Straciła 77 tysięcy złotych, bo uwierzyła na słowo

25 stycznia 2022; 08:37

Informacja prasowa

0 komentarzy

Po raz kolejny apelujemy i przypominamy - weryfikuj tożsamość osoby, którą wpuszczasz do swojego mieszkania. Jak przykre i opłakane skutki może mieć niestosowanie tej zasady przekonała się mieszkanka Tarczyna. Uwierzyła na słowo i straciła 77 tysięcy złotych. Uważajmy na oszustów!

Kiedy zadamy pytanie - Czy wpuściłbyś do mieszkania osobę której nie znasz, która zapuka do Twoich drzwi i powie, że chce wejść do środka?. Z całą pewnością usłyszymy odpowiedź absolutnie nie!. Ale czy tak jest napewno? Czy wszyscy i za każdym  razem weryfikujemy tożsamość osób, które pod jakimś pretekstem chcą przekroczyć próg naszego domu?

Wyobraź sobie, że do Twoich drzwi puka czterech mężczyzn ubranych na czarno. Podają się za policjantów. Co robisz? Wpuszczasz ich do swojego domu i wykonujesz ich polecenia. Czy sprawdzasz tożsamość? Prosisz o okazanie legitymacji służbowej? Nie, przecież to funkcjonariusze. Postępujesz tak jak Ci nakazują. Nie kontrolujesz tego co się dzieje. Słyszysz od nich wyjaśnienie, że wykonują czynności służbowe na które mają postanowienie. Przeszukują całe mieszkanie, zabezpieczają znalezioną gotówkę. Wychodzą. A Ty dopiero po jakimś czasie zaczynasz zastanawiać się czy to naprawdę byli policjanci.

Czy powyższa sytuacja mogła się wydarzyć? Niestety TAK! Oszuści wymyślają różne historie, aby wzbudzić zaufanie swoich ofiar. Niestety często też podają się za policjantów. Nidy nie ufaj osobom nieznajomym i kieruj się zasadą ograniczonego zaufania. Każda osoba nieznajoma powinna wylegitymować się odpowiednim dokumentem poświadczającym zarówno jej tożsamość, jak i sprawowaną funkcję. Pamiętaj - taka osoba nie będzie miała żadnych obaw i pretensji, jeżeli będziemy chcieli skontaktować się z ogranem, który reprezentuje, aby sprawdzić jej tożsamość. Jeżeli w takiej sytuacji osoba ta zacznie nerwowo się zachowywać, sugerować że sprawdzenie nie ma sensu lub wręcz próbuje się oddalić, wtedy jak najszybciej powinniśmy zadzwonić pod numer alarmowy i przekazać informację o sytuacji, która ma miejsce.

O tym jakie skutki może mieć nieprzestrzeganie tych prostych zasad bezpieczeństwa przekonała się niestety mieszkanka Tarczyna, która padła ofiarą oszustwa na "policjanta". Łupem przestępców padło aż 77 tysięcy złotych!

APELUJEMY O CZUJNOŚĆ!

asp. Magdalena Gąsowska

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

W niedzielę piłkarskie derby gminy Grójec W sobotę o godzinie 16.30 na boisku w Głuchowie miejscowy...
Grójecka policja: Dostałeś mandat? Możesz zapłacić kartą lub blikiem Policjanci grójeckiej drogówki pełniąc służbę na drogach...
Jakie są wczesne objawy ciąży? Ciąża jest jednym z najwspanialszych momentów w życiu...
Jaka jest różnica między destylatorem a kolumną rektyfikacyjną? Do wyrobu domowych alkoholi używa się specjalnej aparatury...
Jak projektować skuteczne interfejsy użytkownika? Interfejs użytkownika (UI) to jeden z kluczowych elementów...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

KP Produkcja Archi-Tektury KP Produkcja Architektury to pracownia projektowania wnętrz utworzona...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Wędlina Mięso Garmażerka Grójec Kościelna... Sprzedaż zdrowej mało przetworzonej żywności, a nawet bez konserwantów...
INTENSON S.A. - sklep z ekologiczną... INTENSON to producent zdrowej żywności. Jestesmy również sklepem, zajmującym...
El-Dam Instalacje elektryczne - Instalacje elektryczne
- Systemy alarmowe
- Monitoring...

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.