Słoneczny nowy rok szkolny w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

15 września 2019; 08:07

Informacja prasowa

0 komentarzy

Drugiego września 2019 roku w milionach polskich szkół rozpoczął się nowy rok szkolny. Rok wyjątkowy dla szkół średnich ze względu na realizowaną reformę i rozpoczęcie nauki w klasach pierwszych przez uczniów kończących gimnazjum i szkołę podstawową. Co przyniesie przyszłość – nie wiadomo... Ale wszyscy patrzymy w nią z nadzieją.

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi pierwszy dzwonek zabrzmiał w tym dniu o godz. 10.00 Zgromadzonych w sali gimnastycznej gości powitała pani dyrektor Anna Dacka. W uroczystym apelu uczestniczyli m.in. pani Agnieszka Łępicka – prawnuczka Tomasza Nocznickiego, patrona Technikum w CKZiU w Nowej Wsi, pan Jan Madej – Przewodniczący Powiatowej Rady Mazowieckiej Izby Rolniczej, pan Janusz Miecznik – dyrektor marketingu ds. sadowniczych w firmie Agrosimex, ksiądz Wojciech Piórko – proboszcz parafii św. Izydora Oracza w Nowej Wsi. Pani dyrektor serdecznie powitała wszystkich obecnych nauczycieli, uczniów i rodziców, życząc samych sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym. Szczególnie gorąco pani dyrektor powitała w progach naszej szkoły uczniów klas pierwszych. Około sto pięćdziesiąt osób rozpocznie w tym roku szkolnym kształcenie w Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi w zawodach: technik ogrodnik, technik architektury krajobrazu, technik spedytor, technik ekonomista, technik organizacji reklamy w cyklu cztero- i pięcioletnim. W gronie nowicjuszy znalazło się również jedenastu nowych nauczycieli, rozpoczynających pracę w Centrum.

Do życzeń składanych uczniom dołączyli się zaproszeni goście. Pani Agnieszka Łępicka w swoim wystąpieniu przytoczyła słowa Tomasza Nocznickiego – patrona szkół wchodzących w skład Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi: „ Nikt nam nic nie da, nikt do nas swojego nie przyniesie, nikt nam Polski mądrymi ludźmi nie zaludni. Sami musimy zrozumieć, że jest na świecie wyścig pracy, walka pracy, wygra ją ten, kto do tej walki – do tego wyścigu jest lepiej przygotowany i zorganizowany”. Prawnuczka patrona podziękowała dyrekcji, nauczycielom i uczniom za podejmowanie szeregu działań wdrażających w życie przesłanie jej wybitnego przodka.

Dzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego był jednocześnie dniem rozdania świadectw uczniom klas trzecich w zawodzie technik ogrodnik. Wyróżniający się uczniowie otrzymali nagrody książkowe z rąk pani dyrektor i wychowawcy klasy.

Część oficjalną uroczystego apelu zakończył program artystyczny, przygotowany przez panią Marię Kocewiak z uczniami klas trzecich,  przypominający o najtragiczniejszych chwilach z historii Polski ubiegłego stulecia – II wojnie światowej i jej ofiarach.

Po części oficjalnej odbyły się spotkania uczniów z wychowawcami. Słoneczna aura, towarzysząca nam tego dnia, nastraja nas optymistycznie na długie dziesięć miesięcy żmudnej pracy. Pogodnie zaczynamy nowy rok szkolny, wierząc, że przyniesie wszystkim realizację kolejnych życiowych planów.

Ewa Malowaniec
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Boją się pić wodę i uskarżają na złe samopoczucie Mieszkańcy wsi Wiatrowiec w gminie Pniewy boją się pić wod...
Betfan udostępnił aplikację mobilną Nowy zawodnik na scenie bukmacherskiej, jakim jest...
Złote Gody w Grójcu W środę 27 listopada 2019 w Urzędzie Stanu Cywilnego w Gró...
Mamy reprezentantkę w Młodzieżowym Sejmiku Mieszkanka gminy Błędów - Julia Senator - będzie...
Najtańsze zakupy online Zakupy wielu różnych produktów, z użyciem wyłącznie...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

ZAPROJEKTUJ SWOJĄ PIENIĘŻNOŚĆ TUTAJ... Oferujemy wszelkiego rodzaju inwestycje, aby każdy klient, który chce...
Metformina XR 750mg cukrzyca leki... Metformina XR 750mg cukrzyca hirsutyzm leki sprzedam

Opakowania...
Kredyty dla Firm z niskim dochodem... Witam, jestem doradcą kredytowym.
Zajmuję się pomaganiem przedsiębiorcom...
Murarz/Cieśla szalunkowy-praca w... Niemiecka firma BSI IngenieurBau GmbH zatrudni pracowników na stanowiska:...
Praca w Holandii! Zadzwoń już dziś! Praca w branży spożywczej czeka na Was! Agencja pracy LiderJob (cert.16198)...

Firmy z Grójca i okolic

glazurnik budowa Zajmujemy się obróbką i montażem ceramiki budowlanej /gresy , płytki...
CityBus - przejazd busem do Modlina Profesjonalna firma transportowa, o ugruntowanej pozycji na rynku, CityBus,...
Sklep elektryczny - ABCelektro Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu internetowego ABCelektro.pl....
ProPrzeprowadzki - przeprowadzki... Jesteśmy firmą przeprowadzkową zajmującą się przeprowadzkami domów,...
Twój Dzień - organizacja imprez okolicznościowych... Szukasz wodzireja na swoje wesela? Skontaktuj się z agencją Twój Event,...

2013-2019 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.