Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Rekordowa sobota pływaków z UKS Orion

15 marca 2016; 14:56

Grojec24.net

0 komentarzy

Fot. UKS Orion

W sobotę 12 marca 2016 roku młodzi zawodnicy z UKS "ORION" wystartowali w IV eliminacjach ogólnopolskich zawodów pływackich "Od młodzika do Olimpijczyka". Zarówno Daria Kowalczyk jak i Jan Werpachowski poprawili swoje rekordy życiowe w wyścigach na dystansie 100 metrów w stylach dowolnym i grzbietowym.

News will be here

Rekordowe były także same eliminacje. Zostało do nich zgłoszonych 1017 zawodniczek i zawodników z 86 klubów pływackich od Zakopanego po Gdynię.


Na tak dużą frekwencje oprócz wysokiej renomy tego cyklu zmagań miał z pewnością wpływ fakt, że były to pierwsze zawody pływackie rozegrane na nowej pływalni Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest to najnowocześniejszy kompleks sportowo-dydaktyczny w Warszawie w skład którego wchodzą basen olimpijski, hala sportowa, ściana wspinaczkowa, siłownia, sale sportowe oraz kręgielnia.


Dziesięć 50-metrowych torów, ruchome dno, przesuwalna przegroda umożliwiająca wydzielenie dwóch basenów 25-metrowych, basen rozgrzewkowy, ruchoma widownia to nie wszystkie atuty tego obiektu. Regulowane oświetlenie, najnowocześniejszy elektroniczny system pomiaru czasu, wielkie telebimy prezentujące wyniki, profesjonalne nagłośnienie oraz sprawna organizacja sprawiają, że każdy startujący może czuć się jak na imprezie sportowej najwyższej rangi.


Na tych zawodach nasza młodzież wystąpiła w nowych bluzach których zakup był możliwy dzięki środkom finansowym otrzymanym od Urzędu Gminy i Miasta Grójec. Czerwony kolor ubioru jest nawiązaniem do barw klubowych. Przód stroju zdobią herb miasta Grójec oraz logo klubu. Na plecach umieszczony został duży napis UKS ORION. Miła dla oczu stylistyka całości sprawia, że nowe bluzy są dumnie zakładane nie tylko na zajęcia sportowe i zawody ale także na co dzień do szkoły.

Członkowie i Zarząd Oriona dziękują za okazane wsparcie i pomoc w tym zakupie.

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Liga okręgowa: Pilica Nowe Miasto – Mazowsze Grójec 0:2 W kończących sezon 2023/24 derbach powiatu grójeckiego...
Artur Banasiewicz nowym kierownikiem PT KRUS w Grójcu Sołtys Częstoniewa Artur Banasiewicz został w czwartek 20...
ZWiK: fetor nie ma swojego źródła w oczyszczalni ścieków w Kobylinie Nie jest uprawnione stwierdzenie, że odczuwany przez...
Czas na Słomczyn! W weekend Driftingowe Mistrzostwa Polski Tor Słomczyn kojarzy się fanom sportu motorowego przede...
Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu, w...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.