Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Śmieci 2019: wyższe opłaty, segregacja po nowemu

31 grudnia 2018; 13:18

Grojec24.net

29 komentarzy

Od nowego roku trzyosobowa rodzina zapłaci za segregowane odpady 189 zł za kwartał. Pojawią się niebieskie pojemniki i worki na papier.

News will be here

Od 2019 roku więcej za odbiór odpadów komunalnych zapłacą mieszkańcy ośmiu gmin wchodzących w skład Związku Międzygminnego Natura. Są to: Grójec, Warka, Belsk Duży, Błędów, Chynów, Goszczyn, Jasieniec oraz Promna (powiat białobrzeski).  Opłata za 1 osobę za 1 miesiąc przy odpadach segregowanych wynosić będzie 21 zł, a przy braku segregacji 32 zł.

Przykładowo 1 osoba, która segreguje śmieci zapłaci 21 zł za miesiąc, czyli 63 zł na kwartał. Z kolei rodzina 3-osobowa będzie musiała uiścić opłatę za kwartał w wysokości 189 zł.

Przypomnijmy, iż poprzednie stawki opłat wynosiły 10 i 15 zł.

Dyrektor Biura Związku Natura – Jacek Stolarski – wystosował 27 grudnia pismo, w którym tłumaczy przyczyny wzrostu opłat:Od 1 stycznia zmienia się też system segregacji. Do czterech dotychczasowych frakcji (odpady segregowane, zmieszane, szkło, odpady zielone) dodana została ustawowo piąta, tj. papier. W zabudowie wielorodzinnej na tego rodzaju odpady będą przeznaczone niebieskie pojemniki, w zabudowie jednorodzinnej worki w tym kolorze. Mają do nich trafiać opakowania z papieru, karton (także falisty), katalogi, ulotki, prospekty, gazety i czasopisma, papier szkolny i biurowy, zadrukowane kartki, zeszyty i książki, papier pakowy oraz torby i worki papierowe.

Co więcej, odbiór gabarytów i elektroodpadów będzie przeprowadzany cztery razy w roku.

TAGI:

Komentarze (29):

KUSY; 31 grudnia 2018, 18:43

NIECH STRAŻ MIEJSKA ZAJMIE SIĘ ŚMIECIAMI NA POSESJACH I TRAWNIKACH TO BĘDZIE TANIEJ

Ktoś; 31 grudnia 2018, 18:59

Pan Jacek Stolarski sam mianował się dyrektorem biura Związku "Natura", po przegranych wyborach, kiedy miał jeszcze pełnię władzy, w powtórzonym konkursie. Teraz wmawia mieszkańcom, że to przyczyny zewnętrzne spowodowały konieczność podwyżek opłat za wywóz odpadów. Prawda jest nieco inna, to również przyczyny wewnętrzne odegrały niebagatelną rolę, a był to brak odpowiedniego systemu kontroli, który powinien funkcjonować w każdej dobrze zarządzanej organizacji. W "Naturze" była tylko zabawa w rządzenie, która z prawdziwym zarządzaniem nie miała nic wspólnego. Dlatego obecny dyrektor biura "Natury" powinien ponieść odpowiedzialność i zostać zdymisjonowany.

QaZ; 31 grudnia 2018, 23:44

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

WGR; 31 grudnia 2018, 23:45

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Waldi; 1 stycznia 2019, 08:44

ZŁODZIEJE !!!

Heh jaja; 1 stycznia 2019, 13:42

A co maja zrobic mieszkancy osiedli na ktorych nie ma pojemnikow do segregacji smieci???? Nie ma prawa wyboru??? Gdzie pojemniki ....

Zniesmaczona.; 1 stycznia 2019, 14:09

Boże ten człowiek żeruje na mieszkańcach Grójca .Honor na najwyższym poziomie -wezwać Policję na swoich wyborców.Teraz my wezwiemy na tego Pana.Mamy dużo Pytan do tego dyrektora.Wolę mowić przy prokuratorze co ze robił w naszym mieście przez tyle lat.

polar; 1 stycznia 2019, 14:21

A co jezeli chcialbym segregowac smieci i wywozic- sprzedawac do LOBO?
Nie dostane za te surowce wiele ale te ceny z Natury to rozbój w bialy dzien.
Wrrr

Do zniesmaczonej; 1 stycznia 2019, 14:32

No ciekawe co w prokuraturze? Nikt nic na Stolarskiego niestety nie ma i nikt nie złoży żadnego zawiadomienia. Proszę się nie łudzić.

