborczej kręconych na rondzie przy Dekadzie czy nad Zalewem w Głuchowie, albo wyrazów troski o bezdomne zwierzęta, albo obietnicy, że w Gminie powiesi swój program wyborczy żeby każdy mógł go z tych obietnic rozliczyć? A teraz został 1 punkt w programie? Stolar zrobił to czy tamto źle to nie oczekujcie, że Gwiazda zrobi lepiej. Przecież chyba miało być lepiej? A może nie miało...

racjonalnie to oceniając ; 4 marca 2020, 20:55

Do tych, którzy piszą komentarze wskazując na farmę troli poprzedniego burmistrza czy wam coś naprawdę brakuję z intelektem i myślicie że budżet miasta jest z gumy lub nie ma dna. Jak można w ten sposób stawiać sprawę negując każda decyzję inna niż pogląd Pana Gwiazdy, no ludzie jeśli jesteście istotami myślącymi darujcie sobie te złośliwości.

Katarzyna ; 4 marca 2020, 22:10

Żenada wasze komentarze jak bardzo widać radnych za śmiesznymi nikami. Zbiórka na mural P. Sebastianie mam nadzieję że Pan się na to nei zgodzi. Niech się szarpia dalej ale bez Pana talentu. Nie zasługujecie nna nic.
Biedrzycki kompromitacja!

Do Biedrzyckiego ; 4 marca 2020, 22:52

Ty derektoru hehe i dalej się ośmieszasz!

Sztandarm; 4 marca 2020, 23:46

Do ja też czyli Artura Szlisa
..................

Dyrektoru ; 5 marca 2020, 00:41

Giermek Stolara po ciężkiej reprymendzie, po nie udanym występie w tv. Nie może dojść do siebie. Bardziej zdenerwował się na pożegnanie dyrektora goku niż odpowiadając na pytania w programie. Tak to jest jak się rzuca jadem A jad zatacza koło i wraca jak bumerang. Wstyd ale ten wstyd trzeba mieć aby się móc wstydzić.

ja też; 5 marca 2020, 08:42

Nie sądzę żeby występ Pana Biedrzyckiego był nieudany powiedział to samo co na sesji bardzo konstruktywnie natomiast ta druga pani była zupełnie nieprzygotowana

Zapasy w błocie; 5 marca 2020, 09:37

Chude ratlerki,
nie próbujcie wciągać ludzi w nędzne gierki typu hierarchia, po waszemu, potrzeb naszej miejscowości i kierować dyskurs na pyskówki, w których jesteście najlepsi, jak najlepsze są świnie w taplaniu się w błocie.

Do Radnych z poczuciem przyzwoitości,
klu problemu jest to, że na dzień dzisiejszy mamy regularne farsy podczas obrad RM, prowadzone przez jej osoby funkcyjne, reżyserowane przez dawnego burmistrza. Nie można tu przeprowadzić żadnych dobrych, limitowanych jednak sytuacja budżetową rozwiązań, ponieważ ktoś nie jest tym zainteresowany, pragnie realizować własną, prywatna politykę - im gorzej, tym lepiej.
Jeśli z takimi działaniami nie skończymy, będzie rzeczywiście tak, jak oni chcą, czyli źle, gorzej i najgorzej jak tylko może być.
Najwyższy czas przerwać te wybryki i skutecznie przeprowadzić przewrót.

Robi; 5 marca 2020, 09:49

Do ja też-
Tu już nie trzeba nikogo bronić.Każdy miał swoje 5 minut i poszło.Niech każdy oceni według siebie całą sytuację.Nie ma co.Kurtyna opadła, spektakl się skończył.To już jest koniec!

Ania ; 5 marca 2020, 09:59

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Obserwator; 5 marca 2020, 10:08

Niezależnie od stanowiska i zdania jakie w tej sprawie ktoś ma, swoje wyraziłem już powyżej, zadziwiające jest dla mnie jak bardzo Pan Artysta dał się wciągnąć w przepychanki pomiędzy Burmistrzem a RM, wygłaszając poza charakterystyką pracy, również tak mocne oceny w stosunku do radnych.

Skoro pomysł i propozycja wyszły od Burmistrza, to Burmistrz powinien bronić zaciekle swojego pomysłu, a nie wysługiwać się Artystą.

Na miejscu Pana Krawczaka, przy takim toku sprawy, uniósł bym się honorem, i powiedział, że skoro sprawa wygląda tak to odpuszczam i poczekam jak samorząd będzie gotowy na moje usługi, w takiej czy innej formie.

A tak, te wszystkie komentarze, wywiady do mediów lokalnych i TV, zawierające mocno ocenne tezy, tworzą trochę takie, powiedziałbym dziwne wrażenie. Dalej nie rozwinę bo wierzę, że to tylko brak" instynktu i wyrobienia politycznego" ze strony Artysty.

Widziałem ; 5 marca 2020, 10:11

Oglądając wywiad ręce opadają niestety panowie dyrektoru radni sie tylko i wyłącznie ośmieszyli. Brak uzasadnienie tej decyzji, po której widać że jest to zwykła złośliwość.
Jestem za muralem tak jak większość tu pisze.
A pomysły na szukanie sponsorów do 60tys. Nie pograzajcie soe bardziej.

Zapasy w błocie; 5 marca 2020, 11:27

Ktoś, kto bierze pieniądze, będąc przez to zobowiązany do pracy dla dobra publicznego, a robi wszystko, żeby było źle i z tego czerpie satysfakcję, jest podwójną patologią.
Raz, że jest pasożytem i szkodnikiem, dwa że ma za to płacone.
I niestety my, którzy to tolerujemy, opłacamy takich i nie reagujemy na ich złe zachowania, sami sobie będziemy winni za złe efekty lub ich brak.
Inne społeczności, te które potrafią skutecznie kontrolować swoich przedstawicieli i wymagać od nich właściwych postaw, mogą nas uważać za zwykłych grójeckich jełopów, powiedzieć - jeśli tak wam dobrze, to dobrze wam tak.

Do obserwatora; 5 marca 2020, 12:56

Na miejscu Pana Obserwatora, przy takim toku sprawy, uniósł bym się honorem, i powiedział, że skoro reakcja na moje wspaniałe propozycje wygląda tak to odpuszczam i poczekam jak Grójec będzie gotowy na moje usługi, w takiej czy innej formie.

Mieszczuch; 5 marca 2020, 12:56

Do obserwator
Zwykły kwik odrywania świń od koryta

Leszek Milczewski ; 5 marca 2020, 13:05

No niestety panowie radni pokazanie błazenady z waszej strony która jest pośmiewiskiem dla całego świata. Ten człowiek z tego co ja rozumiem nie poszedł was prosić o pracę. Nie poszedł błagać o pieniądze tylko miasto zwróciło się do artysty przez Pana Gwiazde. A błazenada radnych jest conajmniej nie zrozumiała. Ja się pytam po co Burmistrz? Po co inne władze? Skoro rada miasta ma znaczące słowo? Ośmieszacie nasze miasto i pograżacie. Wywiad Biedrzyckiego niestety pokazał jak działacie jak jesteście zawistni i kierujecie się niechęcią do osoby Gwiazdy i Krawczyka. Kpina i pomyśleć że głosowali na was mieszkańcy.

Do obserwatora; 5 marca 2020, 13:06

Cienki Bolku,
czy ty nie masz porządnego lustra, takiego które ci powie prawdę o widocznej po wyrazie oczu miełkości rozumu, która jest twoim nieszczęściem, szkodzi ci i kieruje na manowce? Czy ty naprawdę wierzysz, że ktoś zrozumie twoje oderwane od rzeczywistości, zawiłe, niespójne, pokręcone, nieprawdziwe wywody na wszelkie tematy i jeszcze w dodatku zacznie cię popierać lub naśladować?

