Ranking Perspektyw 2019: awans LO Grójec o 70 miejsc

10 stycznia 2019; 14:14

Grojec24.net

20 komentarzy

W najnowszym rankingu „Perspektyw” Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu zostało sklasyfikowane na 365 miejscu w Polsce.

Oznacza to, iż placówka awansowała o 70 miejsc. Przed rokiem była bowiem na pozycji nr 435. Dla porównania dwa lata wcześniej grójeckie LO było w zestawieniu na 304.pozycji, a trzy lata temu na 341. W rankingu za 2018 roku wskaźnik jakości kształcenia wyniósł 40.00 na 100 możliwych punktów (w 2018 roku było to 40.53).

Dopiero na 769 miejscu sklasyfikowano drugą szkołę średnią z terenu Powiatu Grójeckiego, LO im. Piotra Skargi w Warce.

Dużo niżej jest też LO w Górze Kalwarii (656 miejsce). Wysoko, bo na 147 miejscu sklasyfikowano liceum w Piasecznie.

Cały ranking Perspektyw 2019 wygrało XIV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Warszawie. 

W rankingu licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół. Źródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur z przedmiotów obowiązkowych i przedmiotów dodatkowych, oraz dane Systemu Informacji Oświatowej. W zestawieniach zostały zaprezentowane jedynie szkoły, które uzyskały najlepszą pozycję rankingową.

TAGI:

Komentarze (20):

MAGDA1; 10 stycznia 2019, 14:46

Gratulacje dla nauczycieli i szkoły. W normalnej i przyjaznej atmosferze osiąga się wyniki, czego nie można powiedzieć o sąsiedniej szkole. Tam piekiełko i widać czym to się kończy. Za chwilę poza emerytami i najsłabszymi uczniami nikogo nie będzie. a szkoda.

Do Magda1; 10 stycznia 2019, 16:05

Gdzie ma górce normalna i przyjazna atmosfera? 😂 Jestem tegorocznym absolwentem i z niczym takim się nie spotkałem, na wszystkich uczących mnie nauczycieli w przeciągu 3 lat, tylko czworo z nich okazało się dobrymi nauczycielami, jako uczeń klasy matematycznej, uczony byłem przez jednego z najgorszych nauczycieli, za to klasę humanistyczną uczyła jedyna dobra matematyczka. Co mogę więcej powiedzieć? Szkoda słów :)

Hahaha ; 10 stycznia 2019, 18:28

A tak w Grójcu na Piaseczno narzekają. Kto kocha swoje pociechy, niech z daleka od górki :)

Teraźniejszy uczen; 10 stycznia 2019, 19:01

Jestem pierwszy rok w tej szkole i chwale ja sobie. Oczywiście jest paru kiepskich nauczycieli jak np przeszły dyrektor, lecz nadrabia on swoim charakterem i podejściem do ucznia. Atmosfera w szkole jest przyjazna i warta polecenia

X; 10 stycznia 2019, 19:22

Jestem absolwentka sprzed 2 lat i sobie chwalę to liceum, logiczne, ze nie wszystko i nie wszyscy są super, ale nie można przez pryznat samych wad patrzeć

obrzydliwe; 10 stycznia 2019, 20:55

Wiadomość budowana na kłamstwie to nienormalne. Chodzi mi o ranking liceum, w którym jest p. dyrektor powołana od niedawna i na wstępie dostaje kredyt zaufania i od razu szkoła na poziomie. Cud!

Zzz; 10 stycznia 2019, 21:48

W tej szkole jest wielu super nauczycieli, ale jest i paru których warto byłoby wymienić. Ale tak jest w każdej szkole. Uważam, że dyrekcja jak najbardziej działa na korzyść UCZNIA! Szkole ma nie przyjazda atmosferę to musze przyznać, ale może dobrym pomysłem byłoby gruntowne zmienienie kadry?

Do hahaha; 11 stycznia 2019, 10:25

W Grójcu narzeka się na wszystko. Jeszcze tego nie zauważyłeś? Co do liceum to skończyłem rok temu. Szkoła jak szkoła. Są nauczyciele z powołania (moja pierwsza trójka 1. Żelazko 2. Wócikowa 3. Sarnecka), a są i z przypadku i są kiepskim nauczycielami (bez komentarza). Generalnie oceniam pozytywnie.

do redakcji; 11 stycznia 2019, 14:43

Awans o 96 miejsc. z 461 na 365. tak wynika z oficjalnej strony perspektyw

Matka ; 12 stycznia 2019, 18:12

Mój syn w ubiegłym roku z całkiem dobrym wynikiem zdał w tym liceum maturę.Dostał się na dobrą uczelnię i twierdzi że gdyby jeszcz raz miał wybierać ,to wybrałby na pewno to liceum.Nie narzekajcie tak, bo zdawalność matur jest wysoka.Może dowiedzielibyście się jak się zdaje matury w sąsiednich gminach.

Agus; 13 stycznia 2019, 13:40

Zdawalność matur jest wysoka, ponieważ dopuszczane do napisania są tylko osoby, które wybrali nauczyciele. Jeśli jesteś słabym uczniem, nie zostaniesz dopuszczony, aby nie obniżać statystyk.

do Agus; 13 stycznia 2019, 21:24

Bzdura. Jak nauczyciel może wybierac osoby do zdawania??? Jezlei jestes w klasie 3 to kazdy kto ja ukonczy podchodzi do matury. Przypadków, że ktoś nie zdał w klasie trzeciej jest bardzo niewiele. jak to mówią nauczyciele trzeba się mocno postarać. Ale jak ktoś jest głąbem to w żadnej szkole sobie nie poradzi i raczej wątpliwe żeby w LO dotrwał do klasy maturalnej.

