Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Starostwo szuka pieniędzy na stadion „na dołku”

21 listopada 2017; 10:25

24 komentarze

Pozostałość po muszli koncertowej w Grójcu (fot. Mateusz Adamski) Pozostałość po muszli koncertowej w Grójcu (fot. Mateusz Adamski)

W przyszłorocznym budżecie powiat grójecki chce przeznaczyć 400 tys. zł na budowę boiska przy ZSP im. Armii Krajowej Obwodu Głuszec w Grójcu.

News will be here

O tym fakcie starosta Marek Ścisłowski poinformował w poniedziałek na swoim facebookowym profilu.Jak tłumaczy w rozmowie z Grojec24.net starosta Ścisłowski, 400 tys. zł jest to kwota na rozpoczęcie inwestycji. Obecnie starostwo rozmawia z Ministerstwem Środowiska o dotacji.

Cała inwestycja ma kosztować około 10 mln zł, z czego 80-90 proc. miałoby pochodzić właśnie ze środków zewnętrznych. W ramach zadania starostwo chce wybudować boisko z naturalną nawierzchnią, bieżnią lekkoatletyczną i trybuną. W projekcie się ma się też znaleźć miejsce na niewielki amfiteatr.

Starostwo złożyło wniosek o dotację do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska na działanie „Rekultywacja terenów zdegradowanych”. Został on, jednak odrzucony. Powiat od tej decyzji się odwołał, i będzie teraz negocjować z Ministerstwem Środowiska.

Gdyby rozmowy te zakończyły się niepowodzeniem, starostwo nie wyklucza szukania środków z puli Ministerstwa Finansów.

Gdyby i to się nie udało, to zarezerwowane 400 tys. zł starstwo zamierza przeznaczyć na uporządkowanie terenu i ogrodzenie. – Chcemy, aby to miejsce zostało uporządkowanie i nie wyglądało już na bezpańskie – mówi nam Ścisłowski. 

W inwestycję może się włączyć też gmina, ale jak powiedział nam starosta, stawia ona swoje warunki, co do funkcji tego obiektu. Władzom Grójca zależy szczególnie, aby można tam było organizować imprezy kulturalne.

Starosta Ścisłowski w rozmowie z Grojec24.net zapewnił, iż kwestia własności gruntów, co do której pojawiały się wątpliwości, została już uregulowana.

TAGI:

Komentarze (24):

Wrr ; 21 listopada 2017, 12:01

Jak zwykle najtaniej i najgorzej. Miał być amfiteatr z prawdziwego zdarzenia a będzie jedna wielka kicha. To dla ludzi najważniejsza sprawa a wy chcecie ją zepsuć. No i ta kwota za posprzatanie powala.

super; 21 listopada 2017, 12:29

jest światełko w tunelu, przez 20 lat nic PO-PSL nie zrobił, z tym miejscem. Jedynie tak jak gmina chcieli uprawiać komercje i zarabiać na tym ... najważniejsze, że jest krok do przodu i nie będzie straszyć...!!!

do super; 21 listopada 2017, 15:57

Zgadzam się całkowicie z wpisem pana/pani. Trzeba dodać, że do tej pory po tylu latach rządzenia PO i PSL powiat, który ma tyle zobowiązań spłaca zadłużenie powstałe w czasie tej koalicji. Myślę, że gmina wydając na zbędne rzeczy powinna się dołożyć do tego przedsięwzięcia. To jest dla wszystkich mieszkańców.

za; 21 listopada 2017, 16:01

Boisko tak, po co bieznia na Laskowej bedzie prawdziwa bieznia tartanowa

jan maria stolec; 21 listopada 2017, 16:26

po to bieżnia, bo to jest stadion szkolny z wykorzystaniem na cele kulturalne tak poza nawiasem. W temacie,jak zwykle kiełbaski wyborcze. PO i PSL tez miało "kaszane" wyborczą w tym temacie nawet z hotelem.

