Sonda Grojec24.net: trzy komitety wezmą mandaty w Radzie Miejskiej

30 września 2018; 08:17

37 komentarzy

W niedzielę zakończyliśmy naszą kolejną wyborczą sondę. Pytaliśmy w niej: Na kandydata z którego lokalnego komitetu zagłosujesz w wyborach samorządowych w gminie Grójec?

Polecamy

Z wyników sondy wynika, iż w podziale mandatów brałyby udział tylko trzy komitety. Wygrywa komitet Dariusza Gwiazdy - Nam Zależy - z 32 proc. poparcia. Tuż za nim komitet Młodzi dla Grójca – 30 proc. Podium zamyka komitet obecnego burmistrza Jacka Stolarskiego - Rozwój i Gospodarność - z poparciem 26 proc.

Trzeba podkreślić, iż sonda uwzględniała tylko lokalne komitety. Kiedy bowiem tworzyliśmy ankietę, nie było wiadomo, które partie polityczne zarejestrują swoich kandydatów w Grójcu. Ostatecznie zrobiły to Prawo i Sprawiedliwość, a także SLD Lewica Razem.

Zapraszamy do udziału w kolejnej sondzie. Tym razem pytamy o Wasze preferencje w wyborach do Rady Powiatu Grójeckiego.

Wyniki sondy:

ROZWÓJ I GOSPODARNOŚĆ - 26% (84)
MŁODZI DLA GRÓJCA - 30% (96)
NAM ZALEŻY - 32% (104)
AKTYWNI DLA GMINY GRÓJEC - 4% (12)
RODZINY DLA GMINY GRÓJEC - 1% (3)
RAZEM DLA GMINY GRÓJEC - 1% (2)
GRÓJEC NASZE MIASTO - 3% (11)

W sondzie oddano 321 głosów.

 

TAGI:

Komentarze (37):

Sonda; 30 września 2018, 09:57

Widać komu zależy a kto tylko ubiega się o nie małą dietę

xyz-et; 30 września 2018, 10:24

Prawdziwa próba sił już wkrótce - 21.X.2018 roku w lokalach wyborczych, a nie w internecie!!! WYBORCO nie pozwól sobą manipulować w tzw. sondażach, bo realia są zupełnie inne, mogą zaskoczyć.

Do sondy; 30 września 2018, 13:17

Sondaże sondażami a prawdziwe wybory odbędą się 21pazdziernika 2018r. Powodzenia wszystkim kandydującym życzę i proszę bądźmy dla siebie mili, mieszkamy razem będziemy się spotykali na ulicy, w sklepie czy w kościele i jak sobie spojrzymy w oczy? "Spieszmy się kochać ludzi bo tak szybko odchodzą"

chamzgrojca; 30 września 2018, 13:28

Zwłaszcza ze ta sonda meeega obiektywna... 321 głosów w mieście, w którym uprawnionych do głosowania jest chyba z 20 tysięcy ludzi.

Sonda jest absolutnie niemiarodajna - wiadomo, że Dariusz Gwiazda aktywnie prowadzi kampanię w internecie od dawna - ma już dobrze spozycjonowany fanpage, szerokie grono odbiorców. Tym sposobem jest bardzo dobrze rozpoznawalny wśród internautów.

Podobnie Młodzi dla Grójca - ich listy to ludzie młodzi (logiczne), a oni oraz ich znajomi z natury są bardziej aktywni w internecie, więc też mieli większy dostęp do internetowego sondażu.

Także... no o kant tyłka potłuc takie "plebiscyty" :P

Stasio; 30 września 2018, 13:29

PiS będzie Nr 1, właśnie oglądam wystąpienie Premiera, a w sądzie nie ma PiS.

wyborca; 30 września 2018, 13:33

Droga redakcjo! Dlaczego nie są uwzględnione wszystkie komitety w waszej sondzie?. Czy aby te komitety zapłaciły za zabranie udziału w waszym niesprawiedliwym udziale w tak fatalnym eksperymencie? Zapamiętajcie, że mieszkańcy nie są głupi.

Redakcja Grojec24.net; 30 września 2018, 14:29

Do wyborca: Proszę przeczytać tekst, wyjaśniamy w nim dlaczego w sondzie nie uwzględniono dwóch komitetów wystawionych przez partie polityczne.

