Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Smykofonia - drugie spotkanie w Grójcu

10 maja 2016; 15:56

Grojec24.net

0 komentarzy

Smykofonia w Mazowieckim Instytucie Kultury jest częścią wieloletniego projektu, którego celem jest wprowadzenie stałej muzycznej propozycji repertuarowej dla rodziców z najmłodszymi dziećmi.

News will be here

Smykofonia jest próbą stworzenia polskiego odpowiednika popularnych na świecie koncertów kameralnych dla niemowląt, nieco starszych dzieci i ich rodziców. Wiedza o korzyściach płynących z umuzykalnienia dzieci dla ich ogólnego rozwoju powinna być popularyzowana w Polsce wśród rodziców, ale także wśród organizatorów życia kulturalnego i wśród muzyków, którzy przyjmując na siebie rolę animatora w istotny sposób mogą wpłynąć na rozwój muzycznych zainteresowań i predyspozycji u najmłodszych Polaków. Celem projektu jest popularyzacja łatwych metod wspierających rozwój słuchu muzycznego maluchów, wzbogacenie polskich doświadczeń w dziedzinie umuzykalnienia najmłodszych, poszerzenie grona animatorów specjalizujących się we wczesnym umuzykalnieniu. W perspektywie wieloletniej Smykofonia prezentować będzie najciekawsze metody i najlepszych animatorów w dziedzinie umuzykalnienia najmłodszych. Podczas  pierwszej edycji Smykofonii zaprezentowano pracę animatorów  z  Wigmore Hall w Londynie (projekt Chamber Tots - kameralne maluchy) oraz z Filharmonii Pomorskiej (Od brzuszka do uszka maluszka) oraz grupę młodych animatorów pod kierunkiem artystycznym i metodycznym Małgorzaty Szarlik-Woźniak, Maliny Sarnowskiej  i Tomasza Pokrzywińskiego.  W koncertach kameralnych biorą udział wybitni muzycy.

W kwietniu 2012 roku odbyły się  pierwsze koncerty edukacyjnego projektu  Smykofonia na Mazowszu.  Koncerty organizuje Fundacja MUZYKA JEST DLA WSZYSTKICH wraz z Mazowieckim Instytutem Kultury  i lokalnymi partnerami w ośrodkach miejskich i gminnych  na Mazowszu.

22 maja o godz. 14.00 w Grójeckim Ośrodku Kultury odbędzie się drugie spotkanie dzieci w wieku 0-5 lat i ich rodziców z muzyką.

Serdecznie zapraszamy!
WSTĘP WOLNY

Prosimy o zabranie poduszek do siedzenia.

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Włamał się i ukradł zaparkowany na podwórku samochód Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 40-...
Czy przechowywanie żywności w lodówce jest bezpieczne? Przechowywanie żywności w lodówce jest praktyką powszechnie...
Remonty czterech dróg w gminie Grójec zakończone! Wiosna jeszcze trwa, a my już zakończyliśmy remonty...
Prezydent Aleksander Kwaśniewski przyjedzie do Grójca Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu zaprasza na...
Łączność w Twoim kasku motocyklowym: jak znaleźć idealnego towarzysza drogi? Łączność jest bardzo istotna dla motocyklisty. Dzięki niej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.