Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Ranking Perspektyw 2023: Liceum w Grójcu na 642 miejscu w Polsce

12 stycznia 2023; 09:35

Grojec24.net

15 komentarzy

Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2023 został przygotowany przez Perspektywy już po raz dwudziesty piąty. Sprawdziliśmy, jak w najnowszym zestawieniu wypadły szkoły średnie z powiatu grójeckiego.

News will be here

LO im. Piotra Skargi w Grójcu w generalnym rankingu zostało sklasyfikowane na 642 pozycji. Do spory spadek w porównaniu z poprzednim rokiem, kiedy placówka zajęła 462 miejsce. W 2021 roku była na 556 a w 2020 r. na 416.

Niewiele niżej, bo na 652 miejscu znalazło się liceum w Nowym Mieście nad Pilicą. Z kolei LO im. Piotra Wysockiego w Warce skasyfikowano na 758 miejscu.

W województwie mazowieckim grójeckie LO zajęło 142 lokatę przed LO w Nowym Mieście nad Pilicą (143). LO im. Piotra Wysockiego w Warce znalazło się na pozycji numer 160.

A jak wypadły licea ogólnokształcące z sąsiednich powiatów? IV LO im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Piasecznie (124 miejsce w Polsce), Prywatne Akademickie LO w Piasecznie (129.), LO im. ks. Zygmunta Sajny w Górze Kalwarii (583.), II LO im. Emilii Plater w Piasecznie (753.)

Z kolei Technikum ZSP im. AK Obwodu "Głuszec" - Grójec uplasowało się na 317 miejscu w kraju. To spory awans, bowiem w ubiegłym roku było poza pierwszą 500-tką. Z kolei dwa lata wcześniej zajęło 268 miejsce.

Zwycięzcami Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2023 zostały XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie (najlepsze liceum) oraz Technikum Mechatroniczne nr 1 w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie (najlepsze technikum).

W 25. edycji Rankingu Liceów i Techników Perspektywy przeanalizowały wyniki 1360 liceów ogólnokształcących (spośród 2200) i 1185 techników (spośród 1745), które spełniły kryterium wejścia do Rankingu.

W tegorocznym Rankingu wzięto pod uwagę dane tych szkół, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2022 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej dla liceów/techników.

Kryteria Rankingu Liceów 2023 to: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%). Po raz kolejny w tej kategorii zostały uwzględnione osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych.

Kryteria Rankingu Techników 2023 to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).

TAGI:

Komentarze (15):

Quo vadis "górka"; 12 stycznia 2023, 11:02

Ostatnie 10-15 lat zarządzania tą szkołą do zapomnienia. Gdzie czasy, gdy "górka" łapała się do 100 perspektyw??? Ech

Ośmioklasista; 12 stycznia 2023, 12:47

Jak myślicie, jakie są najlepsze perspektywy dla ośmioklasisty z Grójca? Jaką szkołę średnią wybrać?

Do Ośmioklasisty; 12 stycznia 2023, 13:11

Jeżeli jesteś Ośmioklasistą tzn., że już od pół roku się zastanawiasz i nadal nie wiesz.

Jeżeli jesteś Ósmoklasistą to masz jeszcze chwilę na namysł, ale nie celuj zbyt zuchwale. Pytanie czy szkoła średnia w ogóle....

Ośmioklasista; 12 stycznia 2023, 13:20

Tak, zastanawiam się od pół roku, ale mam taki problem, że to mój pierwszy rok w Grójcu, po przeprowadzce, dlatego niestety nie znam jeszcze za dobrze okolicznych szkół średnich.
A zależy mi na dobrym przygotowaniu do dalszej drogi, do studiów, choć wiadomo, w tym wieku jeszcze sam do końca nie jestem pewien jaki kierunek będzie ostatecznym. Raczej celuję w kierunki techniczne...

do quo vadis z obserwacji byłego ucznia; 12 stycznia 2023, 14:21

Górka nigdy nie była w 100 perspektyw. Najwyżej to było miejsce chyba na początku 3 stówki. Próg przyjęć do podniesienia + koniecznie stara kadra nauczająca. Nowi są z podstawówek i u nich nie da się nie zdać. A jak wiadomo to nie mobilizuje do nauki. Koledzy z mojego rocznika też chodzili tylko żeby sobie pochodzić, to jak mają być wyniki. Ja oceniam szkołe pozytywnie, ale do poprawy kilka rzeczy jest.

