Studniówka 2020 w CKZiU w Nowej Wsi

22 stycznia 2020; 11:25

Informacja prasowa

0 komentarzy

Fot. CKZiU

Studniówka to wydarzenie wyjątkowe i szczególnie ważne dla każdego ucznia szkoły ponadgimnazjalnej. Tegoroczni maturzyści z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi bawili się 18 stycznia w Sali Bankietowej „Cyprys”. W studniówkowym balu uczestniczyli uczniowie klas czwartych Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi, grono pedagogiczne, zaproszeni goście oraz przedstawiciele rodziców.

Bal rozpoczął się tradycyjnie – polonezem. Choreografię przygotowały: pani Anna Dacka i pani Magdalena Kmidowska. Przejęci i skupieni uczniowie zaprezentowali ciekawy układ taneczny do pięknej muzyki z serialu „Czas honoru”.

Kiedy emocje towarzyszące pierwszemu występowi już opadły, nadszedł czas na oficjalne przemówienia. Wszystkich zgromadzonych powitała pani Anna Dacka – Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. W gronie znamienitych gości znaleźli się: pan Leszek Przybytniak – Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Terenów Wiejskich, pan Krzysztof Ambroziak – Starosta Powiatu Grójeckiego, pani Jolanta Sitarek – Wicestarosta Powiatu Grójeckiego, ksiądz Wojciech Piórko – proboszcz parafii św. Izydora Oracza w Nowej Wsi, pani Iwona Pietrzycka – Przewodnicząca Rady Rodziców oraz pani Beata Skiba – Wiceprzewodniczącą Rady Rodziców w Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi. W swoim wystąpieniu pani Dyrektor życzyła maturzystom satysfakcjonujących wyników egzaminów maturalnych, realizacji planów zawodowych, a przede wszystkim udanej zabawy.

Przybyli goście podziękowali za zaproszenie na bal studniówkowy i życzyli uczniom powodzenia w zmaganiach ze wszystkimi wyzwaniami, jakie postawi przed nimi w przyszłości życie – egzaminami maturalnymi, studiami, pracą zawodową. Goście podkreślali również, że działania pedagogiczne i wychowawcze CKZiU w Nowej Wsi zawsze osiągają najwyższy poziom, co z kolei przekłada się na formę intelektualną absolwentów Centrum, świadomie i odpowiedzialnie kształtujących rzeczywistość, która ich otacza. Życzyli także wszystkim uczestnikom balu wspaniałej zabawy. Pani Jolanta Sitarek – Wicestarosta Powiatu Grójeckiego – wręczyła maturzystom drobne upominki „na szczęście” - długopisy ufundowane przez zawsze sprzyjającemu uczniom naszej szkoły Starostę Powiatu.

Kolejne wystąpienie przygotowali przedstawiciele młodzieży. Wspominali moment rozpoczęcia nauki w tej szkole, dziękowali lokalnym władzom, dyrekcji i nauczycielom za pomoc w pokonywaniu wyboistej drogi do osiągnięcia pełni wiedzy. Szczególnie serdeczne podziękowania za trud włożony w opiekę nad nimi przez cały okres nauki złożyli na ręce wychowawców: pani Małgorzaty Bosak – wychowawczyni klasy czwartej w zawodzie technik ogrodnik, pani Katarzynie Smolarek i pani Annie Osińskiej – obecnej i byłej wychowawczyni klasy czwartej w zawodzie technik architektury krajobrazu oraz pani Marlenie Chusteckiej – wychowawczyni klasy czwartej w zawodach technik ekonomista i technik spedytor.

Przedstawiciele rodziców wyrazili swą wdzięczność za troskę i zaangażowanie nauczycieli w proces wewnętrznego doskonalenia młodych ludzi w ciągu minionych czterech lat, spędzonych przez nich w Technikum w Nowej Wsi, a dzisiejszego wieczoru życzyli wszystkim niezapomnianych wrażeń.

