Samorząd Mazowsza pomoże w realizacji kolejnych inwestycji w powiecie grójeckim

10 listopada 2021; 16:42

Informacja prasowa

16 komentarzy

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Modernizacja Powiatowego Centrum Medycznego i remont budynku dworca kolejki wąskotorowej w Grójcu czy budowa plaży w Jasieńcu – to inwestycje, które już niebawem zostaną zrealizowane na terenie powiatu grójeckiego. Samorząd Mazowsza na ten cel przeznaczy ponad 8 mln zł. Dziś marszałek Adam Struzik podpisał umowy z beneficjentami. W spotkaniu uczestniczył także radny województwa mazowieckiego Tomasz Śmietanka.

Na ostatnim sejmiku radni województwa mazowieckiego zdecydowali o przyznaniu kolejnego wsparcia dla lokalnych samorządów – zaznacza marszałek Adam Struzik. – Okazało się, że potrzeb jest znacznie więcej niż przewidywaliśmy, stąd decyzja o przeznaczeniu kolejnych środków w ramach naszego instrumentu wsparcia. Powstał właśnie po to, aby pomagać gminom i powiatom z Mazowsza w realizacji inwestycji. Samorządy mogą ubiegać się o środki na różnego rodzaju projekty infrastrukturalne m.in. remonty dróg, budynków użyteczności publicznej czy tworzenie miejsc rekreacji. Doskonale wiemy, ze są to inwestycje wielomilionowe i bez naszego wsparcia gminy i powiaty nie mogłyby sobie na nie pozwolić – dodaje.

– Warto nadmienić, że to już kolejne wsparcie. Na początku roku do subregionu radomskiego trafiło 26 mln zł na realizację 16 projektów infrastrukturalnych. Teraz dofinansowanie otrzymają 22 inwestycje z regionu, z czego 3 z powiatu grójeckiego. I właśnie na wsparcie tych inwestycji podpisaliśmy dziś umowę – podsumowuje wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Przebudowa Oddziału Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego. Przebudowa dróg manewrowych, parkingów, chodników na terenie Powiatowego Centrum Medycznego

W ramach przebudowy powstanie minimum 12 sal z łazienkami dla pacjentów, sala intensywnego nadzoru, dwa pokoje przygotowawcze dla pacjentów, gabinet diagnostyczno-zabiegowy oraz punkty pielęgniarskie, sala zabiegowa, pokoje lekarskie i pokoje dla personelu. Powstanie także nowe pomieszczenie Pro-morte. Ponadto powstanie dodatkowy wjazd do szpitala, teren wokół zostanie oświetlony, przebudowany zostanie obecny parking i powstaną nowe miejsca parkingowe. Inwestycja obejmuje także rozbudowę istniejących dróg i placów manewrowych. Samorząd Mazowsza na ten cel przeznaczy 4 mln zł.

Remont i zmiana użytkowania budynku dworca kolejki wąskotorowej w Grójcu

Dawny dworzec kolei wąskotorowej wymaga pilnej rewitalizacji. Jest to miejsce wyjątkowe w historii miasta, niestety od wielu lat niszczejące i niewykorzystywane. Planowane jest stworzenia tam muzeum regionalnego oraz filii Grójeckiego Ośrodka Kultury. Aby odbudować to miejsce samorząd Mazowsza na remont budynku przeznaczy 3 mln zł.

Inwestycja będzie polegała na pracach konserwatorskich dotyczących zabytkowego budynku wieży wodnej oraz ponad stuletniego budynku dawnego dworca kolei wąskotorowej w Grójcu. Zagospodarowany zostanie także plac wokół dworca i powstaną elementy małej architektury. Zmieniony zostanie także sposób użytkowania budynku. Wykonanie tych robót będzie możliwe dzięki wsparciu z instrumentu wsparcia samorządu województwa mazowieckiego.

Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego wraz z budową plaży w Jasieńcu

Inwestycja obejmuje opracowanie niezbędnej dokumentacji, przekształcenie części stawów w kąpielisko z plażą, budowę budynku biurowo-socjalnego, alejek spacerowych i rowerowych oraz montaż ławek, stojaków na rowery i zakup niezbędnego wyposażenia obiektu. Teren inwestycji będzie oświetlony i monitorowany. Samorząd Mazowsza przeznaczy na ten cel ponad 1 mln zł.

To kolejne środki, które trafiają do powiatu grójeckiego w tym roku – zaznacza radny województwa mazowieckiego Tomasz Śmietanka. – Z naszego programu realizowane są bardzo ważne dla mieszkańców inwestycje tak jak tworzenie miejsc rekreacji, rewitalizacje czy wsparcie dla placówek medycznych. W tym roku włodarze licznie składali wnioski, dlatego zdecydowaliśmy przyznać kolejne wsparcie. Świadczy to o tym, że lokalne władze chcą rozwijać swoje regiony i to nas cieszy – podsumowuje radny województwa.

TAGI:

Komentarze (16):

Paweł; 10 listopada 2021, 18:13

Panie Rajkowski, Grójec przynależy do subregionu żyrardowskiego a nie radomskiego od wielu lat.

do Marszałka Struzika; 10 listopada 2021, 20:17

Niszczy pan szpital na Józefowie i automatycznie uczelnię medyczną. Zwalnia p. lekarzy, profesorów co w tym momencie, w dobie pandemii nie powinno mieć miejsca. Nie wstyd panu? Radomianie panu nie wybaczą.

Re: Paweł; 12 listopada 2021, 10:00

Wirtualny ten podział na subregiony .

W przypadku wyborów do Sejmiku głosujemy w okręgu nr 5 - radomskim (Radom, białobrzeski, grójecki, kozienicki, lipski, przysuski, radomski, szydłowiecki, zwoleński).

