Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Rezonans magnetyczny w Grójcu

17 listopada 2021; 09:11

Materiał promocyjny

PZU Zdrowie rezonans magnetyczny PZU Zdrowie rezonans magnetyczny

Badanie obrazowe metodą rezonansu magnetycznego (MR) – wykorzystujące pole magnetyczne – pozwala „zeskanować” przekrojowo ludzki organizm i dać precyzyjny obraz narządów oraz tkanek wewnętrznych człowieka. Od listopada badanie MR można wykonać w Grójcu w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

News will be here

Przełom w medycynie


Rozwój rezonansu magnetycznego zrewolucjonizował światową medycynę, a technika ta, od chwili wynalezienia w 1971 r., została znacznie udoskonalona. Dzięki niej lekarze i naukowcy są teraz w stanie dokładnie obejrzeć „wnętrze” ludzkiego ciała, a tym samym wykryć np. nowotwory piersi w bardzo wczesnym stadium choroby, skomplikowane schorzenia serca, stawów, wątroby, nerek i wiele innych.

Co ważne, rezonans różni się od tomografii komputerowej (TK) i tradycyjnego RTG, tym że nie wykorzystuje szkodliwego promieniowania jonizującego. Jest więc bezpieczny dla pacjentów, a przy tym niezwykle precyzyjny – dodatkowo prywatne badanie MR można wykonać bez skierowania od lekarza.

Rezonans magnetyczny (MR) to nieinwazyjne i nieszkodliwe badanie pozwalające na ocenę stanu wszystkich narządów wewnętrznych i tkanek. Jest niezwykle precyzyjny – wskazuje na zmiany chorobowe w układzie mięśniowym i szkieletowym, w tym również w szpiku kostnym. Umożliwia ocenę funkcjonowania naczyń krwionośnych i serca. W zależności od potrzeb diagnostycznych może być wykonany z podaniem kontrastu lub bez. Badanie rezonansem magnetycznym najczęściej wykonuje się w diagnostyce planowej i profilaktycznej chorób ośrodkowego układu nerwowego oraz zmian nowotworowych.

Można wykonać rezonans magnetyczny głowy, brzucha, kręgosłupa, piersi, zatok, mózgu i innych narządów. W zależności od badanego obszaru cała procedura trwa od 20 do 60 minut.

Grójec też ma rezonans


Pracownia diagnostyki obrazowej PZU Zdrowie (dawniej TOMMA) funkcjonuje na terenie Powiatowego Centrum Medycznego w Grójcu. Placówka jest wyposażona w nowoczesny aparat Siemens Magnetom Essenza 1.5 T, a nasz wykfalifikowany zespół zapewnia pacjentom wysoką jakość usług diagnostycznych.

W pracowni można wykonać badania rezonansu magnetycznego w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

Można rejestrować się telefonicznie pod numerami: +48 734 856 320, +48 734 834 220 lub wysłać maila: grojec@tomma.com.pl. Nowa pracownia PZU Zdrowie Diagnostyka obrazowa jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-17.00

TOMMA Diagnostyka Obrazowa
ul. Piotra Skargi 10 (teren Powiatowego Centrum Medycznego w Grójcu)

Pracownia należy do sieci PZU Zdrowie Diagnostyka Obrazowa

Kontakt
734 856 320, 734 834 220
grojec@tomma.com.pl
https://tomma.com.pl

TAGI:

 

Najnowsze artykuły

Niebezpieczna noc na S7 pod Grójcem. Doszło do dwóch zdarzeń W nocy z czwartku na piątek na drodze ekspresowej S7 w...
Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.