Wywiad itp.; 5 marca 2020, 13:16

Również uważam, że wypowiedź p. Biedrzyckiego podczas wywiadu była rzeczowa i poparta argumentami, bez podjudzania i wykorzystywania tego p. Artysty jako ofiary, którą trzeba bronić. Tak jak p. Biedrzycki powiedział były kontrowersje i dyskusja co do przeznaczenia środków PUBLICZNYCH. Pierwsze głosowanie 10 do 8, a drugie 14 do 4 o czymś jednak świadczy. No ba jak aż 14 to sługusy Stolara?
Natomiast radna Lubowiecka to porażka, nie przygotowana, opowiadająca bajki, że 50% ma być z zeszłorocznego roku budżetowego, a 30% z budżetu na 2020r. czyli wg tej nowej matematyki 100% (60tys) to 50% plus 30% i w dodatku jak pieniądze przeszły z zeszłego roku to nie są już środki publiczne? Panu Artyście też się nie przysłużyła mówiąc, że maluje rusunki itp. Pan Artysta ceni sam siebie bardziej, niż ceniony jest w Polsce, czy na świecie, google milczą na temat prestiżowych, lub mniej prestiżowych wystaw jego tworczości. Nigdzie w środowiskach sztuki (uznani artyści, krytycy sztuki) nie odnotowano nazwiska grójeckiego rysownika. Owszem, ładnie p. Krawczak rysuje, ale nie rozumiem po co ideologicznie wszedł w ten spór. Artysta jak chce tworzyć, będzie to robił, na tej czy na innej ścianie, w tym czy innym mieście, za publiczne czy inne pieniądze - potrzeba wyrażenia siebie przez sztukę powinna być chyba pierwszą artysty motywacją. Żenujący jest cały ten spór, te krzykliwe tytuły artykułów w stylu skandal i radni zabrali, jakby komuś zależało na tym żeby ludzi na siebie napuszczać, jakby nie można było napisać w tytule artykułu: kontrowersje w sprawie... i podać argumenty obu stron, niech czytelnicy ocenią, wyciągną wnioski sami.

Do zapasy...; 5 marca 2020, 13:26

Stawiasz się w roli uprawnionego do autorytatywnej oceny co jest dobrem publicznym, w domyśle co jest dobre dla naszej gminy i jej mieszkańców, a co jest złe.
Błędne założenie. To jest tylko subiektywna Twoja ocena. Każdy ma do niej prawo.
Oceny i postrzeganie mieszkańców (wyborców) może być i w rzeczywistości jest różne w tym zakresie. Odbieranie innym prawa do oceny sytuacji w inny sposób stanowi kiepskie świadectwo.
Weryfikacja poglądów i ocen mieszkańców co do działalności zarówno RM jak i Burmistrza nastąpi w 2023 r.
Obecnie mieszkańcy mogą wpływać na swych wybrańców poprzez kierowanie do nich swoich pomysłów lub uwag, interweniowanie w sprawach, które ich interesują, wymuszania podejmowania w ich sprawach działań, podnoszenia ich na forum Rady itp. Również poprzez udział w posiedzeniach RM.

Do radnych ; 5 marca 2020, 13:52

Wydaje mi się że nawet jak sie bronicie tu w komentarzach pod wymyślonymi imionami nikami. To róbcie to chociaż w sposób jakby anonimowy przecież w co trzecim komentarzu widać że to wy. No ludzie nie osmieszajcie nas bardziej.
I niestety co byście teraz nie napisali co nie zrobili, to i tak kompromitacja naszego miasta. Biedrzycki sam się pogubił w wywiadzie on wystąpił z przeciem a na koniec mówi. że oni nie są przeciwni. No obłuda! Mam nadzieję, że ten mural powstanie i zmieni się dużo w naszym mieście. Przede wszystkim rada miasta wam podziękujemy już pokazaliscie na ci was stać. A Stolarski tym bardziej.

Arek ; 5 marca 2020, 14:20

Sebastian jesteśmy z Tobą za powstaniem muralu! Nie patrz na tych zawistnych ludzi z rady widać po komentarzach jaki to sort ludzi.trzymam kciuki stary!

Do do zapasy; 5 marca 2020, 14:22

Cytat: weryfikacja poglądów i ocen mieszkańców co do działalności zarówno RM jak i Burmistrza nastąpi w 2023 r.
Jeśli tak, to teraz należy wykonywać pracę, za którą się bierze pieniądze, pokazać dobre pomysły i chęci. Kampania wyborcza będzie za ponad trzy lata. A wy zaczęliście ją już od razu po doznanej wraz ogłoszeniem wyników wyborczych porażce. To ludzie też widzą i możecie być pewni już doceniają. Zastanawiam się tylko, co za idiota wam tak doradza, żebyście tak się kompromitowali i tak jawnie pokazywali swoje prawdziwe oblicza. Chyba znamy tego idiotę, bo jest jednym z was.

Obserwator; 5 marca 2020, 14:44

Do: Do obserwator, Zapasy.., Lokalny ... itd - wszystko to jedno.

Już ktoś po drodze trafnie zdiagnozował Twoje przypadłości, nie będę się powtarzał - jedynie zacytuję "...bełkot i ślinotok..."

A rzeczywistość jaka jest każdy widzi, ale ocenia według siebie i swego rozeznania.

Nie przykryjesz hejtem i obelgami faktu, że tak jak są zwolennicy tak są też przeciwnicy finansowania w całości ze środków budżetu gminy "dzieła" Pana Artysty. Kwestii wartości artystycznej, dokonań itp. nie poruszam bo to indywidualna sprawa wrażliwości artystycznej.

PS. Uważaj bo 15:30 już niedługo i w nadgodziny wpadniesz.

Posmiewisko ; 5 marca 2020, 15:44

Zawsze się śmiali z Grojca ale teraz już całkiem będą a wszystko dzięki naszym radnym. Do zmiany wszystkich! Mam nadzieję że cała afera ujawni wasze interesy które przez wiele lat robiliście pod stołem!
Oczywiście dołączam się do zwolenników murala!

Totals; 5 marca 2020, 17:46

Dobro publiczne wg J.S. i spółki. Im gorzej tym lepiej. Czynić to tzw. gorzej, poprzez próby ośmieszania D. G., nieustanne pouczanie w celu wywołania wrażenia o braku kompetencji i traktowanie go jak wroga publicznego, fałszywe zatroskanie o praworządność i gospodarność, celowe budowanie i prowokowanie napięć na sesjach, brak merytorycznej pracy na komisjach, wyszukiwanie pretekstów do sporów i kłótni, granie na nastrojach wszędzie, gdzie tylko widzą jakiekolwiek zarzewie konfliktu.
I co najbardziej świadczące o ich głupocie, naiwna wiara w to, że w przyszłych wyborach zbiorą dobre żniwo takich działań.

Natalka ; 5 marca 2020, 18:16

Jestem za panem Sebastianem. Gownoburza radnych i burmistrza.

Zrzut; 5 marca 2020, 19:11

Jest już link do zrzutki na mural czy nadal toczona tu jest piana?

