Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Słomczyn jeszcze poczeka na następnych inwestorów

22 kwietnia 2015; 07:41

Grojec24.net

1 komentarz

Fot. Grojec.eu

Niepowodzeniem zakończył się kolejny przetarg na tereny inwestycyjne w podgrójeckim Słomczynie.

News will be here

Polecamy

Położona przy drodze krajowej nr 50 miejscowość Słomczyn słynie w całym kraju przede wszystkim z działającej tam od lat 90-tych giełdy samochodowej. W jej okolicach ostatnio powstało Grójeckie Centrum Logistyczne oraz nowoczesne Laboratorium Grójec, które zajmuje się badaniem w owocach i warzywach pozostałości środków ochrony roślin.

Duże tereny położone wzdłuż drogi nr 50 posiada także gmina Grójec, która od kilku lat stara się je sprzedać potencjalnym inwestorom. Wszystkie ogłoszone dotychczas przetargi kończyły się jednak fiaskiem. Tak samo było na początku kwietnia tego roku. Do grójeckiego magistratu nie wpłynęła żadna oferta.

Do kupienia było czternaście działek o łącznej powierzchni 33 hektarów. Cena wywoławcza wynosiła 40,63 zł netto za metr kwadratowy, i była niższa o 16 zł w porównaniu z przetargiem z 2011 roku.

Burmistrz Jacek Stolarski ujawnia w rozmowie z Grojec24.net, iż kwietniowy przetarg został zorganizowany z myślą o konkretnym inwestorze – firmie z branży mięsnej. Zakład zajmujący się przetwórstwem miał zatrudnić 120 osób, a produkty z niego miały trafiać na całe południowe Mazowsze.

Gmina poczyniła już nawet pewne przygotowania. Doprowadziła do podpisania umowy na dostawy prądu i była gotowa wybudować drogę dojazdową do zakładu. Niestety, problemy wewnętrzne w firmie sprawiły, iż nie złożyła ona oferty w kwietniowym przetargu. – Zabrakło osoby decyzyjnej – informuje Stolarski, który cały czas jednak liczy, iż temat budowy zakładu powróci, kiedy tylko firma uporządkuje swoje sprawy.

Burmistrz zapewnia, iż zapytań o tereny w Słomczynie nie brakuje. – Jako gmina kierujemy naszą ofertę na różne targi, rozmawiamy z Państwową Agencją Inwestycji Zagranicznych czy z izbami handlowo-gospodarczymi – wylicza Stolarski, ale jak przyznaje „efekty za tym na razie nie idą”. 

Przykładowo, kilka miesięcy temu podgrójecką miejscowość wizytowali przedstawiciele poważnego konsorcjum z Chin. Burmistrz wspomina, że w Słomczynie bardzo im się podobało. Mieli dać odpowiedź do końca marca, ale jak dotychczas milczą.

- Nie jest łatwo – przyznaje Stolarski. Jak zauważa, o inwestorów starają się praktycznie wszystkie gminy, a nad Grójcem przewagę mają miejscowości położone bliżej Warszawy. Burmistrz ma nadzieję, że zmieni się to kiedy wybudowana zostanie nowa trasa ekspresowa do stolicy. – Wówczas Grójec będzie bardziej atrakcyjny dla inwestorów – przekonuje Stolarski. - Nie chodzi nam o pieniądze za sprzedaży gruntów, ale o inwestycje, czyli miejsca pracy i wpływy z podatków – dodaje.

Mateusz Adamski

TAGI:

Komentarze (1):

Rafał; 27 kwietnia 2015, 12:03

Oprócz cen dział inwestorzy patrzą także na podatki od nieruchomości a te dla DG nie są niskie w Grójcu. Co z tego że są porównywalne z innymi gminami... Jeżeli chcemy kogoś przyciągnąć to podatki powinny być niższe a nie takie jak u innych...

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Grójec miasto szpiegów Podejrzany o szpiegostwo były już sędzia Tomasz Szmydt...
Liga okręgowa: Mazowsze Grójec – Wulkan Zakrzew 1:1 Podopieczni Jerzego Engela jr niespodziewanie tylko...
Rusza przebudowa parku miejskiego w Grójcu! Rozpoczynają się prace przy kolejnym etapie rewitalizacji...
Dariusz Gwiazda: Wznawiamy rozbudowę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu Burmistrz Dariusz Gwiazda poinformował, że w czwartek zosta...
Były sędzia poszukiwany listem gończym! Był zameldowany w Grójcu Były już sędzia Tomasz Szmydt, który zbiegł na Białoruś i...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.