Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Solcraft i ELDAM - współpraca przy innowacyjnej technologii

6 czerwca 2022; 14:30

Materiał promocyjny

Dzień otwarty w godz 10-14. Napisz - biuro@solcraft.pl Zadzwoń - +48 22 723 83 27 Dzień otwarty w godz 10-14. Napisz - biuro@solcraft.pl Zadzwoń - +48 22 723 83 27

Te dwie firmy połączyły siły, aby stworzyć inwestycję opartą na nowoczesnych rozwiązaniach wymyślonych i opatentowanych w Polsce. Owoce tej współpracy można zobaczyć na własne oczy podczas dnia otwartego. 

News will be here

Jeśli planujecie wybudować energooszczędny dom, a nie jesteście przekonani co do technologii Solcraft, możecie przyjechać i sami się przekonać. 11 czerwca w miejscowości Jeziora, gmina Pniewy można obejrzeć dwa domy oparte o technologię H-Block i Thexpan. 

- Tych domów powstało bardzo dużo w Polsce i całej Europie. Jesteśmy na rynku od ponad 10 lat. Technologia jest znana i ceniona na zachodzie. Są to domy z prefabrykatów - takie klocki na wymiar. Każdy projekt – również domu murowanego – przerabiamy na naszą technologię. Obie technologie są opatentowane przez nas w Polsce, UE i USA. H-Block to wzmocniona skrzynka OSB wypełniona pianką PUR, Thexpan to blaszana płyta dachowa z rurkami również wypełniona pianką poliuretanową - opowiada przedstawicielka Solcraft Katarzyna Sójka.

Na zdjęciu : Damian Szlendak, właściciel ELDAM prezentujący efekty pracy przy inwestycji

Jakie są koszty takiego domu? Czy to jest tańsze od murowanych domów? 

- Oszczędności powstają przede wszystkim na etapach budowy i eksploatacji. Elementy są produkowane na wymiar, ponumerowane i składają się błyskawicznie jak klocki. Wszystkie budynki są wysoce energooszczędne – są bardzo szczelne i ciepłe, więc oszczędzamy na rachunkach na etapie eksploatacji – przekonuje Katarzyna Sójka.

Solar w dachu 

- Technologia dachowa Thexpan, czyli orurowanie dachu to też nasz patent. Zbieramy energię z dachu i możemy nią bezpośrednio grzać wodę użytkową i/lub cały dom, bo energia z dachu zasila pompę ciepła. Odpadają nam koszty odwiertów i innych instalacji zasilających takich jak np. gaz. Dach jest izolacją, konstrukcją i solarem jednocześnie. Takiego rozwiązania nie zaoferuje nikt inny.  

Na etapie powstawania projektu, firma podjęła się poszukiwań odpowiednich fachowców od  instalacji elektrycznych i pokrewnych. 

- Firma ELDAM obsługuje nas w kontekście całej elektroniki oraz wszelkich instalacji elektrycznych i teletechnicznych. Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej współpracy. To profesjonaliści w każdym calu – już rozmawiamy o kolejnych inwestycjach, tym razem w budynkach przemysłowych.

Wykonaliśmy instalację elektryczną, odgromową, alarmową i RTV. Do tego wykonaliśmy system ogrzewania folią na podczerwień czy przyłącze światłowodu z montażem i uruchomieniem sieci komputerowej. Wykonywaliśmy już instalacje w domach „z bala” czy szkieletowych, a inwestycja w tej technologii była pierwszą, którą obsługiwaliśmy. Tego typu konstrukcje, czyli domy pasywne mają przyszłość.  Są tańsze w eksploatacji i zdecydowanie bardziej ekologiczne. Firma Solcraft  to zespół wykwalifikowanych ludzi, którzy znają się na swojej pracy. Mamy w planach rozszerzyć naszą współpracę o kolejne inwestycje  –  mówi Damian Szlendak, właściciel ELDAM.  

H-Block to wzmocniona wersja paneli SIP. Są to wymyślone i opatentowane przez Solcraft płyty warstwowe z poliuretanowym rdzeniem izolacyjnym. Zalety tej konstrukcji wykonane z H-Block to wysoka izolacja i energooszczędność, bardzo szybki montaż, szczelność i niewielka grubość. 

Thexpan to rozwiązanie, które łączy płytę warstwową z wymiennikiem ciepła, tworząc jeden nowoczesny materiał konstrukcyjno-izolacyjny. Izolację stanowi pianka PUR. Płyty dachowe Thexpan są asorberem ciepła, solarem i dachem samo-odśnieżającym jednocześnie. Mogą również stanowić dolne źródło zasilania pompy ciepła (zamiast np. odwiertów). Płyty warstwowe Thexepan stosuje się w budownictwie mieszkaniowym oraz przemysłowym. W wariancie Thexpanplus dolna okładzina wykonana jest z OSB. 

Więcej na temat wykonawców inwestycji poniżej: 

Strona www Solcraft.pl:

https://solcraft.pl/?fbclid=IwAR3Y0DWs53hmwsqnmzFEpJ7rlon_JA6EXf5X6UWgzfRIwIDciqioyEttGU8

 

 

TAGI:

 

Najnowsze artykuły

Mazowsze Grójec pozyskało nowego napastnika Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec...
Rzadziej chorujemy Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości...
Będzie transmisja meczów EURO 2024 w grójeckim kinie! Wspólne kibicowanie i mecz na dużym ekranie, czyli...
Opinie o kuchniach z Agaty: przewodnik po najnowszych trendach i funkcjonalnościach Kojarzące się ze stylem retro ryflowane fronty i niebanalne...
Dzień Dziecka na Osiedlu Ilona w Grójcu Osiedlowy Dzień Dziecka to świetna okazja do wspólnej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.