Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Studniówkowe reminiscencje Anno Domini 2018

1 lutego 2018; 19:16

Informacja prasowa

0 komentarzy

Aby tradycji stało się zadość, na 100 dni przed maturą uczniowie klas czwartych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi bawili się podczas balu studniówkowego w sali bankietowej „Kasjopeja” w Worowie koło Grójca.

News will be here

13 stycznia 2018 roku był długo wyczekiwanym dniem dla tegorocznych maturzystów. Po czterech latach wytężonej pracy, związanej ze zdobywaniem kwalifikacji w zawodach: technik ogrodnik, technik architektury krajobrazu, technik ekonomista, technik obsługi turystycznej, mogli zapomnieć na chwilę o troskach, zmartwieniach i stresie związanym z egzaminami.

Bal studniówkowy uroczyście rozpoczęła Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi - pani Danuta Borowiec, która przywitała uczniów klas czwartych Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi, grono pedagogiczne oraz wszystkich przybyłych gości. Swą obecnością zaszczycili nas: Starosta Powiatu Grójeckiego - pan Marek Ścisłowski z małżonką, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Grójeckiego i przedstawiciel szefa Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Marka Suskiego - pani Teresa Bednarska z małżonkiem, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Grójeckiego - pan Michał Pruś, Zastępca Burmistrza Warki – pani Teresa Knyzio z małżonkiem, Naczelnik Wydziału Edukacji Zdrowia i Promocji Powiatu Grójeckiego - pani Barbara Orłowska z małżonkiem, Przewodniczący Rady Rodziców w CKZiU w Nowej Wsi - pan Radosław Rak z małżonką.

Zgodnie z tradycją, młodzież klas maturalnych uświetniła bal studniówkowy tańcząc poloneza. Układ choreograficzny przygotowywany był wiele tygodni wcześniej pod kierunkiem pani Anny Dacki i pani Magdaleny Kmidowskiej. Mimo tremy i emocji, które towarzyszyły uczniom tego wieczoru, taniec został perfekcyjnie wykonany, a podniosły nastrój poloneza udzielił się wszystkim zgromadzonym.

W dalszej części uroczystości głos zabrała pani Dyrektor Danuta Borowiec, która życzyła uczniom, aby ich wysiłki zaowocowały sukcesem podczas egzaminów a bal studniówkowy był okazją do wspaniałej zabawy. Zaproszeni goście skierowali do młodzieży również wiele życzliwych słów, w których wyrażali swoje nadzieje na to, iż młodzi ludzie uzyskają dobre wyniki na egzaminie dojrzałości, a w przyszłości sprostają wyzwaniom, jakie niesie dorosłe życie.

Głos zabrali także przedstawiciele uczniów klas maturalnych, którzy wyrazili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcony uczniom czas i serce, jakie im okazywali. Gorące podziękowania złożono na ręce przedstawicieli władz lokalnych, pani dyrektor Danuty Borowiec, pań wicedyrektor – Anny Dacki i Elżbiety Wojtery, pani kierownik ODiDZ – Anny Zabieglińskiej-Szwedo, wychowawczyń klas – pani Elżbiety Kapusty, Joanny Cieślik, Marii Kucharczyk. Wyrazem wdzięczności były także wręczane kwiaty.

Na zakończenie części oficjalnej balu studniówkowego głos zabrał pan Grzegorz Socha, który w imieniu rodziców uczniów klas maturalnych dziękował kadrze pedagogicznej za pracę dydaktyczną i wychowawczą, a młodym ludziom życzył realizacji planów życiowych oraz miłych wspomnień z tego balu jak i czterech lat nauki w szkole.

Po części oficjalnej uroczystości, której towarzyszyło wiele wzruszeń i emocji przyszedł czas na wspólna zabawę. O dobry nastrój zadbał zespół MAX , który zaprezentował wspaniałe przeboje – zarówno te najnowsze, jak i te trochę starsze, ale cieszące się niesłabnącą popularnością. Młodzież skwapliwie wykorzystała okazję do szaleństw na parkiecie. Humory dopisywały. O regenerację nadwątlonych żywiołowymi tańcami sił zadbali rodzice i obsługa sali. Efektem tak doskonałej organizacji balu była wspaniała atmosfera, wpływająca na intensywność zabawy. Najbardziej wytrwali bawili się do piątej rano!

Teraz maturzystom pozostało już tylko z równie niesłabnącym entuzjazmem przystąpić do wytężonej pracy, by rzetelnie przygotować się do egzaminów. Zapewne czeka ich jeszcze wiele trudnych prób, ale pamięć o wspaniałej studniówkowej zabawie doda im energii i pozwoli uporać się z monotonią szkolnych dni.

Joanna Cieślik, Ewa Malowaniec

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

ITD: kierował bez uprawnień niesprawną wywrotką Kierowca wywrotki i zarazem przedsiębiorca nie posiadał waż...
Trafią na 3 miesiące do aresztu za pobicie i uszkodzenie ciała Najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie dwaj sprawcy, któ...
Kierowca zapomniał o wyroku sądu. Czekają go surowe konsekwencje Surowe konsekwencje czekają kierującego, który najwyraźniej...
Gdzie zamówić fronty do szafek? Wybór odpowiednich elementów do kuchni czy łazienki ma...
Na tę wiadomość kierowcy czekali wiele lat! Rusza budowa ronda w Żdżarach Już wkrótce, ruszy długo oczekiwana przebudowa skrzyżowania...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.