Advertisement

Samochody i sprzęt od samorządu Mazowsza dla OSP z powiatu grójeckiego

18 maja 2021; 17:02

Informacja prasowa

0 komentarzy

Dziś radni województwa mazowieckiego podjęli decyzję o przekazaniu wsparcia dla mazowieckich jednostek OSP. Strażacy ochotnicy z powiatów białobrzeskiego, kozienickiego, lipskiego, przysuskiego, radomskiego, szydłowieckiego, zwoleńskiego i grójeckiego zostaną doposażeni w profesjonalny sprzęt i lekkie samochody ratownicze . W sumie do 67 jednostek OSP z subregionu radomskiego i powiatu grójeckiego trafi blisko 1,5 mln zł.

Gminy zgłaszają się do nas o pomoc praktycznie przez cały rok, zauważa marszałek Adam Struzik. – Szczególnie trudny dla druhów jest czas pandemii, kiedy wszystkie służby są w pełnej gotowości. Ale gotowość to jedno. Aby ochotnicy mogli jak najlepiej wywiązywać się z powierzonych im zadań i uczestniczyć w różnego rodzaju akcjach potrzebny jest profesjonalny sprzęt. Sukcesywnie więc doposażamy OSP. W sumie od 2006 r. na wsparcie mazowieckich jednostek przekazaliśmy ponad 100 mln zł.  

Na Mazowszu działa blisko 2 tys. Ochotniczych Straży Pożarnych. Tylko w ubiegłym roku wyjeżdżały do akcji ponad 55 tys. razy, z czego do samych pożarów odnotowano 20 tys. wyjazdów. Aby mogły działać sprawnie potrzebują odpowiedniego wyposażenia. Samorząd województwa mazowieckiego od 15 lat doposaża mazowieckie jednostki OSP. Tylko w tym roku sprzęt specjalistyczny, lekkie specjalne samochody ratownictwa technicznego z funkcją gaśniczą i odzież ochrony indywidualnej strażaka trafi do 337 jednostek OSP z Mazowsza w tym do 67 z subregionu radomskiego i powiatu grójeckiego.

– Wsparcie dla mazowieckich OSP to przede wszystkim inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców regionu. Pamiętajmy, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale niosą pomoc w każdej kryzysowej sytuacji jak wypadki drogowe, powodzie czy epidemia koronawirusa. Decyzja o przeznaczeniu wsparcia na sprzęt i wyposażenie nie budziła więc żadnych wątpliwości – zaznacza wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Decyzją radnych województwa mazowieckiego do OSP z Mazowsza trafi ponad 7,6 mln zł, z czego blisko 1,5 mln zł trafi do subregionu radomskiego. – W tym roku pomagamy w zakupie sprzętu specjalistycznego, lekkich samochodów ratowniczych i odzieży ochrony indywidualnej strażaka. Aby nieść skuteczną pomoc liczy się nie tylko sprawność fizyczna, ale też profesjonalne wyposażenie i odpowiednie zabezpieczenie – mówi radny województwa mazowieckiego Leszek Przybytniak.

Wśród beneficjentów znalazły się gminy: Belsk Duży (OSP Belsk Duży - sprzęt specjalistyczny; OSP Wola Łęczyszycka - komplety odzieży ochrony indywidualnej strażaka, sprzęt specjalistyczny), Błędów (OSP Lipie - sprzęt specjalistyczny), Chynów (OSP Drwalew - komplety odzieży ochrony indywidualnej strażaka; OSP Chynów - komplety odzieży ochrony indywidualnej strażaka, sprzęt specjalistyczny), Grójec (OSP Grójec - sprzęt specjalistyczny), Jasieniec (OSP Jasieniec - sprzęt specjalistyczny), Mogielnica (OSP Mogielnica - nowy lekki specjalny samochód ratownictwa technicznego z funkcją gaśniczą) oraz Warka (OSP Warka - komplety odzieży ochrony indywidualnej strażaka, sprzęt specjalistyczny).    

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 
Black Friday

Najnowsze artykuły

Dwa ciała znalezione w gospodarstwie. Prokuratura: zabójca przeszkolony przez SPECNAZ Zbrodnia w miejscowości Wierzchy niedaleko Nowego Miasta...
Mazowsze. Wiadomości z regionu - odcinek 212 W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa...
Daleki marsz do normalności Walka o oddech trwa nawet po przechorowaniu koronawirusa....
Turniej Wspaniałych Uczestników W mikołajkowy poniedziałek, 6 grudnia 2021 r, w grójeckiej...
Groził podłożeniem bomby pod posterunek policji Policjanci z Grójca zatrzymali mężczyznę, który w serwisie...

Najnowsze ogłoszenia

PRACA - fotele samochodowe Szukam osób do pracy przy produkcji foteli samochodowych do AUDII,...
...
Obowiązki:
• Kontrola jakości produktów wychodzących...
Mów po niemiecku – indywidualnie... Wybierasz się do pracy albo pracujesz w za granicę? Nie masz
czasuani...
Alarmy Kamery Napędy do Bram Napędy do Bram Nice
Systemy Alarmowe Satel
Domofony i...
Komisjoner odzieży (k/m) - Niemcy... Agencja Pracy Concept Plus Sp. z o.o. (nr 11738) poszukuje dla swojego...

Firmy z Grójca i okolic

Serwis laptopów RatujLaptopa Masz problem ze swoim laptopem i szukasz specjalistów, którzy zadbają...
Gabinet Psychoterapii Katarzyna Dolińska-Kłopotowska... Terapia uzależnień i współuzależnienia.
Psychoterapia osób z...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Wynajem koparki - 1Rent 1RENT to wypożyczalnia maszyn budowlanych z wieloletnim doświadczeniem...
Ucando Wszystkich firmy i osoby prywatne z Grójca okolic zapraszamy do odwiedzenia...

2013-2021 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.