Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net

Ścisnął w busie za dużo osób. Stracił prawo jazdy i zapłaci wysoki mandat

7 lipca 2022; 12:54

Informacja prasowa

0 komentarzy

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

62-latek w busie przystosowanym do przewozu 3 osób przewoził ich 7. Ściśnięci w pojeździe pasażerowie siedzieli w przestrzeni załadunkowej między plastikowymi pojemnikami. Kierowca stracił prawo jazdy. Został też ukarany wysokim mandatem.

News will be here

Wczoraj policjanci z Grójca wchodzący w skład mazowieckiej grupy SPEED w Maryninie (gm. Jasieniec) na jednej z dróg zobaczyli renaulta z otwartymi tylnymi drzwiami od przestrzeni załadunkowej. Mundurowi dzięki temu spostrzegli, że w środku siedzą ludzie. Samochód został zatrzymany do kontroli. Jak się okazało 62-latek przewoził łącznie 7 osób, przy dopuszczalnych 3. A 4 osoby siedziały w przestrzeni załadunkowej między plastikowymi pojemnikami. Kierowca stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Został też ukarany wysokim mandatem.

Przypominamy! Przewożenie pasażerów w liczbie przekraczającej ilość miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym stanowi poważne zagrożenie dla wszystkich pasażerów, a w przypadku zdarzenia drogowego może okazać się dramatyczne w skutkach. Do najtragiczniejszego w skutkach tego typu wypadku doszło 12 października 2010 roku. 18 osób zginęło w zderzeniu busa z ciężarówką koło Nowego Miasta nad Pilicą. Kierowca busa wiózł robotników do pracy w okolicznych sadach. W busie było tylko 6 siedzeń. Pozostałe osoby siedziały na podłodze, na drewnianych skrzyniach lub krzesłach.

Zespół Prasowy KWP

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Uwaga! Wzmożony ruch wojsk. To wielkie ćwiczenia Rozpoczęło się ćwiczenie DRAGON-24 - najważniejszy...
Zderzenie ciężarówki i trzech busów na DK50 Do zdarzenia z udziałem ciężarówki i trzech busów doszło we...
Mundurowi namierzyli volkswagena. Kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 54 km/h Policjanci z grójeckiej drogówki kontrolowali prędkość...
We wtorek strajk rolników! Będzie blokada S7 Policja ostrzega we wtorek 27 lutego przed utrudnieniami na...
Burza na sesji Rady Miejskiej w Grójcu! Mieszkańcy: oddajcie milion na Aroniową W poniedziałek 26 lutego Rada Miejska w Grójcu na wniosek...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.