Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Rusza program Edukacja z Wojskiem w szkołach powiatu grójeckiego

9 maja 2024; 10:04

Informacja prasowa

0 komentarzy

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Ruszył program "Edukacja z Wojskiem". Żołnierze 63 batalionu lekkiej piechoty z Nowego Miasta nad Pilicą odwiedzą szkoły podstawowe w Belsku Dużym, Błędowie, Jasieńcu, Karolewie, Goszczynie, Warce czy Mogielnicy. W Grójcu spotkają się z uczniami Liceum Ogólnokształcącego i PSP nr 1.

News will be here

Zasady wojskowości, obronności, bezpieczeństwa, pomocy medycznej oraz obrony cywilnej – między innymi te zagadnienia zgłębiać będą uczniowie szkół podstawowych w ramach pilotażowego programu „Edukacja z Wojskiem”.

W poniedziałek, 6 maja, żołnierze 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej rozpoczęli zajęcia z uczniami szkół podstawowych w ramach innowacyjnego programu edukacyjnego „Edukacja z Wojskiem”. Podczas zajęć uczniowie poznawali między innymi zasady wojskowości, obronności bezpieczeństwa, pomocy medycznej oraz obrony cywilnej. Zapoznali się również z zasadami alarmowania, sposobami szukania i wzywania pomocy, podstawami ewakuacji i schronienia oraz nawykami udzielania pomocy.

- Chcemy zaszczepiać w młodych ludziach wartości proobronne, a program „Edukacji z Wojskiem” jest do tego świetną okazją. Dla dzieci to szansa, by utrwalić najważniejsze wartości jak patriotyzm, miłość do Ojczyzny i braterstwo, ale też poznać nieco koszarowego życia. Liczę, że dzięki temu niektórzy z nich w przyszłości sami zasilą szeregi 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej - mówi jeden z żołnierzy prowadzących zajęcia.

„Edukacja z wojskiem”


„Edukacja z Wojskiem” to 6-tygodniowy program edukacyjno-obronny trwający od 6 maja do 20 czerwca. Został przygotowany i realizowany we współdziałaniu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Obrony Narodowej. Polega na przeprowadzeniu przez żołnierzy Wojska Polskiego specjalnie przygotowanych szkoleń w polskich szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Wojskowi szkoleniowcy przeprowadzą zajęcia w szkołach – w klasach, na boiskach i skwerach szkolnych. Ich nadrzędnym założeniem jest przekazanie wiedzy i umiejętności w sposób ciekawy, praktyczny, dostosowany do wieku i przyjazny.

Celem programu jest zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat bezpieczeństwa, kształtowanie odpowiednich postaw wobec zagrożeń, a także przekazanie wiedzy na temat reagowania w sytuacjach kryzysowych. Dodatkowo uczniowie mają szansę nauczyć się bezpiecznego poruszania się po internecie oraz krytycznego podejścia do informacji online.

Zainteresowanie programem jest bardzo duże


W pierwszej kolejności do zajęć z żołnierzami 6MBOT przystąpili uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Garbatce-Letnisku, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Antoniego Gustawa Bema w Lipsku, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ignacego Daszyńskiego w Radomiu oraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. św. Kazimierza Jagiellończyka w Radomiu.

W ramach programu żołnierze z 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej przeszkolą uczniów z blisko 155 szkół podstawowych i ponadpodstawowych na terenie południowo-zachodniego Mazowsza.

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...
Nocne wybryki 56-letniego mieszkańca Mogielnicy Mienie publiczne zbyt często staje się przeciwnikiem...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.