Służba Więzienna murem za medykiem

24 maja 2020; 19:34

Informacja prasowa

1 komentarz

Fot. materiały prasowe

„Murem za medykiem” to akcja, która zwraca uwagę na problemy środowiska medycznego w walce z koronawirusem. Areszt Śledczy w Grójcu i Oddział Zewnętrzny w Stawiszynie, w geście solidarności ze służbami zmagającymi się ze skutkami pandemii, przeprowadził zbiórkę funduszy na zakup wody, napojów izotonicznych i elektrolitowych na potrzeby zespołów wyjazdowych ratownictwa medycznego działających na terenie Grójca i Warki.

Ochrona społeczeństwa

Służba Więzienna podobnie jak tysiące przedstawicieli innych służb angażuje się każdego dnia w walkę z pandemią wirusa SARS-CoV-2. Wśród cichych bohaterów ostatnich miesięcy są też ratownicy medyczni. Niemal 1600 Zespołów Ratownictwa Medycznego w Polsce, każdego dnia z narażeniem zdrowia i życia podejmuje często nierówną walkę o ludzkie życie. Pracują w bardzo ciężkich warunkach, ale są zawsze gotowi do niesienia pomocy. Narażają się na ogrom niebezpieczeństw, agresywne ataki ze strony pacjentów, ryzykują zachorowaniem na COVID-19, wyłączeniem na wiele tygodni z aktywności zawodowej, powikłaniami a niekiedy nawet i śmiercią. Nasz projekt realizowany „za murem” jest wyrazem wdzięczności za pracę ratowników. Jest wyrazem uznania, szacunku i troski o komfort pracy ratowników podczas wykonywania swoich obowiązków na rzecz potrzebujących. 

#ResortSprawiedliwościPomaga

Akcja przeprowadzona przez funkcjonariuszy grójeckiej jednostki penitencjarnej zrealizowana była w ramach projektu zainicjowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości #ResortSprawiedliwościPomaga. Przez kilka dni zbierane były dobrowolne wpłaty gotówkowe na zakup napojów, wody, izotoników, elektrolitów dla zespołów ratownictwa medycznego z Grójca i Warki. W skład Zespołów Wyjazdowych Ratownictwa Medycznego Powiatowego Centrum  Medycznego wchodzą: Zespół Specjalistyczny w Grójcu „S”, Zespół Podstawowy w Grójcu „P”, Zespół Podstawowy w Warce „P”. Wszystkie Zespoły Wyjazdowe działają w Systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego. Funkcjonariusze Aresztu w Grójcu i Oddziału Zewnętrznego w Stawiszynie, którzy często współpracują z przedstawicielami pogotowia ratunkowego, chętnie przystąpili do projektu. Dzięki zebranej kwocie udało się zakupić ponad sto litrów płynów, pomocnych przy utrzymaniu pełnej sprawności podczas dyżuru. Odpowiednie nawodnienie organizmu i gotowość do wysiłku ma ogromne znaczenie, szczególnie w trakcie wyczerpującej walki o ludzkie życie. W trakcie wizyty w siedzibie ZRM w Grójcu spotkaliśmy się z zespołem specjalistycznym, z lekarzem systemu, z ratownikami medycznymi. Na co dzień widzimy się w zupełnie innych okolicznościach. Nasza wizyta była niespodzianką i miłym zaskoczeniem dla całej ekipy. Jeszcze raz dziękujemy za Waszą pracę.

Zawsze gotowi

Areszt Śledczy w Grójcu wraz z Oddziałem Zewnętrznym w Stawiszynie po raz kolejny pokazał, że na funkcjonariuszy Służby Więziennej można liczyć. Realizując projekt Murem za medykiem mogliśmy pokazać, że mimo bycia za murem, jesteśmy solidarni z medykami w walce z koronawirusem i codziennej pracy. To oni ratują życie! Obyśmy nigdy nie potrzebowali ich pomocy…

Opracowanie: ppor. Marek Pikulski

TAGI:

Komentarze (1):

Nie chwalcie ich tak; 24 maja 2020, 23:33

Najlepszy z lekarzy w Grójcu to jest taki artysta chirurg co pisze opinie dla prokuratury w Grójcu,biegły na dodatek.Jak czytasz to Panie R.to pamiętaj Pan, wcześniej czy później konsekwencje będą za te bzdury.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Koronawirus w powiecie grójeckim: raport z 7 lipca O jednym nowym przypadku zakażenia koronawirusem...
Pobili, bo zwrócili im uwagę W nocy z niedzieli na poniedziałek czterej mężczyźni pobili...
WIEŚci z Mazowsza - odcinek 3 Można już oglądać drugi odcinek programu informacyjnego WIE...
Kolokacja serwerów czy własna serwerownia? Stworzenie własnej serwerowni jest trudne zarówno dla...
Odpocznij na Mazowszu. Nad wodą Samorząd Mazowsza zachęca do wypoczynku w regionie. W...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Wiązanie włoszczyzny praca od zaraz... Szukamy osób chętnych do wiązania włoszczyzny.
Oferujemy:
Projekt Elewacji na zdjęciach / Wizualizacje... Oferujemy profesjonalny projekt elewacji twojego domu!
www.elewacyjnie.pl
Pomiar, projekt i wizualizacja schodów... Rintal Polska, wiodący producent SCHODÓW zaprasza do skorzystania z...
... Praca online - promowanie e-sklepu.
Poprowadzę Cię krok po kroku. 
Pomiar, projekt i wizualizacja schodów... Rintal Polska, wiodący producent SCHODÓW zaprasza do skorzystania z...

Firmy z Grójca i okolic

Twój Dzień - organizacja imprez okolicznościowych... Szukasz wodzireja na swoje wesela? Skontaktuj się z agencją Twój Event,...
Take Care Polska sp. zoo. Firma zajmuje się dochodzeniem zaniżonych odszkodowań zarówno z OC sprawcy...
... Sporządzanie wycen nieruchomości dla zabezpieczenia kredytów hipotecznych,...
... Zapraszamy wszystkie firmy z Grójca i okolic do odwiedzenia sklepu internetowego...
Fotowoltaika Brewa Zbudujemy dla Ciebie instalację fotowoltaiczną i obniżymy rachunki za...

2013-2020 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.