Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Ruszyło kolejne szkolenie Terytorialsów. Uroczysta przysięga w Grójcu

7 maja 2019; 07:50

Informacja prasowa

3 komentarze

fot. materiały prasowe fot. materiały prasowe

W sobotę, 4 maja 2019 r. w Pomiechówku odbyło się kolejne wcielenie ochotników do terytorialnej służby wojskowej w 6 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Szkolenie rozpoczęło ponad 60 kandydatów w ramach 16-dniowego szkolenia podstawowego, którzy będą ćwiczyć na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie. Zakończy się ono uroczystą przysięgą wojskową w Grójcu.

News will be here

W 6 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej służy już blisko 1000 żołnierzy terytorialnej służby wojskowej oraz ponad 200 żołnierzy zawodowych. Terytorialsi działają w obszarze Stałego Rejonu Odpowiedzialności na terenie całego województwa mazowieckiego, gdzie głównym zadaniem jest pomoc ludności w sytuacjach kryzysowych i zagrożenia.

Żołnierze Obrony Terytorialnej od 4-19 maja szkolą się w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie, gdzie poznają praktyczne umiejętności posługiwania się bronią, zasady zachowania się na polu walki i przetrwania w trudnych warunkach oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej czy topografii. Po ósmym dniu szkolenia dołączą do nich żołnierze rezerwy, którzy zrealizują szkolenie wyrównawcze (8-dniowe). Finałem szkolenia podstawowego będzie „pętla taktyczna”, podczas której Terytorialsi sprawdzą swoje umiejętności w praktyce.

Szkolenie zakończy się 19 maja br. Wtedy to Terytorialsi o godz. 12.00 złożą przysięgę wojskową na terenie 1 Ośrodka Radioelektronicznego w Grójcu i tym samym rozpoczną trzyletni cykl szkoleń rotacyjnych prowadzonych w systemie weekendowym.

Misją WOT jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności. W czasie pokoju to zadanie realizowane jest m.in. w formie przeciwdziałania i zwalczania skutków klęsk żywiołowych oraz prowadzenia działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych. W czasie wojny WOT będzie wsparciem wojsk operacyjnych w strefie działań bezpośrednich, a poza nią stanowić będzie siłę wiodącą.  Formacja stawia na nowoczesność, w szkoleniu stosowane są innowacyjne metody i narzędzia. Nowatorskim podejściem jest wykorzystanie potencjału byłych żołnierzy Wojsk Specjalnych oraz funkcjonariuszy jednostek antyterrorystycznych w ramach Mobilnych Zespołów Szkoleniowych, które szkolą instruktorów w WOT.

Komentarze (3):

Szeregowy; 9 maja 2019, 17:45

Jestem na szkoleniu i polecam wszystkim niejestem bajka ale uczy charakteru

Czekam niecierpliwie ; 15 maja 2019, 07:21

Liczę, że na jesieni razem z "dobrą zmianą" do lamusa pójdą darmozjady maciar-ewicza tzn terytorialsi!!!

Szeregowy; 21 maja 2019, 09:22

Człowieku dam Ci karabin puszczę w las w razie wojny i co zrobzisz nic dostaniesz kulkę bo byłeś zielony a po szkoleniu damy my sobie radę . Zawszę Gotowi Zawsze Blisko Pozdrawiam

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Niebezpieczna noc na S7 pod Grójcem. Doszło do dwóch zdarzeń W nocy z czwartku na piątek na drodze ekspresowej S7 w...
Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.