Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

„SPOKREWNIENI SŁUŻBĄ” – wspólna akcja krwiodawstwa służb mundurowych

29 marca 2017; 08:46

Informacja prasowa

0 komentarzy

Fot. KPP w Grójcu Fot. KPP w Grójcu

W poniedziałek grójeccy policjanci przyłączyli się do zbiórki krwi w hołdzie Żołnierzom Wyklętym. Mundurowi postanowili podzielić się tym co najcenniejsze – krwią, która ratuje życie, a równocześnie w ten wyjątkowy sposób uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych.

News will be here

spoKREWnieni służbą” - ta ogólnopolska akcja została zorganizowana w hołdzie Żołnierzom Wyklętym, ale także aby zwrócić uwagę na potrzeby Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz zachęcić kolejne osoby do oddawania krwi na rzecz osób potrzebujących. Grójeccy policjanci poprzez udział i organizację zbiórek krwi chcą zaakcentować to, że są gotowi ratować życie nie tylko poprzez codzienną służbę, ale także oddając honorowo krew, do czego wszystkich zachęcają.

W poniedziałek o godzinie 8:30 przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Grójcu zaparkował ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu, w którym w odpowiednich warunkach wszyscy chętni mogli oddać krew. Nie zawiedli policjanci, którzy wiedząc, że ich krew może komuś uratować życie, licznie stawili się w punkcie poboru tego cennego daru. Nikt inny jak funkcjonariusze podczas codziennej służby nie spotykają się tak często z sytuacjami, w których życie ludzkie jest zagrożone, gdzie liczy się każda minuta, by uratować życie i zdrowie osób poszkodowanych. Dlatego przy każdej nadążającej się okazji mundurowi włączają się w tego typu akcje.   

W zbiórkę krwi włączyli się policjanci oraz pracownicy Policji w Grójca, żołnierze z 1. Ośrodka Radioelektronicznego w Ogrodzienicach, funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Lesznowoli, Aresztu Śledczego w Grójcu, Straży Pożarnej w Grójcu oraz policjanci z Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Ponadto w zbiórce uczestniczyli mieszkańcy powiatu grójeckiego.

Łącznie krew oddały 52 osoby, co dało ponad 23 litry krwi.

/AW

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Grójecki policjant na podium Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie Grójecki dochodzeniowiec asp. szt. Paweł Jaroszyński zajął...
Amator cudzej borówki z Mogielnicy. Grozi mu teraz 5 lat odsiadki Z plantacji w gminie Promna skradziono krzewy borówki...
Mazowsze Grójec pozyskało nowego napastnika Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec...
Rzadziej chorujemy Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości...
Będzie transmisja meczów EURO 2024 w grójeckim kinie! Wspólne kibicowanie i mecz na dużym ekranie, czyli...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.