Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

S7 Grójec - Warszawa: wykonawca chce przesunięcia terminu!

27 października 2022; 09:16

Grojec24.net

3 komentarze

Fot. GDDKiA Fot. GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiada, że ostatni odcinek nowej trasy ekspresowej S7 Grójec - Warszawa ma zostać udostępniony kierowcom jeszcze jesienią tego roku w trybie przejezdności. Tymczasem jak donoszą media, wykonawca domaga się zmiany terminu.

News will be here

Jak przypomina portal haloursynow.pl, drogę buduje zmieniony przez inwestora wykonawca - firma Intercor - który ma dotrzymać terminu - jesień tego roku. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podtrzymuje swoje stanowisko - 15-kilometrowy, kluczowy w tej chwili, odcinek trasy S7, który łączy dwa ukończone elementy nowej wylotówki ze stolicy ma zostać uruchomiony jeszcze jesienią.

Nie wiadomo, czy Intercor zdąży z udostępnieniem głównej trasy, tak jak chcą drogowcy. Pracom sprzyja jak na razie pogoda, na większości trasy jest już położony asfalt, ale część odcinków jest jeszcze na etapie tworzenia podbudowy, chodzi o miejsca w rejonach wiaduktów. Ponadto jak podaje haloursynow.pl, firma wystąpiła do GDDKiA z roszczeniami. Chce wydłużenia terminu ukończenia prac oraz wyższego wynagrodzenia.

- Roszczenia są w procedowaniu. Termin może zostać przesunięty w sytuacji, gdy wykonawca uzasadni, że w czasie realizacji nastąpiły okoliczności, na które nie miał wpływu, a uniemożliwiły prowadzenie robót - informuje Małgorzata Tarnowska z warszawskiego oddziału GDDKiA.

TAGI:

Komentarze (3):

No cóż...; 28 października 2022, 22:42

... pozostaje nam tylko czekać.

Ar²r; 30 października 2022, 00:12

Kolejny artykuł o budowie trasy BEZ MAPKI !
Żadnego szkicu chociażby, ani schematu przebiegu. Przecież tej trasy nie ma w google. Wygląda na to , że test piszecie dla przeciwników budujących tę trasę.

Michał ; 30 października 2022, 18:56

Kraj z dykty i guano

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Pożary, powalone drzewa, podtopienia. Skutki burzy w powiecie grójeckim W związku z przejściem silnego frontu burzowego oraz innych...
Czy Asperger to niepełnosprawność? Asperger, będący częścią spektrum autyzmu, charakteryzuje...
Duży pożar pod Mogielnicą. Kłęby dymu widać z kilku kilometrów [NOWE INFORMACJE] Płonie przechowalnia owoców w miejscowości Dziunin w gminie...
Motocyklista chciał uniknąć kontroli, nie uniknie kary Motocyklista zatrzymany do kontroli w Nowym Mieście nad...
W Grójcu powstanie nowy budynek komunalny Gmina Grójec otrzymała blisko 6 milionów złotych na budowę...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.