Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Śmieci w dawnym FSO - rozpoczęła się zbiórka podpisów pod protestem

28 października 2014; 15:54

Grojec24.net

6 komentarzy

Rozpoczęła się zbiórka podpisów pod protestem i żądaniem likwidacji działalności firmy, zbierającej odpady na terenie dawnych zakładów FSO w Grójcu.

News will be here

Oto informacja, jaką otrzymaliśmy za pośrednictwem aplikacji Alarm24 od Andrzeja Jewiarza, zarządcy nieruchomości przy ul. Medalowej:


W załączeniu przesyłam odpowiedź Starostwa Powiatowego w Grójcu. Jak wynika z treści pisma, Wydział Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa "wydało zezwolenie na zbieranie odpadów firmie Ino Recykling Sp. z o.o. Zezwolenie obejmuje zbieranie sześciu rodzajów odpadów w hali magazynowej. Są to odpady tworzyw sztucznych, metali, szkła i tektury tzw. opakowaniowe".

Czytając pismo nasuwa się szereg pytań:
1. Skąd te odpady pochodzą?
2. Zezwolenie na zbieranie - czy Grójec jest wysypiskiem ogólnopolskim?
3. Czy Wydział Ochrony Środowiska dba o taką ochronę w Grójcu?
4. Czy Firma Ino posiada zezwolenia na wjazd pojazdów ciężarowych powyżej 10 ton na teren miasta?

W czerwcu br. po mojej interwencji w Starostwie (posiadam zdjęcia z 20.06.2014), ustawiono tablicę-znak drogowy o takim zakazie przed wjazdem w ul. Medalową, na drodze nr 50, jadąc od strony Góry Kalwarii. Do tego momentu znajdował się przed rondem!
5. Czy firma posiada zezwolenie na recykling odpadów oraz inne niezbędne decyzje środowiskowe?

Rozpoczęła się zbiórka podpisów pod protestem i żądaniem likwidacji działalności tej firmy w Grójcu. Podpisy można składać w biurze DOMAD przy ul. Olimpijska 7 lok. 2A.

 

TAGI:

Komentarze (6):

ja z Grójca; 28 października 2014, 20:02

Pani inspektor powinna się wstydzić o ile wie co to znaczy wstyd. Zabrać babsko i niech zamieszka przy tej inwestycji na która wydała zezwolenie. Jest plan zagospodarowania czy ta baba zna przepisy??? Buta, zarozumiałość urzędasów budzi grozę. Czują się kompletnie bezkarni. W końcu trzeba to przerwać. I takie Małeckie na BRUK...

WGR; 29 października 2014, 07:31

Ciekawe komu przeszkadzają odpady tworzyw sztucznych, metali, szkła i tektury tzw. opakowaniowe - czyli takie, które nie wabią gryzoni?

xgn; 30 października 2014, 14:47

Niestety nie wróżę tej akcji sukcesu. Poczytajcie o tym co się dzieje w sprawie wysypiska na warszawskim Bemowie (Radiowo). Tam skala problemu jest znacznie poważniejsza, zasięg oddziaływania również, a wysypisko jak było od wielu lat, tak jest nadal.

Jacek; 31 października 2014, 08:24

Tylko co było pierwsze?
Tereny przemysłowe, czy osiedla mieszkalne?
Wnioski nasuwają się same. Tam nie powinno być osiedli mieszkaniowych.
Co najwyżej sady, jak do niedawna.
Interes to zrobili Deweloperzy, kupując tanią ziemię.
A skoro już budowali to powinni potencjalnych nabywców mieszkań informować, o tym co może Ich spotkać za sąsiedzkim płotem dawnych zakładów FSO.

XXX; 31 października 2014, 18:55

Niektórych osobników ciężko zrozumieć ... najpierw kupują mieszkania w dzielnicy przemysłowej, a następnie wszystko dookoła zaczyna im przeszkadzać i domagają się zmian pod własne wymagania ...

qwe; 31 października 2014, 18:57

To całkiem podobnie jak ci, którzy budują się jak najbliżej drogi (lub domagają się drogi przy własnej posesji), a następnie żądają obwodnicy, bo ruch im wadzi !!!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Czas na Słomczyn! W weekend Driftingowe Mistrzostwa Polski Tor Słomczyn kojarzy się fanom sportu motorowego przede...
Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu, w...
Rozbój w Grójcu! Kopał, zabrał telefon oraz pieniądze Na trzy miesiące do aresztu trafił 36-latek zatrzymany...
Intensywne prace drogowe w gminie Grójec, czyli odpowiedź na potrzeby mieszkańców Gmina Grójec, w odpowiedzi na rosnące potrzeby swoich...
Sklepowy rabuś wpadł na gorącym uczynku. Zatrzymał go policjant po służbie O tym, że policjantem jest się nawet po godzinach służby, m...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.