Sport i zabawa – to idealne połączenie!

23 czerwca 2022; 09:07

Informacja prasowa

0 komentarzy

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

O tym mogli przekonać się uczestnicy Pikniku Rodzinnego „Postaw na Sport”, który odbył się 18 czerwca, w sobotę, na terenie boiska sportowego w Głuchowie. Dobra pogoda, uczta dla podniebienia, gry i zabawy oraz prawdziwe sportowe szaleństwo – tak w skrócie możemy podsumować wydarzenie.

Dzięki samorządom Powiatu Grójeckiego oraz  Gminy Grójec, wspierającym lokalną aktywność, na uczestników pikniku czekały  liczne atrakcje.

Turniej

W uroczej i malowniczej okolicy, gdzie na co dzień gra i trenuje klub piłkarski GPSZ Głuchów, byliśmy świadkami sportowych zmagań chłopców i dziewcząt w wieku od 7 do 10 lat. Na świeżo skoszonej murawie boiska, punktualnie o 11.00, rozpoczął się turniej piłkarski z udziałem 6 drużyn, mianowicie:  z Chynowa, z Błędowa/Goszczyna, z Grójca (3 drużyny)  i z Prażmowa. W turnieju liczyła się przede wszystkim dobra zabawa, promocja aktywności wśród najmłodszych oraz rywalizacja w duchu fair play – i tak właśnie było!

Nagrody

Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe puchary, medale, dyplomy oraz książki.

– W imieniu swoim oraz mieszkańców naszego sołectwa chciałbym podziękować staroście Krzysztofowi Ambroziakowi oraz Zarządowi Powiatu Grójeckiego i burmistrzowi Gminy i Miasta Grójec, Dariuszowi Gwieździe, za wsparcie, dzięki któremu mogliśmy zorganizować  „Postaw na Sport”. Nieocenioną rolę w całym przedsięwzięciu odegrały również członkowie Koła Gospodyń Wiejskich „Głuchowskie Kumoszki”. Życzę wszystkim sołtysom  tak wspaniałych i zaangażowanych mieszkańców, jak ci, którzy mieszkają w sołectwie Głuchów. Dziękuję wszystkim darczyńcom i sponsorom –  rozpoczął swoje wystąpienie sołtys Głuchowa, Szymon Wójcik.

W ceremonii dekoracji młodych sportowców wzięli udział:  Burmistrz Dariusz Gwiazda, przewodniczący Rady Powiatu Grójeckiego Janusz Karbowiak, radny Rady Miejskiej  w Grójcu Henryk Feliksiak oraz prezes GPSZ Głuchów Robert Małek.

- Dzięki połączonym działaniom lokalnej społeczności: Koła Gospodyń Wiejskich, sołtysa Szymona Wójcika, FC Mundialito i GPSZ Głuchów, najmłodsi sportowcy spędzili sobotę na niekończących się harcach. Gratuluję organizatorom oraz zawodnikom – podsumował imprezę burmistrz Gwiazda.

Głuchowskie Kumoszki

Sprawcami całego zamieszania było kilkanaście osób z głuchowskiego Kola Gospodyń Wiejskich, które działa od niedawna.

– Przełomowym momentem, który zadecydował, że zorganizujemy piknik, było pozyskanie dotacji od Powiatu Grójeckiego, w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych dla organizacji pozarządowych w 2022 roku. Wtedy zaczęliśmy przygotowania i poszukiwania kolejnych darczyńców oraz sponsorów – opowiada Aneta Głowacka, członkini zarządu „Głuchowianek”.

Pośród licznych atrakcji nie zabrakło: dmuchańca, gier, zabaw oraz animacji. Oprócz darmowego poczęstunku dla dzieci, organizatorzy przygotowali festiwal kolorów.  Zabawa trwała w najlepsze, a dzień zdawał się nie mieć końca.

Do zobaczenia za rok!

Materiały prasowe Koła Gospodyń Wiejskich Głuchowskie Kumoszki

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

W niedzielę piłkarskie derby gminy Grójec W sobotę o godzinie 16.30 na boisku w Głuchowie miejscowy...
Grójecka policja: Dostałeś mandat? Możesz zapłacić kartą lub blikiem Policjanci grójeckiej drogówki pełniąc służbę na drogach...
Jakie są wczesne objawy ciąży? Ciąża jest jednym z najwspanialszych momentów w życiu...
Jaka jest różnica między destylatorem a kolumną rektyfikacyjną? Do wyrobu domowych alkoholi używa się specjalnej aparatury...
Jak projektować skuteczne interfejsy użytkownika? Interfejs użytkownika (UI) to jeden z kluczowych elementów...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

INTENSON S.A. - sklep z ekologiczną... INTENSON to producent zdrowej żywności. Jestesmy również sklepem, zajmującym...
Wędlina Mięso Garmażerka Grójec Kościelna... Sprzedaż zdrowej mało przetworzonej żywności, a nawet bez konserwantów...
El-Dam Instalacje elektryczne - Instalacje elektryczne
- Systemy alarmowe
- Monitoring...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
KP Produkcja Archi-Tektury KP Produkcja Architektury to pracownia projektowania wnętrz utworzona...

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.