Służba Więzienna murem za medykiem

24 maja 2020; 19:34

Informacja prasowa

1 komentarz

Fot. materiały prasowe

„Murem za medykiem” to akcja, która zwraca uwagę na problemy środowiska medycznego w walce z koronawirusem. Areszt Śledczy w Grójcu i Oddział Zewnętrzny w Stawiszynie, w geście solidarności ze służbami zmagającymi się ze skutkami pandemii, przeprowadził zbiórkę funduszy na zakup wody, napojów izotonicznych i elektrolitowych na potrzeby zespołów wyjazdowych ratownictwa medycznego działających na terenie Grójca i Warki.

Ochrona społeczeństwa

Służba Więzienna podobnie jak tysiące przedstawicieli innych służb angażuje się każdego dnia w walkę z pandemią wirusa SARS-CoV-2. Wśród cichych bohaterów ostatnich miesięcy są też ratownicy medyczni. Niemal 1600 Zespołów Ratownictwa Medycznego w Polsce, każdego dnia z narażeniem zdrowia i życia podejmuje często nierówną walkę o ludzkie życie. Pracują w bardzo ciężkich warunkach, ale są zawsze gotowi do niesienia pomocy. Narażają się na ogrom niebezpieczeństw, agresywne ataki ze strony pacjentów, ryzykują zachorowaniem na COVID-19, wyłączeniem na wiele tygodni z aktywności zawodowej, powikłaniami a niekiedy nawet i śmiercią. Nasz projekt realizowany „za murem” jest wyrazem wdzięczności za pracę ratowników. Jest wyrazem uznania, szacunku i troski o komfort pracy ratowników podczas wykonywania swoich obowiązków na rzecz potrzebujących. 

#ResortSprawiedliwościPomaga

Akcja przeprowadzona przez funkcjonariuszy grójeckiej jednostki penitencjarnej zrealizowana była w ramach projektu zainicjowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości #ResortSprawiedliwościPomaga. Przez kilka dni zbierane były dobrowolne wpłaty gotówkowe na zakup napojów, wody, izotoników, elektrolitów dla zespołów ratownictwa medycznego z Grójca i Warki. W skład Zespołów Wyjazdowych Ratownictwa Medycznego Powiatowego Centrum  Medycznego wchodzą: Zespół Specjalistyczny w Grójcu „S”, Zespół Podstawowy w Grójcu „P”, Zespół Podstawowy w Warce „P”. Wszystkie Zespoły Wyjazdowe działają w Systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego. Funkcjonariusze Aresztu w Grójcu i Oddziału Zewnętrznego w Stawiszynie, którzy często współpracują z przedstawicielami pogotowia ratunkowego, chętnie przystąpili do projektu. Dzięki zebranej kwocie udało się zakupić ponad sto litrów płynów, pomocnych przy utrzymaniu pełnej sprawności podczas dyżuru. Odpowiednie nawodnienie organizmu i gotowość do wysiłku ma ogromne znaczenie, szczególnie w trakcie wyczerpującej walki o ludzkie życie. W trakcie wizyty w siedzibie ZRM w Grójcu spotkaliśmy się z zespołem specjalistycznym, z lekarzem systemu, z ratownikami medycznymi. Na co dzień widzimy się w zupełnie innych okolicznościach. Nasza wizyta była niespodzianką i miłym zaskoczeniem dla całej ekipy. Jeszcze raz dziękujemy za Waszą pracę.

Zawsze gotowi

Areszt Śledczy w Grójcu wraz z Oddziałem Zewnętrznym w Stawiszynie po raz kolejny pokazał, że na funkcjonariuszy Służby Więziennej można liczyć. Realizując projekt Murem za medykiem mogliśmy pokazać, że mimo bycia za murem, jesteśmy solidarni z medykami w walce z koronawirusem i codziennej pracy. To oni ratują życie! Obyśmy nigdy nie potrzebowali ich pomocy…

Opracowanie: ppor. Marek Pikulski

TAGI:

Komentarze (1):

Nie chwalcie ich tak; 24 maja 2020, 23:33

Najlepszy z lekarzy w Grójcu to jest taki artysta chirurg co pisze opinie dla prokuratury w Grójcu,biegły na dodatek.Jak czytasz to Panie R.to pamiętaj Pan, wcześniej czy później konsekwencje będą za te bzdury.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Profesjonalny doradca kredytowy jest na wagę złota Badania pokazują, że Przybywa osób, które na co dzień...
Koronawirus: środa bez nowych zakażeń Mimo dużej liczby nowych przypadków koronawirusa w Polsce,...
Jakie są konsekwencje niezłożenia deklaracji na podatek od środków transportowych? Podatek od środków transportowych to opłata dotycząca właś...
Prawie 1,5 mln zł na zagospodarowanie brzegów Pilicy Już wkrótce brzegi Pilicy zostaną zagospodarowane. Powstan...
Koronawirus: sanepid informuje o zgonach z marca i kwietnia We wtorkowym komunikacie sanepid w Grójcu poinformował o...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Opiekunka osoby starszej w Niemczech,... "Opiekunka osoby starszej w Niemczech, Freiburg 1350 euro
Pielęgniarka lub doświadczona opiekunka... "Pielęgniarka lub doświadczona opiekunka osoby starszej w Niemczech,...
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,... "Opiekunka osoby starszej w Niemczech, Geiselhöring, Niederbayer
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,... Opiekunka osoby starszej w Niemczech, Frankfurt am Main 1500 euro ...
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,... "Opiekunka osoby starszej w Niemczech, 76307 Karlsbad

Firmy z Grójca i okolic

Take Care Polska sp. zoo. Firma zajmuje się dochodzeniem zaniżonych odszkodowań zarówno z OC sprawcy...
... Zapraszamy wszystkie firmy z Grójca i okolic do odwiedzenia sklepu internetowego...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
zielonyVOLT.pl Podstawową działalność firmy stanowi dostarczanie kompleksowych rozwiązań...
Firma przeprowadzkowa Lider - Przeprowadzki... Jesteśmy firmą przeprowadzkową z Krakowa, jednak wykonujemy także przeprowadzki...

2013-2020 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.