Iza; 1 stycznia 2019, 15:07

Pan Burmistrz Gwiazda powinien stanąć na wysokości zadania i nie pozwolić się terroryzować przez Pana Stolarskiego.Raz i po męsku ten temat śmieciowy skończyć.Jaknajszybciej złożyć wniosek o wystąpieniu Grójca ze związku Natura.Tańszy odbiorca śmieci na pewno się znajdzie.

Gierka; 1 stycznia 2019, 16:21

Ciąg dalszy śmieciowej gierki bylych włodarzy. Tak sie panowie ustawili. KWITNACA GMINA i jej śmieci dalej owocuje

zwyczajny; 1 stycznia 2019, 16:38

nie przesadzajcie, ze JS wezwał Policje podczas ostatniej sesji, nie ma takiej opcji,, on nie był gospodarzem, to nie działo, się w siedzibie Natury, a chyba w Ratuszu, uruchomcie myślenie kto pod zegarem był gospodarzem.

Do Zniesmaczonej; 1 stycznia 2019, 16:39

Skąd ta pewność ,że nic niema na tego człowieka Miejmy nadzieję,że jest i to dużo.Nadzieja umiera ostatnia.Czas wyjaśni wszystko.

Star; 1 stycznia 2019, 16:46

Powinniśmy oczekiwać jednogłośnej decyzji na najbliższej sesji Rady miejskiej, o wyjściu naszej gminy ze Związku "Natura". Kontynuacja współpracy z Tonsmemeier na nowych zasadach lub innym partnerem jest jednym z możliwych rozwiązań, po renegocjacji umowy. Do tego potrzebny jest impuls, w postaci decyzji o wyjściu z tego chorego tworu. Radni nie macie na co czekać, ani nad czym się zastanawiać. Jednogłośnie, bo liczę na honor jednego z radnych, który przypadkowo został dyrektorem biura "Natury". Radni do czynu! Jesteście po to żeby decydować dla naszego dobra.

Teresa; 1 stycznia 2019, 17:22

Jak na razie to nie otrzymałam żadnego pisma o nowych opłatach, więc na podstawie czego mam je uiszczać. Nawet nie dostałam harmonogramu wywozu śmieci na 2019r. Za co oni biorą pieniądze!!!

Mieszkaniec; 1 stycznia 2019, 18:39

Wysypiska są nielegalne. Panie Dyrektorze prawidlowa nazwa to składowiska odpadów.

boys; 1 stycznia 2019, 19:17

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Ktoś; 1 stycznia 2019, 20:19

Precz z "Naturą", precz ze Stolarskim, precz z każdym radnym, który zdecyduje się stanąć w ich obronie. Czas prawdy i czas porządków nadchodzi nieuchronnie. To musi się dobrze skończyć, Grójecczanie zasługują na sprawiedliwe rządy. Kiedy, jeśli nie teraz?

Ktoś; 1 stycznia 2019, 21:02

Precz z "Naturą", precz ze Stolarskim, precz z każdym radnym, który zdecyduje się stanąć w ich obronie. Czas prawdy i czas porządków nadchodzi nieuchronnie. To musi się dobrze skończyć, Grójecczanie zasługują na sprawiedliwe rządy. Kiedy, jeśli nie teraz?

Kubus0000; 2 stycznia 2019, 00:09

Ja jestem tego zdania zeby sie umowic z Mieszkancami Grojca I Gminy Grojca jednego pieknego dnia I niech kazdy przywiezie swoje odpady I ulozymy je pod drzwiami NATURY a ze okno gabinetu Pana Stolarskiego jest po lewej stronie drzwi wejsciowych to zasypac odpadami WEJSCIE I OKNO PANU STOLARSKIEMU bedzie mial piekny widok, wkoncy dal nam takie podwyzki ze nic innego nam nie zostaje TYLKO ZASYPAC TEN BURDEL RAZEM Z JEGO KIEROWNIKIEM

WGR 2; 2 stycznia 2019, 09:04

Nowy Burmistrz bezradny w sprawie śmieciowej a Rada tylko trzema głosami była za wyjściem z Natury,możemy krzyczeć,pisać to nic nie da.

gt; 2 stycznia 2019, 10:16

A nie mozna sprzedac surowców do skupu zlomu?
Tzn szklo odzielnie, plastik oddzielnie, papier.-----------------------------------------------------------
nie bede mial wtedy smieci do oddania Naturze.
Na sprzedaz bede posiadal FAKtURY.
Co wtedy??????????

