Ranking Perspektyw 2021: jak wypadły licea i technika z powiatu grójeckiego

28 stycznia 2021; 10:00

Grojec24.net

12 komentarzy

Zespół Szkół Ponadgminazjalnych im. AK Obwodu "Głuszec" - Grójec Zespół Szkół Ponadgminazjalnych im. AK Obwodu

Ogłoszono wyniki Rankingu najlepszych liceów i techników.

Wśród liceów z powiatu grójeckiego na najwyższym miejscu - 556 w Polsce - znalazło się LO im. Piotra Skargi w Grójcu, które zanotowało jednak spory spadek. Rok wcześniej było wiem na miejscu 416, a dwa lata wcześniej na 365.

Na 764 miejscu uplasowało się LO im. Piotra Wysockiego (rok wcześniej - 770), na 859 LO w Nowym Mieście nad Pilicą (rok wcześniej - 896), a na 933 LO z Oddziałami Integracyjnymi w Mogielnicy (rok wcześniej - 788).

Wśród techników duży awans zanotował Zespół Szkół Ponadgminazjalnych im. AK Obwodu "Głuszec" - Grójec, który uplasował się na 268 pozycji (rok wcześniej był poza pierwszą 500-tką).

W tegorocznym Rankingu wzięto pod uwagę dane 2186 liceów ogólnokształcących i 1743 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w czerwcu 2020 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Kryteria Rankingu Liceów 2021 to: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%). Po raz kolejny w tej kategorii uwzględnione zostały osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych.

Kryteria Rankingu Techników 2021 to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).

Zwycięzcy Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2021 to: XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie (najlepsze liceum) oraz Technikum Mechatroniczne nr 1 w ZSLiT nr 1 w Warszawie (najlepsze technikum).

Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2021 został przygotowany przez "Perspektywy" już po raz dwudziesty trzeci.

TAGI:

Komentarze (12):

realista; 28 stycznia 2021, 17:05

Dopóki na górkę będę przyjmowane osoby, które nie powinny chodzić do jakigokolwiek liceum to tak to będzie wyglądało. Próg 100 pkt. jest śmiesznie niski, dlatego nie poszła tam moja córka.

aneta; 29 stycznia 2021, 14:46

Górka - LO Grójec jest najlepszym miejscem aby wejść w życie dorosłe z traumą, obniżonym poczuciem wartości wydając przy tym fortunę na korki, bo nauczyciele nie potrafią lub nie chcą wywiązywać się ze swoich obowiązków. To jest jakaś farsa, aby taka szkoła nie zajmowała ostatniego miejsca, bo wszystkie wyniki wypracowali uczniowie na korepetycjach, a nie w klasach gdzie rozwiązuje się godzinę zadanie z matematyki a później i tak jest zadawane do domu, gdzie są bezsensowne prace domowe, które przepisuje się podręcznik do zeszytu, gdzie nauczyciel, który powinien być opoką i wsparciem młodego człowieka, zachowuje się jak szowinistyczna świnia tylko dlatego, że dziewczyna wybrała męski kierunek studiów. NIE POSYŁAJCIE TAM DZIECI. NIGDY. TA SZKOŁA BAZUJE NA RENOMIE, KTÓRA WYPRACOWAŁA KILKADZIESIĄT LAT TEMU. TERAZ TO METRU MUŁU, POD STATKIEM "UPADEK GRÓJECKIEJ OŚWIATY".

Armagedon2020; 29 stycznia 2021, 21:53

Powiat powinien zmienić dyrektorki i kadrę nauczycielską. Może wtedy będą efekty nauczania. Dodam może niektórzy nauczyciele są do wymiany. Moje dzieci chodziły na górkę, skończyły studia i na żadne korepetycje nie chodziły, ale w domu się same uczyły,a nie balowały , a może piwko, papierosy i narkotyki.Z jednym się zgadzam powinien być wyższy poziom nauczania.

do aneta; 29 stycznia 2021, 22:11

Tam niestety chodza teraz w 50% uczniowie, którzy nie chcą się uczyć i nie mają żadnych aspiracji. Wiem co mówię, większość młodzieży z rodziny tam chodzi. Naukowcy z nich żadni. Poszli, żeby tylko skończy jakąś szkołę i ślizgają się z dwójami z klasy do klasy. Swoją drogą zastanawiam się jakim cudem, bo nie uczą się praktycznie wcale...

