Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Stadion przy ulicy Laskowej zostanie przebudowany

12 sierpnia 2020; 20:30

Materiał promocyjny

We wtorek podpisano umowę na "Opracowanie dokumentacji projektowej na kompleksową przebudowę stadionu miejskiego przy ul. Laskowej w Grójcu" na kwotę 97 170 zł.

News will be here

- Przed wyborami zapowiadałem, że rozwój sportu w naszej gminie będzie jednym z priorytetów. I tak się dzieje – podkreśla burmistrz Grójca, Dariusz Gwiazda.

Wykonawcą dokumentacji będzie pracownia Woźnicki Zdanowicz Architekci z Warszawy. – Przebudowa stadionu jest konieczna, żeby mieszkańcy i uczniowie mieli gdzie uprawiać bieganie oraz inne sporty oraz aby na stadionie można było rozgrywać spotkania III ligi piłkarskiej – tłumaczy Dariusz Gwiazda.

Projekt zakłada przystosowanie obecnej płyty głównej stadionu do funkcji pełnowymiarowego  piłkarskiego przystosowanego docelowo do przeprowadzania rozgrywek III ligi. Jak zaznaczono w specyfikacji przetargowej, ma do tego dojść bez znaczącej ingerencji w lokalizację, geometrię i konstrukcję istniejącej płyty.

Boisko ma otaczać bieżnia poliuretanowa dla dystansu 400 metrów czterotorową, w tym dla 100 metrów sześciotorową, skoczniami: do skoku w dal i trójskoku oraz do skoku wzwyż, a także innymi urządzeniami niezbędnymi do przeprowadzania zawodów lekkoatletycznych na poziomie szkolnym.

W projekcie ma znaleźć się nowy budynek dla potrzeb klubu, stanowiący zaplecze sanitarno-szatniowe i magazynowe. Mają się w nim znaleźć m.in.: szatnie, natryski, sanitariaty, pomieszczenia masażu, pokoje sędziów, magazyn na sprzęt sportowy, pomieszczenie socjalne dla konserwatora, a także toalety dostępne dla kibiców z zewnątrz budynku.

W miejscu dotychczasowego boiska asfaltowego ma powstać boisko z nawierzchnią trawiastą.

Projekt ma obejmować także m.in. oświetlenia płyty boiska, trybunę dla kibiców gości, miejsca dla osób niepełnosprawnych przy istniejącej trybunie, kasy biletowe, automatyczną instalację nawadniającą boisko główne oraz instalację odwadniającą teren (odprowadzającą wody opadowe).

- Realizacja projektu i ogłoszenie przetargu na jego wykonanie przewidziane jest na początek 2021 roku – zapowiada burmistrz Dariusz Gwiazda.

TAGI:

 

Najnowsze artykuły

Grójecki policjant na podium Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie Grójecki dochodzeniowiec asp. szt. Paweł Jaroszyński zajął...
Amator cudzej borówki z Mogielnicy. Grozi mu teraz 5 lat odsiadki Z plantacji w gminie Promna skradziono krzewy borówki...
Mazowsze Grójec pozyskało nowego napastnika Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec...
Rzadziej chorujemy Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości...
Będzie transmisja meczów EURO 2024 w grójeckim kinie! Wspólne kibicowanie i mecz na dużym ekranie, czyli...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.