Rusza projektowanie dwóch odcinków Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej

6 lipca 2022; 13:22

Informacja prasowa

1 komentarz

Fot. GDDKiA Fot. GDDKiA

Rozpoczynają się prace związane z przygotowaniem dokumentacji projektowej dla dwóch odcinków zachodniego fragmentu Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej. Połączą one drogę ekspresową S10 w okolicy Naruszewa pod Płońskiem z S7 na południe od Warszawy - informuje Ministerstwo Infrastruktury.

Podpisane 6 lipca 2022 r. przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad umowy obejmują  opracowanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego wraz uzyskaniem decyzji środowiskowej dla odcinków, które zostaną zrealizowane jako droga ekspresowa S50 i autostrada A50.

– Budowa Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej to strategiczny projekt wpisujący się w realizację spójnego układu komunikacyjnego w Polsce. Inwestycja ta przyczyni się do poprawy warunków podróżowania pomiędzy wieloma regionami kraju. Dzięki niej prowadzenie działalności transportowej będzie jeszcze bardziej efektywne – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Wykonawcą dokumentacji dla drogi ekspresowej S50 na odcinku od S10 do DK92 jest Transprojekt Warszawa. Na realizację umowy o wartości ok. 8,5 mln zł przewidziano 44 miesiące. Zakończenie prac projektowych zaplanowano na I kwartał 2026 r.

W ramach umowy biuro projektowe przygotuje dokumentację zawierającą wariantowy przebieg zachodniego odcinka Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej, zlokalizowanego pomiędzy planowanym połączeniem OAW z drogą ekspresową S10 w rejonie Naruszewa, a drogą krajową nr 92. Dodatkowo wykonawca przygotuje materiały i wniosek o wydanie decyzji środowiskowej.

Dokumentację dla kolejnego fragmentu OAW, od DK92 do S7, opracuje firma TRAKT. Na realizację umowy o wartości ok. 12,5 mln zł przewidziano 44 miesiące. Zakończenie prac projektowych zaplanowano na I kwartał 2026 r.

W ramach umowy wykonawca przygotuje dokumentację zawierającą wariantowy przebieg odcinka Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej, zlokalizowanego pomiędzy planowanym połączeniem OAW z drogą krajową nr 92 oraz drogą ekspresową S7 na południe od Warszawy. Dodatkowo wykonawca przygotuje materiały i wniosek o wydanie decyzji środowiskowej.

TAGI:

Komentarze (1):

Adam ; 6 lipca 2022, 15:38

Czyli autostrada A50 skończy się w Pamiątce i wszyscy nią jadący na wschód przyjadą do Grójca aby starą DK 50 pojechać w kierunku Góry Kalwarii?

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Pierwsze posiedzenie grójeckiej Rady Sportu w 2023 roku W piątek 24 stycznia w sali konferencyjnej Urzędu Miasta...
To było cyber love bez happy endu Przedstawiona poniżej autentyczna historia pokrzywdzonej...
Kradli kable telekomunikacyjne. Wpadli na gorącym uczynku Policjanci z Grójca zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych...
Repertuar kina Grójeckiego Ośrodka Kultury 3-5 lutego 2023 Publikujemy repertuar Repertuar kina Grójeckiego Ośrodka...
Jak skutecznie przechowywać dokumentację firmową? Każdy przedsiębiorca ma obowiązek przechowywać dokumentacj...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

KP Produkcja Archi-Tektury KP Produkcja Architektury to pracownia projektowania wnętrz utworzona...
INTENSON S.A. - sklep z ekologiczną... INTENSON to producent zdrowej żywności. Jestesmy również sklepem, zajmującym...
Twoje Wnętrza Katarzyna Siedlecka Jesteśmy firmą zajmującą się aranżacją wnętrz oraz elementami wnętrzarskimi....
Wędlina Mięso Garmażerka Grójec Kościelna... Sprzedaż zdrowej mało przetworzonej żywności, a nawet bez konserwantów...
El-Dam Instalacje elektryczne - Instalacje elektryczne
- Systemy alarmowe
- Monitoring...

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.