Kostka Wilanów ; 5 marca 2020, 20:04

Do Totals
W punkt.Ciekawe jak tam się ma kostka z Armii Krajowej i 11 wywrotek bruku??? Jak zwykle nikt nic nie wie.A szalony Jack buszuje w najlepsze po wichurach okolicznych i pędzidłem do sklepiku "podcięty" pędzi...
Oooooj! Cienko cię widzę Jacku...Ciekawe czy AŚ GRÓJEC najpierw czy Warszawka???

Gosc; 5 marca 2020, 22:03

Po co ta rada, jak o wszystkim decyduje klub radnych JS

Wybieramy jełopów ; 5 marca 2020, 22:30

Po co burmistrz jak radni wiedza lepiej co i kiedy zrobić. Wystarczy księgowa i naczelnicy wydziałów a stara klika bedzie nadal rządzić. Stolarski i Biedrzycki nie może pogodzic się z porażką i pogrąża to miasto w obciachu.

Gdzie on jest między sesjami, on nie powinien byc radnym bo tu nie mieszka.

Kto go widzial chociaz raz na ławce w parku lub na rynku (lansowal sie kiedyś takim zdjęciem w gazecie). Przyjedzie raz w miesiącu pobrać dietę, namieszać i obrzydzic Grójec.

Gentelman Jack ; 6 marca 2020, 09:44

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Do Wybieramy...; 6 marca 2020, 12:42

Przeczytaj normy regulujące funkcjonowanie gminy - np. ustawę o samorządzie gminnym.
Rada to organ uchwałodawczy - czyli krótko w większości spraw decyzyjny (w tych sprawach gminy, które wymagają formy uchwały Rady). Burmistrz (też wójt, prezydent) to organ wykonawczy - wykonuje uchwały Rady, oraz czynności bieżącego zarządu i takie jakie Rada na niego scedowała albo jakie są jego wyłączną kompetencją wg. prawa. Weź pierwszą lepszą uchwałę RM i zobacz jej końcowe zapisy:...wykonanie uchwały powierza się burmistrzowi (wójtowi, prezydentowi)...
Jak Burmistrz i Rada się dogadują (ta sama opcja, ew. konstruktywna dyskusja i uzgodnienia) - wszystko idzie gładko. Jak są tarcia to nie idzie.

Wszystko co powyżej oczywiście abstrahując od osobowościowych cech poszczególnych osób piastujących funkcje w organach gminy, ich motywacji itp.

Rossane; 6 marca 2020, 14:59

Z tego co mi wiadomo p."Artysta" jak go tu hejterzy nazywają ma już kilka propozycji z innych miast.Nie zdziwiło by mnie gdyby miał w d... ten nasz cały Grójec i mieszkańców sprzeciwiających się stworzeniu nowego muralu.Ja na jego miejscu bym nic tu już nie robiła.Grójec na to nie zasługuje.

6 marca 2020, 12 42; 6 marca 2020, 15:15

To się któryś z tych śmiesznych radnych pofatygował wypisać komentarz. Piszcie co chcecie i tak zrobiliście sobie strzał. Nawet jak jest jakaś część osób która was popiera szybko zmieni zdanie. Wstyd za was wielu mieszkańcom Grójca.
Osmieszenie na cały świat idzie co się tu wyrabia.
Jesteśmy za Panem Artysta jak tu większość pisze!

Ręce opadają ; 6 marca 2020, 16:37

Jesteście żałośni w tym hejcie! w Grójcu zawsze było ZACOFANIE i niestety tak będzie. Porażka jak czyta się komentarze tych zazdrosnych ludzi. Jak bardzo widać że to wszystko idzie od was radni! Żenada

Do Rossane ; 6 marca 2020, 18:17

Dokładnie dołączam się do zdania ten nasz Grójec nie zasługuje na nic. Gownoburza o 60tys. A tak naprawdę który z was wszedłby na ścianę takiej wielkości? Który ma chociaż trochę talentu aby stworzyć takie dzieło? No który? Potraficie tylko odrzucić fajny pomysł! Krew się gotuje czytając te wypociny radnych i podstawionych ludzi na fb.60tys. Brutto jest za parę miesięcy kwota za dużo i nie do przyjęcia! Ale jabłko za 200tys. To tak fantastyczna promocja i jest faktem że bardzo niezbędne.

Aldona ; 6 marca 2020, 19:09

Sebastian jesteśmy z Tobą! I trzymamy kciuki za mural. Pozdrawiamy Cie serdecznie

Star; 6 marca 2020, 20:49

Wiem to na pewno, jest wielu radnych, którzy również mają dosyć wybryków obecnej większości, nie ważne już przez kogo sterowanej. Drodzy Państwo, nie zwlekajcie, podejmijcie inicjatywę, zorganizujcie się i przełamcie tę złoczyńczą grupę. Jest to ten moment, który może zmienić wszystko. Trzeba odwołać całe prezydium RM, podziękować dotychczasowemu.
Jest to konieczne dla dobra naszej miejscowości. To, co było do tej pory, nie powinno nigdy mieć miejsca. Musi być współpraca, zrozumienie, dobra wola i chęć do pracy. Czasy są trudne, ale można pokazać, że da się zrobić bardzo dużo. Bez współpracy to jest niemożliwe, a niemożliwa jest też ta współpraca z obecnym kierownictwem RM. Jest ono nieodparcie nastawione na destrukcję i nie ma szans na inną postawę. Czas, który minął, udowodnił to w stu procentach.

Leonard Pękalski; 6 marca 2020, 21:42

Przypominam się Panie Burmistrzu

Jestem za Artysta ; 6 marca 2020, 22:52

Tak jak napisałam wyżej jestem za Artysta! Ci radni mogą się stukać w głowę za wszystko co robia. Z całych sił kibicujemy muralowi!!!!!!!Tak jak ktoś w komentarzu napisał WSTYD dokładnie wstyd i wstyd że mój głos był na pewnego radnego z tej kliki! Wstyd więcej mojego głosy nie dostanie!
Mural czekamy na piękne dzieło!!!!!!!!!!!

Jerzy Kamiński ; 7 marca 2020, 00:19

Patrząc na tą decyzję radnych jestem zbulwersowany! Ten wywiad Panie Biedrzycki niestety niezbyt stawia Pana w dobrym świetle. Przykre i bardzo smutne jak kierujecie się zawiścia i zazdrością. 60tys. Brutto w czym dla artysty zostanie mniej więcej 40tys. Za pół roku pracy. No wydaje mi się że to raczej znacząco za mała kwota. Bardzo dużo ludzi jest za muralem więc tak szczerze to chyba rozmawiał Pan z mieszkańcami miejscowości Stolarskiego bo napewno nie Grójca. Kompetencje rady!!!!! Czyli podważanie każdej decyzji Burmistrza. Wystarczy popatrzeć na wasze sesje gdzie są nagrania i każdy może wyciągnąć swoje wnioski.

Muza; 7 marca 2020, 13:41

Do ~Star~
Popieram w 100%
Nic dodać nic ująć.
Brawo brawo brawo!!!

Za Artysta ; 7 marca 2020, 19:15

Sebastian nie poddawaj się znam Cie wiele lat jesteś spoko gość i takich ludzi ze świecą szukać.

Katarzyna Czępińska ; 8 marca 2020, 10:25

Sebastian jestem za wykonaniem muralu.

Roman; 8 marca 2020, 22:53

Bardzo się wzruszyłem jak przewodniczący w programie mówił o pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych na działania promocyjne. BARDZO. Niech podzieli się swoimi doświadczenia z czasów gdy pracował w promocji, urzędzie, jako "vice".

