Sebastian Krawczak i Panorama Grójca w Księdze Rekordów Guinnessa!

2 listopada 2018; 08:41

24 komentarze

"Panorama Grójca" wykonana przez mieszkańca naszego miasta - Sebastiana Krawczaka - została właśnie wpisana do Księgi rekordów Guinnessa.

Panorama znajdująca się na ścianie budynku w samym centrum miasta przedstawia dziewiętnastowieczną rycinę grójeckiego rynku. Do jej namalowania Sebastian Krawczak zużył 98 grafitowych ołówków.

Jej wielkość to 85,02 m2, i bije aktualny rekord o 16 cm2.

- Jako autor jestem w szoku. Panorama kosztowała mnie bardzo dużo pracy - mówi Grojec24.net uradowany Sebastian Krawczak.

- Chciałbym powiedzieć młodym ludziom, żeby dążyli za swoimi marzeniami, żeby się nie poddawali i nie zrażali, bo jeśli będą szli do celu, to na pewno do niego dojdą, co pokazuje mój przykład - dodaje.


Sebastian Krawczak - urodzony 27.05.1978 roku w Grójcu w którym mieszka i pracuje do dnia dzisiejszego. Jest On artystą oryginalnym i wielkim pasjonatem tego co robi. Sztukę i tworczą kreatywność ceni ponad wszystko - ponad codzienność i tradycyjne podejście do pracy.

Jego talent dostrzegła już w szkole podstawowej nauczycielka plastyki Żaneta Pietrzyk, która miała niezaprzeczalny wpływ na jego dalszy rozwoj umiejętności plastycznych. Pod jej kierunkiem, uczęszczał między innymi na warsztaty plastyczne prowadzone w SPZG (Stowarzyszenie Plastyków Ziemi Grójeckiej). Najczęściej w rysunku posługuje się ołówkiem, maluje także farbami olejnymi i akrylem. Owoce swojej pracy zaprezentował na wystawie indywidualnej, której otwarcie miało miejsce 26 czerwca 2009 roku w Klubie Artystycznym GALERIA. Swoich sił próbował również w malarstwie abstrakcyjnym wykonywanym szpachelką. Tematyką prac najczęściej są portrety i konie. Tworzenie prac w większych formatach zaczęło się od wykonania na zamówienie w formacie B1 widoku warszawskiej starówki dla mieszkańca Grójca - Pawła Łomży
Po jej ukończeniu zrodził się pomysł rysowania grójeckich zabytków i pomników. Sebastian Krawczak zasłynął z wykonanej ołówkiem lokomotywy o wielkości 6m na 4,5m na ścianie budynku przy ul. Piłsudskiego 67 w Grójcu.

Sebastian Krawczak jest jedynym artystą na świecie, który tworzy rysunki ołówkami umieszczając je na ścianach domów. Ma na swoim koncie dwa takie rysunki:

Źródło: malopolskie.tv

TAGI:

Komentarze (24):

Monika; 2 listopada 2018, 08:53

Gratulacje dla autora.

Laguna; 2 listopada 2018, 09:06

To zaszczyt ze mamy takiego artyste

malarz pokojowy; 2 listopada 2018, 10:42

to jest panorama rynku grójeckiego, a nie panorama Grójca, tak w kwestii formalnej co do tytułu. Dla artysty tego dzieła wielki szacun.

Artur ; 2 listopada 2018, 10:51

Cudoooo!!! GRATULACJE! SEBA jesteś wspaniałym człowiekiem o wielkim sercu należy Ci sie ten tytuł! GRATULACJE pełen szacun

Mieszkaniec Grójca ; 2 listopada 2018, 10:54

To zaszczyt miec Twoje prace w domu mam dwa piękne portrety które są cudne i wszystkim się podobają. Teraz z takim osiągnięciem coś niesamowitego! Gratulacje

Małgorzata ; 2 listopada 2018, 10:56

P. Sebastianie jestem pod wrażeniem 🙂 Wspaniała wiadomość moja ściana która pan tak pięknie ozdobił nigdy nie będzie zamalowana no chyba że pana ręka. Gratulacje ja od rana dostaje tel. Że mam pana prace w domu coś wspaniałego.

Olo; 2 listopada 2018, 10:57

Stary GRATULACJE!

Janina; 2 listopada 2018, 10:59

Rewelacja mam przedpokój narysowany przez tego pana nie ma osoby która by się nie zachwycala.

Magdalena 🙂; 2 listopada 2018, 11:01

Swojego czasu czekałam 5miesiecy aby się dostać do tego Pana, aż w końcu się udało i mam piękną ścianę w domu. Gratulacje P. Sebastianie!

Majo; 2 listopada 2018, 12:54

Gratulacje Seba wielki człowieku

Ziom ; 2 listopada 2018, 12:57

Kolego serdecznie GRATULUJĘ, posiadam nie jedną pracę od Ciebie i zawsze byłem pełen podziwu. Stary zrobiłeś kawał dobrej roboty.

