Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

„ROLKI NA RYNKU” w Grójcu

17 czerwca 2017; 07:58

Informacja prasowa

0 komentarzy

Właśnie rozpoczyna się projekt Rolki na Rynku. Jego głównym punktem będą trzy edycje wspólnej jazda na rolkach po grójeckim Placu Wolności.

News will be here

Będzie też można wziąć udział w warsztatach dla początkujących oraz warsztatach z jazdy szybkiej, które będą odbywać się pod dachem. Wszystkie wydarzenia będą całkowicie darmowe, a te na Rynku dodatkowo umili nam puszczana na żywo muzyka.

DLA ZAAWANSOWANYCH I POCZĄTKUJĄCYCH

Wspólna jazda na Rynku będzie tak zorganizowana, aby mogli skorzystać z niej zarówno początkujący jak i zaawansowani rolkarze. Mamy nadzieję, że w przygotowaniu i przeprowadzeniu tej części projektu pomogą nam wolontariusze (zgłoszenia u koordynatora projektu pod nr telefonu 503 544 949). Oprócz zwykłej jazdy  wokół rynku, będą też przygotowane kubeczki do slalomu, tor przeszkód, miejsce do skoku wzwyż oraz mini skatepark ze skoczniami i poręczami do jazdy agresywnej. Kaski, ochraniacze oraz rolki będzie można wypożyczyć na miejscu.

Również na czas warsztatów dla początkujących będzie możliwość wypożyczenia sprzętu, jednak trzeba go będzie wcześniej zarezerwować u koordynatora projektu. Warsztaty odbędą się w sali gimnastycznej PSP Nr 1 w Grójcu, na kilka dni przed każdym ze spotkań na Rynku.

Kolejne miejsce, w którym będzie  można jeździć pod dachem, to Hala Sportowa SPARTAKUS. Tu spróbujemy chyba najbardziej przystępnej dyscypliny rolkarskiej – jazdy szybkiej (także w jej rekreacyjnym wydaniu). Będzie to okazja, aby przygotować się do udziału w siódmej edycji Grójeckiej Dychy na rolkach.

Organizatorzy mają nadzieję, że uczestnicy warsztatów, ale też inni rolkarze, będą ze sobą jeździć nie tylko podczas wspólnych, „projektowych” spotkań na Rynku, ale też poza nimi. Tym bardziej, że poza Rynkiem, w Grójcu jest jeszcze przynajmniej kilka miejsc nadających się do jazdy.

MIEJSCA, DATY, GODZINY...

Wydarzenia związane z projektem odbywać się będą od końca czerwca do września 2017 roku. Zaplanowane zostały:

- warsztaty dla początkujących – poniedziałki: 26 VI, 17 VII, 07 VIII, w godzinach 18:00–19:00, w sali gimnastycznej PSP Nr 1 w Grójcu (ul. Piłsudskiego 68);

- wspólna jazda na grójeckim Rynku (Plac Wolności) – środy: 28 VI, 19 VII, 09 VIII, w godzinach 18:00–20:00;

- warsztaty z jazdy szybkiej – soboty: 26 VIII, 16 IX, w godzinach 16:00–17:00, w Hali Sportowej SPARTAKUS w Grójcu (ul. Sportowa 16).

DZIĘKI SPONSOROM

Projekt „ROLKI NA RYNKU” realizowany jest przez Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym „BIEDRONKI” działające przy Zespole Szkół Specjalnych w Grójcu, w ramach Programu „Działaj Lokalnie”  dofinansowanego przez  Stowarzyszenie W.A.R.K.A. dzięki: Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Samorządowi Miasta i Gminy Grójec, Starostwu Powiatowemu w Grójcu, DELTIMA Sp. z o.o., TRANS-MED – Dariusz Witkowski, ZAKŁAD USŁUG KOMUNALNYCH w Warce Sp. z o.o., PRZYBYSZEWSKI – Maszyny i Narzędzia do  Sadu i Ogrodu – Konary, FABRYKA REKLAM, a także z dotacji pochodzących z konkursu ofert Powiatu Grójeckiego na realizację zadań publicznych w zakresie kultury fizycznej, sportu i turystyki. Za pomoc dziękujemy też Grójeckiemu Ośrodkowi Sportu MAZOWSZE, Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 w Grójcu, POWERSLIDE, Bladeville – Specjalistyczny Sklep Rolkowy, Szkółka Rolkarska SOUL – Grójec oraz Polskiemu Związkowi Sportów Wrotkarskich.

Zapraszamy na wszystkie wydarzenia realizowane w ramach projektu „ROLKI NA RYNKU”. Jeździsz na rolkach – rób to z nami!

Grzegorz Krajewski

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Czas na Słomczyn! W weekend Driftingowe Mistrzostwa Polski Tor Słomczyn kojarzy się fanom sportu motorowego przede...
Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu, w...
Rozbój w Grójcu! Kopał, zabrał telefon oraz pieniądze Na trzy miesiące do aresztu trafił 36-latek zatrzymany...
Intensywne prace drogowe w gminie Grójec, czyli odpowiedź na potrzeby mieszkańców Gmina Grójec, w odpowiedzi na rosnące potrzeby swoich...
Sklepowy rabuś wpadł na gorącym uczynku. Zatrzymał go policjant po służbie O tym, że policjantem jest się nawet po godzinach służby, m...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.