ZIGI; 9 marca 2020, 08:38

Do Roman-
Piękna kompromitacja.
Może nasadzimy jakieś drzewka, postawimy jakieś ławeczki..De facto to ja jako przewodniczący klubu...To nie sesja rady tylko tv która poniosła to wszystko w świat.Jak można być takim zacofanym i prymitywnym człowiekiem?A jednak można

Edi; 9 marca 2020, 13:03

Wszystkim zwolennikom muralu proponuję zrzutke, a nie popieranie za wspólne pieniądze. Na sztandar i samochód już taka jest. Każdy artysta tworzy za swoje lub sam szuka sponsorów. Już ma tylu popierających więc do dziela

ja też; 9 marca 2020, 13:22

Do ZIGI - no może coś na temat pani radnej która miała tyle do powiedzenia że śmiech na sali no cóż na sesjach nie mówi więc się nie dziwię i oczywiście popieram w zupełnośc to co pisze Edi

do Ediego; 9 marca 2020, 13:26

Radni są tacy oszczędni ale swoich diet ruszyć nie pozwolą. Tyle grosza można by zaoszczędzić, byłoby i na mural i na szkoły. Niech zaczną od siebie

Tedi ; 9 marca 2020, 13:36

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Do Edi; 9 marca 2020, 14:02

Połączyli się Stolarski ze Stolarkiem i wyszedł Edi.

Do Edi ; 9 marca 2020, 14:27

Wasze propozycje już pokazaliscie i jeszcze skompromitowaliście w tv. Jak trzeba być beszczelnym aby tworzyć tu jeszcze swoje mądrości. Radni czas się pożegnać ze stopkami. Trzymam mocno kciuki aby się dobrami do waszych D....
Nie kompromitujcie naszego miasta bardziej -zawistne z Was ludzie.
Wszyscy inteligentni widzą waszą histerię w tych komentarzach. Ja mam propozycję zebrać głosy aby was odwołać i to jest dobry pomysł.
A mural zwykły budowlaniec od płytek bierze więcej za 1m2 niż ma iść na rysunek.

Tedi; 9 marca 2020, 15:13

Do Edi
Zajmij ty się człowieku uczciwą naprawą tych rowerów lepiej, a na temat wyceny murali się nie wypowiadaj bo zielony jesteś w tej kwestii.
Jak pobierasz 120tys zł za 4 lata kadencji to jest ok ,tak?Żeby radzić to trzeba się choć trochę na tym znać i podejmować słuszne decyzje a nie układać się z panem i władcą stolarem i resztą kliki.Myśleliście, że sprawa zostanie zamieciona pod dywan na sesji i będzie elegancko.A tu zonk i d..y się zapaliły.Stołki polecą wspomnicie moje słowa.A o jabłuszku za 200tys na ryneczku ani słowa.Ależ wy jesteście obłudni!

Stanisław Bukański ; 9 marca 2020, 15:24

Kwik świń nadal głośny. Radni śmiesznie co jeden lepszy od drugiego zero reprezentacji wykształcenia niczego. Żaden z was nie godzien jest stanowiska na którym siedzicie. Za przysłowiową kiełbasę wyborcza siedzicie tam gdzie siedzicie. Kompromitacja wasza i nic dodać teraz kwiczycie bo poszło za daleko. Mam ogromną nadzieję że ten wyżej siedzący wyciągnie należyte wnioski do waszych postępowani. A i bym nie dodał jestem oczywiście za stworzeniem pięknego dzieła, rysunku.

Edi; 9 marca 2020, 15:24

Masz rację zwykły budowlaniec bierze więcej, ale płaci mu uslugobiorca a nie miasto. Pozdrawiam tych inteligentnych radnych wladzy

Do Hebla Szlisa i całej reszty radnych ; 9 marca 2020, 15:50

Bardzo panowie widać bardzo, bardzo kiedy i gdzie piszecie swoje komentarze.
Podpisuje
Adam Nowak mieszkaniec Grójca
Jestem również za MURALEM.

Ania Wąsik ; 9 marca 2020, 16:15

Sebastian jesteśmy z Tobą i zawsze będziemy.
Pozdrawiamy Cie Serdecznie

Do Edi, do ja też; 9 marca 2020, 17:13

Brawo za rozsądne wypowiedzi. Na chamskie pyskówki niektórych osób nie ma co patrzeć - tym ludziom trudno zrozumieć, że można mieć inne zdanie niż grono z blednącego gwiazdozbioru, nie być radnym p. Stolarskiego ukrytym za dziwnym nikiem, czy zwolennikiem jakiegokolwiek obozu. Ja nie jestem, ale i tak zaraz awansuję na wrogiego radnego bo mural rzecz piękna, ale wątpię czy pierwszej potrzeby.

Grójecka zawiść ; 9 marca 2020, 19:10

Do Do Edi, do ja też
Może nie pierwszej potrzeby ale czemu nie skorzystać z faktu, że ma się takiego człowieka w rodzinnym mieście, któremu się chce coś tu tworzyć.Jak będzie kolejny rekord znów większość będzie matką i ojcem sukcesu.
GRÓJEC NIE ZASŁUGUJE BY COŚ TU FAJNEGO ROBIĆ!!!Lepsze ławeczki dla żuli.Szambo Grójeckie wpłynęło na dobre.Żal mi Was i współczuję Sebastianowi bo z poprzednim muralem też się uszarpał i walczył o jego wykonanie 3 lata!!!Czemu nikt już o tym głośno nie mówi i nie pamięta?A raczej udaje że nie pamięta

Jabłko grójeckie ; 9 marca 2020, 20:40

Brak argumentów radnych. Jabłko w rynku wymiata.200 tys zł i jest dobrze.Nikomu to wtedy jakoś nie przeszkadzało.Jakaż hipokryzja panuje w tej mieścinie.Cóż za szłam!

Ale jaja; 9 marca 2020, 21:16

Nie no poprostu k**wa nie Poświętna wygląda jak zaorane pole stadion straszy od kilkunastu lat Lewiczyńska i Batalionów chłopskich nie ma asfaltu
a pan burmistrz co wymyśla mural nie se kredyt wezmie na siebie i maluje zdaje się że są dużo ważniejsze tematy w tym mieście niż jakieś murale.
widze że zmiana na gwiazde wcale nie wychodzi na dobre jeden dał jabłko drugi mural ....
Jak tak dalej pójdzie to w grójcu same gruntowe ulice zostaną ale będziemy mieli największy mural KPINA JAKAŚ CAŁY ARTYSTA W MOIM PRZEKONANIU ZROBIŁ Z SIEBIE NIE TYLE POKRZYWDZONEGO CO POŚMIEWISKO JAKBY MAŁO PROFITU BYŁO Z SAMEGO REKORDU

Żenada radni ; 9 marca 2020, 21:52

Wstyd za wywiad! Wstyd za nietrafione decyzje! Wstyd za całokształt was radnych! Szczerze wierzę w to że wojewoda wyciągnie wnioski nie tylko w sprawie muralu aczkolwiek i w waszym temacie! Wstyd za was! Do tego piszecie żałosne komentarze! Wstyd mi za was! I pewnie nie tylko mi! Pan Biedrzycki już zapomniał jak siedział w promocji Grójca! Jabłuszko które szpeci i jest pośmiewiskiem naszego miasta jest waszym zdaniem trafiona decyzja. Wstyd!
I do tego dalej się kompromitujecie!
Barbara Chomirska

Do wszystkich ; 10 marca 2020, 00:21

Jesteście gorzej niż beznadziejni w tych wypocinach.

Burzyć, latarnie, sztandary, ulice, balkony itd..