Mateusz Marlikowski; 30 września 2018, 14:41

Szanowni Państwo, jaka była metodologia wyboru grupy badawczej? W jakiej formie było przeprowadzane "badanie" (bezpośrednio, ankieta na stronie głównej portalu)? Z politologicznego punktu widzenia można by wskazać skoro nieścisłości i budzi to uzasadnione wątpliwości dla wiarygodności sondy. Nadmienię również, że w redakcji również znajduje się kandydat Nam Zależy co budzi wątpliwości dla bezstronności próby badawczej. Pozdrawiam serdecznie ;)

Adam; 30 września 2018, 16:51

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Igor; 30 września 2018, 18:05

do redakcji: na miejscu pominiętych komitetów pozwałbym was w trybie wyborczym

zorro; 30 września 2018, 18:15

ha ha ha Gwiazda prowadząc kampanie w internecie tylko coraz bardziej się ośmiesza. Jego filmiki to porazka a i widać ze i nie za bardzo jest zorientowany czego ludzie w Grójcu chcą. Popiera go na fb i na stronie grojec24 trochę klakierów z komitetu i trochę młodzieży, która chce zmiany i uważa ze Gwiazda im to da. A prawda jest taka że on nic nie zrobi. Zarządzanie harcerzami to jednak nie to samo co zarządzanie miastem.

Redakcja Grojec24.net; 30 września 2018, 18:25

Do Mateusz Marlikowski: Panie Mateuszu, był Pan zaangażowany w szkołę młodych liderów w Grójcu, którą m.in. nasz portal promował na łamach. Tymczasem nie odróżnia Pan sondy wśród Czytelników (co jest wyraźnie zaznaczone w tytule tekstu "Sonda Grojec24.net") od sondażu, który jest przeprowadzany na wybranej próbie ankietowanych... A co do Pana Szymona, to owszem, startuje w wyborach, ale nasza redakcja trzyma się zasad maksymalnego obiektywizmu i apolityczności, dlatego podjęliśmy wspólnie decyzję, i Pan Szymon nie zajmuje się obecnie tematami samorządowymi oraz trwającą kampanią samorządową. Pozdrawiam, Mateusz Adamski - redaktor naczelny Grojec24.net

olka; 30 września 2018, 18:26

to prawda, sama kibicowałam Darkowi ale po ostatniej rozmowie z nim uświadomiłam sobie że jest cienki, miły i fajny ale jednak na burmistrza to trochę mało

Do zorro; 30 września 2018, 19:50

Za to film burmistrza zrobił wrażenie....

ZORRO do zorro; 30 września 2018, 20:22

Kolejny bęcwał od podszywania się. Ty i twój guru macie takie pojęcie o dobrym zarządzaniu jak o dobrym kochaniu. Zarządzanie, jakie miało miejsce przez dwadzieścia lat, to porażka tego miasta. Można było wszystko zrobić o 30 % taniej i o 40% więcej. Różnica przepadła. Dwadzieścia źle zarządzanych, rocznych budżetów. Teraz walczycie o życie, bo prawdziwy audyt pokaże waszą "gospodarność". Harcerze to ludzie honoru, wy - ludzie interesu, nie pracownicy dla dobra wyborców. Nie myślcie sobie, że kolejny raz się uda, to koniec. Wasze prawdy już nie działają.

do olka; 30 września 2018, 21:37

musisz nabrać wiary w siebie i słuchać uważniej, a może Ty z nim we śnie rozmawiałaś a mówiłaś do Jacka

Jagoda od Stolarskiego; 30 września 2018, 21:44

Pani Burmistrzu pisze pan bajki w swojej gazecie, skąd pan wziął ranking, ze Grójec jest na 280 miejscu...? Pana prywatny

czemu nie ma danych jaki procent budżetu został wykorzystany na inwestycje oraz jakimi dotacjami może pan pochwalić się w okresie kiedy jesteśmy w UE?

Uwaga; 30 września 2018, 22:12

Ów "harcerz" też był w Radzie Gminy i też jest odpowiedzialny za to co przez 4 lata samorząd w gminie zrobił, a czego nie zrobił. Nie rozumiem dlaczego za całe zło, które dostrzegacie winicie burmistrza. A co z radą - organem uchwałodawczym i kontrolującym burmistrza?

do Olka ; 30 września 2018, 22:21

Zaufaj, wiem co mówię, Darek i jego ludzie sprostają wyzwaniu i jeszcze Cie pozytywnie zadziwią.