Rafał; 12 stycznia 2023, 14:53

Jeżeli jesteś ośmioklasistą i chcesz związać sie z kierunkami technicznymi w przyszłości to zadaj sobie pytanie czy chcesz iść na studia czy nie? LO jest dla ludzi którzy chcą iść na studia. Jak nie chcesz to zdecydowanie ZS na Piotra Skargi. LO na pewno lepiej Cię przygotuje do pójścia na studia niż każda inna szkoła w okolicy.

Ośmioklasista; 12 stycznia 2023, 15:43

Dzięki Rafał :)

Re do quo vadis; 13 stycznia 2023, 00:06

Jeśli motywacja do nauki ma być strach przed niezdaniem...

Powrót do normalności; 13 stycznia 2023, 08:43

Skoro Twoje dziecko jest głąbem i leniem a inne pracowite i zdolne, to dlaczego taki kombinator ma zdawać? Za komuny linijka po łapach albo do roboty. I tak powinno być i teraz. Młodzież ma wszystko gdzieś, dlatego trzeba doceniać tych którzy chcą się uczyć.

Warto czy nie; 13 stycznia 2023, 10:05

Warto być uczciwym człowiekiem, warto uczciwie pracować by być bogatym, warto zdobywać wiedzę by móc lepiej pracować i osiągać sukcesy.
Zastanówmy się, dlaczego tak nie jest w naszym kraju. Co jest tego przyczyną, że młodzież jest bezideowa, że dorośli są zdezorientowani i zagubieni w życiu, a tylko szeroko rozumiani, zdemoralizowani kombinatorzy, którzy nic nie wytwarzają, niczego nie wnoszą, mają powody do radości.
I czy ci kombinatorzy, wraz z całym systemem kombinatorstwa działają tylko w Polsce?

Zależy od możliwosći; 13 stycznia 2023, 17:56

Wszystko zależy ile kto ma pkt i jakie ma "zaplecze". Jak ktoś jest na tyle zdolny żeby osiągnąć ok 170pkt i ma możliwosci być w W-wie to nie ma się co zastanawiać. Za to ze 150pkt to będą tylko średnie licea. Przy mniejszej liczbie puntów w zasadzie też nie ma się też co zastanawiać i LO Grójec to najlepsza opcja. Nie należy nigdy skakać ponad swoje siły psychiczne także bo próby samobójcze to nie teoria. Taka rada.

Jarek 80-84 na górce; 15 stycznia 2023, 17:45

Jezu, ale target..próby samobójcze.. Zdałem tamże maturę, to była trauma. Na studniówce Janek woźny podstawił drabinę do kibla, żebyśmy mogli wnieść sam wiesz co. W drzwiach stał mój idol prof. Zając. I był strych, klatka schodowa od północnej strony. Tam się paliło jednego papierosa na trzech...Ogłozińska, Makara, chemiczka z Drwalewa, no i prof. Łeszczyńska (ona pośmiertnie powinna być uhonorowana Orderem Orła Białego). A właśnie, był też Biały, pózniejszy poseł lewicy. PNOS-u nas uczył. Niestety zmarł, a miał dobry gust. Zawsze Renia na jego prośbę otwierała lufciki.

Moi młodzi
nie spinajcie się, tylko róbcie to, co lubicie.
Wykształcenie, uwierzcie mi, nie jest ważne.
Zdrowia.