mantra; 21 listopada 2017, 18:05

"Przez osiem ostatnich lat, Polki i Polacy byli ignorowani przez rząd Platformy, który nie wsłuchiwał się w potrzeby narodu"....

wgrrr; 21 listopada 2017, 18:14

to będzie normalne boisko dla szkoły nie dajcie się czarować amfiteatrem i imprezami kulturalnymi na tym terenie (raczej apele szkolne i dekoracje uczestników różnego rodzaju zawodów sportowych)... nie jestem zaskoczony że gmina zastanawia się nad dotacją dla boiska dla szkoły powiatowej - zaczynają budowę boiska gminnego koło jedynki- czy powiat im dołoży?

lolo; 21 listopada 2017, 19:13

ludzie Wy nic nie kumacie w temacie. Teren na dołku od zarania był szkolnym obiektem sportowym ,.z asfaltowym boiskiem, żużlową bieżnią, boiskami do siatkówki, kosza, skoczniami z trybunami. Od samego początku. z chwilą powstania tego obiektu corocznie odbywały się święta kwitnącej jabłoni i taki jest cel tego obiektu teraz, aby służył na co dzień uczniom i był wykorzystywany na imprezki.

Ktos; 21 listopada 2017, 19:41

I po co bylo to jablko na rynku???za tyle kasy jaki remont by byl!!!!

yes yes yes; 21 listopada 2017, 21:33

Gmina powinna podpisac porozumienie z powiatem i dolozyc sie do remontu. Basen, biblioteke, kino lub stadion mazowsza gmina remontowala nie tylko dla mieszkancow gminy ale dla wszystkich. Powiat sam nie dźwignie takiej inwestycji a porozumienie spowoduje ze gmina bedzie mogla tam robic imprezy...jedyny problem ze burmistrz nie bedzie dyktowal warunkow. Lubi drazyc kieszenie podatkami i oferowac lokale gminne z cenami zaporowymi gdyz na niemale pensje swojej ekipy kierowniczej musi miec. Basen lub kino to rozumiem ze komercja.. ale z obiektami sportowymi lub kulturalnymi to przeciez nie o to chodzi?

ja; 21 listopada 2017, 21:36

z jablka cos sie ugryzie dla siebie, a jak się dołoży do powiatu, to juz nie ma co ugryzc i na wesolym miasteczku nikt nie zarobi

młody; 21 listopada 2017, 23:36

moze zróbmy ściepę.
Pokazmy, ze grójeckie chamy potrafia o cos zawalczyc.
Panie starosto dawaj pan puszke w samym rynku z opisem, ze to na płyte na zawodówce i kazdy coś tam wrzuci.
Jabol niezle w tym roku płacił to pewnie bedzie komu wrzucac jak juz nakupują tych wolvagenów.

do młodego; 22 listopada 2017, 09:34

bardzo dobry pomysł!!!!!

Nie dajmy się znowu zwodzić, że się nie da, nie dajmy znowu satysfakcji, że ciemny lud nic nie wie.
Czy znowu ktoś za nas podejmie decyzje, bo musi oszczędzać na nowy rynek lub następny remont basenu bo ten się nie udał.

Wrr ; 22 listopada 2017, 10:35

Czytam to i myślę że nikomu już nie przeszkadza kwitnąca jabłoni na końskim targu. A ci co chodzili na zawodówke zapomnieli już jak było super. Aż tyle słoików w Grójcu ???

xgn; 22 listopada 2017, 11:59

Nie wierzcie w te dyrdymały o budowie amfiteatru i powrocie ŚKJ na płytę, bo jest to teren szkoły i zgodnie z ustawą o wychowaniu w trzeźwości (skądinąd idiotyczną) nie można tam sprzedawać i spożywać alkoholu. To był powód, dla którego kilkanaście lat temu ŚKJ przeniesiono na rynek i na targ. Swoją drogą aż łezka się w oku kręci na wspomnienie atmosfery tamtych imprez - widok pijanych nauczycieli gimnazjum i LO, dobre rockowe koncerty bez żałosnego disco polo i zabawa w towarzystwie takich osobistości jak Makówa, czy Bogdan z Bankowej.