Stolarski w co czwartym komentarzu posadził swoich pionków a samego w roli głównej też można wyczuć.

Wstyd na cały świat przez bandę jełopów. I przepychanka tu na forum, tu jestem mocny mogę przecież wszystko napisać!

Artysta ma zrobić zrzutke! Banda zawistnych z was ludzi.

I również popieram tu kogoś piszącego że jest olbrzymia przewaga za MURALEM! a wy nie zdjęcie sobie nawet z tego sprawy.

Teraz jakby panowie zapomnieli jest ktoś wyżej od was! I to on zadecyduje w tej sprawie.

Wy możecie teraz tylko czekać i gryźć pazury.

Kolejna sprawa Stolarski był Burmistrzem 20lat i co zrobił dla Grojca!?

Zostawił za 200tys. Jabłko śmiech na sali. Ooo i tak to były dobre decyzję!

Gwiazda jak najbardziej pokazał o 100 kroc większą klasę i uczciwość od panów z wielkiej R.

I oby się udało wywalić stary gruz a i ten nowy nabyty też jakoś się średnio nadaje więc czas na zrzutke tego gruzu.

Rada; 10 marca 2020, 08:03

Rada to śmieszna instytucja. Ale w kampanii czego to nie obiecywali. TV - Co mogła powiedzieć radna, która na radach siedzi i milczy. Przewodniczący pokazał jakie ma pomysły. Ławeczki, ogarnij się. Wszyscy siebie warci.

Do cały ja; 10 marca 2020, 08:31

Karol pokaż klasę i zacznij współpracować. Pierwszy dobry krok to podanie się do dymisji. Dalej - słuchanie mądrzejszych i dobre pomysły dla zmazania dowodów głupoty.

Szatnia faurecia; 10 marca 2020, 08:54

Do Ale jaja
Jakby tak na to patrzeć to obecnemu burmistrzowi życia by zabrakło by uzdrowić Grójec.Mieszkańców już niestety uzdrowić się nie da.Zresztą to co się dzieje w Grójcu widać na Panoramie.Ona przedstawia to najlepiej.Nic się nie zmieniło przez te 150 lat.Rynek ten sam (klepisko za 12 mln zł), handelek w najlepsze w centum miasta.
Tylko koni brak...
Asfalt, kostka, asfalt na Armii Krajowej.Ale zawsze coś się działo i ktoś parę groszy przytulał.
Przebudźcie się mieszkańcy i zobaczcie co były wódz po sobie zostawił.Duuuużąąąąą kupę na rynku!Tak Was potraktował!

Star; 10 marca 2020, 09:05

Obecny Przewodniczący RM zabrnął na tyle daleko, że już nie da się obronić zasadności pozostania na stanowisku. Zadaniem każdego przewodniczącego takiego gremium jest organizowanie pracy komisji, uzgadnianie, koordynowanie różnych stanowisk, szukanie dobrych kompromisów i doprowadzanie wszystkich spraw do finału poprzez głosowania. Koncyliacyjność to najważniejsza cecha osoby piastującej taką funkcję. Bycie dobrą duszą swojego otoczenia, odpowiedzialność za wizerunek.
Nigdy nie wolno takiemu przewodniczącemu wchodzić w jakiekolwiek spory, zwłaszcza w czasie sesji, nie wolno mu być niekulturalnym, przemądrzałym, aroganckim czy też tracić nad sobą panowanie. W żadnym wypadku nie wolno mu publicznie pouczać kogokolwiek ani promować siebie poprzez podkreślanie własnej wyższości nad kimkolwiek, tak jak to robił przewodniczący K. B.
Sprawa jest przesądzona, zmiana musi nastąpić. Jeśli się to nie dokona, większego wstydu niż Grójec nie naje się żadna inna jednostka samorządowa w Polsce.

Podsumowanie; 10 marca 2020, 09:30

Takie ogólne spostrzeżenie.
Obserwując całą dyskusję odnosi się wrażenie, że jedynie komentarze osób popierających pomysł murala i generalnie działalność obecnego włodarza, oceniane są przez te osoby jako komentarze obiektywne i godne uwagi. Wszystkie inne komentarze, czy to jawnie popierające poprzedników czy też wskazujące na możliwość istnienia "trzeciej drogi" od razu są hejtowane i przypisywane poplecznikom JS.

Czy będąc mieszkańcem tej gminy, interesując się jej sprawami, można mieć inne zdanie niż obecna władza, czy też od razu jest się skazanym na wyzwiska, inwektywy i pomówienia?

Do zwolenników obu stron konfliktu (nie licząc Pana S. Krawczaka).
Uwierzcie, że jest w gminie bardzo spora liczba osób, które z jednej strony mają/miały dość sposobu sprawowania władzy przez JS - czemu dały wyraz w wyborach, a jednocześnie nie podoba im się lub też są rozczarowane tym co przez prawie 1.5 roku zaprezentował DG.
Wiele komentarzy powyżej, dość obiektywnych w swoim wydźwięku, zostało z założenia zbanowanych, a ich autorstwo przypisane JS i jego pupilkom, co jest niezgodne z prawdą. Może nie mieści się Wam to w głowach ale tak ludzie są bardzo pragmatyczni i widzą inne, ważne potrzeby do realizacji w mieście, bliższe ich oczekiwaniom. I wcale nie oznacza to totalnego sprzeciwu przeciw inicjatywom takim jak mural, tylko po prostu może nie teraz, albo teraz ale w innej formule.
A teraz odliczanie 1, 2 ,3....

Czas odejść;; 10 marca 2020, 12:56

Do Star;
Lepiej nie dało się tego ująć.Brawo za mądre i jakże prawdziwe słowa!
Zmiany będą i to szybciej niż nam wszystkim się wydaje.
To blamaż, kompromitacja i ogromny wstyd dla Grójca kto zasiada w składzie RM i jakie dscyzje są podejmowane.
To już jest koniec, nie ma już nic
Jesteście wolni, możecie już iść...

Obiektywny ja ~; 10 marca 2020, 13:02

Do Podsumowanie ~
Panie Jacku niech pan już się bardziej nie pogrąża.Skończ waść, wstydu oszczędź!Wasz czas dobiega końca czy tego chcecie czy nie.Radzić to trza umieć!

Do Obiektywny ja; 10 marca 2020, 13:27

To nie Jacek, to Marcin. Nie zmienia to nic. Obydwaj niech kończą i wstydu oszczędzają.

Adrian Grójecki ziomek ; 10 marca 2020, 16:03

Sebastian wiele w swoim życiu przeszedłeś i jak to sam mówiłeś nie raz droga Twoja jest pod górę.. ale wiele tych dróg masz przemierzonych i zawsze koniec był sukcesem. Tym razem też kumplu tak będzie wierzę w to bardzo. I znowu Cię zacytuję nic się nie dzieje bez powodu.
Trzymam kciuki za pozytywne rozpatrzenie wojewody i czekam na kolejne dzieła. Spoko z Ciebie gościu i pamiętaj w Grójcu tym naszym jest bardzo dużo osób ceniących Ciebie jak i Twoje prace.
Co do tych śmiesznych radnych sami się utopia w swoim jadzie. Mojego głosu na pewno mieć nie będą. Tyle mogę zrobić ja mieszkaniec tej naszej mieściny podzielonej na dwie strony Stolarski i normalni.

Do Podsumowanie; 10 marca 2020, 16:17

Hejtowanie? Wyzwiska, inwektywy i pomówienia?
Gdzie kłamco?
Tutaj teżbez wyzwisk, z właściwym określeniem ciebie.