Jednak rozumiem Cie i współczuję decyzji o popieraniu niedawnego wroga

Do Uwaga; 1 października 2018, 07:51

3/4 radnych to slepo wierzacy w nieomylność pana, ktory jest dobrotliwy i odpowiednio nagradza zony. mezow, dzieci.
Sam burmistrz siada między i patrzy głęboko w oczy a niepokornym daje znakgroznym spojrzeniem spod maski od Kolwasa, że moze byc im to zapamiętane do końca życia jak trykociarzowi B.

Będziesz dociekliwy to zrobią z Ciebie krzykacza i oszołoma lub harcerza.

Również niejaki redaktorek na emeryturze, jeat nieoficjalnie szefem kampani wyborczej ktorą w lokalnej gazecie prowadzi przez 4 lata.

Ów harcerz; 1 października 2018, 08:27

Bywalam kilka razy na sesjach i zadziwia mnie czemu w Grojcu organ wykonawczy siedzi przy jednym stole z organem uchwalodawczyn?

Gdybym nie znała osob to bym pomyślała, że jest odwrotnie.

MIejsce burmistrza jest przy urzędnikach. Przewodniczacy rady z takim stazem wie co ma robić, nie potrzebuje dyrygenta i rezysera.

Do uwaga; 1 października 2018, 08:38

Darek czy Ty zażywasz jakieś antybiotyki? Takie brednie to się wylewa na rauszu.

młoda; 1 października 2018, 11:42

Ja powiem jedno
Czas na zmiany
Dość już beznadziejnych dyrektorów gminnych spółek GoK, GoS i Wodociągi i inne
Dość tej śmietanki która tylko patrzy jak zapłacić za fakturę i przyciąć co nie co za niepotrzebne remonty, modernizacje, wymiany nawierzchni, fasady, płytek basenowych, krzeseł kinowych ...

Czy GRÓJEC tego nie widzi, że nasze pieniądze są marnowane?

Czas to zmienić i odsunąć od władzy całe to nieudacznictwo DOŚĆ !!!

Do Olki ; 1 października 2018, 19:23

Olka nie przeceniaaż siebie? nie kazdy jest tak wybitny jak .... Masz swojego faworyta?

Uwaga; 1 października 2018, 19:31

To co to za radni, "ślepo wierzący w nieomyślność Pana" bez swojego zdania, którzy obiecywali służyć społeczeństwu, podejmować działania i decyzje w oparciu o potrzeby tych, którzy na nich głosowali. Ale ich nie należy, jak rozum rozliczać z 4-oletniej kadencji, tylko burmistrza.

Czego nie ma?; 2 października 2018, 16:22

Czemu obecny burmistrz nie zrobił pasa do skrętu w prawo na głównym skrzyżowaniu w Grójcu?Jest jak w pipidówce! Wszyscy rano wyjeżdżając z ul. Pilsudskiego czekają aż jakiś dziadek pojedzie prosto na jarzyniak.

Stary; 2 października 2018, 16:33

Do - młoda - święta racja, ci żałośni ludzie nie potrafią patrzeć dalej niż czubek własnego nosa. ZGK niech się pochwali co zrobił w kwestii segregacji śmieciczy smog. Ciepłownia w środku miasta dymi jak na Śląsku, a Warka ma cieplownię gazową. Jestem kibicem piłki, wystarczy popatrzeć na widok jaki mają goście stadionu gdy z niego wychodzą. Koszmarne slumsy i ten zardzewiały komin.

Czego nie ma?; 2 października 2018, 17:08

Poczta nie ma miejsc parkingowych. Coś z tym trzeba zrobić. Może bezpłatnie można byłoby stać do 20 minut, a potem zrobić płatne?Tutaj bardziej przydałyby się parkometry niż na rynku.

Andrzej; 4 października 2018, 21:45

Pan Stolarski totalne dno - zmarnowane 16 lat dla miasta. Pan Gwiazda bardzo śliski Jegomość z ogromnym deficytem cohones - rozbiegane oczka na filmikach, może wybuduje wiadukt, może poszuka innych rozwiązań, niech dzieci chlapią się w fontannie, (szczyt głupoty), zróbmy selekcję ptaków itd, itp wielomilionowy budżet to nie ilka namiotów rozbite w lesie. Pani Sotek osoba która udaje że chce być burmistrzem- królik z kapelusza PIS, w PZU przy Pani Sadurskiej zarabia pewnie dwa razy więcej niż burmistrz, spokój i poukładana praca a tutaj gdzie ręki nie włożysz to wszędzie próchno. Pan Banasiewicz brawa za konsekwencje i determinację - jedyny kandydat z sensownym programem, (przeczytałem wszystkie) twardy i konkretny Gość, do tego najlepiej wie jak wyciągać kasę z Uni - to mój faworyt.