Do Agus; 14 stycznia 2019, 08:37

Dobry uczeń idzie do dobrego liceum,a słaby idzie do szkoły ,o niskim poziomie,tak było zawsze.Wtedy nie będzie problemu z dopuszczeniem do matury.

Wymienić ; 14 stycznia 2019, 19:41

Wymienić nauczycieli, to i perspektywy będą. Każdego można nauczyć, jak się tylko ma podejście!! I nie piszcie tu bzdur, że uczeń zły, że się nie nadaje. Oceny, zagrożenia to wyniki pracy nauczycieli! Nie każdy ma powołanie

do wymienić; 15 stycznia 2019, 14:06

oceny i zagrożenia to wynik pracy nauczycieli??? każdy uczen nadaje się do liceum??? chyba żart, nawet u tych z powołania można mieć zagrożenia. a w ogólniaku to przede wszystkim u nich, bo wymagają. i proszę się nie ośmieszać, bo jak komus się nie chce uczyć albo jest mało zdolny to idzie do zawodówki. tak było zawsze i jest teraz

maturzysta2008; 16 stycznia 2019, 12:02

Zawsze jak na stronie pojawia się jakiś temat o LO, to odzywają się zmarnowane talenty godne Batorego, Staszica i Władysława IV. Same gejzery intelektu, którym grójeckie liceum nie pozwoliło rozwinąć skrzydeł i które całe życie będą obwiniać innych o swoje niepowodzenia.

Byłem przeciętnym uczniem, szkołę skończyłem ze średnią 3,8. Maturę w swoim roczniku zdałem jako jeden z 5 najlepszych wyników na górce, skończyłem dziennie dwa wydziały UW. Bez korepetycji, bez kursów przygotowawczych. Grójeckie liceum nie przeszkodziło mi w tym, żeby zap....ać kilka godzin dziennie i uczyć się do matury.

Ale co z tego, skoro teraz mamy pokolenie gotowe zapłacić za to, żeby usłyszeć od pajaców pokroju Deynn i Majewskiego, że możesz osiągnąć wszystko, a jednocześnie niebędących w stanie wziąć najmniejszej odpowiedzialności za swoje życie.

Piaseczno; 17 stycznia 2019, 08:33

Szkoda, że u nas nie jest jak w Piasecznie:(

Do matirzysta2008; 17 stycznia 2019, 11:00

Brawo za wpis! Wszyscy mają ogromne roszczenia wobec nauczycieli.Ambicje wielkie,tylko pracować się nie chce.Jak się idzie do liceum to trzeba ciężko pracować,żeby dostać się na studia i je skończyć.To wszystko procentuje w dorosłym życiu.Lawirant i leń idzie do zawodówki : na kucharza ,ślusarza itp.Człowiek ambitny i pracowity zostaje inteligentem a ten któremu nie chce się uczyć robotnikiem.To chyba każdy wie.Po co gadać głupoty.Jak taki złe liceum to proszę szturmem do Staszica,Władysława IV i innych podobnych.Liceum w Grójcu jest dobre.

Lilka; 20 stycznia 2019, 21:04

Do maturzysty 2008: dlaczego obrażasz ślusarzy, kucharzy i inne bardzo potrzebne zawody "lawirant, leń itp. Wszystkie zawody są potrzebne łącznie z paniami, które dbają o porządek i czystość w liceum. Przykre

Do Lilka; 21 stycznia 2019, 21:40

Nikogo ni obrażam.Ślusarzy ikucharzy bardzo szanuję ,łącznie z paniami od sprzątania.A ty przeczytaj mój komentarz jeszcze raz.Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 


Najnowsze artykuły

Tryumf Mazowsza w Wierzbicy. Hattrick Arkadiusza Gałki! Podopieczni Macieja Soroki wygrali czwarte zawody z rzędu....
Groźnie wyglądający wypadek w Goszczynie W niedzielę w godzinach popołudniowych doszło do groźnie...
Błędów. Policjanci odzyskali skradzioną koparko-ładowarkę Skradziona w nocy koparko-ładowarka, została odzyskana...
III Grójecki Piknik Służb Mundurowych Konkursy, pokazy tresury psów służbowych i obezwładniania...
Otwarte spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami W czwartek 23 maja w Urzędzie Gminy i Miasta w Grójcu odbył...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Monter płyt k-g 8-12 tys. netto/m... Globale Ressource Humaine nr licencji 16997

Monter płyt...
Niemcy, zlecenie dla Opiekunki z... Dołącz do MEDIPE i wyjedź do pracy w Niemczech jako Opiekun lub Opiekunka...
Armeniac Reszka Dzień dobry, poszukujemy osoby poszkodowane przez działalność firmy...
Sprawdzona metoda dla dorosłych –...
Pomagam osobą dorosłym w pokonaniu niemieckiego.
... Hotel Anker poszukuje pracownika do swojej restauracji na stanowisko...

Firmy z Grójca i okolic

WM Nieruchomości Witold Marzec Biuro nasze świadczy usługi pośrednictwa w obrocie nieruchomościami...
ModlinBus - dojazd do Modlina ModlinBus to linia busów na lotnisko Modlin. Oferta ModlinBusa jest...
Fabskin - centrum medycyny estetycznej... Centrum Medycyny Estetycznej Fabskin to miejsce w Warszawie, którego...
... Znudził Ci się wygląd mieszkania i chciałbyś odnowić i wyremontować...
Prezenty Driving Experience - przejazd... Prezenty Driving Experience to specjalnie przygotowana oferta prezentów...

2013-2019 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.