Do podsumowania ; 10 marca 2020, 18:02

Iii.... 123... I podsumowanie wnioskować można jendo! ŻENADA! Poświęcony czas na tyle słów i nie zawiele wnoszacych oprócz słowa Żenada

Podsumowanie; 10 marca 2020, 18:06

W Twoim komentarzu m. in. Przeczytaj ze zrozumieniem wszystkie komentarze do artykułu a z łatwością wyłapiesz te, których celem jest dyskredytacja i obrażenie oponentów. Wszystkie sprowadzają się do pomówienia o bezpośrednie autorstwo obozu JS albo poplecznictwo itp. Zaślepiła was ta "Gwiazda" na tyle, że nawet nie dopuszczacie do głowy istnienia trzeciej strony medalu. Myślicie zerojedynkowo, albo ktoś jest z nami albo przeciw nam. A życie z reguły nie jest czarno białe, tylko ma wiele odcieni szarości. I dodatkowo służby obecnego włodarza podsycają ten obraz. Wiem co piszę, można spokojnie wyłuskać komentarze, które zostały popełnione z adresów IP urzędu. Przykład idzie z góry.
DG mocno się przejedzie w 2023 jak będzie tak prowadził sprawy. W 2018 triumfował bo masa ludzi głosowała w 2 turze nie za nim tylko przeciw JS. A nowej jakości za bardzo nie widać, te same triki, to samo szambo układów, znajomości, zakulisowych gierek etc.
Jedno konkretne pytanie, czemu ma służyć ten nowy mural? Jakie funkcje ma spełniać, których nie spełnia ten ze świateł? Przyciągnie turystów? Kontrahentów lub inwestorów? Nie wyskakuj z promocją bo to tylko 5 minut wspominek na boku w TVP info i paru portalach. I jeżeli już to raczej promocja Pana Sebastiana nie gminy.

Rockefeler;; 10 marca 2020, 18:57

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Zazdrośnik Jacek; 10 marca 2020, 19:23

Do Podsumowanie-
Wszystko jest przeliczane na pieniądze widzę.Ciekawe czy jakbyś miał syna z takim talentem to czy też byś tak dziarsko prawił?Szczerze wątpię.Ale niestety te braki wywołują ten zgiełk i skowyt!

Do obserwatora vel podsumowanie; 11 marca 2020, 08:08

Marcin, gdybyś dostał to o co zabiegałeś - posadkę - a nie dostałeś, bo jesteś osobą konfliktową, niewiarygodną, nie skowyczałbyś tu i nie próbował udowadniać jak wielkiego intelektualisty nie doceniono, jak wielki talent się marnuje.

Podsumowanie; 11 marca 2020, 08:33

Pytanie z mojej strony było konkretne. Odpowiedzi konkretnej brak. A dlaczego? Bo jej nie ma.
Taka prawda.
Nie do mnie z żalami o przeliczaniu. To sam Pan Burmistrz w swoich wywiadach-żalach opowiada, że promocja musi być przemyślana i przynosić konkretne wymierne korzyści cyt." ..nie stać nas na taką promocję, która nic nie daje w zamian.." Więc pytam co daje w zamian realizacja murala na budynku komunalnym przy UGiM???
Argumenty wskazane przez DG, czyli uhonorowanie SK i upiększenie przestrzeni, są po prostu słabe.
Jak ktoś chce sobie ładne widoki za oknem, czy w swojej najbliższej okolicy trzaskać, bo takie ma poczucie estetyki, to niech pogada z właścicielem posesji przy Piłsudskiego 67 jak to się robi. Człowiek miał fantazję to sobie sprawił taką ładną ciuchcię. I nie płakał w TV o sfinansowanie z budżetu gminy.

Kostka Wilanów ; 11 marca 2020, 09:22

Do Podsumowanie
Gdybyś człowieku (przepraszam Jacku) miał trochę oleju w głowie i przede wszystkim pochodził stąd pewnie patrzyłbyś pewnie zupełnie inaczej.Piszesz ślepcze, że mural ze świateł nie spełnia żadnych funkcji?Widzisz Grójec to nie metropolia i turystów tu faktycznie nie ma.Miales na to 20 lat by ich ściągnać.Jednak skoro tv się zainteresowała i zechciala przyjechać to chyba jednak coś znaczy.Nie trzeba dzięki temu przyjeżdżać do Grójca a o Grójeckiej wielkoformatowej pracy dowiedział się cały świat siedząc wygodnie przed telewizorami.Kontrahenci, inwestorzy???Widać że masz zerowe pojęcie o sztuce i na siłę próbujesz zmienić myślenie innym, a mało tego widać tu próbę manipulacji.
Tak działasz niestety na codzień.
Tylko że żeby to próbować robić trzeba mieć minimalne pojęcie o tym, a nie przeliczać wszystko na pieniądze.
Jabłuszko się kłania ;)

Jackowski Sylwek; 11 marca 2020, 09:50

Do Podsumowanie
Jak można porównywać prywatny budynek do komunalnego?To już jest słabe.Gość chciał, zapłacił i ma.Nic nie ma darmo.Tylko tu kłania się matematyka-ciężki temat co?27m a 170m jest różnica.Dla zwykłego laika nie ma.Wiem.Tu ciśnienie podskakuje na widok samej kwoty 60 tys zł.I nikt nie bierze pod uwagę faktu że jest to kwota brutto że koszt samego wynajmu rusztowania to 15 tyś zł, że w kwocie jest poprawienie panoramy i koszty materiałów do wykonania i zabezpieczenia nowego muralu.Pół roku pracy czyli 250zl wychodzi za 5-6 godzin dziennie wcierania grafitu w ścianę.Ale nie.Trzeba patrzeć powierzchownie i nie dopuszczać do takich wydarzeń bo rozgłos nie służy naszemu miastu.Czemu tak jest każdy wie.Jabłuszko prawdę Ci powie ha ha

Ronin ; 11 marca 2020, 10:07

Do Podsumowanie
Makao i po makale 😂

Do podsumowanie; 11 marca 2020, 11:30

Niby taki mądry, to niech nam powie gdzie można zobaczyć medal z trzema stronami.
Poza tym słaby jesteś Marcin.
I jeszcze poprosimy, żebyś nam powiedział od kiedy i gdzie jest zabronione nazywanie głupców głupcami, pajaców pajacami, kłamców kłamcami i jełopów jełopami.

Podsumowanie; 11 marca 2020, 11:32

120 nie 170. Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Niestety nieodosobniony przypadek.
60 tys nie robi na mnie wrażenia. Ja nawet uważam, że to wcale nie jest taka wygórowana kwota za taką pracę. Ja doskonale zdaję sobie sprawę, że te 60 tys to nie do kieszeni SK tylko to koszt całości prac i działań, które trzeba podjąć aby mural powstał. Nie tu jest problem i sedno. Sedno jest w moim pytaniu. Po co miastu/gminie ten drugi mural??? Jakie wymierne korzyści przynosi, czy też nowe perspektywy - bo takie zgodnie ze słowami DG muszą być, bo nie stać nas na promocję bez profitów. Więc pytam, po co???
Co do jabłka na placu, powyżej w komentarzach było już podnoszone i ja też popieram. Czy nietrafione decyzje z przeszłości, tak źle oceniane po latach, mamy powielać, czy uczyć się nach?
Porównanie z ciuchcią na prywatnym domu jest o tyle trafione, że tam właściciela było stać to sobie zrobił (zlecił). Widać takie miał priorytety albo po prostu wolne środki. Czy właściciela budynku komunalnego (gminę) stać na takie fanaberie. Nie ma innych ważnych potrzeb? Myślę, że gdyby temu właścicielowi z P67 przeciekał dach na ten przykład albo balkony zagrażały zawaleniem to raczej w to zainwestowałby środki a nie w ciuchcie.