Elka; 23 listopada 2017, 08:38

Starostwo Powiatu Grójeckiego może sprzedać udziały w spółce PKS GRÓJEC, z tytułu posiadania których powiat nie ma zysków, a w przypadku zadłużenia spółki, udziałowcy będą musieli pokrywać straty.
Z czego wówczas pokryje powiat?
Z wpływów od podatników!

Ktos; 23 listopada 2017, 13:39

A za ile sprzedali kostke tak droga ???? Przeciez byl remont ulicy gdzie te pieniadze???? Juz by bylo na remont!!! Kwitnaca jablon tam powinna byc jak kiedys!!!!! Ludzie mogli usiasc na laweczkach bylo super a teraz?? Stoj i patrz .korki na mszczonow i Góre

stara gwardia; 23 listopada 2017, 14:13

Nie inwestować w sportową,tam i tak za wiele pieniędzy utopiono z marnym efektem.Odbudować amfiteatr wraz z otoczeniem,dogadać się ze szkołą,na czas imprez masowych wynajmować,tym samym nawet głupi przepis alkoholowy jest do obejścia.Jeśli nie umiecie chętnie ten teren odkupie i to ożywię.

Gościu; 23 listopada 2017, 15:29

Aż żal d... ściska jak czytam te wypociny wybitnych komentatorów i znawców. Terenem "zawodówki" zawiaduje powiat czyli ludzie spod znaku "dobrej zmiany", a gmina nic do tego nie ma i przysłowiowego grosza na ten cel nie przeznaczy!!!!!!!!!!!!

xgr; 23 listopada 2017, 16:23

wyobrażacie sobie nową bieżnie z poliuretanu na którym przemieszcza się kilkotysięczny tłum z papierosami

Grojecczanka; 23 listopada 2017, 18:37

Chciałabym doczekać ŚWIĘTA JABLONI NA TYM STADIONIE!!!!!

Kamil; 23 listopada 2017, 22:46

Przedwyborcza pisowska kiłbasa. Za 400 tys możecie wymienić płot i z tego przytulić do kieszeni po swojej działce. Reszata to bajdurzenie. Jak chcecie coś zrobić i macie intencje to za 10 tys wystarczy wynająć firmę, która posprząta, skosi trawę, zasieje nową, wywiezie śmieci itd. Tylko tego chcemy. zamiast durnych bajek za set tysięcy róbcie tylko to. Pewne 10 tys za posprzątanie. Nic więcej nie oczekuje, nie chce nowych obietnic, planów, i co tam jeszcze, tylko czystość.

as; 24 listopada 2017, 13:35

do Grojecczanka

nie z tą władzą, która widzi tylko ile na tym można zarobić.

do Kamila
za 10 tys. możesz wysprzątać teren podobnie jak rów przy drodze, a za miesiąc znowu to musisz zrobić i nadal to będzie jak rów przy drodze

Wrr ; 27 listopada 2017, 18:13

Słoiki. Słoiki. Niektórzy nawet nigdy nie uczestniczyli w tym świecie . Amfiteatr taki jak w Płocku otworzy święcie KJ okno na Polskę. A tak to będzie zawsze wiocha.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Mazowsze Grójec pozyskało nowego napastnika Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec...
Rzadziej chorujemy Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości...
Będzie transmisja meczów EURO 2024 w grójeckim kinie! Wspólne kibicowanie i mecz na dużym ekranie, czyli...
Opinie o kuchniach z Agaty: przewodnik po najnowszych trendach i funkcjonalnościach Kojarzące się ze stylem retro ryflowane fronty i niebanalne...
Dzień Dziecka na Osiedlu Ilona w Grójcu Osiedlowy Dzień Dziecka to świetna okazja do wspólnej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.