Okręg nr 7 - grodziski, legionowski, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni, wołomiński

Paweł; 12 listopada 2021, 10:57

@ Re: Paweł; 12 listopada 2021, 10:00

Tak samo wirtualne jest przyłączenie Radomia do Mazowsza.

Do Pawła; 12 listopada 2021, 11:31

Grójec leży w dystrykcie radomskim

Paweł; 12 listopada 2021, 12:30

@ Do Pawła; 12 listopada 2021, 11:31

Ale Grójec leży też i przede wszystkim na Mazowszu. Nie rozumiem tego sztucznego przydziału do Radomia kiedy ani historycznie, ani geograficznie ani społecznie nie jest z nim związany. Gdy w 1975 roku zostaliśmy przypisani do województwa radomskiego nasze miasto nic nie zyskało a wręcz straciło. Zawsze pracowaliśmy, pracujemy i będziemy pracować w większości w Warszawie a nie w Radomiu.

Rava; 12 listopada 2021, 12:31

Najbardziej to potrzebna ta plaża w Jasieńcu. Idźcie za ciosem i stocznię wybudujcie tam.

Do Rava; 12 listopada 2021, 12:31; 12 listopada 2021, 15:27

Ale czemu jest niepotrzebna? Jak najbardziej jest zagospodarowanie takich miejsc do celów rekreacyjnych. W naszej okolicy brak jest miejsc kąpieliskowych i musimy jeździć np. do Białobrzegów. Nie wspomina już tu o zalewie w Głuchowie obiecanym wiele lat temu.

Rava; 13 listopada 2021, 10:29

To zobaczymy jak będzie wykorzystywana, jak dzikie tłumy tam będą walić. Mamy basen w Grójcu, w Warce i kto tam jeździ z mieszkańców Gminy? Praktycznie wszyscy albo Mszczonów, albo Radom albo Warszawa lub też dzikie czy też legalne kąpieliska nad Pilicą. Także ta plaża będzie tak samo wykorzystywana jak ta plenerowa siłownia.

pomoc dla Grójca; 13 listopada 2021, 22:10

Od kiedy takie zainteresowanie p. marszałka powiatem grójeckim? Rzuci parę groszy a tak się promuje, tak tylko PSL potrafi.

Pslowski karierowicz; 14 listopada 2021, 11:20

Do dnia głosowania ws ogrodzenia na granicy był zawsze po stronie PO, postkomunistów i trolli Putina. Resztki chłopskiej przyzwoitości kazały im zagłosować za tym ogrodzeniem.
Resztki przyzwoitości są za małe, żeby dziś przeprosić za lata złej działalności w sojuszu ze złodziejami i zdrajcami.

opinia; 14 listopada 2021, 14:57

Rava: a co z tą siłownią plenerową? Jest też świecący pustkami basen w Mogielnicy. Może tam też dajcie na kąpielisko, raz nie wyszło, może teraz się uda.

PSL aktywny od kiedy słupki lecą w dół. Zajęci tak bardzo lansowaniem siebie, że o problemach ludzi zapomnieli. Ale mają dla nas wielu wspaniałych kandydatów w wyborach, tylko jakoś nie w Grójcu.

mieszkanka Grójca; 14 listopada 2021, 15:39

Nic się nie dzieje-źle, są pieniądze i pomysły -źle. Tak po polsku.....

Plaza w Jasiencu; 14 listopada 2021, 16:07

Ciekawe kiedy wybory na mis mokrego podkoszulka?

Gepard; 14 listopada 2021, 17:28

Dzięki dla Pana Adama i całego UM. Pozdrawiam Wiesię.

O; 7 grudnia 2021, 14:41

https://wyborcza.pl/7,162657,27657474,nie-nazywajcie-radomia-ani-ziemi-radomskiej-mazowszem.html

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Puchar Polski: KS Wysokin – Mazowsze Grójec 2:5 W niedzielne popołudnie grójczanie pokonali KS Wysokin 5:2...
Filmowcy kręcą serial w Grójcu. Znamy szczegóły produkcji Od soboty na terenie Grójca realizowane są zdjęcia do...
Mazowsze zdało egzamin To był trudny rok – pandemia, rosnąca inflacja i duży...
Wojsko wraca do Nowego Miasta nad Pilicą Były szef wojsk inżynieryjnych 25 Brygady Kawalerii...
Tragiczny wypadek w gminie Błędów. Mężczyzna zginął pod kosiarką Mieszkaniec miejscowości Bielany w gminie Błędów zginął w...

Najnowsze ogłoszenia

... Alarmy Kamery Napędy do Bram Domofony
części do silników Deutz, hurtownia... KT Service - posiadamy największy magazyn części do silników Deutz...
Szukasz pracowników z Ukrainy ? Szanowni Państwo,

Firma Gerbaupol sp. z o. o. z siedzibą...
Kasjer/Sprzedawca Stokrotka Stokrotka Sp. z o. o. – jesteśmy siecią handlową obecną na...
Sprzedam dobrze prosperującą firmę... Do sprzedania firma produkująca stoły betonowe do tenisa, pojedyncze...

Firmy z Grójca i okolic

Twoje Wnętrza Katarzyna Siedlecka Jesteśmy firmą zajmującą się aranżacją wnętrz oraz elementami wnętrzarskimi....
Gabinet Psychoterapii Katarzyna Dolińska-Kłopotowska... Terapia uzależnień i współuzależnienia.
Psychoterapia osób z...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
KP Produkcja Archi-Tektury KP Produkcja Architektury to pracownia projektowania wnętrz utworzona...

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.