Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Rząd podzielił kasę na budowę i remont dróg w powiecie grójeckim

22 kwietnia 2021; 11:00

Grojec24.net

6 komentarzy

W środę Prezes Rady Ministrów zatwierdził listy zadań powiatowych oraz zadań gminnych objętych dofinansowaniem ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju w 2021 roku.

News will be here

Pieniądze trafią do Powiatu Grójeckiego (dwa zadania) oraz do gmin Chynów, Goszczyn, Pniewy, Nowe Miasto nad Pilicą oraz Warka.

Powiat otrzyma łącznie ponad 7 mln zł (50% dofinansowania) do przebudowy dwóch odcinków  drogi powiatowej Warka – Chynów. Chodzi o 7,5-kilometrowy odcinek Wola Chynowska – Podgórzyce do przejazdu kolejowego w Gośniewicach oraz 3-kilometrowy odcinek w Gośniewicach. Obie inwestycje warte są ponad 14 mln zł.

Gmina Chynów może liczyć na ponad 1 mln zł na przebudowę 1,8 kilometra drogi Grobice – Staniszewice – Pęcław.

Warka wybuduje z pomocą rządowych środków ul. Lazurową (1,3 mln zł dofinansowania do zadania wartego 1,9 mln zł).

Gmina Goszczyn otrzyma 1 mln zł na przebudowę dróg gminnych w Długowoli oraz Kolonia Bądków – Goszczyn.

Pniewy przebudują drogę gminną w Wólce Kocerańskiej (610 tys. zł dofinansowania do zadania wartego 1 mln zł).

Nowe Miasto nad Pilicą dostanie 120 tys. zła na przebudowę ulicy Rawskiej (całe zadanie warte 200 tys. zł).

Na liście rezerwowej znalazły się zadania zgłoszone przez gminę Belsk Duży (przebudowa drogi w Zaborowie) oraz gminę Grójec (przebudowa ulicy Willowej). - Chociaż to dopiero lista rezerwowa ufamy, że tak jak w przypadku II etapu ul. Sienkiewicza, ulica Willowa doczeka się realizacji - napisał w mediach społecznościowych burmistrz Grójca, Dariusz Gwiazda. 

TAGI:

Komentarze (6):

Bo....; 22 kwietnia 2021, 11:31

Prezes Rady Ministrów najsprawiedliwiej rozdzieli pieniądze.

Mieszkaniec gminy Belsk ; 22 kwietnia 2021, 14:08

W pierwszej kolejności Gmina Blesk Duży o ile można tak ją nazwać bo to tragedia mogłaby wylać asfalt na drodze łączącej Koziel-Łęczeszyce, od Xat mieszkańcy czekają na drogę ale Wójt woli zadbać żeby przy gminie było ładnie, bo podobno pieniędzy nie ma..

Mieszkaniec gminy Belsk Duży ; 22 kwietnia 2021, 15:01

W pierwszej kolejnosci Gmina Belsk Duży o ile można tak ją nazwać, bo to wielka tragedia i krzywda dla mieszkańców mogłaby wylać asfalt na terenie Łęczeszyce-Koziel, mieszkańcy czekają na drogę chyba z 17 lat.. Oczywiście Gmina się tłumaczy ze nie mają pieniążków, a przed terenem gminy jest bardzo pięknie..

jaa; 22 kwietnia 2021, 15:41

No za to gmina Grójec jak zwykle. Ile to pieniędzy miało zostać pozyskane.

Lasek; 22 kwietnia 2021, 21:25

Ja żyję z przeświadczeniem, że wreszcie uda się dokonczyć w polowie skończony asfalt Kolejowa a Las Lesznowolski, ewentualnie zrobić asfalt od strony ul Zacisze w miejscowości Las lesznowolski, moze to my powinniśmy nazywać się Duży Dół, bo na dużym dole dołków nie ma a u nas jeden na drugim, u nas tez jest spory elektorat wyborczy. Trzymamy za słowo, spodziewamy się asfaltu do konca roku, ??

Ach; 1 maja 2021, 06:48

Na niektóre tematy szkoda gadać. Po prostu, nie wszyscy powinni zostać włodarzami gmin. Niestety byli sprytni i zrobili sobie kampanię wyborczą z rozmachem, co przekonało "ciemny lud". Teraz mieszkańcy plują sobie w twarz, ale jest za późno. Zostało jeszcze 2,5 roku tej "katastrofy" rządzienia.
Cieszymy się, że nam będą robić jakąś drogę... Cieszymy się, że Rada Ministrów przyznała pieniądze na którąś drogę... A prawda jest taka... Że ta droga należy się nam jak psu buda! Bo bez naszych podatków nie mieliby pieniędzy na swoją promocję, na którą nie szkoda pieniędzy, naszych pieniędzy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Rozpoczyna się remont DK7 od Sękocina Starego do Rembertowa Rozpoczyna się ostatni etap realizacji S7 Lesznowola –...
Grójecki policjant na podium Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie Grójecki dochodzeniowiec asp. szt. Paweł Jaroszyński zajął...
Amator cudzej borówki z Mogielnicy. Grozi mu teraz 5 lat odsiadki Z plantacji w gminie Promna skradziono krzewy borówki...
Mazowsze Grójec pozyskało nowego napastnika Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec...
Rzadziej chorujemy Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.