ANN; 16 stycznia 2023, 20:04

Z tą Warszawą, to bym tak nie przesadzała. Im lepsze wyniki ma uczeń kończący szkołę podstawową, tym mniej pracy wkładają nauczyciele tamtejszych szkół. znam osoby, które uczęszczały do renomowanych warszawskich szkół. W klasie byli sami uczniowie, którzy uzyskiwali w podstawówce świadectwa z
czerwonym paskiem i dużą ilość punktów z egzaminów kończących. Wszyscy, jak jeden mąż uczęszczali na różne korepetycje, bo chcieli dostać się na dobre studia. Nauczyciele więc sobie zupełnie odpuszczali, bo wiedzieli, że szkoła i tak zajmie wysokie miejsce w rankingu bez ich wysiłku. Gdyby tacy uczniowie trafili do szkoły na dołku i nauczyciele włożyli by tyle pracy, co czynią każdego dnia, to chyba by ze szkoły wychodzili geniusze. Jedna moja znajoma, której dwoje dzieci chodziło do renomowanych warszawskich szkół stwierdziła, że zrobiła wielki błąd, bo powinna je wysłać do szkoły Jana Katany i na korepetycje i efekt by był taki sam a koszt znacznie mniejszy.

Absolwent; 23 stycznia 2023, 21:58

Matura 2022 z matematyki pisemny rozszerzony 26.82%, fizyki 23,91, biologii 44,61, chemii 30,24. Bądźmy szczerzy taki średni wynik choć nie tragiczny nie pozwoli dostać się dziś na dobry kierunek/uczelnię. Należy pamiętać, że mówimy o wyniku 2 rozszerzeń bo na wielu uczelniach jedno to za mało.
Co do lat 80-tych wtedy było zupełnie inaczej, bo były egzaminy na studia i wynik matury nie miał znaczenia (do liceum też był pisemny egzamin i nikogo takl pasek na świadectwie nie interesował). Teraz liczą się punkty i % czy to się podoba czy nie.
Nikt w W-wie z nauczycieli nie odpuszcza tylko wymagania od początku są dostosowane do dzieci mających te 170pkt czyli z dużymi ambicjami. Uczniowie ze 100 i 170pkt (uczciwymi bez konkursów z tańca) to po podstawówce zupełnie inna liga. Oczywiście można nadrabiać kursami ale trzeba mieć duże samozaparcie a taki 100pkt uczeń jak jej sobie nie wyrobił w podstawówce to trudno to zmienić. W topowych liceach jest inny problem - mniej odporna psychicznie jednostka polegnie na 1-szym roku nie przez brak chęci ale „ciśnienie” (uczeń, który miał same 6-ki nagle staje się słabszy w grupie zdolniejszych). Dlatego w topowych są koreptycje, bo ta połowa "mniej zdolnych" musi/chce dorównać do tych zdolnych. Szkoły chcą najlepszych bo po prostu zdolnych i zmotywowanych łatwiej uczyć. I tak to się dziś kręci.

Absolwent; 14 maja 2023, 15:00

Jak pamiętam górka była w pierwszej 300 w 2012 i powróciła na chwilę w 2015. Obecne 6xx miejsce to wstyd dla tradycji szkoły. Jak się porówna ówczesne b.dobre lieca to trzymają się one dziś, po ponad 10 latach nadal w top 100 (mimo, że obecnie do listy dochodzi jeszcze wiele niepublicznych). Może dawniej było trochę łatwiej bo były egzaminy na studia i wynik matury nie był tak istotny.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Mazowsze Grójec i FC Mundialito zapraszają piłkarskie młode talenty na TESTY W czwartek, 20 czerwca na stadionie GOS w Grójcu odbędą si...
Będą zmiany personalne w parafiach z terenu powiatu grójeckiego Archidiecezja Warszawska opublikowała w poniedziałek...
Trzy awanse! Rewelacyjna wiosna młodzieży Mazowsza Grójec! Kapitalnie spisały się zespoły młodzieżowe grójeckiego...
Przedszkole nr 4 w Grójcu kończy 40 lat! Publiczne Przedszkole nr 4 w Grójcu rozpoczęło działalność...
Półkolonie z Mazowszem Grójec! Zapisy trwają! GKS Mazowsze Grójec zaprasza do udziału w zajęciach...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.