Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Ranking „Perspektyw”: imponujący awans grójeckiego liceum!

14 stycznia 2015; 13:06

Grojec24.net

37 komentarzy

LO im. Piotra Skargi (fot. Mateusz Adamski)

Aż o 167 miejsc w prestiżowym rankingu „Perspektyw” awansowało grójeckie Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi. W ubiegłym roku uplasowało się na 442 miejscu w kraju. Teraz jest 275.

News will be here

Polecamy

Wszystkie szkoły średnie zostały ocenione w ogólnopolskim, prestiżowym rankingu szkół ponadgimnazjalnych, przygotowanym przez miesięcznik "Perspektywy”.

Pod uwagę były brane: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Piotra Skargi uplasowało się na 275 miejscu w Polsce, 62 miejscu na Mazowszu oraz na 5 miejscu w regionie radomskim. Oznacza to olbrzymi awans w porównaniu z poprzednim rokiem, kiedy popularna „górka” była 442. Trzeba jednak też zaznaczyć, iż na pozycji 275 w kraju grójeckie liceum już było w rankingu „Perspektyw”, miało to miejsce w 2012 roku. 

Wśród techników ZSP im. AK Obwodu "Głuszec” w Grójcu znalazł się na 46 miejscu na Mazowszu oraz 8 miejscu w regionie radomskim.

Pełny ranking można zobaczyć tutaj:
http://www.perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=154&Itemid=318

mat

TAGI:

Komentarze (37):

obserwer; 14 stycznia 2015, 13:42

Wiadomo, że ten ranking nie jest wykładnią poziomu nauczania. Jak jest lepszy rocznik uczniów to szkoła zbierze lepsze wyniki. Najbardziej miarodajną oceną byłaby sonda wśród absolwentów i rodziców absolwentów.

Justyna; 14 stycznia 2015, 14:29

Nie jest to odzwierciedleniem nauczania tylko korkow

obserwer; 14 stycznia 2015, 14:49

nie chciałem tego pisać i majętnego sadowniczego społeczeństwa

Heheszky; 14 stycznia 2015, 17:08

Pozdrawiam szkole :D /// były absolwent

U.S.; 14 stycznia 2015, 23:25

chyba już czas zrobić porządek z nielegalnym zarabianiem kasiory na korepetycjach ... Przecież szanowne grono pedagogiczne daje więcej godzin korków niż przebywa w szkole - i 50 i 50 i 50i 50 i 50 i tak od godz 16 do godz 21 i sobota i niedziela ...

ask; 15 stycznia 2015, 06:35

@heheszky: jak można być BYŁYM absolwentem?

Aleto; 15 stycznia 2015, 09:17

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Obibok; 21 stycznia 2015, 18:19

jesli korki tak podwyzszaja ranking, to moze pora przerzucic sie na nauczanie platne? wtedy w rankingu nie byloby szkol tylko nazwiska uczniow (i rodzicow).

obiektywny; 21 stycznia 2015, 18:22

gdyby nie było takiej szkoły jak \"górka\", to niektórym odpornym na wiedzę nie pomogłyby żadne korki za żadną kasę :P

Belfegor; 21 stycznia 2015, 18:34

Tacy właśnie jesteśmy. Jak coś jest lepsze, to zawsze komuś wydaje się, że jest gorzej, jak zwykle szukanie podtekstów.

Szogi; 25 stycznia 2015, 18:57

Jak to mozliwe że \"dołek\" jest wyżej w rankingu na mazowszu a niżej w okręgu radomskim niż \"górka\"

rodzic; 23 czerwca 2015, 17:49

Na lekcjach po "łebkach", a szlify i właściwe tłumaczenie po godzinach. Tylko pytanie w jaki zakresie odpowiada za to reforma szkolnictwa, gdzie końcówka gimnazjum to marnowanie czasu? A potem lepsza lub gorsza próba nadrobienia czasu.

Absolwent; 8 sierpnia 2015, 12:50

Myślę, że pora poważnie zastanowić się nad kadrą w tej szkole. Brakuje solidnych nauczycieli od matematyki, pozytywne opinie słychać wyłącznie o Pani Wócik. Jeżeli chodzi natomiast o język polski to tutaj wyłącznie jej mąż. Wielką stratą na szkoły było odejście Pana Haładaja, którego wiedza i ludzkie podejście do uczniów (nawet tych najbardziej nieznośnych) były po prostu nieograniczone.

Biologia jest na bardzo dobrym poziomie, natomiast pewne zastrzeżenia budzi chemia. Za mało ćwiczonych jest zadań maturalnych i typowego rozwiązywania zadań. Brakuje powtórek w 3 klasie liceum.

