Rynek nieruchomości w Grójcu oraz w Warszawie

26 sierpnia 2019; 12:29

-

Warszawa

Rynek nieruchomości w Warszawie cały czas się rozwija. Jednak ceny mieszkań odstraszają wielu klientów. To sprawia, że osoby pracujące w stolicy coraz częściej decydują się na zakup własnego lokum w podwarszawskich miejscowościach. Jedną z nich jest Grójec, z którego do Warszawy można dojechać nawet w 40 minut. Porównujemy, jak wygląda warunki mieszkaniowe w obydwu miastach.

Sytuacja na rynku nieruchomości w WarszawieW Warszawie nadal trwa prawdziwy boom deweloperski. Obecnie w stolicy dostępnych jest 14957 nieruchomości w 320 inwestycjach. Nowe mieszkania w Warszawie można kupić na terenie całego miasta, a nawet poza jego granicami. Budowa II linii metra sprawiła, że nawet w rejonach mniej popularnych ceny znacząco poszły w górę. Obecnie średni metraż wynosi 62,77 m, a średnia cena za m2 9577,14. W Warszawie bez problemu znajdziemy nieruchomości pod inwestycje, ponieważ dominują tam mieszkanie 3-pokojowe (6166) oraz 2-pokojowe (5096). Najwięcej na rynku jest tych najdroższych inwestycji. W przypadku aż 3319 mieszkań zapłacimy powyżej 9500 zł za m2. Osoby, które chcą zapłacić poniżej 5000 zł za m2 mają do wyboru zaledwie 61 mieszkań. Tak wysokie ceny sprawiają, że Warszawiacy średnio na mieszkanie wydają od 450000 do 1000000 zł. Tańszych mieszkań na rynku pierwotnym jest zaledwie 1009, co znacznie utrudnia znalezienie idealnego, taniego lokum. W efekcie mieszkańcy stolicy coraz częściej szukają nieruchomości poza granicami miasta.

Warunki mieszkalne w WarszawieO tym, że w Warszawie panują doskonałe warunki mieszkalne, chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Dlatego to doskonałe miejsce do szukania nieruchomości pod inwestycje. Mieszkańcy mają do dyspozycji bardzo rozwiniętą siatkę połączeń, na którą składa się ponad 20 linii tramwajowych, kilkadziesiąt linii autobusowych, 2 linie metra, a także 13 linii kolei naziemnych. Nowe mieszkania w Warszawie chętnie kupują lub wynajmują studenci 85 uczelni, rodziny z dziećmi, a także młodzi pracownicy wielu stołecznych firm. Na terenie każdej dzielnicy działa kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt szkół i placówek medycznych. W dodatku władze miasta dbają o to, aby zapewnić mieszkańcom różne zniżki i udogodnienia. Przykładami mogą być Karta Warszawiaka lub darmowe bilety dla uczniów.

A jak wygląda sytuacja w Grójcu?Stale rosnące ceny w stolicy sprawiły, że coraz więcej nowych inwestycji powstaje na terenie sąsiednich gmin, a także powiatów. Grójec nie tylko leży w niewielkiej odległości od Warszawy, ale też samo miasto prężnie się rozwija. To dobre miejsce do zamieszkania dla osób, które cenią sobie ciszę i spokój. W mniejszym mieście łatwiej też o własny kącik w ogrodzie przy mieszkaniu. Na terenie Grójca działają 3 szkoły podstawowe oraz 3 szkoły ponad gimnazjalne. Mieszkańcy mają też do dyspozycji Powiatowe Centrum Medyczne. Z miasta do Warszawy samochodem można dojechać w około 40 minut. To sprawia, że nowe mieszkania w Grójcu często kupują pracownicy południowych dzielnic stolicy.

Materiał przygotowany przez eksperta portalu RynekPierwotny.pl

TAGI:

 Najnowsze artykuły

Biesiada na grójeckim rynku Organizatorzy obchodów 600-lecia zapraszają do wspólnej...
Gryf wysoko postawił poprzeczkę. Skuteczne Mazowsze Wyrównane zawody, z dużą ilością okazji strzeleckich,...
Zakłady bukmacherskie na Formułę 1 – co można obstawić? Formuła 1 to najpopularniejsza i najbardziej prestiżowa...
Jak wysłać pieniądze do Anglii? Najkorzystniejsze sposoby Zwykle Polacy przesyłają środki z UK do rodzimego kraju....
Sebastian Krawczak pobije swój rekord! Jak dowiedział się Grojec24.net, Sebastian Krawczak wykona...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

... Oferuję nasiona roślin jadalnych i ozdobnych
z ekologicznej amatorskiej...
Opieka nad Seniorami w ich domach Profesjonalna opieka nad Seniorami w ich domach - indywidualne podejście!
PRACOWNIK MAGAZYNU / MAGAZYNIER -bez... HR Navigator realizuje nieszablonowe i dopasowane do potrzeb Klienta...
Praca w branży spożywczej -OWOCE... Podejmij współpracę z LiderJob (cer. 16198) – Twoim liderem...
Praca w Niemczech bez znajomości... ZNAJDŹ Z NAMI PRACĘ W NIEMCZECH!


Firma Personal-Werk...

Firmy z Grójca i okolic

PERFEKT-COM Jeśli cenisz sobie dokładność i uczciwość to jesteśmy ta firmą, Nasza...
ProPrzeprowadzki - przeprowadzki... Jesteśmy firmą przeprowadzkową zajmującą się przeprowadzkami domów,...
glazurnik budowa Zajmujemy się obróbką i montażem ceramiki budowlanej /gresy , płytki...
Sklep elektryczny - ABCelektro Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu internetowego ABCelektro.pl....
Prezenty Driving Experience - przejazd... Prezenty Driving Experience to specjalnie przygotowana oferta prezentów...

2013-2019 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.