Iza; 2 listopada 2018, 13:01

Gratulacje 🙂

MONIA; 2 listopada 2018, 14:10

GRATULACJE WIELKIE DZIEŁO

Seba ; 2 listopada 2018, 14:23

Dziękuję Kochani!Nie robiłem tego dla siebie tylko dla wszystkich mieszkańców Grójca.Miałem ku temu predyspozycje to zawalczylem.Ważne że było warto.Nikt mi teraz nie powie, że "marnuję talent".Grójec do boju! He he

Mieszkaniec; 2 listopada 2018, 16:50

Gratulacje dla Pana.
I to jest jeden z dowodów że w Grójcu NIC się nie robi i nie zmienia.
Powodzenia w dalszej pracy

Małgorzata ; 2 listopada 2018, 17:06

P. Sebastianie wielkie gratulacje 🙂🙂🙂 to fantastyczna wiadomość. Oczywiście mam pana prace w domu wspaniały Portret moich rodziców 🙂🙂🙂 Gratulacje

Grójec; 2 listopada 2018, 17:56

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

A; 4 listopada 2018, 21:22

P. Sebastianie szczere gratulacje. Dziękuję że mam pana prace w domu.

Xxx; 5 listopada 2018, 10:54

Gratuluję sukcesu Sebastian. Sama mam w domu kilka Twoich obrazów, wycinek z gazet, bo jak kiedyś powiedziałeś, żeby trzymać to wszystko bo artysta sławny po śmierci... A tu proszę taka niespodzianka!
"To, co dziś jest rzeczywistością, wczoraj było nierealnym marzeniem."
Paulo Coelho – Być jak płynąca rzeka
A co do komentarzy ludzi... Cóż zawsze mi było żal takich osób. Głos zabierają Ci najczęściej, którzy mają wiele kompleksów i nic niestety poza tym. Zamiast cieszyć się, że w Grójcu mamy taką osobę, bo jest to jednocześnie promocja miasta, zaślepia ich zazdrość. Przy okazji chciałam pogratulować Ci narodzin Synka i cieszę się że i Tobie wreszcie się zaczęło wszystko układać. Kto wie, może kiedyś Syn pobije rekord taty. Pozdrawiam i powodzenia dla całej Rodziny i nie zatrzymuj się, płyń jak rzeka u Paulo Coelho.

🙂; 5 listopada 2018, 20:29

Gratulacje! P. Sebastianie proszę się nie przejmować ludźmi i robić swoje. Jestem dumna że mam pana pracę w domu. Dwa fantastyczne portrety.

Ziom; 5 listopada 2018, 22:16

Stary moje gratulacje jesteś wielki . Zapisałeś się właśnie do historii szacun

Grójec ; 7 listopada 2018, 17:14

Fantastyczna wiadomość! Gratulacje zawsze podziwiałam ten talent ja jestem dumna, że nasze plotkarskie miasto jest sławne! Gratulacje Seba może teraz znajdziesz czas na mój portret 🙂 to będzie coś mieć własny portret z twojej ręki🙂 moi rodzice są jeszcze bardziej zadowoleni z portretu od Ciebie! Pewnie nie w jednym domu jest twoja praca! Pełen szacunek jesteś super człowiekiem i twoja żona ma szczęście 🙂 Pozdrawiam waszą trójkę 🙂

Mariusz; 7 listopada 2018, 17:22

Seba gratulacje moje dzieciaki wszystkim oznajmiła że mają portrety narysowane przez cebie. Ale jesteś gość. Tylko zazdrościć takiego talentu.

🙂; 11 listopada 2018, 18:39

Gratulacje kolego! Nasz portret ślubny ma jeszcze większą wartość. Gratulacje

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Planowane wyłączenia prądu Publikujemy listę miejscowości w powiecie grójeckim, w któ...
Gloria Victis. Powstanie Styczniowe - 160. ocznica zrywu – wystawa plenerowa Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zaprasza na wystaw...
Ogólnopolski Konkurs Poetycki O Laur Jabłoni Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. W. S. Laskowskiego...
Mecz towarzyski: Mazowsze Grójec – LKS Osuchów 4:1 Od przekonującego zwycięstwa 4:1 (1:1) nad LKS Osuchów seri...
Policja: "szeryf" na krajowej siódemce w Tarczynie (VIDEO!) 43-letni kierowca osobowej skody wyprzedził ciężarówkę z...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

El-Dam Instalacje elektryczne - Instalacje elektryczne
- Systemy alarmowe
- Monitoring...
Twoje Wnętrza Katarzyna Siedlecka Jesteśmy firmą zajmującą się aranżacją wnętrz oraz elementami wnętrzarskimi....
Wędlina Mięso Garmażerka Grójec Kościelna... Sprzedaż zdrowej mało przetworzonej żywności, a nawet bez konserwantów...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
INTENSON S.A. - sklep z ekologiczną... INTENSON to producent zdrowej żywności. Jestesmy również sklepem, zajmującym...

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.