Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Stanisław Karczewski marszałkiem Senatu

13 listopada 2015; 07:55

Grojec24.net

1 komentarz

„Stanisław Karczewski Kancelaria Senatu” autorstwa Adam Nurkiewicz - Senat Rzeczypospolitej Polskiej

Lekarz Stanisław Karczewski z Nowego Miasta nad Pilicą został wybrany w czwartek na funkcję Marszałka Senatu.

News will be here

 Za powierzeniem Karczewskiemu funkcji marszałka Senatu opowiedziało się 93 senatorów, 1 był przeciw, 1 wstrzymał się od głosu.

- To będzie bardzo dobry marszałek - tak wybór Karczewskiego na marszałka Senatu skomentował prezydent Andrzej Duda.

- Czuję wielką odpowiedzialność, to wielkie wyróżnienie, za które państwu serdecznie dziękuję - dziękował nowy Marszałek Senatu. - I dzięki naszej pracy, naszej współpracy jestem przekonany, że podniesiemy rangę Senatu, że spowodujemy, że Senat wyjdzie z takiego cienia, w którym znajduje się w stosunku do Sejmu. Bo Sejm i Senat to takie centrum polskiej demokracji, serce polskiej demokracji - mówił Karczewski.

 

Urodziłem się 14 listopada 1955 roku w Warszawie. Tutaj ukończyłem Szkołę Podstawową i Liceum Ogólnokształcące im. Joachima Lelewela, w 1981 roku II Wydział Lekarski Akademii Medycznej. Bezpośrednio po uzyskaniu dyplomu lekarza medycyny rozpocząłem pracę w Szpitalu Rejonowym w Nowym Mieście nad Pilicą, gdzie pracuje do chwili obecnej. Uzyskałem I i II stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej. Byłem kolejno stażystą, młodszym asystentem, asystentem, starszym asystentem, kierownikiem Oddziału Pomocy Doraźnej, zastępcą ordynatora, zastępcą dyrektora, dyrektorem i ordynatorem Oddziału Chirurgicznego. Byłem przewodniczącym Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność".

Jestem członkiem Towarzystwa Chirurgów Polskich, Towarzystwa Chirurgów Onkologicznych i Towarzystwa Widechirurgów.

W latach 1998-2002 byłem radnym Powiatu Grójeckiego z listy AWS. W latach 2002-2005 byłem radnym Sejmiku Województwa Mazowieckiego z listy Prawa i Sprawiedliwości. W wyborach parlamentarnych w 2005 roku zostałem senatorem RP VI-tej kadencji. Byłem zastępcą przewodniczącego Komisji Zdrowia, członkiem Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej. Należałem również do Zgromadzenia Parlamentarnego Państw Śródziemnomorskich i grupy międzyparlamentarnej Polsko-Jordańskiej i Polsko-Fińskiej.

W wyborach w 2007 r. ponownie zostałem wybrany senatorem RP. Zostałem zastępcą sekretarza Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość, a  od kwietnia 2010 r. pełniłem funkcję przewodniczącego części senackiej Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość. Był zastępcą przewodniczącego Komisji Zdrowia, zasiadałem w Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą, byłem również członkiem Komisji Budżetu i Finansów Publicznych. Należałem do Grup Parlamentarnych: Polsko-Kuwejckiej, Polsko-Tureckiej, Polsko - Jordańskiej oraz Parlamentarnego Zespołu ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi. Byłem zastępcą członka Delegacji Sejmu i Senatu do Zgromadzenia NATO.

Od 2003 roku należę do partii Prawo i Sprawiedliwość. Jestem członkiem Radomskiego Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości, Rady Politycznej, a od stycznia 2011 r. Komitetu Politycznego.

http://www.stanislawkarczewski.pl/

TAGI:

Komentarze (1):

wyborca; 13 listopada 2015, 23:45

Szczęść Boże, panie senatorze.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Niebezpieczna noc na S7 pod Grójcem. Doszło do dwóch zdarzeń W nocy z czwartku na piątek na drodze ekspresowej S7 w...
Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.