Do podsumowanie; 11 marca 2020, 11:42

Te intelektualista i talent,
może Grójec to zaścianek i nigdy Cię nie zrozumie.
Ja bym radził pomyśleć o karierze międzynarodowej, tam byłyby większe szanse

Szok _; 11 marca 2020, 12:10

Przecież tych wypocin obrońców JS nie da się czytać.Dno i wodorosty.
Do artysty: ja bym ten cały grajdol olał ciepłym moczem i poszedł dalej.Powód?Po prostu Grójec na Pana nie zasługuje.To tyle

Do podsumowanie; 11 marca 2020, 12:56

Masz woje pięć minut.
Odpowiedz na pytania:
1) czy prawdą jest, że zabiegałeś o posadę w GOK?
2) czy prawdą jest, że to się nie udało?
3) czy prawdą jest, że teraz rozpiera Cię frustracja?
4) czy prawdą jest, że mas dużo wolnego czasu i nudzisz się?
5) czy prawdą jest, że z różnych powodów nic Ci się w życiu nie udaje?

Do posumowanie; 11 marca 2020, 13:02

Głupi obserwatorku,
w ten sposób zostałeś sojusznikiem kliki J.S.
CZY TEGO CHCIALEŚ?

Podsumowanie; 11 marca 2020, 13:16

Do Kostka...
Ty także nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.
Ja zapytałem jakie funkcje ma spełniać ten nowy mural, których kto funkcji nie spełnia ten stary. Wszystkie argumenty co do "promocji", estetyki, poprawy wizerunku czy też uhonorowania twórcy, spełnia właśnie ten mural ze świateł. Jakie inne, nowe cele stawiamy temu większemu muralowi??? Odpowiedzi brak.
Co do krótkiego podsumowania działalności JS, które zawarłem w poście, myślę, że jednoznaczną i wystarczającą oceną był wynik wyborów. Jeżeli masz potwierdzone informacje o przestępczej działalności JS, naruszeniu konkretnych norm, np. dyscypliny finansów publicznych, to zgłoś to do odpowiednich organów. Wywalając te żale na forum internetowym nic nie wskórasz.

Robi zrobi ; 11 marca 2020, 13:21

Weźcie się wszyscy do roboty a nie wymyślacie jakieś durne teorie.
Prawda jest taka że macie w swoim mieście człowieka który chce coś dla Was zrobić a Wy sami nie jesteście w stanie czegoś takiego wykonać a i jego blokujecie.To jest chore!
Chora mentalność ludzi zawistnych.Gdyby to było takie proste to w tej chwili sam J.S. wraz ze swym pachołkiem K.B. ustawiali by rusztowanie własnoręcznie i by rysowali mural.I też nie za Free!!!

Teofil Ziemlicki; 11 marca 2020, 14:06

Można się uśmiać z tych waszych komentarzy redaktorki.Co byście tu nie napisali fakt jest jeden.Jabłko zrobiło robotę i pogrążyło jeszcze działających rządzących.Nie na długo jednak.Ta kompromitacja odbiła się szerokim echem w naszym kraju i poza nim.Samo porównywanie żałosnego "pomnika jabłka" do rekordowego muralu jest absurdem jak i cena 200tys zł za jego wykon.

Do Robi zrobi ; 11 marca 2020, 15:08

Święte słowa! Popieram mural i artystę.
Tych przeciwnych wymieni sam wojewoda teraz siedzą i jak kwicza bo tyle im zostało.
Za rządów Stolarskiego przez 20 lat powstało jedynie wyśmiewane przez wszystkich JABŁKO! Drogi itd.. Co tu wypociny swoje wstawiać nie były nawet palcem ruszone. Gwiazda nie jest w stanie posprzątać zostawionego syfu po was w 1,5roku
A wy oczekujecie cudów gdzie w radzie zasiada stary gruz! I wszystko podważa każdy projekt i każda uchwałę! MAM nadzieję że ta skarga która poszła obije się głośnym echem! Zresztą jak to w wywiadzie namy zapewnione! Będą monitorowac postęp w sprawie. Wiec czekamy cierpliwie na decyzję wojewody! Mam nadzieję również że będzie ona słuszna i powstanie mural. Do tego modlę się aby wojewoda wyciągnął wnioski do tego gruzu w radzie.
Na jabłko było 200tys. Na takie dzieło nie ma 60 kafli o czym mowa!!!

Do podsumowania dodam tylko ze dla Grójca to olbrzymia reklama! Napewno lepsza od jabłuszka w WYkonaniu Stolarskiego!
Pozdrawiam wszystkich zwolenników MURALA!
ZBIGNIEW

Do przeciwników podsumowania; 11 marca 2020, 15:09

Co wy chcecie od człowieka?
Jest bystry, przenikliwy, umysł ma analityczny i szczerze się o nas wszystkich troszczy. Ma wizje i dobre rady. Talent z niego jest wielki, a wy tego nie pojmujecie. Wstydźcie się. Ja na waszym miejscu dałbym zarobić takiemu i dał dobrą prowizję od zrealizowanego pomysłu, może zacznie chłopina chodzic po ziemi wreszcie.

Popieram Mural ; 11 marca 2020, 15:10

Nawet że nie jestem za sztuka to popieram Mural i Artystę! Wielki szacunek że chce człowiek coś tu wykonać!

Lombard Jatkowa; 11 marca 2020, 16:03

Do Do przeciwników podsumowania
Był już tu taki jeden który sam ze sobą pisał na forach.Jak on miał ten co uczył religii i go wywalili?Potem trumny nosił.No ten od lombardu z Jakowej..Tomaszek Zimnochowski czy jakoś tak..Jeszcze tego szaleńca tu nie było?
Grójec schodzi na psy. Upadek potężny!

Do podsumowania tzn. Stolarskiego; 11 marca 2020, 17:15

Hehehe wyśmiać i nic dodać! Tak jak wyśmiał Cie Grójec i wybrał Gwiazde! Teraz żal ściska odebranego koryta! Zostało jedynie tresowanie latrelków z rady bo takie jeszcze pójdą za "kiełbasę" I tyle w temacie!
Smród jabłuszka zostanie za 200tys. I tak i tak!
Nie Pozdrawiam cie stolarski twój dawny kolega z klasy pewnie się domyślasz który Hehehe
Ten kto cie zna widzi że to ty piszesz hehehe

Tomaszek Zimochowski ; 11 marca 2020, 18:34

Wróciłem i co?I na co mnie były te kwiaty?
Lepiej zająć się noszeniem tych trumien i czyhanie na desperatów w lombardzie.
Ajć-nie pykło mnie znowu.Walę na ten Skurów.Rozszyfoiwali mnie..

Złotko ~; 11 marca 2020, 20:07

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Ale jaja!; 11 marca 2020, 21:10

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Marzena ; 11 marca 2020, 21:37

Czytając komentarze widać że jednak zwolenników murala jest zdecydowana przewaga. Tu raczej płynie lawina hejtu na panów z rady.
Szczerze mówiąc jestem z wami za muralem.

Mietek Jaworski ; 11 marca 2020, 21:43

Ojojojojoj ale tu zadyma.O co tak się kłócicie?Daliście zrobić artyście rycinę na światłach w centrum Grójca to jaki problem żeby zrobił drugi mural na "zadupiu " jak kilka osób tu pisze.Dziwne że szkola nr 1 jest na tym zadupiu i urząd miasta tuż obok.Ależ zadyma, ależ zadyma!
Trzymaj się Seba jesteśmy z Tobą!