Jeżeli chodzi natomiast o dyrekcję to uważam, że pani Czacharowska powinna zrezygnować ze stanowiska nauczyciela i zacząć pracę jako sekretarka czy coś w tym stylu, to samo zresztą pani Kwapisz. Obydwie te panie opuszczają zajęcia tłumacząc się sprawami szkolnymi. Bądźmy sprawiedliwi - Nie radzisz sobie? Nie podejmuj się dodatkowych funkcji tylko dlatego, że ktoś pcha ci stówkę lub dwie więcej.

Uważam dodatkowo, że większy nacisk powinien zostać położony na język niemiecki, a odrobinę niższy na język rosyjski. Nie jest to szkoła językowa i bardziej niż 10 stron a4 słówek medycznych po rosyjsku przydałyby się podstawowe umiejętności komunikowania się. A jeżeli chodzi o niemiecki u Pani Kostrzewy to po jej lekcjach wgl przydałyby się takie umiejętności.

Pozdrawiam i mam cichą nadzieję, że ktoś ważniejszy ode mnie przeczyta mój komentarz.

kusy; 8 sierpnia 2015, 13:41

jak to mozliwe ,ze na dolku w jednej z klas ponad 20 osob nie zdalo matury z matmy

Obserwator; 8 sierpnia 2015, 14:16

niestety i pomyśleć, że osoby ze stanowisk kierowniczych mają czas jeszcze na działalność w samorządach. Kosztem czego? rodziny ? szkoły? a może samorządu? Może ktoś zrobiłby ranking mędrców samorządowych którzy siedzą na stołkach urzędniczych i wiadomo, że nie będą dobrze wykonywać obu zadań.

wojtunio; 15 listopada 2015, 14:36

Niestety, jestem absolwentem tej szkoły i nie mam o niej dobrego zdania. Popieram wcześniejszy komentarz - odejście pana Haładaja było wielką stratą. Szkoła ta nie motywuje i nie wspiera uczniów. Jest duży nacisk na rzeczy mało ważne a brak przykładania się do przedmiotów maturalnych. Co roku słyszę, że coraz więcej osób ma problemy ze zdaniem matury z polskiego i matematyki. Mój brat niestety nie ma żadnej wiedzy z historii języka polskiego przez naukę pani Skassy, a ja po matematyce z panią Bendyk nie wyniosłem nic.

Wysokie opinie szkoła ma poprzez korepetycje. Aby przejść z klasy do klasy, a co dopiero zdać maturę na dosyć dobrym poziomie nie uniknie się korepetycje. Nauczyciele zamiast pracować w szkole dorabiają na korepetycjach.

Pozdrawiam,
W

absolwentka; 17 listopada 2015, 21:17

Też jestem absolwentką tej szkoły i trafiłam na kadrę, że nocek było mało. Ale polski, rosyjski, angielski mieliśmy super. trzeba było się uczyć ale i w głowie zostało do tej pory to dzięki pani Sobierajewskiej, Oziemskiej i Górnik.(Pozdrawiam). Co do pani Wócik mam inne zdanie, mila jak smażona żmija, jedynka poganiała jedynkę, może i coś tłumaczyła ale i tak trzeba było siedzieć na korkach. faktycznie wielką stratą nie do odrobienia jest odejście pana Haładaja, jego cierpliwość była wprost anielska, czego nie można powiedzieć o większości kadry. Szkoła żyje projektami, z których korzysta tylko garstka uczniów i najbliższe otoczenie dyrekcji. A motywacja jak nie masz jej sam to powodzenia... w grójeckim LO...

zainteresowana; 18 listopada 2015, 17:06

Czytając powyższe opinie dołączę swoją. Dawniej szkoła ta uchodziła za najlepszą w okolicy, wymagający nauczyciele, wyższa kultura może na korki ludzie nie chodzili ale łapówki dawali. Nie bez przyczyny uczniowie wymalowali panu profesorowi na samochodzie sławetny napis "Dar uczniów". W dzisiejszych czasach młodzież musi biegać na korepetycje, bo dziwnym trafem w szkole nie można wytłumaczyć ale w cieple swojego domku w milej atmosferze bez stresu uczniowi niemalże samo wszystko wchodzi do głowy. No i jeszcze ucznia i jego rodziców ta przyjemność kosztuje (słono do stówki za godzinkę). To nawet w Warszawie lekcje językowe są o połowę tańsze, no i uczą a nie tylko gwarantują dwójkę na semestr bo się chodzi do małżonka czy małżonki. Nie daj Boże iść do konkurencji. Dziwnym trafem dyrekcja wszystko toleruje czy taka ślepa, że nic nie widzi???
Kolejną sprawą jest matematyka. Żeby nikt ale to nikt się nie nadawał do nauczania tego przedmiotu w najlepszej szkole w okolicy?!
Co do przedmiotów humanistycznych opinie są różne, zależy na kogo się trafi,ale jest lepiej jak z angielskim i matematyką. Nie chcąc podawać nazwisk to uważam, że pary małżeńskie to w jednej klasie uczyć nie powinny, dzieciaki mają przesrane u jednego i u drugiego, można sobie rzygnąć.
A najlepsza jest dyrekcja, dyrektor super gośc, kultura osobista, w rączkę pocałuje, wytłumaczy, porozmawia, ale panie zastępczynie to dzieci we mgle,lekcji nie prowadzą, (wystarczy puścić film i wyjść) nic nie wiedzą, oczy wybałuszają, i na nic czasu nie mają, dobrze, że jeszcze wyrabiają się przyjść do szkoły, bo niedługo to ich i to przerośnie. Można jeszcze by opisywać, może innym razem coś dopiszę tymczasem męczymy się razem i dzieci i rodzice i nauczyciele, bo trzeba przyznać, że do przyjemnych ich praca nie należy, to się trafiają mili, fajni, uśmiechnięci i z pasją, szkoda tylko, że w LO ich jest zbyt mało. Pozdrawiam.