Do WGR; 2 stycznia 2019, 10:42

Bezradna jest "Natura" kiedy trzeba właściwie zarządzać działalnością operacyjną. Ale po co się trudzić, kiedy można wyciągnąć ręce po dopłaty od dobrych wujków - starych wójtów i burmistrzów. A Ty WGR, nie mieszaj tylko zaproponuj coś konkretnego. Jeśli nie masz nic do zaproponowania, znikaj.

karolina; 2 stycznia 2019, 11:27

Obserwuję wpisy na tym portalu,odnoszę wrażenie,ze nowo wybrana władza samorządowa już na wstępie absolutnie nie słucha głosu mieszkańców tzn.swoich wyborców.W sprawie absurdalnej podwyżki opłat za śmieci wiele tu trafnych uwag nowym władzom przekazano.Z Panem Stolarskim nie da się negocjować cen.Jego głupie tłumaczenia mnie nie przekonują.Jest to człowiek skompromitowany,butny,zarozumiały pozbawiony honoru.Ten dziwny twór jakim jest Natura został stworzony przez niego wiadomo dla jakich celów.Mądrzy włodarze gmin widząc co się dzieje
albo się z tego wycofali albo w ogóle nie przystąpili.Jeżeli spółka RADKOM przyjeżdża do gminy Pniewy i odbiera śmieci wożąc je do Radomia za 1/3 ceny Grójca to coś tu nie jest w porządku.Być może z naszych pieniędzy Pan Stolarski za rok ustali sobie pensję 50 tys.zł i utworzy dodatkowo 10 etatów w Naturze dla swoich zaufanych.Jeżeli do tego dopuścimy to będzie porażka dla wszystkich.Jeżeli w tej sprawie nie będzie szybkiej reakcji nowych władz miasta tzn. przygotowanie wniosku o wyjście z Natury apeluję do radnego Moskala o składanie wniosku formalnego w tej sprawie na każdej sesji do skutku.Ci radni którzy zagłosowali przeciw i wstrzymali się od głosu aż proszą się o referendum i wszystko na to wskazuje ,że tak się zachowując sami do tego doprowadzą.

do wgr.2 Kazik; 2 stycznia 2019, 13:35

Beda nastepne wnioski do skutku.
W innym przypadku bedzie.referendum.

qwejk; 2 stycznia 2019, 15:24

Tak się produkujecie, a wasi nowi włodarze nie mają jaj i nie wzięli sprawy w swoje ręce. Czemu? Bo się boją i nie maja kim zrobić roboty. Taka prawda. Zlikwidować Związek z dnia na dzień. Niech się gminy wykażą w działaniu.

leon; 2 stycznia 2019, 15:57

Panie Burmistrzu, mieszkańcy chcieli zmian. Dzięki ich głosom pokonał Pan miażdżąco poprzedniego Burmistrza, trzeba zacząć działać. Koniec dyktatury w grójeckiej demokracji.

Rodzina z dziećmi.; 6 stycznia 2019, 21:44

Takie ceny to złodziejstwo. Może zemsta na mieszkańcach Za przegrane wybory? Trzeba rozegnac ta bandę darmozjadów i wymusić niższe ceny.

Antoni; 7 stycznia 2019, 09:14

Związek sam w sobie jest dobrą ideą pod warunkiem że potrafi walczyć o interesy członków (gmin) I oferować ceny niższe niż na rynku. Ale u nas stał się przechowalnią zużytych kadr i przepompownią kasy mieszkańców gmin do kieszeni kilku zaradnych cwaniaków. Jeśli nie potrafią działać taniej od konkurencji to są do likwidacji, jeśli potrafią - zostawić

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Włamał się i ukradł zaparkowany na podwórku samochód Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 40-...
Czy przechowywanie żywności w lodówce jest bezpieczne? Przechowywanie żywności w lodówce jest praktyką powszechnie...
Remonty czterech dróg w gminie Grójec zakończone! Wiosna jeszcze trwa, a my już zakończyliśmy remonty...
Prezydent Aleksander Kwaśniewski przyjedzie do Grójca Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu zaprasza na...
Łączność w Twoim kasku motocyklowym: jak znaleźć idealnego towarzysza drogi? Łączność jest bardzo istotna dla motocyklisty. Dzięki niej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.