Rozpoczęła się wspaniała zabawa. O oprawę muzyczną zadbał zespół Aviator i DJ Lenek. Wszyscy skorzystali z okazji do szaleństw na parkiecie przy znanych przebojach.  Humory dopisywały. O regenerację nadwątlonych żywiołowymi tańcami sił zadbali rodzice i obsługa sali. Efektem tak doskonałej organizacji balu była wspaniała atmosfera, wpływająca na intensywność zabawy. Najbardziej wytrwali bawili się do piątej rano.

Podczas zabawy nie zabrakło specjalnych muzycznych dedykacji dla nauczycieli. Jednak największą niespodzianką był program artystyczny, przygotowany przez uczniów klasy czwartej w zawodach technik ekonomista i technik spedytor pod opiekuńczymi skrzydłami pani Pauliny Kopczyńskiej. Zaprezentowany przez nich skecz „Egzamin” kabaretu Hrabi niemal do łez rozbawił publiczność. Prawdziwym zaskoczeniem okazał się specjalnie przygotowany na ten wieczór turniej „Familiada”, w którym drużyna uczniów zmagała się z drużyną nauczycieli. Uczestnicy odgadywali odpowiedzi udzielone przez ankietowanych wcześniej uczniów młodszych klas CKZiU. Pytania były różnorodne, a odgadnięcie odpowiedzi nie zawsze oczywiste. W wyniku zaciętej rywalizacji wygrała drużyna nauczycieli. Najważniejsza jednak była zabawa.

Teraz maturzystom pozostało już tylko z równie niesłabnącym entuzjazmem przystąpić do wytężonej pracy, by rzetelnie przygotować się do egzaminów. Zapewne czeka ich jeszcze wiele trudnych prób, ale pamięć o wspaniałej studniówkowej zabawie doda im energii i pozwoli uporać się z monotonią szkolnych dni.

Jak wszystkie uroczystości w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi, tak i ta przygotowana była perfekcyjnie. Młodzież udowodniła, że w tej szkole dba się o wysoki poziom w każdej dziedzinie i w każdej sytuacji.

Ewa Malowaniec
CKZiU w Nowej Wsi

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Koronawirus: sanepid informuje o zgonach z marca i kwietnia We wtorkowym komunikacie sanepid w Grójcu poinformował o...
Spółdzielnia mieszkaniowa Samopomoc ogłasza konkurs ofert W konkursie zostanie wyłoniona najlepsza oferta na...
Podział województwa zniszczy Mazowsze „Dziennik Gazeta Prawna” donosi o planach PiS...
Obchody 100-lecia Bitwy Warszawskiej oraz Święto Wojska Polskiego Dowódca Garnizonu Grójec, Poseł na Sejm RP Marek Suski,...
Publiczny żłobek coraz bliżej Pod koniec lipca został ogłoszony przetarg na projekt...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Opiekunka osoby starszej w Niemczech,... "Opiekunka osoby starszej w Niemczech, Freiburg 1350 euro
Pielęgniarka lub doświadczona opiekunka... "Pielęgniarka lub doświadczona opiekunka osoby starszej w Niemczech,...
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,... "Opiekunka osoby starszej w Niemczech, Geiselhöring, Niederbayer
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,... Opiekunka osoby starszej w Niemczech, Frankfurt am Main 1500 euro ...
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,... "Opiekunka osoby starszej w Niemczech, 76307 Karlsbad

Firmy z Grójca i okolic

Zarządzanie Nieruchomościami Grzegorz... 68.32.Z Zarządzanie nieruchomościami wykonywane na zlecenie
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Proserwis - montaże, naprawy kotłów... Proserwis to firma z Warszawy specjalizująca się w usługach dotyczących...
... Zapchany filtr cząstek stałych DPF to nie problem! Z naszą pomocą, w...
... Sporządzanie wycen nieruchomości dla zabezpieczenia kredytów hipotecznych,...

2013-2020 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.