Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Seminarium SZLACHETNYCH w Błędowie

6 października 2015; 14:02

Grojec24.net

1 komentarz

Fot. UG Błędów

Od dwóch lat środowisko ludzi SZLACHETNYCH organizuje przemiennie w Warszawie i w gminie Błędów seminaria dotyczące sytuacji w naszym Kraju.

News will be here

Omawiane są problemy polityczne, społeczne, gospodarcze i bezpieczeństwa narodowego Polski ale przede wszystkim uczestnicy spotkań dyskutują o przyszłości. Zastanawiają się nad zagrożeniami i barierami utrudniającymi rozwój Ojczyzny. Celem tych spotkań jest integracja patriotycznych środowisk naukowców z ludźmi ciężkiej pracy a efektem mają być publikacje naukowe i książki. 


Spotkania seminaryjne animowane przez Andrzeja Stępniewskiego są przygotowywane przez członków środowiska zamieszkałych głównie w naszym regionie przy współpracy wybitnych naukowców z uczelni warszawskich i Polskiej Akademii Nauk. Tym razem spotkanie odbyło się 1.10.2015r w Błędowie i rozpoczęło się od zwiedzania Bazy Logistycznej we wsi Zofiówka Grupy Producentów Rolnych Spółdzielni Ogrodniczej w Grójcu, by następnie zasiąść do debaty.


O możliwych scenariuszach rozwoju naszego regionu w przyszłości, dyskutowali z sadownikami profesorowie Juliusz Gardawski Dyrektor Instytutu Filozofii, Socjologii i Socjologii Ekonomicznej Szkoły Głównej Handlowej i Krzysztof Jasiecki  z Instytutu Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk, dr Dariusz Grabowski Prezes Klubu Inteligencji Polskiej oraz Robert Składowski Prezes Ogólnopolskiej Federacji Przedsiębiorców i Pracodawców i inni znamienici goście.  Historię rozwoju sadownictwa w regionie i grup producentów rolnych w Gminie Błędów przedstawił wójt Marek Mikołajewski a o etapach rozwoju Spółdzielni Ogrodniczej w Grójcu ciekawie opowiedział Prezes Piotr Szybiński. Po ich wystąpieniach głos zabrali profesorowie przekazując wyrazy swojego  podziwu sadownikom za odwagę w podejmowaniu dużych innowacyjnych inwestycji a władzą gminy przekazali uznanie za sprzyjanie rozwojowi regionu. Profesor Gardawski wskazał w swoim wystąpieniu na pionierski charakter powstawania wspólnot społeczeństwa lokalnego w czasie organizacji grup producentów rolnych co tworzy kapitał ludzki podstawową wartość nowoczesnej gospodarki narodowej. Profesor Jasiecki mówił o bardzo ważnych elementach innowacyjności zawartych w centrach logistycznych oraz ogromnego znaczenia dla Kraju takich inicjatyw które lokują Polskę w czołówce rozwoju świata w wysoko specjalistycznych branżach jaką jest nasze  sadownictwo.

Obaj Profesorowie zobowiązali się do propagowania sukcesu grójeckich sadowników i Gminy Błędów w Kraju i za granicą. Obiecali także namawiać wszystkich od których zależy rozwój Polski do zbudowania modelu rozwoju całego polskiego rolnictwa w oparciu o doświadczenia sadowników. W dalszej dyskusji żywy udział wzięli także  przedstawiciele sektora małych i średnich przedsiębiorstw domagając się powołania w Polsce powszechnego samorządu gospodarczego jako przedstawiciela interesu klasy średniej polskiego społeczeństwa.


Po paru godzinach żywej i ciekawej dyskusji uczestnicy spotkania przenieśli się do Ośrodka Ekostawy w Błędowie gdzie dalej debatowano nad sprawami Ojczyzny. Następne seminarium odbędzie się w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

TAGI:

Komentarze (1):

Maria; 6 października 2015, 21:36

Dobrze,że inteligencja integruje się ze wsią.
Poznając wiejskie problemy lepiej pomogą nam . Dobrze dowiedzieć się o nich u żródła a nie z gazet.
Chłopski patriotyzm wiele razy ratował miasto.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Włamał się i ukradł zaparkowany na podwórku samochód Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 40-...
Czy przechowywanie żywności w lodówce jest bezpieczne? Przechowywanie żywności w lodówce jest praktyką powszechnie...
Remonty czterech dróg w gminie Grójec zakończone! Wiosna jeszcze trwa, a my już zakończyliśmy remonty...
Prezydent Aleksander Kwaśniewski przyjedzie do Grójca Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu zaprasza na...
Łączność w Twoim kasku motocyklowym: jak znaleźć idealnego towarzysza drogi? Łączność jest bardzo istotna dla motocyklisty. Dzięki niej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.