Absolwent; 30 stycznia 2021, 11:26

Mogło powstać LO w Belsku. Konkurencja wymusiłaby większe starania i zaangażowanie, a to byłoby korzystne dla uczniów. Niestety, gdy tylko pojawił się pomysł o przekształceniu gimnazjum w liceum, zaczął się popłoch okolicznych szkół. W rezultacie starosta nie pozwolił na przekształcenie, bo cyt. "upadną mu szkoły w powiecie". Wiejska szkoła okazała się zbyt wielkim zagrożeniem dla stuletniego liceum z tradycjami. Komentarze zbyteczne.

Re aneta; 30 stycznia 2021, 14:51

Zgadzam się. Sposób podejścia do ucznia tragiczny. Iście policyjny. Palujemy, żeby pokazać że słaby materiał, nierokujacy nadziei.
Jeśli osiągnie uczeń sukces to zasługa szkoły. A w tle nauczanie na boku na korkach.

do re aneta ; 31 stycznia 2021, 00:00

Twój sposób wysławiania się i konstruowania wypowiedzi pokazuje, iż w Twoim przypadku pałowanie, to nie forma represji, a realna ocena Twoich umiejętności. Wiem, co chciałeś napisać, ale nie mieści mi się w głowie, że nie potrafisz logicznie i sensownie przelać tego w formie pisanej jako komentarz na forum. Jeżeli jesteś absolwentem tego liceum to powielam prośbę o podniesienie progu przyjęć. Pozdrawiam :)

Adam; 31 stycznia 2021, 22:05

Wszyscy piszą o zlej kondycji LO w Grójcu, a nikt nie pochwalił Zespołu Szkół w Grójcu za duży awans, więc ja to zrobię: GRATULACJE!

Roman; 2 lutego 2021, 15:24

Weźcie przykład z Mogielnicy tam doktor Chmielewski zmienił dyrekcję, pozbył się niewygodnych i od razu awans z 788 pozycji na 933, to jest zarządca!!!!!

Do roman; 2 lutego 2021, 17:13

Doktor Chmielewski robi co mu się podoba i nic to nie obchodzi. Tam do liceum to dopiero się przyjmuje geniuszy. Niektórzy nie powinni nawet do szkoły zawodowej się dostać, ale jakoś trzeba utrzymać licełuuum

Ktoś; 3 lutego 2021, 20:53

Dopóki dzieci nie będą same chciały się uczyć to żaden nauczyciel nie pomoże. Kłania się odrabianie lekcji za dzieci przez całą podstawówkę.

Do Ktoś; 4 lutego 2021, 07:52

Sam też jesteś przykładem niedouka.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Zawody strzeleckie z okazji Święta Wojska Polskiego Klub Strzelecki CEL Grójec zaprasza na Zawody Strzeleckie z...
Protest w WORD-ach. Co z egzaminami w Grójcu? W poniedziałek egzaminatorzy WORD-ów wznowili swój protest...
Grójecka Policja: Skutery i Quady to nie zabawki Apelujemy do rodziców, by zadbali o bezpieczeństwo dzieci i...
W niedzielę Mistrzostwa Polski Masters i Cyklosport na trasie Grójec - Jasieniec W najbliższą niedzielę, 14 sierpnia odbędą się Mistrzostwa...
Fotoradar na trasie z Grójca do Warszawy tylko straszy W pierwszej połowie 2022 roku fotoradary pracujące w...

Najnowsze ogłoszenia

Doradca klienta- Grójec Nowa Oferta Pracy dla Doradcy Klienta
Umiejętność postępowania...
Suszarka do Owoców Warzyw Ziół Grzybów... Suszarka do Owoców Warzyw Ziół Grzybów 6 półek Do Suszenia Przemysłowa
... Alarmy Kamery Napędy do Bram Domofony
części do silników Deutz, hurtownia... KT Service - posiadamy największy magazyn części do silników Deutz...
Szukasz pracowników z Ukrainy ? Szanowni Państwo,

Firma Gerbaupol sp. z o. o. z siedzibą...

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Gabinet Psychoterapii Katarzyna Dolińska-Kłopotowska... Terapia uzależnień i współuzależnienia.
Psychoterapia osób z...
Twoje Wnętrza Katarzyna Siedlecka Jesteśmy firmą zajmującą się aranżacją wnętrz oraz elementami wnętrzarskimi....
El-Dam Instalacje elektryczne - Instalacje elektryczne
- Systemy alarmowe
- Monitoring...
KP Produkcja Archi-Tektury KP Produkcja Architektury to pracownia projektowania wnętrz utworzona...

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.