Grojec24.net - Grójec i Powiat Grójecki

Sołtys Ambasadorem Czystego Powietrza - szkolenie z minister Anną Moskwą w Grójcu

30 maja 2023; 07:56

Informacja prasowa

5 komentarzy

Fot. gov.pl/web/klimat Fot. gov.pl/web/klimat

Minister Anna Moskwa wzięła udział w szkoleniu „Sołtys Ambasadorem Czystego Powietrza”. Spotkanie dla sołtysów z powiatu białobrzeskiego i grójeckiego w Grójcu dotyczyło szczegółów programu „Czyste Powietrze”, a więc finansowego wsparcia dla wymiany starych pieców i podniesienia efektywności energetycznej budynków jednorodzinnych. W wydarzeniu uczestniczył także Paweł Mirowski, pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. Programu „Czyste Powietrze” i efektywności energetycznej budynków oraz Marek Ryszka, prezes zarządu WFOŚiGW w Warszawie.

- Z programem Czyste Powietrze postanowiliśmy dotrzeć jak najbliżej osób, które jeszcze nie skorzystały z dofinansowania - to nawet 136 tys. na kompleksową termomodernizację domu. Taki bezpośredni, codzienny kontakt mają sołtysi, dlatego zapraszamy ich do tego, aby byli ambasadorami „Czystego Powietrza” – mówiła minister Anna Moskwa.

Szkolenie dla sołtysów z powiatu białobrzeskiego i grójeckiego z doradcą energetycznym z warszawskiego WFOŚiGW odbywa się w ramach projektu „Sołtys Ambasadorem Czystego Powietrza”.

- Ambasadorowie Czystego Powietrza poznają zasady i korzyści programu oraz dowiedzą się jak przekonywać do złożenia wniosku o dofinansowanie swoich sąsiadów, mieszkańców sołectwa. Sołtysi mogą zachęcać do skorzystania z programu „Czyste Powietrze”, a na pytania odpowiedzą doradcy w gminach i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. „Czyste Powietrze” to program m.in. na wymianę kopciucha i ocieplenie domu. Zapraszamy do korzystania z dotacji – zachęcała minister Anna Moskwa.

Dzięki uzyskaniu bezzwrotnej dotacji – nawet do 136 200 zł – właściciel budynku zyskuje szereg kolejnych korzyści: ma ciepły, komfortowy dom, zużywa mniej energii do jego ogrzania, odpowiednio mniej płaci za ogrzewanie budynku, zyskuje czyste powietrze, zdrowie dla siebie i swojej rodziny.

Sołtysi to naturalni liderzy w swoich społecznościach lokalnych, znają swoich sąsiadów, cieszą się ich zaufaniem. Warto, aby mieszkańcy sołectwa skorzystali z programu „Czyste Powietrze”. Sołtysi mogą być dla nich dobrym przykładem i pokazywać, że warto mieć docieplony dom i efektywne, ekologiczne źródło ciepła.

TAGI:

Komentarze (5):

Ceny ; 30 maja 2023, 23:44

Zrobię zakupy w sklepie wiejskim, gdzie ceny się nie zmieniły

Reno; 31 maja 2023, 10:37

Przestańcie szkodzić. Zmusiliście już ludzi do wymiany kopciuchów na piece gazowe i teraz jest płacz i lament.

Martin; 31 maja 2023, 12:48

Moskwa kojarzy mi się z Putinem, mam nadzieję że komisja to sprawdzi.

obywatelski; 31 maja 2023, 21:21

Z tym 'bizneseowo-politycznym konsorcjum klimatycznym' to bym nie przesadzał. Tu warto polecić dociekłym artykuł np. na globalresearch.ca pt. 1500 naukowców twierdzi, że „zmiana klimatu nie jest spowodowana CO2” – ruch rzeczywistego środowiska został przejęty

obywatelski; 2 czerwca 2023, 11:55

Nie omieszkam dodać, jak to niektórzy mówią dla równowagi, artykułu na strefa44.pl pt. Założyciel Greenpeace Patrick Moore mówi, że zmiany klimatyczne opierają się na fałszywych narracjach

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Jest przetarg na modernizację stadionu w Grójcu Urząd Gminy i Miasta w Grójcu ogłosił przetarg na przebudow...
Grójecka policjantka na motocyklu, łączy służbę z pasją Czy pracę można połączyć z pasją? Mł. asp. Agata Sławińska...
Piknik Średniowieczny na 1000-lecie grodu obronnego w Lewiczynie Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Grójeckiej i Koło Gospodyń...
Liga okręgowa: Mazowsze Grójec – Powiślanka Lipsko 1:0 Podopieczni Jerzego Engela jr odnieśli cenne zwycięstwo nad...
Jutro w Grójcu akcja Koalicji Obywatelskiej Kobiety na wybory Już jutro (23 września) w Grójcu o godz.15.30 akcja...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

INTENSON S.A. - sklep z ekologiczną... INTENSON to producent zdrowej żywności. Jestesmy również sklepem, zajmującym...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Wędlina Mięso Garmażerka Grójec Kościelna... Sprzedaż zdrowej mało przetworzonej żywności, a nawet bez konserwantów...

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.