Straż Miejska ma nową siedzibę

2 września 2020; 16:57

8 komentarzy

Fot. Szymon Wójcik / Życie Grójca Fot. Szymon Wójcik / Życie Grójca

Redakcja Życia Grójca odwiedziła nową siedzibę grójeckiej Straży Miejskiej. Nową placówkę wizytował także Burmistrz Gminy i Miasta Grójec.

Komenda Straży Miejskiej mieści się teraz przy ul. Mszczonowskiej 23, obok gminnego Wydziału Gospodarki Odpadami. Jednostka została umeblowana, wyposażona w szatnie, pomieszczenie socjalne oraz, co najważniejsze, w nowoczesną  "dyżurkę".  

Dzięki systemowi monitoringu, funkcjonariusze przez cały czas śledzą na bieżąco sytuacje na mieście, dbając o bezpieczeństwo i porządek. Wkrótce do monitoringu zostaną podpięte wszystkie szkoły oraz Grójecki Ośrodek Kultury.  

Stara Komenda zostanie udostępniona Stowarzyszeniu "Towarzystwo Przyjaciół Grójca", które w głównej mierze ma za zadanie szerzenie wiedzy o historii  gminy i miasta Grójec.  

Docelowo ma tu także powstać Izba Pamięci.  

Na miejscu zastaliśmy komendanta Andrzeja Jakubiaka wraz z pełniącymi służbę strażnikami. 

TAGI:

Komentarze (8):

Calygja; 2 września 2020, 17:10

Trzeba się uderzyć w pierś czy ta formacja jest w Grójcu potrzebna....

Ja; 3 września 2020, 14:58

Co oni robią bo nigdzie ich nie widać.

Mieszkaniec 2; 3 września 2020, 19:04

Jest potrzebna do nakładania mandatów w każdy czwartek podczas bazaru przy Tesco,miasto bierze opłaty za handel,klienci przyjeżdżają kupować a przy drodze zakaz postoju i brak pasów do przejścia miedzy placem po lewej i prawej stronie bazar.
Ludzie chodzą pomiędzy jadącymi pojazdami /brak pasów do przejścia/ a straż nakłada mandaty na kierowców którzy parkują przy poboczu jezdni,strażników jest z reguły trzech mają co robić,dużo klientów rezygnuje z zakupu z powodu braku parkingu.
Tyle lat auta stawały po lewej i prawej stronie pobocza,samochody jadące zwalniały na odcinku 800 metrów do 5 km/godzinę i nic się nie działo.Smutne że Ratusz nie ułatwia handlu Polskim rolnikom.

Grójec ; 5 września 2020, 07:33

Jedyne co potrafią to karać i ganiać psy po wsiach bo nie oszukujmy się popatrzmy na niektórych z nich to nawet nie nadają się do pchania karuzeli. Szkoda że śp brak komendanta starego bo był konkretny i normalny a ta reszta to tak jakby była najważniejsza a to zwykle chłopy są bo pamiętajmy ze nie są oni FUNKCJONARIUSZAMI.

do Mieszkańca; 5 września 2020, 15:53

Nie tak bardzo miasto bierze opłaty za handel. Opłaty bierze prywatny dzierżawca targowiska, od 30 lat. Miasto przygotowało teren pod targowisko, a kapuste pobiera dzierżawca, dzieląc się z miastem.

do Mieszkańca; 6 września 2020, 07:16

Po cholerę od 30 lat pośrednik,potem miasto mówi że nie ma pieniędzy

do Mieszkańca; 7 września 2020, 10:07

Po to bierze kapustę pośrednik, żeby większą cześć pewnie zagarnąć dla siebie kierując się kreatywną księgowością, a gmina woli płakać, że nie ma kasiory. Tak w kwestii formalnej to zieleniak przy Mszczonowskiej też tak działa tylko w rękach innego dzierżawcy, ale też długoletniego.

ANNA; 9 września 2020, 23:32

Moim zdaniem już dawno ta formacja powinna być zlikwidowana. Kiedyś była sama milicja i dawała sobie radę. Obecnie Policja ogląda się na Straż a ta na policję i w sumie jest bałagan. Ja nie widzę na terenie miasta strażników. jeśli już, to przemkną się samochodem ale nie reagują kiedy trzeba.Samochody parkują na chodnikach po obu stronach ulic jednokierunkowych. Nikogo nie obchodzi, że chodnik, jak sama nazwa wskazuje służy do chodzenia. Tymczasem pieszy musi chodzić jezdnią, bo chodnik staje się parkingiem. W Grójcu wszędzie jest brud i wielkie śmietnisko. Straż tego nie widzi i nie reaguje. Zimą nie są odśnieżane chodniki, także bez żadnej reakcji. Gdyby te pieniądze przekazać Policji, to byłoby lepiej. Zresztą wyprowadzenie Komendy Policji poza miasto, gdzie wrony nawet nie docierają żeby zawracać to też był super pomysł.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Ćwiczenia policjantów w Słomczynie Atak na policjantów, rzucane w ich kierunku przedmioty,...
Zmarł zasłużony strażak z Grójca, druh Jarosław Wojtczak Odszedł od nas, na wieczną służbę dh Jarosław Wojtczak -...
Basen całoroczny czy sezonowy? Który wybrać do naszego ogrodu? Wiele osób decyduje się na korzystanie z basenu ogrodowego...
Aleksandra Magdziarz została 1.wicemiss Województwa Mazowieckiego 2022 Mieszkanka Gośniewic w gminie Jasieniec, 19-letnia...
PILNE! Spore utrudnienia na S7. Zderzenie TIR-a z toyotą W poniedziałek około godz. 10.20 na 425 kilometrze trasy S7...

Najnowsze ogłoszenia

Winobranie 2022, Francja Winobranie Francja 2022

Przyjmujemy zapisy ekip 3-5 osobowych...
NAUKA GRY: AKORDEON, PIANINO, KEYBOARD... NAUKA GRY: AKORDEON, PIANINO, KEYBOARD - również u ucznia w domu.
MACHTEK - maszyny do recyklingu Firma MACHTEK sp. z o.o produkuje maszyny, przeznaczone do recyklingu...
Profesjonalne usługi informatyczne... Profesjonalne usługi informatyczne Grójec i okolice. Konkurencyjne ceny,...
Zatrudnimy opiekunki i opiekunów... PRM STOWARZYSZENIE od ponad 15 lat świadczące usługi opiekuńcze we współpracy...

Firmy z Grójca i okolic

Gabinet Psychoterapii Katarzyna Dolińska-Kłopotowska... Terapia uzależnień i współuzależnienia.
Psychoterapia osób z...
Twoje Wnętrza Katarzyna Siedlecka Jesteśmy firmą zajmującą się aranżacją wnętrz oraz elementami wnętrzarskimi....
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.