Model; 20 listopada 2015, 15:05

Dawno nie widziałem tylu "fanów" tej pożytecznej szkoły i jej kadry: obserwator, wojtunio , absolwentka i in. ...
Dobrze, że macie swoich idoli i czas o nich pisać, ale chyba w szkole to wam dobrze tak nie szło i teraz należy się im "odwdzięczyć" ( bez nazwisk, anonimowo i bez obawy o konsekwencje ).
Tylko "podziwiać" odwagę i "szczerość" opinii.
Może nie jest bez wad jak każda szkoła, ale tylko garstka psuje jej reputację jak wy. Może dobrze , że już skończyliście (a może nie!).

Belfer; 20 listopada 2015, 15:12

Szkoda, że nikt z piszących nie chce poprawić pracy w tej szkole.
Może najpierw trzeba ją skończyć, potem zdobyć odpowiednie wykształcenie i do niej wrócić jak kilku jej absolwentów - nauczycieli.
Przerasta to Was wszystkich " szczerych" doradców i opiniodawców.

ana; 20 listopada 2015, 19:53

A jak tu można coś zmienić skoro zatrudnienie w tej szkole dostaje się po znajomości, syn pana dyrektora, koleżanka pani dyrektor, sąsiadka, mąż, żona, córka i tak można mnożyć. Może ktoś zrobi z tym porządek tylko kto? A poziom spada coraz niżej i bez korków się nie da zdać matury.

O MAMO!!!; 20 listopada 2015, 23:09

CO TU ZA POZIOM NAUCZANIA?
Masakra!!!
NAUCZYCIELE?
MASAKRA !!!!
Nawet "korki" nie pomagają, bo tu są "zasady". Najgorsze to jest małżeństwo.....
to jakaś porażka.
NIECH DYREKCJA SIĘ TYM WRESZCIE ZAINTERESUJE...?

Obiekt; 24 listopada 2015, 15:57

Oj chyba trzeba teraz zatrudniać wszędzie sieroty, bezdomnych i singli!
Kandydatów mamy chyba już w osobach piszących na tym portalu (przedmówców) wszechstronnie zorientowanych i na pewno kompetentnych. Tylko do czego !!!

Oszołom; 24 listopada 2015, 16:05

Jak to się teraz niektórzy martwią o tę zacną szkołę.!? Może zgłoście się to podniesiecie poziom i nie będziecie dawać korków! Bo i z czego?

REALISTA; 24 listopada 2015, 16:08

NIECH SIĘ KAŻDY ZAJMIE SOBĄ A WSZYSCY BĘDĄ MIELI ZAJĘCIE.

obserwer; 24 listopada 2015, 16:33

nie bez przyczyny co zaradniejsi uciekają do LO w Białobrzegach, Piaseczna i oczywiście Warszawy. Ukończenie przeciętnego LO warszawskiego daje średnio 30 pkt przewagi na maturze :)
Dyrekcja lepiej się czuje w reprezentowaniu szkoły na zewnątrz niż w motywowaniu kadry szkoły do lepszej pracy, może czas stanąć przed lustrem i powiedzieć czas na zmiany

do obiekt; 24 listopada 2015, 18:27

Dobrze wiesz, że nikt nie czepia się małżeństw, dokładnie wiesz o kogo chodzi:) Ci ludzie naprawdę mają jakieś problemy ze sobą, obydwoje!!

