Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Repertuar kina GOK 6-7 stycznia 2017

4 stycznia 2017; 17:52

Informacja prasowa

0 komentarzy

Kadr z filmu Vaina. Kadr z filmu Vaina.

Vaiana 2D i 3D Dubbing, Nowy początek, Underworld: Wojny krwi a w ramach DKF Jasminum Perłowy guzik - to propozycje grójeckiego kina na pierwszy weekend 2017 roku.

News will be here

REPERTUAR KINA GOK 6 – 8 stycznia 2017
 
6 stycznia, piątek
15:00 Vaiana 2D Dubbing
17:00 Vaiana 3D Dubbing
19:00 Nowy początek
21:00 Underworld: Wojny krwi

7 stycznia, sobota
14:00 Vaiana 2D Dubbing
16:00 Vaiana 3D Dubbing
18:00 DKF Jasminum: Perłowy guzik
20:00 Underworld: Wojny krwi

8 stycznia, niedziela
11:00 Vaiana 2D Dubbing
13:00 Vaiana 2D Dubbing
15:00 Vaiana 3D Dubbing
17:00 Nowy początek
19:30 Underworld: Wojny krwi

VAIANA (animacja, 2D Dubbing)

Trzy tysiące lat temu najdzielniejsi żeglarze na świecie przemierzali wody południowego Pacyfiku i odkrywali wyspy Oceanii. Jednak w pewnym momencie ich wyprawy ustały na całe tysiąc lat – i nikt nie wie dlaczego…

Vaiana to komputerowo animowana opowieść o przygodach nastolatki, która, chcąc dokończyć dzieła swych przodków, wyrusza w niebezpieczną misję. Podczas podróży poznaje potężnego niegdyś półboga Maui. Od tego momentu wspólnie żeglują przez bezmiar oceanu, który nie szczędzi im karkołomnych przygód, obfitujących w spotkania z ogromnymi potworami.

DKF JASMINUM: PERŁOWY GUZIK (dokumentalny, 2D Napisy)

Morze jest źródłem życia, ale może być również niemym świadkiem okrutnych zbrodni i tragedii. Woda to nie tylko H2O. Woda ma pamięć, która potrafi zakonserwować wspomnienia. Ocean nosi w sobie historię całej ludzkości. To w nim skupiają się wszystkie głosy pochodzące z Ziemi i z kosmosu. To tu znaleźć można rząd zagubionych dusz, bez nagrobka, pozostawionych samym sobie do końca. Woda ma jednak swój własny głos i szczególnego rodzaju rolę do spełnienia – odbiera impulsy z gwiazd, aby dalej przekazać je żywym stworzeniom. Woda to także najdłuższa granica Chile. 2670 mil chilijskiego wybrzeża to największy archipelag świata i jednocześnie krajobraz o niemal nadprzyrodzonym pięknie. Są tu wulkany, góry i lodowce, ale również głosy ludzi rdzennej Patagonii, pierwszych angielskich żeglarzy oraz politycznych ofiar reżimu Augusto Pinocheta. Patricio Guzmán stara się uchwycić ten wielopłaszczyznowy kontekst w swoim niezwykle poetyckim filmie będącym częścią dyptyku, w którym, tak jak w "Nostalgii za światłem", podejmuje on temat pamięci i nierozliczonej przeszłości historycznej własnego kraju. Woda jest tu spajającym wszystko elementem i to właśnie przez nią przemawia historia Chile. Wybieramy się w podróż od czasów kolonialnych do dyktatury Augusto Pinocheta, od eksterminacji rdzennej ludności Patagonii do brutalnego zabójstwa przeciwników politycznych chilijskiego reżimu. Morze było niemym widzem tych zdarzeń, które nigdy nie zostały w Chile publicznie rozliczone. Tytuł filmu ma symboliczne znaczenie. Częściowo zainspirowany został znalezionym przez filmowca guzikiem od koszuli zaklinowanym w wydobytych z morza szynach, które wykorzystywano kiedyś do zatapiania zwłok ofiar reżimu Pinocheta. Perła odnosi się z kolei do Roberta FitzRoya, który zapłacił nią za wolność rdzennego przedstawiciela Yaghan Jemmy’ego Buttona, wywiezionego do Wielkiej Brytanii w roli zakładnika. Przepełniony poezją film przemawia szczególnego rodzaju melancholią, dzięki której nawet najbardziej ukryte prawdy mają szansę odzyskać swój własny głos.

NOWY POCZĄTEK (dramat science-fiction, 2D Napisy)

Wybitna lingwistka Louise Banks zostaje wezwana przez siły obronne kraju, by spróbować porozumieć się z wysłannikami innej cywilizacji po tym, jak gigantyczny obiekt zawisł nieruchomo tuż nad Ziemią. Nikt tak naprawdę nie wie, czy obcy przybyli na Ziemię w celach pokojowych czy może są zwiastunem inwazji. W zespole badawczym wspomagają ją pułkownik Weber i wybitny fizyk Ian Donnelly. Pełna napięcia metaforyczna opowieść o płynności czasu, tajemnicy, zdarzeniach, których ludzki umysł nie potrafi objąć intelektualnie.

Na motywach opowiadania Teda Chianga "Historia Twojego życia", uhonorowanego nagrodą Hugo oraz Nebula!

Występują: Amy Adams ("Batman v Superman"), Jeremy Renner ("Avengers"), Forest Whitaker ("Łotr 1")
Reżyseria: Denis Villeneuve ("Sicario", "Wróg", "Labirynt")

UNDERWORLD: WOJNY KRWI (akcja/thriller, 2D Napisy)
Selena, najlepsza wojowniczka pośród klanu wampirów, po wielu wyczerpujących bitwach w których straciła najbliższych znów staje do walki. Tym razem Lykanom, klanowi wilkołaków, przewodzi charyzmatyczny i przebiegły Marius. Dzięki nowemu przywódcy wilkołaki stają się niezwyciężoną potęgą, spychając wampiry na krawędź zagłady. W akcie desperacji klan zwraca się o pomoc do zbuntowanej Seleny.

Występują: Kate Beckinsale ("Underworld", "Van Helsing", "Pamięć absolutna"), THeo James ("Niezgodna"), Charles Dance ("Gra o Tron")
Reżyseria: Anna Foerster: ("Świat w płomieniach", "Anonimus")

Cennik kina GOK
Bilet normalny 2D/3D: 18/22 zł
Bilet ulgowy 2D/3D: 15/19 zł
Bilet Rodzinny 2D/3D: 40/55 zł
Karta Dużej Rodziny 2D/3D: 13/16 zł
Honorowy Dawca Krwi 2D/3D: 13/16 zł

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Niebezpieczna noc na S7 pod Grójcem. Doszło do dwóch zdarzeń W nocy z czwartku na piątek na drodze ekspresowej S7 w...
Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.