Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

SPORT + ZABAWA = ORION

4 lipca 2016; 07:26

Informacja prasowa

0 komentarzy

Fot. UKS Orion Fot. UKS Orion

Czerwiec to miesiąc lubiany przez większość z nas. Kojarzy się głównie z końcem nauki i początkiem letniego wypoczynku.

News will be here

Zwieńczeniem czerwcowych atrakcji dla klubowiczów sekcji pływackiej UKS „ORION” był udział w IV Nocnym Sztafetowym Maratonie Pływackim zorganizowanym przez Centrum Sportu i Rekreacji w Warce w dniu 24 czerwca. Słowo dzień nie jest tu najtrafniejszym określeniem, gdyż zawodnicy rozpoczęli zmagania o godzinie 21:00 a zakończyli punktualnie o północy. 3 godziny spędzone w wodzie zaowocowały przepłynięciem 12 kilometrów i 257 metrów co pozwoliło na zajęcie III miejsca wśród 6 doborowych sztafet. Zawodnicy ORION-a byli jedną z najmłodszych ekip. Skład:

Kuba Kosiorek
Kacper Dębek
Julia Goszczyńska
Barbara Werpachowska
Jan Werpachowski
Paweł Zegarski – opiekun / kapitan sztafetyGratulacje należą się również drugiej drużynie związanej z naszym miastem, reprezentującej barwy społeczności „Aktywni Grójec” w składzie:
Dariusz Grzybowski
Grzegorz Jakubisiak
Paweł Jaroszyński
Marcin Łach
Arkadiusz ZegarskiW momencie gdy sztafety szykowały się do nocnego maratonu pływackiego pozostała część klubowiczów kończyła pełne wrażeń spotkanie integracyjne w parku linowym. Dzieci, młodzież i rodzice mieli do swojej dyspozycji 3 trasy o różnej długości i poziomie trudności. Obsługa parku najpierw przeprowadziła obowiązkowe przeszkolenie a następnie pomagała, gdy zaistniała taka potrzeba, w zmaganiach z przeszkodami zawieszonymi od 1,5 do 10 metrów nad ziemią. Głodne wrażeń organizmy młodszych i starszych naśladowców Tarzana uzupełniały zasoby energii za pomocą grillowanych przysmaków.

Blisko 2 tygodnie wcześniej, w sobotę 11 czerwca UKS "ORION" również wziął udział w dwóch imprezach sportowych. 20-stka klubowiczów wystartowała w Otwartych Mistrzostwach Góry Kalwarii w sprincie pływackim Lato - 2016 zdobywając ponad 30 medali. Szczególną radość, zarówno zawodnikom ich rodzicom jak i instruktorom, sprawiły medale wywalczone przez najmłodszych. Ci którzy nie zajęli miejsc medalowych również zasługują na pochwałę za walkę do samego końca, gdyż w wielu przypadkach od miejsca na tzw. pudle dzieliło ich naprawdę niewiele.
Jędrzej Broński 3x brąz
Kacper Dębek 3x złoto
Franciszek Dominiak 2x brąz, srebro
Łukasz Jakubczak 2x brąz, srebro
Jakub Kosiorek 3x złoto
Zosia Kosiorek brąz
Daria Kowalczyk złoto, srebro, brąz
Paulina Piątkowska srebro
Piotr Suchecki 3x złoto
Dawid Szpadzik 2x srebro
Jakub Karas złoto
Aleksander Walenciej złoto
Barbara Werpachowska 2x złoto, srebro
Seweryn Wojciewski srebro
Igor Zakrzewski 2x srebro

W tym samym czasie Jan Werpachowski mierzył się z czołówką krajowych pływaków w finale cyklu zawodów Od Młodzika Do Olimpijczyka. Miejsc medalowych nie wywalczył, ale sam udział w zawodach tej rangi i wyniesione doświadczenia powinny zaowocować jeszcze lepszymi wynikami w przyszłości.

Obserwując uśmiechnięte twarze i zawiązane przyjaźnie, progres umiejętności i wyników osiąganych przez klubowiczów Oriona należy również wymienić instruktorów szkolących i opiekujących się młodymi pływakami. Iga i Joanna Czernickie, Paweł Zegarski i Grzegorz Molga to pasjonaci pływania, którzy z powodzeniem zaszczepiają w młodych ludziach zamiłowanie do kultury fizycznej. Sport to wspaniałe narzędzie aby się rozwijać, uczyć systematyczności, współdziałania w grupie, rywalizacji, które to przekładają sie również na inne aspekty życia.

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Niebezpieczna noc na S7 pod Grójcem. Doszło do dwóch zdarzeń W nocy z czwartku na piątek na drodze ekspresowej S7 w...
Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.