Ja; 4 października 2018, 22:19

Asaaaaaaa

Do stary; 5 października 2018, 06:30

Tak samo przy wjeździe od strony Radomia w Piłsudskiego. Po południu duży ruch a tam wspólny pas na 1, 5 auta dla prosto i w prawo. A wystarczyło 80 cm żeby zrobić oddzielny pas do skrętu w prawo. Czy władze nie widzą że Grójec się blokuje?

Sad do Andrzej; 5 października 2018, 07:40

Myślący Grójec postawił na zmiany i na Darka, czy Ci się to podoba, czy nie. Liczy się i kandydat i zespół. Kandydat Darek i jego zespół są bardziej wiarygodni od kandydata Artura i jego zespołu, to zadecyduje. Życzymy dobrej współpracy po wyborach, ale pod kierownictwem Darka. Nie próbuj tego zepsuć wypisywaniem agresywnyh głupot. To może wrócić ze zdwojoną siłą w Twoją stronę.

do Andzrej; 5 października 2018, 08:21

Dawno się tak nie uśmiałam. Pan Artur to twardy i kosekwnetny gośc ,a to dobre.

Obserwator; 5 października 2018, 10:58

Do zwolenników Artura i Dariusza Panowie nie dajcie się sprowokować! TANIA PROWOKACJA Andrzeja. Dobrze wam idzie. Powodzenia w drugiej turze.

do Andrzeja; 5 października 2018, 11:02

Z tego co pamiętam Pan Darek mówi o fontannie, gdzie dzieci mogłyby się ochlapać wodą.
Ptaki? Ty pewnie wyciałbyś wszystkie drzewa (ponad 100 już wycięto przy okazji budowy lądowiska) cały park żeby nie było w nim ptaków albo jeszcze założysz stowarzyszenie dokarmiania ptaków?

Was nie stać na nic innego jak opluwanie innych, w tym jesteście najlepsi.
A gdzie jest Wasza makieta budowy centrum konferencyjnego na płycie przy "amfiteatrze" lub drugiego gimnazjum w Rynku? aquaparku w Grójcu?
Gdzie jest Wasza Grupa Lokalna Kraina Kwitnących Sadów, wszyscy Was opuścili? i Rozum też?

Andrzeju Twój geniusz mi podpowiada projekt ustawy zakazującej produkcji i sprzedaży basenów ogrodowych, bo to grozi totalną zagładą ludzkości
wywołaną przez bakterię!

Obserwator ; 7 października 2018, 21:41

Nie widzę innego burmistrza jak Pan Stolarski

Bubu; 10 października 2018, 11:17

Miało chyba być "Nie widzę gorszego burmistrza jak pan Stolarski"

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Policjanci złożyli ślubowanie. Czterech rozpocznie służbę w Grójcu Na placu przed Komendą Wojewódzką Policji zs. w Radomiu...
Sprzątanie pobudowlane i poremontowe Sprzątanie po budowie - to skomplikowana procedura, której...
Kino GOK zagra ostatni raz przed wakacyjną przerwą Publikujemy repertuar grójeckiego kina na ostatni weekend...
Terytorialsi z powiatu grójeckiego mają nową jednostkę! 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej przenosi 61...
XVII Powiatowe Zawody Sportowo Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych W dniu 22 czerwca na stadionie Grójeckiego Ośrodka odbyły...

Najnowsze ogłoszenia

Profesjonalne usługi informatyczne... Profesjonalne usługi informatyczne Grójec i okolice. Konkurencyjne ceny,...
Zatrudnimy opiekunki i opiekunów... PRM STOWARZYSZENIE od ponad 15 lat świadczące usługi opiekuńcze we współpracy...
... Pracuj jako Mechanik samochodowy w Niemczech ‼️🇩🇪
uczciwej osoby do pisania szukam uczciwej osoby do pisania prostych tekstów. W razie zainteresowania...
Kierownik Elektromarketu - Grójec Jesteśmy Expertem. Media Expertem.
Rządzimy na rynku elektro...

Firmy z Grójca i okolic

Gabinet Psychoterapii Katarzyna Dolińska-Kłopotowska... Terapia uzależnień i współuzależnienia.
Psychoterapia osób z...
Twoje Wnętrza Katarzyna Siedlecka Jesteśmy firmą zajmującą się aranżacją wnętrz oraz elementami wnętrzarskimi....
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.