Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

„Strefa zdrowia i relaksu w parku” już otwarta!

7 maja 2017; 20:48

Informacja prasowa

0 komentarzy

Fot. Rafał Donica Fot. Rafał Donica

W niedzielę 30 kwietnia w parku przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego otworzono „Strefę zdrowia i relaksu”. Zadanie było realizowane od listopada 2016 r. w ramach grantu z Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.

News will be here

Pomimo porannego chłodu, o godz. 9:00 na parkowej polanie, pod Dębem Kazimierzem zgromadzili się biegacze i osoby, które lubią aktywnie spędzać czas, by wziąć udział w treningu pod okiem Artura Błasińskiego – byłego reprezentanta kraju w biegach długich, lekkoatlety, trenera. Znany sportowiec nie tylko poprowadził bieg po parku, ale także pokazał ćwiczenia przygotowujące do odpowiedzialnego biegania, prawidłowej rozgrzewki, techniki biegania i rozciągania. Zademonstrował również ćwiczenia na urządzeniach mini-siłowni, zakupionych w ramach realizacji projektu. O godz. 10:30 miał miejsce energetyczny pokaz BOKWY w wykonaniu grupy BOKWY Joli Gawrońskiej, działającej przy Centrum Sportu i Rekreacji w Warce.

W drugiej części dnia o godz. 15:00, na mieszkańców Warki i turystów czekała kolejna niespodzianka – wspólny relaks na polanie parkowej i koncert „Swing w grodzie piwa i historii” w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Moderato działającej przy Dworku na Długiej w Warce. Swój debiut miała też „Strefa relaksu” z nowymi leżakami do wypoczynku, zakupionymi w ramach realizacji zadania. Tego popołudnia pracownicy muzeum częstowali kawą i herbatą na polanie, a restauracja Zajazd na Winiarach urządziła grill bar.

Podczas niedzieli w parku swoją ofertę na sezon lato 2017 prezentowały lokalne firmy i instytucje związane z kulturą i turystyką, m.in. Galeria Kawiarnia RYNEK, Soki Gabler, Centrum Sportu i Rekreacji w Warce, BOKWA Jola Gawrońska, Klub FORMA Warka, a także Dworek na Długiej. Nie zabrakło stoiska promocyjnego Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego. W tym dniu wszyscy mogli nieopłatnie nabyć takie materiały promocyjne jak: katalogi wystaw, mapy, widokówki, przewodniki, a nade wszystko porozmawiać z pracownikami muzeum o atrakcjach i imprezach zaplanowanych na najbliższe miesiące w tak ważnym roku Jubileuszu 50-lecia instytucji. Dla chętnych zorganizowano spacer do rzeki z przewodnikiem, który opowiadał o parkowych legendach, faunie i florze winiarskiego parku.

Niedzielę w parku zakończył koncert zespołu OSTATNIA PACZKA – Leszek Owczarczyk (gitara, śpiew), Bogdan Sabała (gitara, śpiew), Sławek Klimczuk (gitara, śpiew), który odbył się w Centrum Edukacyjno-Muzealnym. Wykonany program to autorskie piosenki Leszka Owczarczyka, w aranżacji muzycznej Bogdana Sabały. Piosenki te zostaną zaprezentowane na X Festiwalu im. Wojtka Belona w Busku Zdroju w dniach 12-14 maja, a występ w muzeum był pierwszym zderzeniem programu z publicznością i spotkał się z wielkim aplauzem.

To była naprawdę udana niedziela w parku i muzeum.

Dziękujemy trenerowi Arturowi Błasińskiemu, Klubowi Biegacza Start Pułaski Warka na czele z Marcinem Banachem i Tomkiem Grzegorkiem, Joli Gawrońskiej – BOKWA, Miejskiej Orkiestrze Moderato działającej przy Dworku na Długiej i Panu Arturowi Gębskiemu, zespołowi Ostatnia Paczka oraz wszystkim, którzy włączyli się w organizację niedzieli w parku i inauguracji „Strefy zdrowia i relaksu”.

Fot. Rafał Donica
Marzena Pawłowska
Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego

Projekt „Strefa zdrowia i relaksu w parku na Winiarach” został dofinansowany w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec. www.fundusz.grupazywiec.pl.

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Rozpoczyna się remont DK7 od Sękocina Starego do Rembertowa Rozpoczyna się ostatni etap realizacji S7 Lesznowola –...
Grójecki policjant na podium Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie Grójecki dochodzeniowiec asp. szt. Paweł Jaroszyński zajął...
Amator cudzej borówki z Mogielnicy. Grozi mu teraz 5 lat odsiadki Z plantacji w gminie Promna skradziono krzewy borówki...
Mazowsze Grójec pozyskało nowego napastnika Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec...
Rzadziej chorujemy Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.