Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Rośnie nowa trasa S7 Grójec - Warszawa (ZDJĘCIA!)

5 lipca 2022; 19:11

Grojec24.net

4 komentarze

Fot. GDDKiA Fot. GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opublikowała nowe zdjęcia z budowy drogi ekspresowej S7 na odcinku Lotnisko - Lesznowola.

News will be here

Przypomnijmy, iż ciąg główny, liczącej 29 kilometrów trasy S7 Grójec - Warszawa ma być przejezdny do października 2022 r.

Realizowana trasa ekspresowa rozpocznie się na węźle Warszawa Lotnisko na Południowej Obwodnicy Warszawy i skończy na istniejącej obwodnicy Grójca. Będzie posiadała dwie jezdnie po trzy pasy ruchu do węzła Lesznowola, a dalej do obwodnicy Grójca po dwa pasy ruchu. Wjazd na nową drogę będzie możliwy poprzez węzły Zamienie, Lesznowola, Antoninów, Złotokłos, Tarczyn Północ i Tarczyn Południe. Ruch lokalny będzie obsługiwany poprzez budowane drogi serwisowe. Ponadto powstaną obiekty inżynierskie, urządzenia ochrony środowiska (np. ekrany dźwiękochłonne) i bezpieczeństwa ruchu drogowego. 

Budowa ponad 29 km drogi ekspresowej S7 Warszawa - Grójec, czyli południowej wylotówki z Warszawy, została podzielona na trzy odcinki:

- od węzła Warszawa Lotnisko do węzła Lesznowola o długości 6,6 km,

- od węzła Lesznowola do węzła Tarczyn Północ o długości 14,8 km,

- od węzła Tarczyn Północ do początku obwodnicy Grójca w ciągu istniejącej drogi ekspresowej S7 o długości 7,9 km.TAGI:

Komentarze (4):

Rośnie...; 5 lipca 2022, 22:51

.,. to wkurzenie społeczeństwa, tego myślącego oczywiście.

Ozi; 6 lipca 2022, 11:03

Wczoraj przejeżdżałem przez Władysławów, to środkowy odcinej jest w kompletnym proszku... Nawet teren jezdni nie jest utwardzony... Na jesień może otworzą te odcinki przy Grójcu i przy Lotnisku, ale to tylko trochę lokalsów skorzysta... Całość będzie nieprzejezdna...

Do Ozi; 7 lipca 2022, 07:38

Nie wiem o którym konkretnie odcinku przy Grójcu piszesz, bo odcinek od węzła Tarczyn południe do początku obwodnicy Grójca w rejonie m. Głuchów jest już od roku udostępniony kierowcom do użytkowania. I z tego odcinka korzystają nie tylko lokalsi, ale prowadzony jest cały ruch z ciągu drogi S7.

Miej wiarę w wykonawcę środkowego odcinka. Co prawda przejęli kontrakt w toku po nierzetelnym wykonawcy, ale Intercor to ogarnięta firma. Dodatkowo na jesieni ma być tylko ciąg główny, a ułożenie samej trasy głównej przy dobrych warunkach atmosferycznych to znowu nie takie ja waj.

Tomek; 7 lipca 2022, 14:20

Nie wierzę że uda się w październiku puścic ruch choćby po jednej jezdni między tarczynem a lesznowolą. Z tego co tam widać to byłby istny cud gdyby się udało.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Zapadł wyrok sądowy za znieważenie policjantów z Grójca. Na żywo i w sieci 52-letni mężczyzna oraz jego 24-letnia córka usłyszeli...
Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm! Nadchodzi 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...
Adaptogeny – jak wpływają na zdrowie? Adaptogeny stanowią interesujący obszar w dziedzinie...
Dlaczego warto zdecydować się na podjęcie pracy tymczasowej? Rozważasz elastyczność w zatrudnieniu i poszukujesz ścieżki...
Dwie kobiety na dłużej zapamiętają spotkanie z funkcjonariuszami Kolejne zatrzymane prawa jazdy to owoc pracy policjantów z...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.