Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Ruszyły prace na terenie starego amfiteatru w Grójcu (ZDJĘCIA)

2 grudnia 2022; 16:04

Grojec24.net

2 komentarze

Fot. Starostwo Powiatowe w Grójcu Fot. Starostwo Powiatowe w Grójcu

Rozpoczęły się prace ziemno-budowlane na terenie dawnego amfiteatru przy ulicy Piotra Skargi w Grójcu. Nowy kompleks sportowo-rekreacyjny ma być gotowy w przyszłym roku.

News will be here

Na początku listopada władze powiatu podpisały z firmą Arbud Investment z Radomia umowę na budowę zespołu sportowo – rekreacyjnego. Opiewa ona na kwotę blisko 12 mln zł.W ramach inwestycji w miejscu dawnej, niższej trybuny od strony liceum „na górce” powstanie scena amfiteatru o rozmiarach 30 na 10 metrów wraz z niezbędnym zapleczem. Od strony ul. Poświętne istniejąca trybuna zostanie przebudowana. Docelowo będzie mogło zasiąść na niej tysiąc osób, a pozostała część skarpy wypełniona zostanie kaskadową zielenią.Betonowy plac na środku obiektu zostanie przeznaczony na parking, który na co dzień pomieści 60 samochodów osobowych i dwa autokary. Kolejne 26 miejsc postojowych przewidziano od ulicy Piotra Skargi. Z kolei od strony zespołu szkół wybudowane zostanie boisko sportowe ze sztuczną nawierzchnią do gry w piłkę nożną, koszykówkę, piłkę ręczną, siatkówkę oraz tenisa ziemnego o wymiarach 24 na 40 metrów. Od strony północnej boiska przewidziano pole do skoku wzwyż oraz do pchnięcia kulą. Dalej, w pobliżu budynku szkoły znajdzie się bieżnia lekkoatletyczna z czterema torami do biegów na 100 metrów. Obok bieżni zaprojektowano tor rozbiegowy do skoku w dal.Starostwo Powiatowe pozyskało na tę inwestycję 10 mln zł dofinansowania z rządowego programu inwestycji strategicznych Polski Ład.

TAGI:

Komentarze (2):

Do do do do do do do; 3 grudnia 2022, 13:41

Nareszcie pozytywne rzeczy zaczynają się dziać w Grójcu . Tyle lat czekania ale w końcu coś w tym wstydliwym temacie się ruszyło. Nie zepsujcie tego proszę.

Mieszkaniec 2; 4 grudnia 2022, 06:30

Czy projektant pomyślał o toaletach ???

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Rusza przebudowa parku miejskiego w Grójcu! Rozpoczynają się prace przy kolejnym etapie rewitalizacji...
Dariusz Gwiazda: Wznawiamy rozbudowę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu Burmistrz Dariusz Gwiazda poinformował, że w czwartek zosta...
Były sędzia poszukiwany listem gończym! Był zameldowany w Grójcu Były już sędzia Tomasz Szmydt, który zbiegł na Białoruś i...
Zmiany w kierownictwie Komendy Powiatowej Policji w Grójcu W środę (15.05) podczas uroczystej zbiórki w sali...
Przy stacji PKP Warka powstanie parking na 150 miejsc Mieszkańcy dojeżdżający na co dzień do pracy i szkoły ł...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.