Murem za muralem ; 12 marca 2020, 08:53

Szanowna Rado Miejska-proszę się już bardziej nie ośmieszać i pozwolić wykonać artyście ten mural.I proszę też otworzyć oczy i zobaczyć wreszcie kogo macie w swojej mieścinie.Wy już przecież macie po 120 tyś za podejmowanie błędnych decyzji i coś co nawet nie przypomina jabłka w rynku za 200tys.Nie bądźcie psami ogrodnika bo nie o to chyba chodzi by nimi być

Do murem za muralem ; 12 marca 2020, 11:40

Popieram! Również jestem za powstaniem tego ogromnego rysunku. I dodam jeszcze tylko że rada ośmiesza tylko nasze miasto i powinna być zmieniona w 100% dokładnie jak pisze wyżej 200tys. Na jabłko było a 60 na takie cudo nie ma!
POPIERAM MURAL!!!!!!!!!!!!!!!

Grażyna Podladowska; 12 marca 2020, 12:37

Dla mnie taka gadka że może później, nie teraz bo są ważniejsze wydatki.Ludzie obudźcie się, wydatki zawsze będą a artysta nie zawsze będzie gotowy wykonać takie ogromne dzieło.To nie rysowanie na kartce-trochę pojęcia.Cieszcie się że jeszcze ma w ogóle ochotę coś dla Was zrobić bo mi po tym wylanym szambie już by się nie chciało nic tu robić.Nie trzeba tu niczego ,niech ten Grójec będzie takim na jaki zasługuje.

Michał Strzelczyk ; 12 marca 2020, 17:18

Wydaje mi sie że taka praca narysowana dla Grojca więcej wniesie niż jabłko za 200tys.
Jak najbardziej dołączam do zwolenników MURALA.
A co do radnych po co w Grójcu Burnisrz skoro oni tu rządzą?

Danuta Rozumecka; 12 marca 2020, 17:22

Mieszkam pod Grójcem i o Panoramie Grójeckiej dowiedziałam się z prasy i TV.Gdy postanowiłam przyjechać i zobaczyć na żywo byłam pod ogromnym wrażeniem.Dziwię się mieszkańcom Grójca ich zachowania teraz bo jak było głośno o sukcesie większość chwaliła się i była dumna z Panoramy.Współczuję Panu Sebastianowi bo nie spodziewałabym się nigdy że można tak potraktować człowieka który chce promować swoje miasto.Słów brak

Bingo; 12 marca 2020, 19:35

A radni co mają do powiedzenia w sprawie naszego pięknego jabłuszka na rynku?200tys jak psu w d...e
A kto w ogóle począł to "arcydzieło"
No i gdzie jest i skąd autor.Podobno z Krakowa, mówią że rodzina Stolara.To już wiadomo czemu to coś stanęło na rynku.

Radek; 13 marca 2020, 08:58

Do radnych którzy byli przeciw wykonania murala.Wynocha!
Jeśli macie za grosz honoru sami zrezygnujecie, jeśli nie to będziecie największym wstydem dla Grójca od początku jego powstania.Bo na tę chwilę już jesteście.Bez pozdrowień

Zapasy w błocie; 13 marca 2020, 09:23

Do wszystkich,
musicie być w pełni świadomi perfidii i głupoty radnych, w szczególności przewodniczącego.
Byli na sesji informowani przez radcę prawnego, że nie mają prawa podjąć uchwały o innym przeznaczeniu pieniędzy, mogli jedynie odrzucić kwotę.
Jest to dodatkowy, bardzo istotny powód do ich odwołania.

Że idzie nowe ; 13 marca 2020, 10:43

Do zapasy w błocie
Najwyższy czas na zmiany bo perfidia, arogancja i buta większości radnych jest nie do opisania.A ta Pani Skarbnik śmiejąca się bezczelnie na sesji rady po odrzuceniu uchwały przez K.B. To są dopiero kpiny że taki człowiek jest na takim stanowisku!Skandal!!!!!!!!!!

Do zapasy w błocie :) ; 13 marca 2020, 12:34

Zgadzam się! Popieram! Jestem za muralem!
I oby cała ta śmieszna i nic nie wynoszącą dobrego rada miasta zmieniła się na nową! Oni się nie spodziewali skargi oraz nagłośnienia a prawda jest taka, że większość mieszkańców jest za powstaniem MURALU! I oni tylko pokazali osobista niechęć do S. K. wykonawcy jak to Biedrzycki powiedział "Ten rysownika"
Ludzie nie są ślepi i otepiali widzą więcej niż im się wydaje. Na dzis dzień z kim się nie rozmawia każdy, powtarzam każdy, jest za ZMIANA RADY MIASTA! każdy mówi jednogłośnie kompromitacja naszego miasta!
Czekam niecierpliwie na rozuj sytuacji.
POZDRAWIAM ZWOLENNIKÓW MURALA!

Janek Lisiewski ; 13 marca 2020, 12:43

RM czuła się się tak pewnie że myśleli że sprawa murala zostanie zamieciona pod dywan i że zostanie poparty pomysł wyburzenia przez D.G.I wtedy byłoby po sprawie i wałki szły by dalej pod stołem jak dotychczas.Nie spodziewali się takiego obrotu sprawy i nagłośnienia nic nie znaczącego dla nich muralu.A tu proszę, rozpętała się wojna i przy d...ch się zapaliło.Brawo Panie Burmistrzu za jasny umysł i konkretne podejście do kultury w mieście i nie tylko w mieście.
CZAS NA ZMIANY W RM BO JAK DOTĄD CI LUDZIE PRZYNOSZĄ NASZEMU MIASTU WSTYD I HAŃBĘ!!!
Jestem za odwołaniem tych radnych którzy się ułożyli i byli przeciwni wykonaniu muralu!!!!
Koniec z tym dziadostwem!!!

JOHN; 15 marca 2020, 01:23

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

123; 17 marca 2020, 02:50

Artysta ,dzieło...????

Big; 17 marca 2020, 10:54

Do 123
Nie słyszał/a???
A o braku tożsamości słyszała/ał???
A o wyzerowaniu słyszała/ał???
Stolar Defterycie

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

W niedzielę piłkarskie derby gminy Grójec W sobotę o godzinie 16.30 na boisku w Głuchowie miejscowy...
Grójecka policja: Dostałeś mandat? Możesz zapłacić kartą lub blikiem Policjanci grójeckiej drogówki pełniąc służbę na drogach...
Jakie są wczesne objawy ciąży? Ciąża jest jednym z najwspanialszych momentów w życiu...
Jaka jest różnica między destylatorem a kolumną rektyfikacyjną? Do wyrobu domowych alkoholi używa się specjalnej aparatury...
Jak projektować skuteczne interfejsy użytkownika? Interfejs użytkownika (UI) to jeden z kluczowych elementów...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

INTENSON S.A. - sklep z ekologiczną... INTENSON to producent zdrowej żywności. Jestesmy również sklepem, zajmującym...
KP Produkcja Archi-Tektury KP Produkcja Architektury to pracownia projektowania wnętrz utworzona...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Wędlina Mięso Garmażerka Grójec Kościelna... Sprzedaż zdrowej mało przetworzonej żywności, a nawet bez konserwantów...
El-Dam Instalacje elektryczne - Instalacje elektryczne
- Systemy alarmowe
- Monitoring...

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.