Repertuar kina Grójeckiego Ośrodka Kultury 31 marca - 2 kwietnia 2023

29 marca 2023; 16:47

Informacja prasowa

0 komentarzy

SZKOŁA MAGICZNYCH ZWIERZĄT SZKOŁA MAGICZNYCH ZWIERZĄT

Publikujemy repertuar kina Grójeckiego Ośrodka Kultury w dniach 31 marca - 2 kwietnia 2023.

SZKOŁA MAGICZNYCH ZWIERZĄT

01.04, piątek, godz. 15.00
02.04. niedziela, godz. 14.00

zwiastun: https://youtu.be/v51srvmO3F0

Szkoła, do której trafia Ida, jest niezwykłym miejscem. Można w niej spotkać magiczne zwierzęta, które stają się towarzyszami dzieci. Co wyniknie ze spotkania dziewczynki z lisem Rabbatem? Ida nie czuje się pewnie w nowej klasie. Jej wychowawczyni wie jednak, jak sprawić, żeby dziewczynka poczuła się lepiej w szkolnej ławce. Pomoże w tym trochę magii – Ida zaprzyjaźnia się z lisem, a kompanem jej nieśmiałego kolegi Benniego staje się żółw. Zwierzęta są obdarzone niezwykłymi zdolnościami: mówią ludzkim głosem, wykonują sztuczki i są chętne do zabawy. Tymczasem na szkolnych korytarzach zaczyna dochodzić do tajemniczych kradzieży. Znakiem charakterystycznym ich sprawcy jest duży, żółty uśmiech. Dziewczynka wraz z nowymi kolegami próbuje ustalić, kim jest złodziej. Bez przyjaciół – także tych zwierzęcych – nie rozwiązałaby zagadki, a ustalenie winnego w pojedynkę byłoby czarną magią!


KRZYK VI

31.03, piątek, godz. 18.30
01.04, piątek, godz. 17.00
02.04. niedziela, godz. 18.00

zwiastun: https://youtu.be/jAIWDtz9ShU

Po ostatnich zabójstwach zamaskowanego mordercy czwórka ocalałych zostawia za sobą Woodsboro i rozpoczyna nowy rozdział w życiu. Sprawy nie toczą się jednak po ich myśli, ponieważ Ghostface powraca i jest żądny ofiar.

OPIEKUN

02.04. niedziela, godz. 16.00

zwiastun: https://youtu.be/33vMjxfos0E

Znakomicie zapowiadająca się skrzypaczka filharmonii i jej mąż, ambitny dziennikarz lokalnego radia, przechodzą kryzys małżeński. Przez narastające problemy i ciągły brak pieniędzy Dominika (Karolina Chapko) zaczyna interesować się bogatym biznesmenem (Radosław Pazura), a Robert (Rafał Zawierucha) nie radzi sobie z rozpadem rodziny. Gdy dostaje od szefa zadanie opowiedzenia niecodziennych historii pielgrzymów przybywających do pobliskiego sanktuarium św. Józefa, twierdzących, że przydarzył im się cud, odkrywa, że także jego historia ma wiele wspólnego z milczącym opiekunem Świętej Rodziny. Czy w kulminacyjnym momencie, gdy będzie musiał podjąć decyzję, która zaważy na losach jego rodziny, zachowa się jak… św. Józef?

DKF Jasminum:

W IMIĘ ICH MATEK. HISTORIA IRENY SENDLEROWEJ

31.03, sobota, godz. 17.00

po seansie spotkanie z producentem PIOTREM PIWOWARCZYKIEM

zwiastun: https://youtu.be/eiYM5eomhBs

24 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Z tej okazji chcielibyśmy Państwu przypomnieć niezwykłą postać, IRENĘ SENDLEROWĄ.

Film W IMIĘ ICH MATEK. HISTORIA IRENY SENDLEROWEJ to prawdziwa historia grupy młodych Polek, które ryzykowały życie, aby ratować od zagłady żydowskie dzieci z getta w okupowanej przez nazistów Warszawie. W filmie 95-letnia Irena Sendlerowa opowiada historię tamtych czasów, którą przez wiele lat trzymała w tajemnicy. W dokumencie występują jej współpracowniczki, osoby ocalone przez nie od zagłady oraz działacze społeczni i historycy.

Pokaz tego filmu ma także wątek bardzo lokalny. Jego dystrybucją w Polsce zajmuję się firma ELLA FILMS. Właścicielka tej firmy, Elżbieta Chrzanowska, przez lata mieszkała w gminie Grójec.

Po seansie odbędzie się spotkanie z producentem filmu PIOTREM PIWOWARCZYKIEM, który poznał i rozmawiał z Ireną Sendlerową. "Spotkanie z Ireną Sendler było dla mnie, oprócz wielkiej satysfakcji zawodowej, ważnym
przeżyciem osobistym. Jej prawość, przychylność drugiemu człowiekowi i szczera chęć zrozumienia motywacji jego działań, stały się dla mnie drogowskazem na drodze życia."

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

W niedzielę piłkarskie derby gminy Grójec W sobotę o godzinie 16.30 na boisku w Głuchowie miejscowy...
Grójecka policja: Dostałeś mandat? Możesz zapłacić kartą lub blikiem Policjanci grójeckiej drogówki pełniąc służbę na drogach...
Jakie są wczesne objawy ciąży? Ciąża jest jednym z najwspanialszych momentów w życiu...
Jaka jest różnica między destylatorem a kolumną rektyfikacyjną? Do wyrobu domowych alkoholi używa się specjalnej aparatury...
Jak projektować skuteczne interfejsy użytkownika? Interfejs użytkownika (UI) to jeden z kluczowych elementów...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

Wędlina Mięso Garmażerka Grójec Kościelna... Sprzedaż zdrowej mało przetworzonej żywności, a nawet bez konserwantów...
El-Dam Instalacje elektryczne - Instalacje elektryczne
- Systemy alarmowe
- Monitoring...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
KP Produkcja Archi-Tektury KP Produkcja Architektury to pracownia projektowania wnętrz utworzona...
INTENSON S.A. - sklep z ekologiczną... INTENSON to producent zdrowej żywności. Jestesmy również sklepem, zajmującym...

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.