Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Sadownicy będą protestować w Warszawie

12 lipca 2018; 13:00

Informacja prasowa

12 komentarzy

13 lipca 2018 r. (piątek) odbędzie się akcja protestacyjna w Warszawie przeciwko niskiej cenie skupu owoców przemysłowych.

APEL DO POLSKICH SADOWNIKÓW

W związku z nieuzasadnionymi, bardzo niskimi cenami skupu owoców do przetwórstwa zwracamy się do wszystkich polskich sadowników o udział, wspólnie z innymi branżami rolnictwa, w proteście w dniu 13 lipca b.r. w Warszawie.

Ze względu na spodziewaną dużą frekwencję zbiórka sadowników będzie na placu przed Pałacem Kultury i Nauki od strony Domów Centrum o godz. 11.30 skąd przejdziemy razem na Płac Konstytucji.

O godzinie 13 wspólnie z innymi, dotkniętymi kryzysem branżami polskiego rolnictwa rozpoczniemy protest i wspólnie przejdziemy pod Kancelarię Premiera, domagając się szybkiej reakcji i doraźnej poprawy sytuacji. Dziś wszyscy powinniśmy być razem i solidarni ze sobą. Niezależnie od poglądów musimy wykazać jedność.

Nie możemy pozwolić, aby nasze gospodarstwa upadły, a rodziny pozostały bez środków do życia.

Decyzję o uczestnictwie w proteście, podobnie jak decyzję, czy zrywać i sprzedawać owoce po tak skandalicznej cenie sadownicy powinni podjąć w oparciu o swoje sumienie.

Członków Związku Sadowników zachęcamy do autokarowych wyjazdów zorganizowanych i podajemy telefony kontaktowe do Prezesów Oddziałów Terenowych.

Wszystkich, którym leży na sercu dobro polskiego sadownictwa, zapraszamy do udziału w proteście w dniu 13 lipca w Warszawie.

TAGI:

Komentarze (12):

Roman; 12 lipca 2018, 14:26

A może by udział w proteście wziął euro fachowiec Lewandowski fan pozbycia się majątku narodowego w obce ręce, tak sie tam mądrzy to niech powie tu coś mądrego

Darek ; 13 lipca 2018, 13:32

Tyle co dostajecie odszkodowań ( za gradobicie za suszę za deszcz za urodzaj za niskie ceny ze względu na urodzaj itp ) jeszcze wam malo . Idźcie pracować do fabryki za 1700 zł miesięcznie ciekawe czy będzie wam wesoło .hipokryci i pasożyty ,ciągle wam malo . Zacznijcie płacić ZUS dopiero będzie powód do lamentu . I przestańcie nazywa siebie rolnikami bo jesteście sadownikami a to duża różnica. Nieroby.

gg; 13 lipca 2018, 19:15

Madre slowa Darka nic dodac nic ujać.

Rysiek; 13 lipca 2018, 21:44

zarząd powiatu grójeckiego poparł protestujących? czy ich to nie interesuje?

Stefan ; 13 lipca 2018, 21:45

(Bez) radny Michał Pruś broni sadownictwa? czy po cichu pierdzi w stołek w ARMiR?

Do Darek; 14 lipca 2018, 11:11

Jak ty zarabiasz 1700 i nie masz większych ambicji to czyja to wina?my na to co mamy pracujemy od pokoleń. A ty niewytrzymał bys naszego zapierdolu nawet tydzień. A nasze dzieci idą do miasta oczywiście ale one są ambitne i wykształcone i niewytrzymaja mieszczanie takiej konkurencji.ja mam 3 dzieci dwoje juz kończy politechnika Warszawska najmłodszy w najlepszym ogolniaku w powiecie i nie chcą na wies.a zresztą jak u nas jest tak super czemu miasto nie wraca na wieś celowo pisze wraca bo 95%warszawy to "sloiki"

Ola; 14 lipca 2018, 11:22

A ty dariusz zapraszam na sezon ciekawe czy wytrzymasz. Nierobów to pelno w mieście czy się stoi czy leży pensja się nalezy. A jak co dzieciaków się narobi i z roboty zwolni bo jak kasa sama idzień + za to + za tamto

Sadownik; 14 lipca 2018, 11:47

Dariusz co ty wiesz w nogach spisz.nas tez mogą denerwować niczym nie uzasadnione fortuny sasiadow.ale może mają lepsza głowę do interesow i tyle może potrafią zaryzykować. A w mieście tez jeden jest prezesem a drugi tylko sprząta czyż nie

Gosc; 14 lipca 2018, 18:37

Płacić podatki, Zus. Zawsze płaczą, ja to im źle.

Qwq; 15 lipca 2018, 10:37

Zapraszamy na wieś chętnie się zamienię na nic nie robienie w mieście i branie paru tysięcy pensji.choć i spróbuj pracować w deszczu ,upale i mrozie.nie wszyscy siedza w domu i wydają polecenia Ukraińcom przez tel.wiec odwalcie się wreszcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jola; 16 lipca 2018, 21:08

Brawo.dodam ze 80% dotacji z Unii idzie na urzędników

do piszących; 19 lipca 2018, 19:05

Jolu może masz rację, ale wydaje mi się, że to ktoś na to się zgodził. Na pewno nie ten obecny rząd. Dziś przynajmniej ludzie dostają a nie idą pieniądze dla wybranych.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Studniówka 2025 – tanecznym krokiem w stronę matury W sobotę, 20 stycznia 2025 roku, maturzyści z Centrum Kszta...
Policjanci ruszyli w pościg! 19-latek uciekał, bo bał się... mandatu 19-letni mężczyzna, kierujący samochodem osobowym, nie...
Wybieramy Sportowca Grójca 2024 roku! Od dzisiaj do poniedziałku 3 lutego można wspierać głosami...
Strażacy z Pabierowic przywitali nowy wóz W sobotę 18 stycznia Ochotnicza Straż Pożarna w...
Rusza lodowisko miejskie w Grójcu. Przygotowano kilka niespodzianek Lodowisko otwiera się już 18 stycznia i zaprasza wszystkich...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2024 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.