Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Strajk ostrzegawczy pielęgniarek i położnych w grójeckim szpitalu

6 czerwca 2021; 14:42

Grojec24.net

9 komentarzy

Fot. SW Fot. SW

Ok. 40 szpitali w całej Polsce weźmie udział w strajku ostrzegawczym pielęgniarek i położnych protestujących przeciwko warunkom pracy i płacy. Wśród nich będzie Powiatowe Centrum Medyczne w Grójcu.

News will be here

Pielęgniarki i położne od dawna protestują przeciwko niskim płacom i warunkom, w jakich pracują. Ich postulaty nie są jednak spełniane.

Zarząd krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych podjął uchwałę o podjęciu przygotowań do wszczęcia sporów zbiorowych w skali ogólnopolskiej w celu poprawy warunków pracy i płacy pielęgniarek i położnych, a w razie konieczności podjęcia także strajku generalnego.

- W pierwszej fali dwugodzinnych strajków ostrzegawczych weźmie udział ok. 40 szpitali, które osiągnęły ten etap sporu zbiorowego - czytamy w komunikacie OZZPiP.

Jak poinformowała nas Przewodniczącego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przy Powiatowym Centrum Medycznym, Barbara Siedlecka, protest odbędzie się w grójeckiej lecznicy w poniedziałek, 7 czerwca w godz. 10-12.

TAGI:

Komentarze (9):

JaśniePani; 6 czerwca 2021, 16:03

Wy sobie strajkujcie, a ja od kilku lat biorę kasę i to nie małą, praktycznie zajmowałem i zajmuję najbardziej popłatne etaty w tym szpitalu, inna kwestia to czy się na tym znam czy też nie? Premie też brałam i to takie, że wy przez pół roku tego nie zarobicie, a ja cyk i jednorazowo.

DD Repo; 6 czerwca 2021, 22:16

@JaśniePani
Najpierw piszesz "zajmowałem" a później "brałam" i od razu widać, że kłamiesz. Grójeckiego szpitala nie stać na zatrudnianie transów i innych tego typu podobnych dziwactw

JaśniePani; 7 czerwca 2021, 08:33

Czyli dyskryminujecie w miejscu pracy? A premie były wypłacane i to nie jest kłamstwo. Nadto różne dziwactwa tam zatrudniacie. Oszustów na stacji paliw, hazardzistów i specjalistów od robienia "wałów". A pielęgniarkom od lat mydlicie oczy obietnicami.

Emeryt 39; 7 czerwca 2021, 12:54

Tak wysokie zarobki pielęgniarki jak obecnie nie były nigdy. Nie wiem czego chcą i przez kogo są podjudzane.

Marta; 7 czerwca 2021, 14:47

Każdy chciałby zarabiać więcej. Czasami mam wrażenie, że jak już jakiejś grupie pensje się podniesie to jeszcze śmielej krzyczy, że chce więcej i jak jest źle. Tak zupełnie po ludzku to słaby moment na strajk, ale pewnie osoby, które są pomysłodawcami mają w tym zupełnie inny cel, a pielęgniarki jak zwykle są tylko narzędziem. A abstrahując od ogólnej sytuacji i skupiając się na grójeckim szpitalu, mógłby ktoś zrobić tam wreszcie porządek, bo to jak on funkcjonuje to dramat. Sporo korzystam z tego typu przybytków w różnych miejscach i śmiało mogę powiedzieć, że ten szpital wypada najsłabiej. Przydałaby się jakaś mądra osoba, żeby "posprzątać" ten bałagan i ustawić odpowiednio tą część personelu, która zapomniała po co i dla kogo tam jest.

Do emeryta; 7 czerwca 2021, 17:58

Pielęgniarki są podjudzane przez Putina.

Do Emeryt 39 ; 7 czerwca 2021, 18:17

Zapewne wina Tuska.

dormia; 7 czerwca 2021, 20:04

Moja opinia jest taka : szpital w Grójcu będzie miał opinie powyżej 1 na 10 to jak najbardziej należą się podwyżki. Podwyżki są za coś. Dlaczego ludzie tak omijają i boją się grójeckiego szpitala? Jest tam żle w każdym zakresie od pielęgniarek po lekarzy. Nie widziałam pozytywnej opini o tym szpitalu.

Milo; 10 czerwca 2021, 21:47

Boże zachowaj mnie przy zdrowiu jak najdlużej co bym z takich przybytków nie korzystoł

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Czas na Słomczyn! W weekend Driftingowe Mistrzostwa Polski Tor Słomczyn kojarzy się fanom sportu motorowego przede...
Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu, w...
Rozbój w Grójcu! Kopał, zabrał telefon oraz pieniądze Na trzy miesiące do aresztu trafił 36-latek zatrzymany...
Intensywne prace drogowe w gminie Grójec, czyli odpowiedź na potrzeby mieszkańców Gmina Grójec, w odpowiedzi na rosnące potrzeby swoich...
Sklepowy rabuś wpadł na gorącym uczynku. Zatrzymał go policjant po służbie O tym, że policjantem jest się nawet po godzinach służby, m...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.