Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

"Spotkania z Geekami" - zabawy z grami plasznowymi

30 maja 2016; 14:29

Grojec24.net

0 komentarzy

Na „Spotkaniach z Geekami” uczniowie przede wszystkim dowiadują się o przygotowaniach do konwentu Geek Expansion Na „Spotkaniach z Geekami” uczniowie przede wszystkim dowiadują się o przygotowaniach do konwentu Geek Expansion

Do konwentu Geek Expansion zostało niewiele mniej jak trzy miesiące, jednak już teraz wolontariusze z Grójeckiego Klubu Gier i Fantastyki GROFAN, dają przedsmak tego wspaniałego wydarzenia. W maju i czerwcu organizowane są w szkołach podstawowych i gimnazjach w Grójcu i okolicy jednodniowe tzw. „Spotkania z Geekami”.

News will be here

Polecamy

Każdorazowo w trakcie tej akcji dzieci i młodzież mają okazję poznać najnowsze, najpopularniejsze gry planszowe – strategiczne, ekonomiczne, logiczne, przygodowe, kooperacyjne. Oprócz planszówek wolontariusze przygotowują stanowiska z konsolami telewizyjnymi, słynnymi Pegasusami, na których uczniowie mogą wspólnie grać w kultowe gry, takie jak Mario Bros, Duck Hunt, Contra, Pac-Man.

Oprócz dobrej zabawy jest i trochę nauki: na prelekcji „Historia Gier Wideo” można poznać wiele ciekawostek o genezie wirtualnej rozrywki, która ściśle wiąże się z rozwojem technologii komputerowej. Tym samym wolontariusze GROFANu chcą zasiać bakcyla wśród młodzieży do informatyki i designu, albowiem obecnie Polska znajduje się w ścisłej czołówce producentów gier wideo i nie tylko.

Nasi rodacy wygrywają w turniejach e-sportowych, a najnowsza polska gra wideo, Wiedźmin: Dziki Gon, zdobywa nagrody na wielkich prestiżowych imprezach growych. CD Projekt, producent gry, uzyskał w pierwszej połowie 2015 roku zysk netto w wysokości 236 milionów złotych!

Na „Spotkaniach z Geekami” uczniowie przede wszystkim dowiadują się o przygotowaniach do konwentu Geek Expansion, który odbędzie się 26-28 sierpnia w Grójeckim Ośrodku Kultury. W trakcie imprezy uczestnicy będą mieli okazję poznać setki tytułów gier planszowych, zobaczyć gry bitewne z dziesiątkami ręcznie malowanych figurek, wziąć udział w turniejach z nagrodami, filmowym quizie, posłuchać arcyciekawych prelekcji o kultowych produkcjach kina fantastycznego XX wieku, najstraszniejszych potworach filmów grozy, o historii literatury fantasy i horrorach słynnego amerykańskiego pisarza H.P. Lovecrafta i mitologii Cthulhu. Oprócz tego odbędą się wszelkiej maści zabawy na powietrzu, strzelanie z łuków, pokaz pojazdów wojskowych, zbiórka krwi, a wieczorem piknik z grillem!

Projekt „Geek Expansion – konwent gier i fantastyki” realizowany jest przez Grójecki Klub Gier i Fatastyki GROFAN w ramach Programu „Działaj Lokalnie” dofinansowanego przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. dzięki Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, Samorząd Miasta i Gminy Grójec, Starostwo Powiatowe w Grójcu. Deltima Sp. z o.o., Trans-Med., Zakład Usług Komunalnych w Warce Sp. z. o.o., Andrzeja Zarębę – Radnego Powiatu Grójeckiego, firmę Przybyszewski – Maszyny i Narzędzia do Sadu i Ogrodu.

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Przeciwzapalne właściwości ziół – kurkuma i mastika Stan zapalny jest normalną odpowiedzią organizmu na urazy i...
Jak dobrać opony do quada i motocyklu? Wybór odpowiednich opon do quada lub motocykla jest...
Nie żyje znany i lubiany mieszkaniec Grójca Był osobą niezwykle szanowaną i lubianą przez mieszkańców...
ITD: kierował bez uprawnień niesprawną wywrotką Kierowca wywrotki i zarazem przedsiębiorca nie posiadał waż...
Trafią na 3 miesiące do aresztu za pobicie i uszkodzenie ciała Najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie dwaj sprawcy, któ...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.