Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Spotkanie z Januszem Wojciechowskim i Zbigniewem Kuźmiukiem w Warce

20 kwietnia 2018; 11:36

Informacja prasowa

0 komentarzy

Fot. zbigniewkuzmiuk.pl Fot. zbigniewkuzmiuk.pl

W sobotę 7 kwietnia ok 80 osób skorzystało z możliwości spotkania z sędzią politykiem, audytorem Europejskiego Trybunału Obrachunkowego Panem Januszem Wojciechowskim i dok. nauk ekonomicznych, posłem do parlamentu europejskiego Panem Zbigniewem Kuźmiukiem.

News will be here

Spotkanie odbyło się w Centrum Edukacyjno-Muzealnym im. Kazimierza Pułaskiego w Warce. Na spotkanie przybyli również radni powiatu grójeckiego oraz zainteresowani mieszkańcy z gmin Grójec, Belsk, Mogielnica, Błędów, Jasieniec, Pniewy, Goszczyn, Magnuszew, Grabów. Zdecydowaną większość stanowili jednak mieszkańcy wareckiej gminy. Zorganizował je radny powiatu grójeckiego Wiesław Czerwiński przy współudziale Towarzystwa Miłośników Miasta Warki im. Kazimierza Pułaskiego i Klubu Gazety Polskiej im. Piotra Wysockiego w Warce.

Spotkanie otworzył Wiesław Czerwiński. Przywitał gości oraz wszystkich przybyłych na spotkanie.  Następnie głos zabrał Pan Janusz Wojciechowski. W 2016 r. Pan Janusz Wojciechowski został wybrany przez parlament europejski na audytora Europejskiego Trybunału Obrachunkowego mimo sprzeciwu części europosłów polskiego pochodzenia. Europejski Trybunał Obrachunkowy w Unii Europejskiej to coś w rodzaju Najwyższej Izby Kontroli w Polsce. O zadaniach tej instytucji i jej pracach bardzo obszernie mówił właśnie Pan sędzia Janusz Wojciechowski. Jest to organ niezmiernie ważny w Unii Europejskiej. Wyniki jego pracy pozwalają eliminować nieprawidłowości w funkcjonowaniu Unii Europejskiej oraz wyznaczać kierunki działania. Tak być powinno. Często bywa jednak inaczej. W grę wchodzi polityka i interesy poszczególnych państw Unii Europejskiej. A w polityce najwięcej do powiedzenia mają silni gracze. Dlatego tak ważna jest silna pozycja Polski w Unii Europejskiej. Pan Janusz Wojciechowski dużo czasu poświęcił sytuacji rolnictwa w Unii Europejskiej i w Polsce oraz perspektywach jego rozwoju jak również zagrożeniach dla rozwoju tej gałęzi gospodarki co może być poważnym zagrożeniem bilansu żywnościowego Europy. Oczywiście były pytania i apele o pilnowanie polskich interesów w Unii Europejskiej.  

W drugiej części spotkania swoimi doświadczeniami z pracy w Parlamencie Europejskim oraz sytuacją polityczną na polskiej scenie politycznej podzielił się z uczestnikami spotkani  europoseł dr. Zbigniew Kuźmiuk. Najważniejsze tematy to oczywiście stanowisko części europosłów polskiego pochodzenia w Parlamencie Europejskim i ich zachowanie się w sprawach dotyczących interesów naszego kraju, reforma sądownictwa i oczywiście „pieniądze”, które udało się uzyskać w wyniku reform uszczelniających system podatkowy. A nie są to kwoty małe. W skali jednego roku mówimy tu o kwotach rzędu  30-40 mld zł. Te pieniądze zostały przeznaczone m.in. na programy socjalne. W trakcie spotkania nie uniknięto dyskusji i wymiany poglądów. Dyskusja i wymiana poglądów była m.in. celem tego spotkania. I tak się stało. Majstersztykiem wręcz można nazwać zachowanie się części  uczestników spotkania, która bijąc brawa zmusiła jednego z dyskutantów do zakończenia swojego zbyt długiego i jednostronnego wywodu.

Na zakończenie spotkania nasi wspaniali goście zostali obdarowani symbolicznymi upominkami. Tym razem nie były to kwiaty ani owoce. Była to przetworzona rodzima produkcja.  Szanowni goście otrzymali produkty Rzemieślniczego Browaru Pana Huberta Kurzepy  z Warki i kartonie soku owocowego z grójeckich jabłek produkcji Pana Wojciecha Gwiazdy z Bikówka. Promujmy to co nasze wareckie,grójeckie ,mazowieckie ,polskie.  Panom Hubertowi Kurzepie z Warki i Wojciechowi Gwiażdzie z Bikówka organizatorzy serdecznie dziękują.  Pan Janusz Wojciechowski otrzymał również od naszej wareckiej perełki literackiej Pani Beaty Piliszek-Słowińskiej napisaną przez nią dwutomową książkę pt Przeszłość zaczyna się dziś i Łączą nas różnice. Pani Beacie organizatorzy również dziękują za przekazanie Panu Januszowi Wojciechowskiemu swojej książki. Pani twórczość będziemy również promować w miarę naszych możliwości.   W trakcie spotkania w kuluarach można było napić się soku jabłkowego Pana Gwiazdy, kawy i herbaty oraz skosztować smacznych ciasteczek.   
                                                                                                                                              
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim którzy wzięli udział w spotkaniu. Obecność państwa na spotkaniu świadczy że warto takie spotkania organizować. Tak też będzie się działo.   Teraz na celowniku publicysta z górnej półki autor wielu bardzo ciekawych książek lub znany dziennikarz ze szklanego ekranu. Z Panami Wojciechowskim i Kuźmiukiem spotkamy się prawdopodobnie jesienią.

W imieniu organizatorów
WIESŁAW CZERWIŃSKI Radny Powiatu Grójeckiego

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Niebezpieczna noc na S7 pod Grójcem. Doszło do dwóch zdarzeń W nocy z czwartku na piątek na drodze ekspresowej S7 w...
Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.