gość; 24 listopada 2015, 20:36

Między wersami to faktiko proceder korków u anglistów trwa zbyt dlugo i jawnie. Jak tak można i za ile tak można! Wszyscy wiemy, że życie jest drogie a pensje nauczycieli niskie, wobec czego żądania za lekcje są wygórowane. Gdyby w tej szkole wprowadzić tylko trochę zmian kosmetycznych byloby zdecydowanie lepiej, wszędzie dobrze gdzie nas nie ma nie wiadomo na co narzekają inni. Szkoda, że z powodu kilku pazerniaków cierpi opinia tych całkiem w porządku ludzi.(podobno już nie uczy Haładaj i Dąbek- szkoda) ponadto jak ma się fajną klasę i przyzwoity zespół uczący w klasie to można do niej chodzić. a imprezy jakie sobotami odchodzą. To można chociaż powspominać.

do obserwer; 24 listopada 2015, 23:43

ee Obserwer, jaki "obcykany":)), chyba sam do warszafki uciekł kiedyś
..... ale dalsza część wypowiedzi całkiem ok;)

do obserwer; 25 listopada 2015, 08:51

Bedziesz miał okazje go zastąpić. Nie marnuj się na tym portalu ze swoim talentem :))

Dorosły; 26 listopada 2015, 14:59

No taka jest natura Polaka wszyscy znają się najlepiej na wszystkim, ale między bogiem a prawdą to jak są dobrzy lekarze z powołania tak są i partacze liczący tylko na kasę i naciągają na wizyty. Tak jest w środowisku prawników, no i nauczycieli również. Może czas by ktoś się zastanowił, co zmienić w naszym szkolnictwie, i jak to umiejętnie zrobić. Wiadomo, że dziś mało kto żyje ideą, trzeba żyć, czasy są pazerne wszyscy to widzimy, każdy gna za kasą, lekarze przyjmują po godzinach pracy w szpitalu, kończy o trzeciej i od trzeciej przyjmuje a jak się przemieścił z miejsca na miejsce??? Tak i biedni nauczyciele tłuką korki, a oni nie zarabiają tyle co lekarze czy prawnicy, a może powinni bo przecież podstawy wiedzy skądś każdy wyniósł. Ja jak byłem w szkole to nie wiedziałem co to prawa ucznia, były obowiązki, każdy się bał co ten nauczyciel powie matce czy ojcu, bo w domu łomot albo szlaban na wychodzenie z domu. Dziś to nawet młodzież nie wychodzi z domu, bo przecież jest facebook. Trudno dzieciaka sprzed komputera odpędzić. Takie czasy, takie czasy, takie czasy i co to będzie dalej? A LO to jedna z pięknych kart historii Grójca, też się zmienia a może dostosowuje do naszych czasów, wychodzi naprzeciw. A może warto by było, żeby zostało w dawnej epoce, tylko czy to możliwe. Przecież już nie ma średniej wieku 70 tylko średnia wieku 40 wśród grona.

Donner; 28 listopada 2015, 11:44

Popieram i dziękuję LO za wspieranie i udział w akcjach charytatywnych m in. krwiodawstwo ( 6.12 -św. Mikołaja ).

obserwer; 1 grudnia 2015, 10:13

hahaha do Donner - chciałbym przeczytać kiedyś: popieram i dziękuję za lekcję dodatkowe wytłumaczone ze zrozumieniem.

Sprawa krwiodawstwa, to jak wośp - jest akcją społeczną i bardziej w interesie Państwa gdzie społeczeństwo wspiera naszą służbę zdrowia :)

Donner; 2 grudnia 2015, 15:47

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

absolwentka; 3 grudnia 2015, 20:19

Pani od krwiodawstwa to chodząca antyreklama szkoły, mało kto się zwraca do uczniów zamknijcie te japy, co do wiedzy jest mocno ograniczona, nie potrafi odpowiedzieć na proste pytania, najlepiej włączy film i wychodzi, nawet klucz trzeba jej odnieść do gabinetu, biedactwo nie wyrabia się z obowiązkami wice. Potwierdzam MASAKRA.
To samo druga pani wice , lekcji nie ma, bo są ważniejsze sprawy, dzień dobry odpowie, jak się na nią wejdzie, może to nowe sposoby , metody nauczania i wychowania.

Gosia; 6 sierpnia 2016, 12:51

Wstydzę się, że ukończyłam to liceum !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

basth; 15 lutego 2018, 16:11

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Liga okręgowa: Pilica Nowe Miasto – Mazowsze Grójec 0:2 W kończących sezon 2023/24 derbach powiatu grójeckiego...
Artur Banasiewicz nowym kierownikiem PT KRUS w Grójcu Sołtys Częstoniewa Artur Banasiewicz został w czwartek 20...
ZWiK: fetor nie ma swojego źródła w oczyszczalni ścieków w Kobylinie Nie jest uprawnione stwierdzenie, że odczuwany przez...
Czas na Słomczyn! W weekend Driftingowe Mistrzostwa Polski Tor Słomczyn kojarzy się fanom sportu motorowego przede...
Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu, w...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.