Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Skontrolowano 41 cudzoziemców w Warce

27 stycznia 2017; 14:51

Informacja prasowa

3 komentarze

Fot. nadwislanski.strazgraniczna.pl Fot. nadwislanski.strazgraniczna.pl

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Lesznowoli w Warce prowadzili wczoraj kontrolę legalności pobytu cudzoziemców. W sumie skontrolowano przeszło 40 osób.

News will be here

Efektem kontroli było zatrzymanie 3 obywateli Ukrainy, którzy naruszyli polskie przepisy pobytowe. 31-letnia kobieta i 23-letni mężczyzna wjechali do Polski na podstawie zezwolenia MRG (Mały Ruch Graniczny).  Zezwolenie na przekraczanie granicy w ramach małego ruchu granicznego to specjalny dokument uprawniający jego posiadacza do wielokrotnego przekraczania granicy polsko-ukraińskiej wyłącznie w ramach małego ruchu granicznego na warunkach określonych w umowie między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Gabinetem Ministrów Ukrainy o zasadach małego ruchu granicznego, sporządzonej w Kijowie dnia 28 marca 2008 r. i niewymagający żadnego dodatkowego dokumentu (paszportu, wizy, itp.). Zezwolenie wydawane jest przez wyznaczonego umową konsula. W ramach tego zezwolenia cudzoziemiec może przebywać wyłącznie w strefie przygranicznej. Dlatego też komendant PSG w Lesznowoli wobec dwójki zatrzymanych wszczął postepowanie administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu, zakończone wydaniem decyzji na podstawie, których cudzoziemcy muszą opuścić Polskę w ciągu 30 dni i nie będą mogli wjechać ponownie przez okres 12 miesięcy.

Do placówki zostały dostarczone dokumenty trzeciego z zatrzymanych, dlatego 24-letni mężczyzna, który w momencie kontroli nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów uprawniających do pobytu został zwolniony.

nadwislanski.strazgraniczna.pl

TAGI:

Komentarze (3):

zuza; 28 stycznia 2017, 00:33

Jak na dwa lata funkcjonowania tego cudu w Lesznowoli.... to kurde sukces że hohohohohohoho....

CEL; 28 stycznia 2017, 14:39

A nie ładniej było napisać "Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Lesznowoli prowadzili wczoraj w Warce kontrolę legalności pobytu cudzoziemców. Skontrolowano 41 osób."

ktos; 29 stycznia 2017, 19:03

w Warce a co z innymi Miastami i wioskami ??A daleko macie na targ w Kobylinie czemu tam żadnych kontroli nie ma? Giełda Słomczyn itd.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Liga okręgowa: Pilica Nowe Miasto – Mazowsze Grójec 0:2 W kończących sezon 2023/24 derbach powiatu grójeckiego...
Artur Banasiewicz nowym kierownikiem PT KRUS w Grójcu Sołtys Częstoniewa Artur Banasiewicz został w czwartek 20...
ZWiK: fetor nie ma swojego źródła w oczyszczalni ścieków w Kobylinie Nie jest uprawnione stwierdzenie, że odczuwany przez...
Czas na Słomczyn! W weekend Driftingowe Mistrzostwa Polski Tor Słomczyn kojarzy się fanom sportu motorowego przede...
Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu, w...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.